Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Otok Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TANAKA
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.02.2011
Otok Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) TANAKA » 10.09.2014 17:33

Gdybym kilka miesięcy temu nie natrafił na fascynującą relację z pobytu na wyspie Krk (krk-2013-gdzie-marzenia-staly-sie-rzeczywistoscia-t43750.html?hilit=kiedy%20marzenia%20sta%C5%82y%20si%C4%99%20rzeczywisto%C5%9Bci%C4%85) i nie doświadczył „na własnej skórze” pomocnych walorów tejże relacji, chyba bym się nie zdecydował na opisanie naszej wyprawy na Otok Krk.
Ufam, że spłacam zaciągnięty dług wobec poprzedników, z których wiedzy i doświadczeń korzystałem, a zarazem pomogę (może?) kolejnym cro-podróżnikom wybierającym się na Otok Krk.
Decyzja zapadła. Jedziemy na Krk. Dlaczego Krk? Sam nie wiem. Może dlatego, że wyspa? Wcześniej byliśmy na Istrii. Miejsce wybraliśmy dzięki opisom forumowiczów. Njievice. Obiecałem sobie, że w tym miejscu „polobbuję” za tym miasteczkiem. Czytałem różne opinie o Njievicach. Dobre, neutralne i złe. W naszym przypadku, okazało się, że wybór Njievic to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Dlaczego? O tym napiszę wkrótce.
Ze Szczecina na Otok Krk droga daleka. Google pomaga jak może, ale niestety niezbyt precyzyjnie. Warto porównać warianty dróg dojazdu przeglądając inne portale np. Via Michelin (lepszy opis trasy). Bardzo przydał się Kalkulator Podróży do Chorwacji - adres: http://iggy.mypage.pl/index.php. Udało się na czwórkę z plusem. Po raz pierwszy (jadąc do Chorwacji) nie używałem nawigacji samochodowej, ale nie obeszło się bez niespodzianek. Od Monachium przez przejście graniczne niedaleko Bad Reichenhall do Villach i Jesenicy jechaliśmy w ogromnym korku (z niewielkimi przerwami) ma-sa-kra. Ponad 350 km w 12 godzin !!!. W Słowenii trochę powiało niepewnością? Wyjeżdżaliśmy ze Szczecina przy pięknej słonecznej pogodzie … a tu leje. Im bliżej Chorwacji tym mocniej. Z Jesenic do Postojnej 110 km relaksu (kilka razy Hvala na mijanych punktach pomiaru prędkości), po zjechaniu z autostrady w Postojnej przejechaliśmy pięknymi, malowniczo położonymi zakrętami do granicy z Chorwacją. Przed granicą kolejny korek. Przejście graniczne w Rupie … i Chorwacja.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 10.09.2014 18:41

:D Witam, ja też w podobnej sytuacji (KRK/relacja Pitera/moja relacja). Także siadam w pierwszej ławce.
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 10.09.2014 19:36

Może uda się załapać na pierwszy rząd jeszcze , czekam na dalszą relację. I zdjęcia szczególnie są dla mnie ważne.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 10.09.2014 19:37

Następny Krkowiec ...w tym roku to normalnie wysyp , jak grzyby po deszczu :D
...poczytam chętnie co będąc na wyspie nie byłem w tym mieście :roll:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 10.09.2014 21:27

No to mnie nie może tu zabraknąć 8)

Miło mi, że kolejny raz moja relacja okazała się pomocna :mrgreen:

Pochwal się jeszcze jak masz na imię ...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.09.2014 22:20

Ja również dołączam do relacji. Czekam na dalszy ciąg. Krk kusi mnie coraz bardziej :D
madziaos
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 22.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaos » 10.09.2014 23:33

I ja... KRK górą. A to, jak czytamy, dość często za sprawą Piotra. Czy w przyszłym roku Pag? Tę relację zostawiam sobie na deser

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone