Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

piaszczyste plaże ?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agus512
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus512 » 01.01.2007 14:52

Pewnie że fajnie pojechać na piaszczystą plaże, ale to w Chorwacji mało spotykane. Więc z tym wiąże się duża ilość turystów. Tłoczne plaże trzeba wychodzić wcześnie rano aby mieć trochę m iejsca. Plaże o drobniutkim żwirku naprawde się nie różnią. Byłam w Okrugu Gornji i poszłam na plaże o lekkim żwirku i bylo cudownia. Nie odczuwa się żądnej różnicy między piachem a żwirem.
A morze należało do nas pełno miejsca tylko dla nas.
agus512
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus512 » 01.01.2007 14:52

Pewnie że fajnie pojechać na piaszczystą plaże, ale to w Chorwacji mało spotykane. Więc z tym wiąże się duża ilość turystów. Tłoczne plaże trzeba wychodzić wcześnie rano aby mieć trochę m iejsca. Plaże o drobniutkim żwirku naprawde się nie różnią. Byłam w Okrugu Gornji i poszłam na plaże o lekkim żwirku i bylo cudownia. Nie odczuwa się żądnej różnicy między piachem a żwirem.
A morze należało do nas pełno miejsca tylko dla nas.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.01.2007 15:07

z psem wyłącznie na plażach do tego celu wyznaczonych z reguły na uboczu plaż w ustronnych miejscach. Szczerze powiem że odradzam zabieranie psa - będziecie podporządkowani psu a nie sobie, będziecie siedzieć na obsikanych psich plażach a nie wiem czy to jest szczyt Waszych marzeń.

Ps. Zapytaj psa czy spodobają mu się chorwackie upały i słona woda z której będziesz go dokładnie płukać (tylko nie wiem gdzie) po każdym wyjściu z morza :?
Maciek95
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 18.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek95 » 02.01.2007 22:43

Ja polecam wyspe Rab Miejscowosc Lopar i Rajska plaze, bylem na campie San Marino, ktory polozony jest przy tej plazy. Raj dla dzieci bardzo lagodne zejscie do morza. :D
gina55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gina55 » 03.01.2007 22:59

a jakie ceny na tym campie SAN MARINO?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.01.2007 01:17

Maciek95
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 18.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek95 » 04.01.2007 15:29

Kamp San Marino jest dosc tloczny ale warunki sanitarne super, na terenie campu masz kilka sklepow (miesny, mini market a raczej delikatesy, cukiernia ) i targ z owocami, przy plazy prysznice do plukania sie po kapieli w slonej wodzie, w odleglosci ok 100m od plazy duze zjezdzalnie. 8)
agus512
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus512 » 04.01.2007 16:14

Nie wiem gdzie są piaszczyste plaże, ale wiem że to wiąże się z dużą ilością turystów ponieważ w Chorwacji plaże piaszczyste to rzadkość.Ja po 2 dniach pobytu w Cro bardzo się dożwirku przyzwyczaiłam. Nie widzę różnicy. Ale może ty masz wrażliwe plecy:D.Jak pojedziesz w okolice trogiru lub jeszcze niżej zobaczysz że na żwirku jest tak samo ja na piasu tylko trzeba się przyzwyczaić. Poza tym jak plaża nie jest ludem zasypane to nawet kamienie nie przeszkadzają. Cisza, a miejsca od groma i ciut ciut.
agus512
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus512 » 04.01.2007 16:16

Januszu Bajcerze!
Czy ta miejscowość o ktorej piszesz jest fajna pod względem dzieci?
Jak woda? Czyta, z jeżowcami?
Czy plaże są zatłoczone?
agus512
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus512 » 04.01.2007 16:35

Nie wiem gdzie są piaszczyste plaże, ale wiem że to wiąże się z dużą ilością turystów ponieważ w Chorwacji plaże piaszczyste to rzadkość.Ja po 2 dniach pobytu w Cro bardzo się dożwirku przyzwyczaiłam. Nie widzę różnicy. Ale może ty masz wrażliwe plecy:D.Jak pojedziesz w okolice trogiru lub jeszcze niżej zobaczysz że na żwirku jest tak samo ja na piasu tylko trzeba się przyzwyczaić. Poza tym jak plaża nie jest ludem zasypane to nawet kamienie nie przeszkadzają. Cisza, a miejsca od groma i ciut ciut.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.01.2007 17:55

Na wyspie Rab (i na innych oprócz Krk) jeszcze mnie nie było.
Ci co byli na Rabie polecają to miejsce na pobyt z dziećmi-jest trochę "piachu", woda przy brzegu płytka i ciepła (ale tam gdzie dno piaszczyste niestety nie będzie krystalicznej wody) Czy są jeżowce - nie wiem , ale sandałki dziecku na nóżki trzeba założyć i będzie po kłopocie.
:papa:
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 18.01.2007 21:25

Piasek to jest jeszcze na wyspie SUSAK. Dotrzeć tam można stateczkiem z portu Mali Losin z wyspy o tej samej nazwie. Rejs kosztuje 90 kun od dorosłego, dzieciaki gratis. Płycizny tyle, że się nudzi jak się chce zanużyć ponad kolana. Problem to strasznie nagrzany piach, że nie ustoisz na nim. Na SUSAKU są dwie plaże..ta przy porcie (trzeba dojść ok.200m) i ta druga w zatoczce(dojście ponad 1000m ale warto).
lemnos
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 07.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lemnos » 18.03.2007 20:44

rich72 napisał(a):zdecydowanie odradzam Omis i Duce - i w ogóle piaszczyste plaże żwirek to jest to - mam doświadczenia z córą w Cro od półtorej roku (wtedy jej wiek) i myślę że wiem co piszę :wink: jakby co to pytaj :D

Ps. Ile dzieci mają :?: :lol:


Witaj,
mam problem z zona.... i tymi niby plazami starm sie troszeczke jej wyklarowac ze plaze z kamyczkami sa urokliwe, mamy 3 letniego "energiczngo" synka i staram sie zlalesc jakies fajne miejsce w Chorwacji z ladana plaza ichyba ta "baska" na KRK JEST OK. JAKBY CO TO bede wdzieczny za jakis namiar na fajne miejsce adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.03.2007 12:04

szukaj w tematach Baska tam jest namiar na Baskę (wpisz w szukarce Bodulska) :wink: Jeśli Baska to najlepiej w dzielnicy Zarok 8). Co do plaż, to zapytaj żony, czy wie jak dziecko ryczy (ja wiem) jak sobie piach w oczy wetrze a Ty nie masz słodkiej wody do wypłukania 8O ze żwirkiem nie da rady a każdy kamyk stanowi oddzielną atrakcję dla malucha :D
Michas
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michas » 20.03.2007 18:48

Maciek95 napisał(a):Ja polecam wyspe Rab Miejscowosc Lopar i Rajska plaze, bylem na campie San Marino, ktory polozony jest przy tej plazy. Raj dla dzieci bardzo lagodne zejscie do morza. :D


Mam wrażenie że wiekszość osób które dotarły na Lopar ograniczają sie jedynie do San Marino ewentualnie promu do Starej Baski. A naprawde nie wiedza co traca. Nie jest wcale tak jak pisze agus:

agus512 napisał(a):Pewnie że fajnie pojechać na piaszczystą plaże, ale to w Chorwacji mało spotykane. Więc z tym wiąże się duża ilość turystów.


Na Loparze mozna czasem poza sezonem znalesc tylko pojedyncze osoby na sporej plazy, nawet w szczycie sezonu (bylem w zeszlym roku w sierpniu) nie ma prpblemu z rozlozeniem recznika czy nawet malego namiotu oslaniajacego od slonca/wiatru, jesli wybierze sie inne plaze niz w San Marino. Dla niektorych problem moze stanowisc troche meczaca droga na plaze i brak jakiegokolwiek serwisu na miejscu np. budki z piwem, ale jak dla mnie to same zalety. Zapraszam do mojegi opisu sprzed kilku lat. Pomimo uplywu czasu duzo sie nie zmienilo:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=2590

Ja mam problem bo chcialbym zobaczyc cos innego a obawiam sie ze co do jakosci plaz moge byc zawiedziony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone