Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parasol na plaze

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Parasol na plaze

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 23.05.2007 12:57

Widywalam ludzi na plazach w Chorwacji z parasolami. Teraz sama planuje zabrac takowy, bo jedziemy z malym syneczkiem.

I tu pojawilo sie pytanie: czy na plazy kamienistej da rade wbic parasol, czy lepiej zabrac ze soba podstawke (mam na mysli ten plastikowy pojemnik do napelnienia woda :wink: ) Tego drugiego wolalabym uniknac z uwagi na ogrom rzeczy do spakowania, ale jesli nie bedzie wyjscia...

To jak: wbijacie czy nie?

Pozdrawiam!
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 23.05.2007 13:02

Napisałem w sąsiednim wątku.
Krzysztof
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.05.2007 13:02

Z parasolem będzie ciężko, ale można kupić w Cro wbijane szpikulce (w Polsce nie szukałem). Kawałek zaostrzonego kątownika z rurką na górze do której wkładasz rurkę parasola. :papa:
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 23.05.2007 13:03

kup sobie szabelkę do parasola, jest to kawałek 40-50cm kątownika z przyspawaną rurką do której wstawiasz parasol, wymagany jest młotek gumowy, kamień też może się nadać, sprawdzone w tamtym roku, można to kupić w hipermarketach na stoisku ze sprzętem turystycznym.
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 23.05.2007 13:05

A ja się męczyłem w Słodowego (zrób to sam) - z tym, że 8 lat temu
nic takiego w marketach nie bywało.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 23.05.2007 13:06

J23: I tak to sie nazywa: szabelka do parasola?
To pewnie to samo, co szpikulec, o ktorym pisze Rysio...
Poszukam, dzieki :D
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 23.05.2007 13:08

No wlasni, kw, przeczytalam Twoj opis, ale ja jakos malo techniczna jestem i nijak sobie nie moglam tego wyobrazic. A tu prosze: szabelka :lol: i po klopocie :D
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 23.05.2007 14:26

Ostatnio mieliśmy parasol ale dla naszej pociechy zabraliśmy także namiot plażowy.
Zajmuje niewiele miejsca w bagażniku. Jest lekki i można go rozłożyć nawet na skalistym podłożu.
Polecam :!: :D
Obrazek
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 23.05.2007 14:31

jak znajdę w piwnicy to zrobię zdjęcie i umieszczę na forum
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 23.05.2007 14:40

Hunter napisał(a):Ostatnio mieliśmy parasol ale dla naszej pociechy zabraliśmy także namiot plażowy.
Zajmuje niewiele miejsca w bagażniku. Jest lekki i można go rozłożyć nawet na skalistym podłożu.
Polecam :!: :D
Obrazek


Widzę potencjalne wady tego parawaniku:
1. Cień nie jest zbyt głęboki - parasole są na ogół z grubszej tkaniny...
2. Tak właściwie to jest to wiatrochron. Czy nie zasłoni nas przed zbawczymi powiewami wiaterku na gorącej plaży chorwackiej?... :wink:

PozdraV
J.
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 23.05.2007 14:45

AniaJ. napisał(a):No wlasni, kw, przeczytalam Twoj opis, ale ja jakos malo techniczna jestem i nijak sobie nie moglam tego wyobrazic. A tu prosze: szabelka :lol: i po klopocie :D

A wiesz jak wygląda kołek do przebijania wampirów? ;-)
Toto wygląda podobnie, tyle że metalowe a nie osikowe.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.05.2007 14:51

kw napisał(a):A ja się męczyłem w Słodowego (zrób to sam) - z tym, że 8 lat temu
nic takiego w marketach nie bywało.


Kw, niewiele straciłeś robiąc własny bo ja mój kupiony w Cro w 2005 r. w Basce i tak musiałem wzmocnić kątownikiem walcowanym (nie giętym z blachy jak ten w oryginale) po powrocie do domu, bo się mocno sfatygował pod ciężarem 2 kilowych kamieni przy wbijaniu. Teraz dospawałem zewnętrznie do istniejącego z własnych zasobów odpadków złomowych taki ze ścianką 4 mm jak wcześniej wspomniałem kątownik walcowany i nadałem mu atest do użytku w komplecie z kamieniami do 5 kg :wink: włazi we wszystko :P
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 23.05.2007 14:57

Rychu, a mój kołek ma jeszcze tę zaletę, że mieści się wewnątrz parasola.
Jak ktoś sam potrafi zrobić, albo ma zaprzyjaźnionego majstra, to polecam.
A i jako narzędzie zaczepno-obronne może służyć ;-)

Jest jednak coś, czego parasol nie zastąpi -naturalny cień.
W ostatnich latach parasol był wożony na darmo, bo zawsze się jakaś pinia
nad brzegiem znalazła. O wiele przyjemniej jest patrzeć na igliwie, a
nawet na baraszkujące wiewiórki, a nie na szwy i druty w prasolu.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 23.05.2007 20:18

da się wbić- zawsze wbijałam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.05.2007 20:27

kw napisał(a):A i jako narzędzie zaczepno-obronne może służyć ;-)


Ojjj, mój na dzień dzisiejszy to spokojnie do polowań na słonie jak świeżo zaostrzony bo po sezonie to rany raczej szarpane :wink:
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone