Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Cromaniak
Re: Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej z

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.09.2012 14:09

tony montana napisał(a):Ufff ufff
Mam wrażenie, że mój geniusz został doceniony, dziękuję i obiecuję być płodnym artystą w niedalekiej przyszłości :)

Ufff, ufff.
Kawał solidnej roboty.
Ufff, ufff.

Pozdrawiam i dziękuję.
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 05.09.2012 14:50

CROberto napisał(a):
Obrazek

[/quote]
Mogę już rzec mojemu bratu, że jestem w stanie dopisać do tej mapy kilka miejsc... :)
Ale teraz pssst... zachowajmy milczenie i kamienne twarze wojowników. :!: :wink:
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.09.2012 14:56

Fatamorgana napisał(a):
CROberto napisał(a):
Obrazek

Mogę już rzec mojemu bratu, że jestem w stanie dopisać do tej mapy kilka miejsc... :)
Ale teraz pssst... zachowajmy milczenie i kamienne twarze wojowników. :!: :wink:
[/quote]

A byłeś może w pustelni ? :wink: :mrgreen:
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 05.09.2012 18:55

Pustinji?
Ano właśnie ta zakichana Pustinja za mną tak chodziła, że mnie przeszła.... i tego najbardziej żałuję a nie Murvicy.
Jednak gdy dowiedziałem się co tam mają i że z powodu obrywu skalnego jest tam zamknięte i zobaczyłem na końcu szutrowej drogi na parkingu jaka tam prowadzi ścieżka (nie dla rowerów niestety) to z żalem przełożyłem na przedostatni dzień. A przedostatniego dnia wszystko się rypło... i Blaca się dopiero kiedyś tam pomaca. :) :wink:
papuga007
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) papuga007 » 05.09.2012 19:05

witam
jak się uda to może dotrę do Blaca , jak dotrę to po powrocie coś tu dopiszę :papa:
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.09.2012 20:45

Fatamorgana napisał(a):Pustinji?
Ano właśnie ta zakichana Pustinja za mną tak chodziła, że mnie przeszła.... i tego najbardziej żałuję a nie Murvicy.
Jednak gdy dowiedziałem się co tam mają i że z powodu obrywu skalnego jest tam zamknięte i zobaczyłem na końcu szutrowej drogi na parkingu jaka tam prowadzi ścieżka (nie dla rowerów niestety) to z żalem przełożyłem na przedostatni dzień. A przedostatniego dnia wszystko się rypło... i Blaca się dopiero kiedyś tam pomaca. :) :wink:

Może Herkulesa jednak spotkałeś w Kamieniołomie? ;)
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.09.2012 20:46

papuga007 napisał(a):witam
jak się uda to może dotrę do Blaca , jak dotrę to po powrocie coś tu dopiszę :papa:

Bardzo chętnie, pisz, wklejaj foty, opisuj wrażenia :)
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.09.2012 20:47

Jacek S napisał(a):
tony montana napisał(a):Ufff ufff
Mam wrażenie, że mój geniusz został doceniony, dziękuję i obiecuję być płodnym artystą w niedalekiej przyszłości :)

Ufff, ufff.
Kawał solidnej roboty.
Ufff, ufff.

Pozdrawiam i dziękuję.

hehe, dziękuje pięknie Jacek :)
trzymaj się

8)
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.09.2012 23:44

tony montana napisał(a):Piotrze, nie zapomnij o Hradec Kralove, choćby na godzinkę, dwie :)

Hradec Kralove odwiedziłem kilka razy , ale to było jeszcze w ubiegłym wieku :lol:
Tam się pewnie też wiele zmieniło - trzeba poprawić zacierający się powoli obraz .
Dziękuję

Pozdrawiam
Piotr
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 05.09.2012 23:51

tony montana napisał(a):Może Herkulesa jednak spotkałeś w Kamieniołomie? ;)

Po tym sławetnym i odważnym wojowniku pozostała tylko legenda...
Niesiona pieśnią i opowieścią przez wieki. :)
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.09.2012 16:33

piotrf napisał(a):
tony montana napisał(a):Piotrze, nie zapomnij o Hradec Kralove, choćby na godzinkę, dwie :)

Hradec Kralove odwiedziłem kilka razy , ale to było jeszcze w ubiegłym wieku :lol:
Tam się pewnie też wiele zmieniło - trzeba poprawić zacierający się powoli obraz .
Dziękuję

Pozdrawiam
Piotr

Ja marzę po cichu o Telcu, Marianskich Łazniach, Karlovych, Lednicach - Valticach i Kromeriżu.

Był ktoś ? ;)

tony montana napisał(a):Może Herkulesa jednak spotkałeś w Kamieniołomie?

Fatamorgana napisał(a):Po tym sławetnym i odważnym wojowniku pozostała tylko legenda...
Niesiona pieśnią i opowieścią przez wieki.

Jeśli go nie spotkałeś, to ciekaw jestem bardzo tych niestandardowych braćiowskich miejsc, które odwiedziłeś
CROberto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 07.09.2012 00:36

tony montana napisał(a):
Przyczepa nówka sztuka :)

Obrazek

Mój Biały/Podrumieniony Brat przemieszczał się pierwszorzędnym dyliżansem(widać że nówka).......ale ta szkapa...nie przystoi... :oczko_usmiech:
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.09.2012 16:38

CROberto napisał(a):
tony montana napisał(a):
Przyczepa nówka sztuka :)

Obrazek

Mój Biały/Podrumieniony Brat przemieszczał się pierwszorzędnym dyliżansem(widać że nówka).......ale ta szkapa...nie przystoi... :oczko_usmiech:

Zauważ jednak, jaką elegancką przyczepkę do niego doczepiłem ;)
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.09.2012 16:53

Kochani.

Czas nieubłaganie leci. Jeszcze tylko krótkie podsumowanie i relacja ta może odejść do przysłowiowego lamusa cropelkowego ;) :)

Urlop zaliczam do najbardziej udanych w moim życiu. Zarówno Pag, jak i Zadar, Trogir, także Brać (oraz "podróżne" Ołomuńce i "obiadowe" Mikulovy) odnotowuję w pamięci jako miejsca, które mają ogromną dozę uroku.

Czas spędzony w szczególności na Wyspach był znakomitym odpoczynkiem i rozrywką - oby więcej takich podróży a Dzień Świstaka będzie łatwiejszy ;)

Gdybym MUSIAŁ pokusić się jednak o bardziej szczegółowe wyliczenie malutkich plusików i minusików to z ciężkim sercem listuję

Pag
- woda dużo cieplejsza niż na Brać (bardzo ciepła Sv Duh, Metahna, u nas w Mandre też ciepła)
- świetne krajobrazy
- zero problemow z netem w każdej knajpie przy rachunku kod do netu dzialajacy non stop (nie zmieniany) - dla niektórych ma to spore znaczenie, dla mnie miało mniejsze w sumie. Na Brać są z tym małe problemy
- slabo z miejscowościami do zwiedzania (w sensie rozumiecie, wąskie uliczki, romantyczne zabytki, kościółki)
- malownicze zachody slonca w Mandre niesamowite, słońce zachodzi bardzo szybko

Na Pagu pewne rzeczy są droższe niż na Brać (owoce, obiady, kawa, wino, piwo w knajpie), ale to naprawdę SZCZEGÓŁY nie mające praktycznie większego znaczenia

Za Brać przemawia:
- piękna, soczysta zieleń, mnóstwo zieleni
- więcej miejscowości klimatycznych z portami (Postira, Splitska, Pucisca, Povlja, Milna, nawet Bobovisca.
Osady Skrip i Dol ktorych brakowalo troche na Pagu
- zapach

Niestety zimna jak cholera woda (Uvala Prvlja, Bol, Pucisca, Lovrecina), albo tylko ja tak trafiłem :)

Jednym zdaniem - każdemu znajomemu jestem w stanie polecić OBIE WYSPY na 100%

Ranking PagoBraciowy (biorąc pod uwagę różne rzeczy: dostęp do plaż, jakość plaż, kameralność, zabytki, uliczki etc) - i tak z nieczystym sumieniem łączę miejsca z dwóch totalnie odmiennych wysp

1. Postirunia

2. Pucisca

3. Metajna

4. Splitska

5. Mandre

6. Sutivan

7. Supetar

Nie umieszczam w rankingu Skrip, Dol, Lun i innych klimatycznych miejsc, bo są extra, ale z innej parafii i nie chcę zakłócić odbioru (skupiam się na większych miejscowościach, a pełno z nim pomijam)

End of part 654

Arrivederci!
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.09.2012 21:02

tony montana napisał(a):Arrivederci!

Hasta la vista,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Pag/Brać 2012 czyli Blade Twarze w poszukiwaniu żyżnej ziemi - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019