Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - nasze miejsce na ziemi....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 21.10.2013 09:26

31.07.2013 – środa

Postanowiliśmy trochę się ruszyć i pojechać na zachwalaną na forum plażę Divna. Małe pakowanko, bo wiadomo krab, materace, pływaczki…… Udało nam się upchać do dwóch samochodów (+box) i jedziemy :P .
Tuż za Trpanj skręcamy w prawo i jedziemy, jedziemy ( trochę rośnie niepokój) :?.
Nagle…koniec asfaltu… Ale zawrócić też nie ma gdzie…
Jedziemy…Pojawił się znowu asfalt, parę zakrętów i pojawił się taki widoczek:
Obrazek :D

Dojeżdżamy, samochodów jak mrówków i oczywiście zakaz zatrzymywania. Mając gdzieś z tyle głowy napomnienie z forum, żeby jednak go przestrzegać, wyciągamy szybko nasze bambetle, panowie odjeżdżają w siną dal, żeby jednak gdzieś te auta postawić, a my z dzieciorami po schodach w dół obawiając się czy będzie gdzie rozłożyć nasze trzy namiociki . :evil:

Idziemy i już wiemy, że opowieści nie były przesadzone, piękna błękitna woda, przejrzysta, cudowna… i o dziwo, wcale nie tak dużo ludzi.
Obrazek

Rozkładamy się i zadowoleni oddajemy kontemplacji widoku, ciepła i lenistwa.
zdjęcia robione podczas trzech bytności, więc daty różne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jak widać na obrazkach, woda kryształ

Ponieważ co niektórzy nie potrafią siedzieć nic nie robiąc, popłynęli na wysepkę, wyciągnęli z wody coś takiego:
Obrazek
Obrazek

Odwiedziliśmy też polecaną knajpeczkę. Zjedliśmy frytki i oczywiście ribice ( czy jak to inni mówią gavuni, girice…Bocian, tu liczę na wymądrzanie się :wink: ). Podczas pierwszego pobytu ( byliśmy tam 3 razy) otrzymaliśmy potężną porcję i frytek i rybek. Podczas kolejnych niestety już na rybki się nie załapaliśmy, a frytki były jakieś takie coraz mniejsze….
Obrazek

Divna zrobiła na nas ogromne wrażenie, cisza, spokój, dużo miejsca na plaży mimo ogromnej ilości zaparkowanych pojazdów…
Jak odgrzebię resztę zdjęć, to wrzucę….
Spędziliśmy tam trzy niezapomniane dni…
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 21.10.2013 12:07

Ale to mieliście jazdę ekstremalną. najlepiej jechać przez Vrucice dolbną i górną; ze 2-3 km od Trpanj jadąc od Orebica.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 21.10.2013 12:12

MWN napisał(a):Ale to mieliście jazdę ekstremalną. najlepiej jechać przez Vrucice dolbną i górną; ze 2-3 km od Trpanj jadąc od Orebica.

Tak też jechaliśmy, ale ktoś postanowił w środku sezonu zmieniać asfalt :oczko_usmiech: Nie znaliśmy wcześniej drogi, więc jechaliśmy tak bardziej na zasadzie "napisali, zeby jechać prosto, to jedziemy" :wink:
We Vrucicach :roll: kupowaliśmy za to chyba najlepszą rakiję w okolicy :oops: oczywiście za zastawą 8)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 21.10.2013 12:14

viltob08 napisał(a):
MWN napisał(a):Ale to mieliście jazdę ekstremalną. najlepiej jechać przez Vrucice dolbną i górną; ze 2-3 km od Trpanj jadąc od Orebica.

Tak też jechaliśmy, ale ktoś postanowił w środku sezonu zmieniać asfalt :oczko_usmiech: Nie znaliśmy wcześniej drogi, więc jechaliśmy tak bardziej na zasadzie "napisali, zeby jechać prosto, to jedziemy" :wink:
We Vrucicach :roll: kupowaliśmy za to chyba najlepszą rakiję w okolicy :oops: oczywiście za zastawą 8)


Był remont drogi, potwierdzam :lol:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 21.10.2013 12:44

Bocian napisał(a):Drače 8)
Obrazek


Byliśmy tu :)
Zakupiliśmy 5 kg muli :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.10.2013 14:58

viltob08 napisał(a):
Odwiedziliśmy też polecaną knajpeczkę. Zjedliśmy frytki i oczywiście ribice ( czy jak to inni mówią gavuni, girice…Bocian, tu liczę na wymądrzanie się :wink: ).

Można spotkać takie nazwy :)
veliki gavun, agun, girica, barfun, batača, batelj, brofun, čiga, gaun, brfun,...
Zapewne w zależności od regionu. Czasem zdarza sie , że zamiast gavuni dostajemy małe sardynki. Ważne aby były mniej więcej oczyszczone bo jeśli nie to są gorzkawe. Na tych wakacjach oczyściłem chyba ze 3 kilo sardynek. Dwa ugryzienia os w ten sam palec ale były bardzo smaczne.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 21.10.2013 16:00

jara napisał(a):
viltob08 napisał(a):
MWN napisał(a):Ale to mieliście jazdę ekstremalną. najlepiej jechać przez Vrucice dolbną i górną; ze 2-3 km od Trpanj jadąc od Orebica.

Tak też jechaliśmy, ale ktoś postanowił w środku sezonu zmieniać asfalt :oczko_usmiech: Nie znaliśmy wcześniej drogi, więc jechaliśmy tak bardziej na zasadzie "napisali, zeby jechać prosto, to jedziemy" :wink:
We Vrucicach :roll: kupowaliśmy za to chyba najlepszą rakiję w okolicy :oops: oczywiście za zastawą 8)


Był remont drogi, potwierdzam :lol:



Też potwierdzam, ale można było przejechać.... :lol:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 21.10.2013 16:36

Ech... Peljesac, Divna, Korcula, Mljet, Dubrovnik - i ja się przysiądę. I popatrzę na zeszłoroczne kąty :papa:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 21.10.2013 17:01

Bocian napisał(a):
viltob08 napisał(a):
Odwiedziliśmy też polecaną knajpeczkę. Zjedliśmy frytki i oczywiście ribice ( czy jak to inni mówią gavuni, girice…Bocian, tu liczę na wymądrzanie się :wink: ).

Można spotkać takie nazwy :)
veliki gavun, agun, girica, barfun, batača, batelj, brofun, čiga, gaun, brfun,...
Zapewne w zależności od regionu. Czasem zdarza sie , że zamiast gavuni dostajemy małe sardynki. Ważne aby były mniej więcej oczyszczone bo jeśli nie to są gorzkawe. Na tych wakacjach oczyściłem chyba ze 3 kilo sardynek. Dwa ugryzienia os w ten sam palec ale były bardzo smaczne.

dzięki, wiedziałam, ze mogę na Ciebie liczyć :papa:

MWN napisał(a):
jara napisał(a):
viltob08 napisał(a):
MWN napisał(a):Ale to mieliście jazdę ekstremalną. najlepiej jechać przez Vrucice dolbną i górną; ze 2-3 km od Trpanj jadąc od Orebica.

Tak też jechaliśmy, ale ktoś postanowił w środku sezonu zmieniać asfalt :oczko_usmiech: Nie znaliśmy wcześniej drogi, więc jechaliśmy tak bardziej na zasadzie "napisali, zeby jechać prosto, to jedziemy" :wink:
We Vrucicach :roll: kupowaliśmy za to chyba najlepszą rakiję w okolicy :oops: oczywiście za zastawą 8)


Był remont drogi, potwierdzam :lol:



Też potwierdzam, ale można było przejechać.... :lol:

ruwado napisał(a):Ech... Peljesac, Divna, Korcula, Mljet, Dubrovnik - i ja się przysiądę. I popatrzę na zeszłoroczne kąty :papa:

Dubrovnika co prawda nie będzie, bo w tym roku odpuściliśmy temat, było za gorąco :smo: , ale zapraszam w inne kąty.
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 21.10.2013 17:42

Ja Cieeee jak tam jest pięknie!!!! Ja tylko objechałam część od Stonu do Orebica, ale już mam 100% pewności, że we wrześniu 2014 będę w Trpanj i to na Campie Vrila. Jak masz więcej zdjęć z campu to poproszę.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 21.10.2013 17:56

emi13214 napisał(a):Ja Cieeee jak tam jest pięknie!!!! Ja tylko objechałam część od Stonu do Orebica, ale już mam 100% pewności, że we wrześniu 2014 będę w Trpanj i to na Campie Vrila. Jak masz więcej zdjęć z campu to poproszę.

Oj pięknie jest tak, że my również planujemy tam wrócić :-) Niestety nie mam zdjęć campu, bo nie nocowaliśmy na polu, tylko w apartmani :-) Byliśmy raz na plaży koło campingu, ale o tym później :papa:
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 21.10.2013 18:18

A faktycznie chyba pomyliłam relacje, bo czytam kilka o Peljesacu. Ale to nic! Wszystkie informacje są ważne. Już nie mogę się doczekać, a to jeszcze prawie rok.
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 27.10.2013 10:48

viltob08 napisał(a):...Byliśmy raz na plaży koło campingu, ale o tym później :papa:


...już nie mogę doczekać się wrażeń z tego rajskiego miejsca...

Pozdrawiam :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.10.2013 11:31

Czekam na dalszą część, bo właśnie na 2014 planuję tą niby "wyspę" :D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 29.10.2013 14:16

neska napisał(a):
viltob08 napisał(a):...Byliśmy raz na plaży koło campingu, ale o tym później :papa:


...już nie mogę doczekać się wrażeń z tego rajskiego miejsca...

Pozdrawiam :papa:

No właśnie...jakby to powiedzieć....na nas jakoś tak nie zrobiła wrażenia :oops: Może gdybyśmy nie mieli pod nosem "naszej plaży", gdybyśmy wcześniej nie trafili na Divną i pewnie gdyby w knajpeczce na plaży były kanapki :wink: , o których przeczytaliśmy w relacji Maslinki, to byłoby ok. Poza tym, żeby dotrzeć tam z całą hałastrą musieliśmy znowu spakować samochód :mrgreen: Dla nas to było trochę daleko, żeby nieść wszystkie graty :twisted:


piekara114 napisał(a):Czekam na dalszą część, bo właśnie na 2014 planuję tą niby "wyspę" :D

Dalszą część pewnie sklecę przez weekend ( ten :smo: ). My również planujemy zaliczyć Peljesac po raz kolejny, tak, że może się spotkamy :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - nasze miejsce na ziemi.... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone