Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w Chorwacji - Rovinj 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.09.2010 11:58

Interseal napisał(a):
Natomiast co do bezpieczeństwa, to wiadomo że wszytko idzie w kierunku obniżania paraboli lotu skoczka i wszystkie obecne przebudowy (Vikersund czy Planica) to uwzględniają.


Tym mnie zmartwiłeś :( Bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale największą atrakcją zawodów np. w Planicy była właśnie ta wysokośc lotu - zwłaszcza pokazywana w telewizji od dołu. Nawet skoczkowie wypowiadali się że to największa przyjemność lecieć tak wysoko nad zeskokiem. Myślę że loty stracą trochę swojego uroku po tych przebudowach i będą wyglądać tak jak na Kulm, gdzie ostatnie 100 metrów leci się 1-2 metry na zeskokiem. Trochę szkoda...

Mam do ciebie pytanie: czy byłęś kiedyś na górze skoczni w Planicy? Siedząc tam na belce, zastanawiałem się, co czuje prawdziwy skoczek patrząc w dół w taką przepaść. Małysz i inni najlepsi mówili że Velikanka to najwyższa przyjemność, ale zastanawia mnie, czy faktycznie nie czują strachu. Ja bym z tego giganta za żadne pieniądze nie skoczył!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2010 15:40

Nie byłem w Planicy.
Nie wiem też co czuje taki skoczek na belce. To temat na obszerne dyskusje mądrzejszych odemnie. Ci dwunastolatkowie na Skalitym strachu w oczach nie mieli :lol:

Ja osobiście na pewno bym zjechał w dół bez problemu - ale z pominięciem progu :wink:

Pozdrawiam.
MariuszSL
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.05.2011
Wiadukt Mirna

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszSL » 09.05.2011 12:16

Witam,

jadę 4 czerwca do Poreć'a. Po drodze zauważyłem wiadukt Mirna.
Mam nietety lęk wysokości i np. rejon Dubrovnika to dla mnie problem.
Czy dam radę przebrnąć przez ten wiadukt czy też wybrać inną drogę ?
Jaki jest on długi i jak wysoko nad ziemią ?
dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Mariusz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2011 12:26

Do Poreč można inną drogą, nie trzeba przez wiadukt Mirna.

http://www.bina-istra.com/FlashInteractiveMapHR.aspx

Ale pamiętaj, że wiaduktów będziesz miał wcześniej znacznie więcej na trasie, jak pojedziesz autostradami :wink:
Ostatnio edytowano 09.05.2011 12:53 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.05.2011 12:32

Ej no, proszę Cię. Lęk wysokości nie jest problemem. Ja też go mam, a śmigam do Chorwacji w rejon Dubrownika, spaceruje po murach w Dubrowniku, nawet na mury w Stonie weszłam choć o miękkich nogach i rozryczałam się na koniec :) Jedziesz przed siebie, nie patrzysz w dół, nie ma się czego obawiać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2011 12:53

Strach się bać pod wiaduktem :wink:

Obrazek

Na wiadukcie nie :idea:
MariuszSL
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszSL » 09.05.2011 14:37

Dziękuję za opowiedź i piękne zdjęcia.
Inna trasa to: zjechać w Słowenii za postojną w dół w kierunku Opatiji, potem tunel UCKA, PAZIN i na POREC ?
Czy czasowo bardzo się wydłuży ? Jadę z 3-letnim dzieckiem.
Rozumię, iż droga polecana wiedzie przez całą Słowenię, aż po Koper ?
Rok temu jechałem do Dlugiej Uvali i wtedy zjechałem z austrady w Słowenii za Postojną i potem już po stronie Chorwackiej austradą A8 do PULI i w górę.
Nie znam dalej drogi w Słowenii. Czy tam mogą być korki w sobotę ?
Ze względu na dziecko chciałbym uniknąć takich sytuacji.

poadrawiam i dziękuję
Mariusz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2011 14:47

Skoro jedziesz przez Słowenię, to musisz jechać przez Austrię, a tam na pewnym odcinku jedzie w powietrzu (wiadukty) i pod ziemią (tunele), więc nie wiem czemu boisz się wiaduktu Mirna.

Co do korków, to dzisiaj wróżenie z fusów, czy będą jak Ty będziesz jechał.
MariuszSL
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszSL » 09.05.2011 14:52

Rozumię, iż to jest najlepsza i najszybsza droga do Poreć ?
pozdrawiam
Mariusz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2011 14:58

Trudno powiedzieć która lepsza, wg mnie równorzędne, każda prowadzi do celu :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 09.05.2011 16:20

Wiadukt Mirna nie jest długi, ok. kilometra, ale za to bardzo wysoki!! Ale jeśli chodzi o lęk wysokości, to nie powinien być tam problemem - na samym wiadukcie są dosyć wysokie barierki, które uniemożliwiają patrzenie w dół. Sam wiadukt o wiele większe wrażenie robi z daleka - zwłaszcza dojeżdżając od strony południowej.
MariuszSL
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.05.2011
Dziękuję. Jaką trase polecacie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszSL » 09.05.2011 22:45

Dziękuję za pomoc.
W ub. roku jechałem z Puli trasą B9 i potem B8 przez Pazin na tunel Ucka.
Czy trasa B9 jest równie dobra i w dużym stopniu gotowa podobnie jak B8, ale w stronę Plovanija ?
Czy warto jechać w końcowej fazie trasy: Kozina ( A1 ) -> Plovanija -> B9 w kierunku Puli -> zjazd na Porec w Baderna.

Inna trasa: Postojna -> IIlirska Bistrica -> Rupa -> Tuel Ucka -> Pazin -> Baderna -> Porec ?

W ub. roku w okolicach Postojnej trafiłem na korek i na szczescie zaraz zjeżdałem w dół na Rupę.

pozdrwiam
Mariusz
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 10.05.2011 01:10

fajna relacja ;) , fajne Rovinj , fajna Istria ..ale do Dalmacji jej daleko..
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.05.2011 15:17

Adam.B napisał(a):fajna relacja ;) , fajne Rovinj , fajna Istria ..ale do Dalmacji jej daleko..


Już za 2 miesiące będę mógł się na własne oczy przekonać, że prawdopodobnie masz rację, chociaż... Asia Maniusta ma podobno inne zdanie :D :D A jeśli do regionów Chorwacji ma taki sam gust jak do muzyki, to obawiam się że będę się mógł z nią zgodzić :wink:

Zobaczymy po powrocie z Makarskiej.

MariuszSL napisał(a):Czy trasa B9 jest równie dobra i w dużym stopniu gotowa podobnie jak B8, ale w stronę Plovanija ?
Czy warto jechać w końcowej fazie trasy: Kozina ( A1 ) -> Plovanija -> B9 w kierunku Puli -> zjazd na Porec w Baderna.


Jak najbardziej dobra trasa. Jest ona oznakowana już jako A9, chociaz autostradą w pełni jeszcze nie jest - do Kanfanar jest gotowy tylko jeden pas w każdą stronę, a drugi jest cały czas w budowie, ale korków nie ma i jedzie się bardzo przyjemnie.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 12.05.2011 01:56

sam zjazd na Makarską Rivierę :) to będzie tysiące ohów i ahów :) daję ci 1 minutę ... ;] i Istria.. znika z twojej głowy ... ;)



Góry Morze :) ...




Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pierwszy raz w Chorwacji - Rovinj 2010 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone