Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okropna pogoda w Makarskiej na początku sierpnia-gdzie uciec

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malami_23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.07.2006
Okropna pogoda w Makarskiej na początku sierpnia-gdzie uciec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malami_23 » 03.08.2006 09:31

Ludzie pomóżcie. Jadę 8 sierpnia do Makarskiej na oficjalnej stronie tego miasta prognoza pogody jest przerażająca- od wtorku do soboty deszcz i zachmurzenie, zresztą podaje linka
http://www.makarska.hr/vrijeme/english.php

Chciałam tam zostać do soboty. Jestem załamana bo chyba zmienię plany. Ląduję we wtorek w Splicie, jeśli ktoś wie co nieco na temat lepszych warunków pogodowych w innych częściach wybrzeża niech da znać. Będę wdzięczna :)
Pozdrawiam !!
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 03.08.2006 09:59

Kobieto,spokojnie! Nie daj sie zwariować! W czerwcu (przed 2 połową)było to samo w Makarskiej-tzn.tak podawały serwisy pogodowe.Tez panikowałam tak jak Ty-zupelnie niepotrzebnie.Poza tym to pewnie tylko przelotne opady będą -przy tej temperaturze,wierz mi-błogosławione będą :)
Malami_23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malami_23 » 03.08.2006 10:05

he he, ja to panikuję bo to będzie mój pierwszy wyjazd do Chorwacji i nie chciałabym się zrazić. Plusem jest, że jadę w ciemno także mam tą możliwość zmiany położenia ale dziękuję za słowa otuchy :)
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 03.08.2006 11:04

Ciekawe, kto ma rację ;)
Wunderground: http://polish.wunderground.com/global/s ... /14444.php
Pogoda Onet (na podstawie mc-wetter.de) http://pogoda.onet.pl/2,4080,1229,miasto.html
Piker
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piker » 03.08.2006 11:16

rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 03.08.2006 11:44

a generalnie w Chorwacji deszcz nawet jeśli pada to po 15 45 min i przestaje na parę godzin. Jak w ubiegłym roku takie cosie się pojawiało to ściągałem koszulkę i biegałem w kąpielówkach. Temperatura nie spadła w dzień nawet jak padało poniżej 28 stopni
aga j.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga j. » 03.08.2006 12:13

no niestety zapowiada się "rewolucja" pogodowa. My przeżyliśmy to w zeszłym roku też na początku sierpnia... Przez kilka dni było chłodno (ok.20 st.), pochmurnie i siąpił deszcz ... My też będziemy w okolicach Makarskiej pod koniec tygodnia. Jestem mocno zaniepokojona... Pogodę śledze na stronce
http://meteo.hr
Pozdrav
Aga
at0m
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) at0m » 03.08.2006 12:32

aga j. napisał(a):... Jestem mocno zaniepokojona... Pogodę śledze na stronce
http://meteo.hr
Pozdrav
Aga


Dziwne jest to, że na tej stronce w prognozie 7 dniowej dzisiejsza temperatura w Makarskiej powinna wynieść miedzy 21 a 24 stopnie natomiast aktualna temperatura w Makarskien (stan z godz 13:00) wynosi 29 stopni.

Też wybieram się w tamte okolice na koniec tygodnia i mam nadzieję, że jednak nie bedzie tak źle. Jak by co to zamiast leżec na plaży wiecej pojeżdze i pozwiedzam.

Pozdrawiam
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 03.08.2006 12:38

mowie Wam,dajcie sobie spokój ze stronami o pogodzie-i tak na każdej pokazuja co innego.Tylko Wam ciśnienie podnosić będą i niepotrzebny zamęt siać.Przerabiałam to,wiem co czujecie. :?
aga j.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga j. » 03.08.2006 12:47

Też nastawiamy się na zwiedzanie - leżakowaliśmy już na słońcu na Kaszubach cały lipiec :lol:
Pozdrawiam forumowicza z Gdyni - może się spotkamy??My będziemy w Zivogosce na campingu Dole, Ciste bądź Boban a potem ruszamy na Peljesac i w okolice Dubrownika.
Pozdrawiamy
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 03.08.2006 12:49

Camp Dole - Byłam w czerwcu i z chęcią bym tam wróciła. Super.
at0m
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) at0m » 03.08.2006 13:15

aga j. napisał(a):Też nastawiamy się na zwiedzanie - leżakowaliśmy już na słońcu na Kaszubach cały lipiec :lol:
Pozdrawiam forumowicza z Gdyni - może się spotkamy??My będziemy w Zivogosce na campingu Dole, Ciste bądź Boban a potem ruszamy na Peljesac i w okolice Dubrownika.
Pozdrawiamy


My planujemy zatrzymać się właśnie na Kampingu Ciste ... Wyjeżdzamy w nocy z piątku na sobote, planowany nocleg tranzytowy w Mikulovie dojazd na miejsce (jeśli się uda) w niedziele w godzinach mocno popołudniowych.

Pozdrawiam
aga j.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga j. » 03.08.2006 13:22

My wyruszamy dzisiaj o 15.00. Planujemy dojechać dzisiaj do Cieszyna, kilka godzin snu i w piątek na wieczór nocleg w Plitwicach. W sobotę zwiedzanie Plitvickich Jezior, nocleg i w niedzielę w okolicach 12.00 dojazd do Zivogosce. Jedziemy brygadą 3 - rodzinną: 2 przyczepy i 1 namiot.
Do zobaczenia w Chorwacji!!
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 03.08.2006 22:37

Coś o pogodzie.
My jak zwykle jedziemy na Korcole 20sierpień 15 wrześień, i chciałbym aby choć kilka dni popadało, bo wtedy można w normalnych temperaturach pooglądać rózne rzeczy.
A tak na marginesie dzisiaj ok 21 jadąc ze Szczytna do W-wy usłyszałem głos jakiejś pindy reporterki pozdrawiającej kogoś z "deszczowego Szczytna, gdzie dzisiaj cały dzień płyawłem na motorówce owszem były chmury ale nie spadła jedna kropla deszczu i komu tu wierzyć.
Daj sobie trochę luzu.
izis
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 19.05.2006
Re: Okropna pogoda w Makarskiej na początku sierpnia-gdzie u

Nieprzeczytany postnapisał(a) izis » 04.08.2006 18:45

Malami_23 napisał(a):Ludzie pomóżcie. Jadę 8 sierpnia do Makarskiej na oficjalnej stronie tego miasta prognoza pogody jest przerażająca- od wtorku do soboty deszcz i zachmurzenie, zresztą podaje linka
http://www.makarska.hr/vrijeme/english.php

Chciałam tam zostać do soboty. Jestem załamana bo chyba zmienię plany. Ląduję we wtorek w Splicie, jeśli ktoś wie co nieco na temat lepszych warunków pogodowych w innych częściach wybrzeża niech da znać. Będę wdzięczna :)
Pozdrawiam !!



Ja mam ten sam problem, jade pierwszy raz w okolice Trogiru 12 sierpnia laduje w Splicie i dokaldnie od 12 ma byc zalamanie pogody... oby sie prognozy nie sprawdziły...
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Okropna pogoda w Makarskiej na początku sierpnia-gdzie uciec
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone