Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obrazki z Albanii 2014

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 12.11.2014 19:59

Ja też chętnie pooglądam.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.11.2014 20:10

Roland90 napisał(a):Ja też chętnie pooglądam.

I ja też :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 12.11.2014 20:33

Ja również się przysiądę, bo mnie ta Albania zaczyna kusić - może jeszcze nie na pobyt, ale na jakieś krótkie zwiedzanie na pewno
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 13.11.2014 08:20

Raul73 napisał(a):Ja również się przysiądę, bo mnie ta Albania zaczyna kusić - może jeszcze nie na pobyt, ale na jakieś krótkie zwiedzanie na pewno

Z krótkim zwiedzaniem może być problem :wink: W Albanii krótkie odcinki przejeżdża się trzy razy dłużej niż u nas ze względu na serpentyny, ciągłe podjazdy, wąskie drogi i zawalidrogi w postaci ciężarówek. Trzeba sobie zarezerwować dużo czasu.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 13.11.2014 09:03

Jedziemy dalej. Ze Skopje mam parę zdjęć z samochodu. Mąż stwierdził, że nie mamy ani chwili do stracenia, przewidywał korki na granicach. Nie było tak źle , tylko gorąco , bardzo gorąco :wink:
Obrazek
Jak widać na gps w Albanii głównych dróg jest mało. Optymistycznie zakładany czas dojazdu nie potwierdził się.
Dzieci miały już dosyć podróży, zresztą trzeci dzień jazdy był trudny, wszyscy zmęczeni, gorąco. Chcieliśmy być u celu.
Obrazek
Przed nami jak widać ciężarówka ze wszelkim dobrem. Tak jak u nas można spotkać samochody wiozące rzeczy z niemieckich wystawek tak do Albanii z Grecji jadą takie same (tylko rzeczy bardziej zniszczone).
I pierwsze zdjęcie z Albanii. Niby nic ciekawego ale zawiera prawie wszystko co spotkamy w tym kraju: niedokończone szkielety domów, gruz, śmieci, piękne góry i przyroda.
Obrazek
O mało co zostalibyśmy na granicy albańskiej. Naprawdę podniesiono nam ciśnienie. Celnik zebrał nasze dokumenty, przeczytał, zamknął okienko i poszedł do drugiego celnika. Tam obgadali nasze paszporty i dokumenty samochodu (klasyczny leasing, nic dziwnego). Potem kazał zjechać nam na bok. I tak staliśmy z duszą na ramieniu. Wyobraźcie sobie... trzy dni jazdy i pupa???? Po 10 minutach celnik pokazał się w drzwiach z drugim o wyższej szarży. Popatrzyli i ten drugi kazał nas przepuścić. Zielonego pojęcia nie mamy co go zaniepokoiło?
Bo Borsh dotarliśmy koło 17. Bo ... zabłądziliśmy przed Sarandą. Skręt na Borsh znajduje się za stacją benzynową na zboczu jakby co :wink:
Pierwsze zdjęcie z apartamentu:
Obrazek
Rano powitał nas taki widok:
Obrazek
I jest! Nasza pierwsza krowa :mrgreen:
Obrazek

Widok w prawo (zdjęcie robił 7-latek):
Obrazek
Zdjęcie w lewo- o Jezu, co ten człowiek robi!?
Obrazek
Zdjęcie na wprost :wink:
Obrazek
Tak wygląda plaża i morze. Prawa, że niesamowicie błękitne?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla tych co mają obawy przed zabraniem dzieci na kamienistą plażę:
Obrazek
Obrazek
Ten wyłowiony z morza kawałek trzciny, oskubany z liści przyjechał z nami do domu, do Warszawy :mrgreen: Na życzenie syna. Dodam, że miał prawie 2,5 metra...
Obrazek
Dzieci były trochę zaskoczone mało przejrzystą wodą w morzu- nie to co w Cro , w małej zatoce :wink:
Obrazek
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 13.11.2014 09:36

heca7 napisał(a):Obrazek

czy to widok na waszą kwaterkę :?:
ja będę w Borsh w przyszłym roku, ale w innym miejscu.
Daj znać, czy wieczorem jest tam duży hałas :papa:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.11.2014 10:29

heca7 napisał(a):
Raul73 napisał(a):Ja również się przysiądę, bo mnie ta Albania zaczyna kusić - może jeszcze nie na pobyt, ale na jakieś krótkie zwiedzanie na pewno

Z krótkim zwiedzaniem może być problem :wink: W Albanii krótkie odcinki przejeżdża się trzy razy dłużej niż u nas ze względu na serpentyny, ciągłe podjazdy, wąskie drogi i zawalidrogi w postaci ciężarówek. Trzeba sobie zarezerwować dużo czasu.



Dlatego na początek myślę jedynie o okolicach Szkodry. :D :D
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 13.11.2014 11:56

rysiek_r74 napisał(a):
heca7 napisał(a):Obrazek

czy to widok na waszą kwaterkę :?:
ja będę w Borsh w przyszłym roku, ale w innym miejscu.
Daj znać, czy wieczorem jest tam duży hałas :papa:


Tak. To nasza kwatera. Mieszkaliśmy na piętrze, tam gdzie zasunięte szerokie okno.
Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie bo Borsh ciągnie się wzdłuż plaży na odległość kilku kilometrów. Nasz dom znajdował się w najcichszej południowej części. Na północ domy były gęsto postawione, tam też są sklepy , pizzerie itd. Tam plaża jest jakby węższa i cała zastawiona parasolami. W weekend odbywały się dyskoteki. Życie nocne :wink: Mnóstwo dzieci biegających po nocy. Albańczycy jeżdżą z fasonem, hałasem i piskiem paska klinowego po takich imprezach :oczko_usmiech: Za to nie widziałam ludzi ewidentnie pijanych, zataczających się, krzyczących. Żadnych burd. To chyba wpływ wschodniej religii. I policji, która ma swoją siedzibę na południu Borsh i patroluje teren samochodem i na ... rowerach (mam zdjęcie).
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 13.11.2014 13:04

No to i ja spojrzę na Albanię Twoim okiem ;)
Zwróciłaś może uwagę na kemping w Borsh? Wiem, że tam jest, interesuje mnie czy jest położony w tej spokojniejszej czy mniej spokojnej części :)

Zamiast stosu książek polecam czytnik na wakacyjne wypady :)

heca7 napisał(a):Dla tych co mają obawy przed zabraniem dzieci na kamienistą plażę:
Obrazek


Ja gorąco polecam kamieniste plaże dla rodzin z dziećmi :) Na piasku non stop coś jest w piachu... buzia, oczy, drugie śniadanie, wszędzie piach... na kamyczkach nie ma z tym problemów, a kamykami można też się świetnie bawić a nawet je malować ;)

Raul73 napisał(a):
heca7 napisał(a):
Raul73 napisał(a):Ja również się przysiądę, bo mnie ta Albania zaczyna kusić - może jeszcze nie na pobyt, ale na jakieś krótkie zwiedzanie na pewno

Z krótkim zwiedzaniem może być problem :wink: W Albanii krótkie odcinki przejeżdża się trzy razy dłużej niż u nas ze względu na serpentyny, ciągłe podjazdy, wąskie drogi i zawalidrogi w postaci ciężarówek. Trzeba sobie zarezerwować dużo czasu.



Dlatego na początek myślę jedynie o okolicach Szkodry. :D :D


Ja odradzam, to chyba najmniej ciekawy kawałek Albanii... Już lepiej zapuścić się kawałek dalej :)

Pozdrawiam
Asia.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 13.11.2014 14:28

heca7 napisał(a):Tak. To nasza kwatera.
...
Nasz dom znajdował się w najcichszej południowej części. Na północ domy były gęsto postawione, tam też są sklepy , pizzerie itd. Tam plaża jest jakby węższa i cała zastawiona parasolami. W weekend odbywały się dyskoteki. Życie nocne :wink: Mnóstwo dzieci biegających po nocy. Albańczycy jeżdżą z fasonem, hałasem i piskiem paska klinowego po takich imprezach :oczko_usmiech: Za to nie widziałam ludzi ewidentnie pijanych, zataczających się, krzyczących. Żadnych burd. To chyba wpływ wschodniej religii. I policji, która ma swoją siedzibę na południu Borsh i patroluje teren samochodem i na ... rowerach (mam zdjęcie).


Dzięki za info.
Z lokalizacji podawanej w necie Twojej miejscówki, to wynika, że ja będę mieszkać jeszcze bardziej na południe, o tutaj: https://www.google.pl/maps/dir/40.0304835,19.8701392/40.0304861,19.8701519/@40.0304493,19.8693975,18z/data=!4m2!4m1!3e2

JoannaG napisał(a):Ja odradzam, to chyba najmniej ciekawy kawałek Albanii... Już lepiej zapuścić się kawałek dalej :)


a mi się wydaje, że trzeba troszkę liznąć Albanii, chociaż od północy, aby się przekonać do tego kraju.
Byłem w tym roku tam właśnie na jednodniowej wyciaczce co zaowocowało, że w przyszłym roku jadę tam na 2 tygodnie :D :D :D
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 13.11.2014 15:28

rysiek_r74 napisał(a):
JoannaG napisał(a):Ja odradzam, to chyba najmniej ciekawy kawałek Albanii... Już lepiej zapuścić się kawałek dalej :)


a mi się wydaje, że trzeba troszkę liznąć Albanii, chociaż od północy, aby się przekonać do tego kraju.
Byłem w tym roku tam właśnie na jednodniowej wyciaczce co zaowocowało, że w przyszłym roku jadę tam na 2 tygodnie :D :D :D


Może i tak. Choć pamiętam z relacji te kiero, że ich wizyta w tamtym rejonie zniechęciła do dalszego poznawania Albanii...
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 13.11.2014 16:20

nie byłem w północnej Albanii (poza krótkim przejazdem), ale to chyba najbrzydsza część kraju. Nie chodzi mi nawet o śmieci, bo te są wszędzie (choć znacznie mniej niż niektórzy głoszą), ale np. o architekturę i krajobrazy. A także plaże... dla miłośników twierdz i błękitnej wody najlepsza jest południowa część, dla tych, co wolą bardziej dzikie to centrum.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 13.11.2014 16:29

rysiek_r74 napisał(a):
heca7 napisał(a):Tak. To nasza kwatera.
...
Nasz dom znajdował się w najcichszej południowej części. Na północ domy były gęsto postawione, tam też są sklepy , pizzerie itd. Tam plaża jest jakby węższa i cała zastawiona parasolami. W weekend odbywały się dyskoteki. Życie nocne :wink: Mnóstwo dzieci biegających po nocy. Albańczycy jeżdżą z fasonem, hałasem i piskiem paska klinowego po takich imprezach :oczko_usmiech: Za to nie widziałam ludzi ewidentnie pijanych, zataczających się, krzyczących. Żadnych burd. To chyba wpływ wschodniej religii. I policji, która ma swoją siedzibę na południu Borsh i patroluje teren samochodem i na ... rowerach (mam zdjęcie).


Dzięki za info.
Z lokalizacji podawanej w necie Twojej miejscówki, to wynika, że ja będę mieszkać jeszcze bardziej na południe, o tutaj: https://www.google.pl/maps/dir/40.0304835,19.8701392/40.0304861,19.8701519/@40.0304493,19.8693975,18z/data=!4m2!4m1!3e2


Czekaj, czekaj. Kłamałam 8O Pomyliłam kierunki :oczko_usmiech: Na północy mieszkałam a cały ten głośny kram jest na południu. Sorry!
Ale nie obawiaj się tak bardzo. Mimo wszystko to nie jest wielka miejscowość.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.11.2014 16:57

rysiek_r74 napisał(a):
a mi się wydaje, że trzeba troszkę liznąć Albanii, chociaż od północy, aby się przekonać do tego kraju.
Byłem w tym roku tam właśnie na jednodniowej wyciaczce co zaowocowało, że w przyszłym roku jadę tam na 2 tygodnie :D :D :D



I włąśnie o takie "liźnięcie" na pierwszy raz mi chodziło - żeby zachęcić się do dłuższego pobytu. A ponieważ miejsce docelowe planowane jest w Budvie, więc w okolice greckiej granicy trochę daleko. :D :D

Jest jeszcze jedna możliwość. Ponieważ planuję przejazd pociągiem Belgrad - Bar, a bilety na niego można kupić tylko w Belgradzie, więc jest (niewielkie) ryzyko, że ich już nie będzie. A wtedy jako opcję rezerwową planuję sobie dojazd z Belgradu do Budvy przez Kosovo i Tiranę - w takim przypadku uda się zwiedzić dużo więcej :lol: :lol:
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 13.11.2014 17:38

heca7 napisał(a):
Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie bo Borsh ciągnie się wzdłuż plaży na odległość kilku kilometrów. Nasz dom znajdował się w najcichszej południowej części.


"heca7" - jednak mieszkaliście w północnej części plaży, blisko drogi łączącej z drogą krajową SH8. Centrum plaży znajduje się 2 km na południe przy Blue Days Hotel. Tam jest bankomat, sklep z sensownym zaopatrzeniem, dobre lody i 2 dyskoteki, które czasem dają czadu. Ale można wylądować jeszcze bardziej na południe, plaża w Borsch ciągnie się daleko. Natomiast w centrum przy drodze krajowej znajdują się 3 słabe sklepy i 2 dobre restauracje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Obrazki z Albanii 2014 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone