Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okrug Gornji - czy warto?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.10.2008 19:08

Janusz Bajcer napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):
madzia1981 napisał(a):Ale skoro w końcu tam byłeś.... :wink:

Powiem Ci jedno.Masakra. :D
Jeśli już ktoś jedzie ,,tam'' do Chorwacji to jest w pobliżu Riwiera Makarska z pięknymi miejscowościami i pięknymi plażami , a w drugą stronę jest Primosten.
Ciovo to moim zdaniem jakaś pomyłka dla chcących wypoczywać w Chorwacji.
ObrazekObrazek


AndrzejuJ , Twoje zdjęcie zrobione jest 20.10.2008 r. o godz.17.29:18
a zdjęcia Madzi1981 w sierpniu 2008 r.

Końcem października pewnie tak samo szaro i nieciekawie jak na Ciovo jest na Riwierze Makarskiej.


A śmieci wysprzątają w przyszłym roku koło czerwca, jak pierwsi turyści przyjadą :roll: .
BTW zgadzam się z AndrzejemJ.
Ale my jesteśmy dziwni/inni, jak to ktoś kiedyś napisał... :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 28.10.2008 20:16

Znam całe wybrzeże Chorwacji od Istrii po Czarnogórę oprócz wysp (za wyjątkiem Pagu). Nie byłem co prawda na Ciovo, ale mogę powiedzieć, że trochę poznałem tą wyspę czytając uważnie forum i jakoś mnie tam nie ciągnie. Może ja też jestem dziwny?...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.10.2008 20:18

jan_s1 napisał(a): Może ja też jestem dziwny?...

To już epidemia... :twisted:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 28.10.2008 20:28

Janusz Bajcer napisał(a):
Końcem października pewnie tak samo szaro i nieciekawie jak na Ciovo jest na Riwierze Makarskiej.

Tu się z Tobą nie zgodzę. :D
ObrazekObrazek
Baška Voda
Ostatnio edytowano 28.10.2008 20:31 przez AndrzejJ., łącznie edytowano 1 raz
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 28.10.2008 20:29

FUX napisał(a):
jan_s1 napisał(a): Może ja też jestem dziwny?...

To już epidemia... :twisted:

Odnoszę wrażenie, że awersja do Ciovo staje się normą a więc to ja czuję się jak największy dziwoląg bo bardzo mi się tam podobało! :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.10.2008 20:31

AndrzejJ. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Końcem października pewnie tak samo szaro i nieciekawie jak na Ciovo jest na Riwierze Makarskiej.

Tu się z Tobą nie zgodzę. :D
ObrazekObrazek
Baška Voda
Wiedzieli, że przyjedziesz focić... :mrgreen:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 28.10.2008 20:50

FUX napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Końcem października pewnie tak samo szaro i nieciekawie jak na Ciovo jest na Riwierze Makarskiej.

Tu się z Tobą nie zgodzę. :D
ObrazekObrazek
Baška Voda
Wiedzieli, że przyjedziesz focić... :mrgreen:

ObrazekObrazek
Adriatyk w Primoštenie. :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 28.10.2008 20:55

Skoro już powstał podział na "dziwaków" i "dziwolągi", to ja zgłaszam akces do "dziwolągów" :D

ps. W tym roku kilka dni spędziłam na Ciovo, myśląc, że na pewno popełnię największy wakacyjny błąd życia. Bo przecież na forum piszą, że okropnie, że brudno, że tłumnie, że korki, że wyzysk turystyczny...

A okazało się, że z Ciovo mam także bardzo miłe wspomnienia.
pozrdawiam :papa:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 28.10.2008 21:13

Tymona napisał(a):Skoro już powstał podział na "dziwaków" i "dziwolągi", to ja zgłaszam akces do "dziwolągów" :D

,,Wyspa Ciovo w czasach rzymskich stanowiła miejsce banicji cesarskich dworzan i przestępców politycznych. W średniowieczu zsyłano tam trędowatych którymi opiekowali się bracia zakonni. W dzisiejszych czasach jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla turystów i mieszkańców okolicznego Splitu. Mieszkańcy wyspy nastawieni są bardzo przyjaźnie na turystów. Starają uczyć się języka polskiego ponieważ w przeważającej części odwiedzający turyści to Polacy.'' :wink:
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 28.10.2008 21:24

AndrzejJ. napisał(a):
Tymona napisał(a):Skoro już powstał podział na "dziwaków" i "dziwolągi", to ja zgłaszam akces do "dziwolągów" :D

,,Wyspa Ciovo w czasach rzymskich stanowiła miejsce banicji cesarskich dworzan i przestępców politycznych. W średniowieczu zsyłano tam trędowatych którymi opiekowali się bracia zakonni. W dzisiejszych czasach jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla turystów i mieszkańców okolicznego Splitu. Mieszkańcy wyspy nastawieni są bardzo przyjaźnie na turystów. Starają uczyć się języka polskiego ponieważ w przeważającej części odwiedzający turyści to Polacy.'' :wink:

He he pojechałeś po bandzie! ;) Gdybym wcześniej wiedział, że to miejsce banicji no i Ci trędowaci!! :):) :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 28.10.2008 22:02

W tym roku będąc w Trogirze odpuściłem sobie Ciovo. Poczułem jednak obecnie mały dyskomfort, ponieważ postąpiłem wbrew własnym zasadom: wypowiedziałem się na temat Ciovo, nie będąc tam osobiście. Trochę mnie to męczy (taki już jestem skrupulant), i planując już przyszłoroczny wyjazd pod koniec maja pewnie wpadnę obadać sprawę na miejscu i wówczas na pewno zostanę dziwakiem, lub dziwolągiem. Alternatywa wielce obiecująca. Pozdrawiam i dziwaków i dziwolągów. Jan.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.10.2008 23:17

AndrzejJ. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Końcem października pewnie tak samo szaro i nieciekawie jak na Ciovo jest na Riwierze Makarskiej.

Tu się z Tobą nie zgodzę. :D
ObrazekObrazek
Baška Voda


Zdjęcie w Baška Voda zrobiłeś trzy dni później tj. 23.10.2008 r. o godz.13:36:47 przy całkiem innej pogodzie i godzinie niż na Ciovo.

Ciovo to wyspa , więc inne widoki niż w Baška Voda pod Biokovo.
Jednym na Ciovo się podoba , innym nie , podobnie jak z wieloma innymi rzeczami.

Znam ludzi , którzy pojechali raz do Chorwacji i powiedzieli , że więcej w kamieniołomach nie będą wypoczywać :wink: :lol:

Jak dobrze wiesz, wybrzeże chorwackie ma ok 5800 km , dla każdego znajdzie się miejsce do odpoczynku. :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.10.2008 23:25

Janusz Bajcer napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Końcem października pewnie tak samo szaro i nieciekawie jak na Ciovo jest na Riwierze Makarskiej.

Tu się z Tobą nie zgodzę. :D
ObrazekObrazek
Baška Voda


Zdjęcie w Baška Voda zrobiłeś trzy dni później tj. 23.10.2008 r. o godz.13:36:47 przy całkiem innej pogodzie i godzinie niż na Ciovo.

Ciovo to wyspa , więc inne widoki niż w Baška Voda pod Biokovo.
Jednym na Ciovo się podoba , innym nie , podobnie jak z wieloma innymi rzeczami.

Znam ludzi , którzy pojechali raz do Chorwacji i powiedzieli , że więcej w kamieniołomach nie będą wypoczywać :wink: :lol:

Jak dobrze wiesz, wybrzeże chorwackie ma ok 5800 km , dla każdego znajdzie się miejsce do odpoczynku. :lol:

Te 5800 nie zokrągliłeś trochę w góóóóóóórę.... :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.10.2008 23:59

FUX napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a): wybrzeże chorwackie ma ok 5800 km , dla każdego znajdzie się miejsce do odpoczynku. :lol:

Te 5800 nie zokrągliłeś trochę w góóóóóóórę.... :wink:


Trochę w dóóóóół :wink:

Dokładnie całkowita długość wybrzeża wraz z wyspami to 5835 km :lol:
Kto szuka , nie błądzi :wink: :papa:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 29.10.2008 00:13

Janusz Bajcer napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Końcem października pewnie tak samo szaro i nieciekawie jak na Ciovo jest na Riwierze Makarskiej.

Tu się z Tobą nie zgodzę. :D
ObrazekObrazek
Baška Voda


Zdjęcie w Baška Voda zrobiłeś trzy dni później tj. 23.10.2008 r. o godz.13:36:47 przy całkiem innej pogodzie i godzinie niż na Ciovo.

Ciovo to wyspa , więc inne widoki niż w Baška Voda pod Biokovo.
Jednym na Ciovo się podoba , innym nie , podobnie jak z wieloma innymi rzeczami.

Znam ludzi , którzy pojechali raz do Chorwacji i powiedzieli , że więcej w kamieniołomach nie będą wypoczywać :wink: :lol:

Jak dobrze wiesz, wybrzeże chorwackie ma ok 5800 km , dla każdego znajdzie się miejsce do odpoczynku. :lol:

Chodzi o To Janusz ,żeby to było fajne miejsce dla tych co pierwszy raz na ten przykład jadą do Chorwacji. :D A Ciovo do fajnego miejsca ma 5800 km. :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Okrug Gornji - czy warto? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone