Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okrug Gornji - czy warto?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hortus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hortus » 18.08.2008 14:57

Witam.
Jeśli można ,to w jakiej cenie jest ten picnic? :)
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 18.08.2008 16:06

Potwierdzam, fishpicnic fajna sprawa. Minusem, jak dla mnie jest trochę za krótki pobyt na Solcie (ok. 1,5h), a tam rzeczywiście można ponurkować.
Koszt tej wyprawy: 170kn dorośli i 50% z tego dzieci (chyba od 7 lat). Ja za dziecko 3 letnie nic nie zapłaciłem.
Rejs od 9.00 - 17.00, a czas leci szybko. Po drodze poczęstunki (ciastka, chipsy), wino, sok, rakija. Rybka wędzona po pobycie na Solcie, w przystani na Ciovo (od strony Solty). I tutaj pobyt dłuższy, może nawet za długi.
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 18.08.2008 16:50

Ja rezerwowałam przez stronę http://www.=reklama=/atrakcje/fish-picn ... rakul.html
Daję ten namiar nie żeby reklamować, ale jest fajny opis w j.polskim i można sobie doczytać co i jak.
Dużo gospodarzy ma ulotki z bezpośrednim telefonem do Pani właścicielki statku (Polka).
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 18.08.2008 17:46

Co do fish picnic to radzę się nie spieszyć i wybrać ten rejs, który najbardziej pasuje. Na Ciovo w jedno miejsce i o jednej porze przypływają cztery statki (pisałem o tej plaży, że fajna ale do godziny 13:)) Warto wybrać, ten statek, który nam się najbardziej podoba. Ja chyba nie trafiłem zbyt dobrze, bo w moim przypadku pobyt na Solcie trwał tylko 40 minut. Potem widziałem inne oferty i chyba lepsze bo według opisu statek zawijał w dwa różne miejsca na Solcie. Ceny były już podane i w ścisłym sezonie trudne do negocjacji. Jednak... wycieczka była fajna i trzeba pamiętać, żeby zabrać ze sobą strój do kąpieli bo inaczej po posiłku się zanudzisz:)
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 18.08.2008 19:29

Dokładnie, są różne statki i różne miejsca wypływu, dopływu.
Ja np. wypływałam z Trogiru (przed mostem).
Cenowo widzę troszkę niżej niż Ty płaciłeś i można było jeszcze zbijać cenę.
Nas była większa grupa, i o ile mnie pamięć nie myli to "wywalczyliśmy" cenę po 140Kn dla dorosłej osoby. :wink:
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 18.08.2008 20:57

Wychodzi na to, że ja też mogłem z fishpicnicem lepiej trafić. Mój pobyt na Solcie również był krótki, a na plaży, o której pisze waldeq za długi. Mimo wszystko było fajnie.

My nasz rejs braliśmy u Toni Boat w Okrug Gornji u faceta przy przystani.
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 18.08.2008 21:15

kincior napisał(a):Wychodzi na to, że ja też mogłem z fishpicnicem lepiej trafić. Mój pobyt na Solcie również był krótki, a na plaży, o której pisze waldeq za długi. Mimo wszystko było fajnie. My nasz rejs braliśmy u Toni Boat w Okrug Gornji u faceta przy przystani.

No właśnie - wykupiliśmy rejs u tego samego faceta. Rozmawiałem z sąsiadami w naszej kwaterze i oni chyba trafili trochę lepiej bo wybrali wycieczkę w Filips Marine. Nie wiem gdzie wykupili ale wiem, że statki były białe :)
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 18.08.2008 22:09

:D
Wypada mi tu ocenić i mój rejs: należał do tych co oferują długi pobyt na Solcie (dwa miejsca), no i ta cena też jest niższa z tego wynika.
W apartamencie spotkałam również ulotki z namiarami, może to jest lepsza metoda niż szukanie w porcie.
Ja płynęłam na początku sezonu, jeszcze nie było takiego oblężenia turystycznego.
Statek nazywa się Mirakul, widzę, że na ulotce mam i numer telefonu, gdyby ktoś potrzebował to mogę podać na priva.
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 18.08.2008 23:53

waldeq napisał(a):
kincior napisał(a):Wychodzi na to, że ja też mogłem z fishpicnicem lepiej trafić. Mój pobyt na Solcie również był krótki, a na plaży, o której pisze waldeq za długi. Mimo wszystko było fajnie. My nasz rejs braliśmy u Toni Boat w Okrug Gornji u faceta przy przystani.

No właśnie - wykupiliśmy rejs u tego samego faceta. Rozmawiałem z sąsiadami w naszej kwaterze i oni chyba trafili trochę lepiej bo wybrali wycieczkę w Filips Marine. Nie wiem gdzie wykupili ale wiem, że statki były białe :)


Filip's Marine płynie po tej samej trasie i ma takie same postoje co u Toniego.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 27.10.2008 18:30

waldeq napisał(a):Ciovo ma tylu przeciwników co zwolenników. Należę do tych drugich. Byłem w tym roku w Okrug Gornji i już wiem, że w przyszłym roku też chcę tam jechać! Świetna baza wypadowa do zwiedzania innych miejsc. Plaże bardzo różne ale zawsze można sobie znaleźć odpowiednie miejsce. Ja często jeździłem na spokojną plażę przy Konobie Duga. Łatwo trafić jadąc w stronę Okrugu Donjiego. Jeśli wybiera się na wycieczkę samochodem z przejazdem przez Trogir to polecam wybierać się około 8 rano i wówczas przejazd przez słynny most jest spokojny:)
Pozdrav :)

Drugiej tak smutnej i kontenerowo- śmieciowej wyspy długo w Chorwacji nie zobaczysz. :wink: Parasole jak w Polinezji,ale plaże .....plaż tam zbytnio nie ma.A nie jest to świetna baza wypadowa ,bo nawet po sezonie trzeba stracić dużo czasu by wjechać lub wyjechać z tej smutnej i brzydkiej wyspy.
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 27.10.2008 19:40

AndrzejJ. napisał(a):Drugiej tak smutnej i kontenerowo- śmieciowej wyspy długo w Chorwacji nie zobaczysz. :wink: Parasole jak w Polinezji,ale plaże .....plaż tam zbytnio nie ma.A nie jest to świetna baza wypadowa ,bo nawet po sezonie trzeba stracić dużo czasu by wjechać lub wyjechać z tej smutnej i brzydkiej wyspy.

Hmmm, jeśli masz taką złą opinię o Okrugu i Ciovo to.... należy się cieszyć, że chorwacką przygodę rozpocząłem właśnie od tego zakątka :)Wynika z tego, że gdziekolwiek nie pojadę nad Jadran to będzie tylko lepiej :) Jakby co, to...będę wiedział gdzie składać reklamacje;)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.10.2008 20:27

Tyle razy się ostrzegało , a ludziska dalej dają się nabierać na Ciovo :wink:
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 27.10.2008 20:41

mkm napisał(a):Tyle razy się ostrzegało , a ludziska dalej dają się nabierać na Ciovo :wink:

Ale Ci ostrzegani niczego nie żałują :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.10.2008 21:04

waldeq napisał(a):
mkm napisał(a):Tyle razy się ostrzegało , a ludziska dalej dają się nabierać na Ciovo :wink:

Ale Ci ostrzegani niczego nie żałują :D

bo są nieświadomi :lol:
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 27.10.2008 21:21

Piotrek_B napisał(a):bo są nieświadomi :lol:

Czasami dobrze żyć w nieświadomości ;) A tak serio to nie ukrywam, że podobało mi się na Ciovo. Może jestem mało wymagający? Nie zmienia to faktu, że obecnie studiuję forum w tematach Makarskiej Riwiery i już się cieszę, że tam może być już tylko lepiej. Jeśli macie taką opinie o Ciovo to chyba dobrze, że niektórzy zaczynają od niższej półki ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Okrug Gornji - czy warto? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone