Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obrazki z Albanii 2014

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 13.11.2014 17:54

heca7 napisał(a):Czekaj, czekaj. Kłamałam 8O Pomyliłam kierunki :oczko_usmiech: Na północy mieszkałam a cały ten głośny kram jest na południu. Sorry!
Ale nie obawiaj się tak bardzo. Mimo wszystko to nie jest wielka miejscowość.


ojojoj 8O zaczynam się martwić :?
a co tam, najwyżej stopery w uszy i będzie git :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Raul73 napisał(a):Jest jeszcze jedna możliwość. Ponieważ planuję przejazd pociągiem Belgrad - Bar, a bilety na niego można kupić tylko w Belgradzie, więc jest (niewielkie) ryzyko, że ich już nie będzie. A wtedy jako opcję rezerwową planuję sobie dojazd z Belgradu do Budvy przez Kosovo i Tiranę - w takim przypadku uda się zwiedzić dużo więcej :lol: :lol:


w tym roku chciałem śmignąć tym pociągiem i jednocześnie przewieźć samochód, ale z serbskich kolei dostałem informację, że w tym roku pociąg ten nie wozi aut :(
będąc już w Czarnogórze widziałem jadące składy z wagonami dla samochodów, więc tak na prawdę nie wiem jaka była prawda :? bo już na miejscu nie chciało mi się tego sprawdzać
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 13.11.2014 18:14

rysiek_r74 napisał(a):
ojojoj 8O zaczynam się martwić :?
a co tam, najwyżej stopery w uszy i będzie git



Jeżeli mieszkasz, tak jak podałeś tutaj: https://www.google.pl/maps/dir/40.03048 ... m2!4m1!3e2

to jest kilometr od tych imprezowych biznesów. Tu jest mało ludzi i niezły podjazd do góry.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 13.11.2014 18:39

wkrak napisał(a):
heca7 napisał(a):
Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie bo Borsh ciągnie się wzdłuż plaży na odległość kilku kilometrów. Nasz dom znajdował się w najcichszej południowej części.


"heca7" - jednak mieszkaliście w północnej części plaży, blisko drogi łączącej z drogą krajową SH8. Centrum plaży znajduje się 2 km na południe przy Blue Days Hotel. Tam jest bankomat, sklep z sensownym zaopatrzeniem, dobre lody i 2 dyskoteki, które czasem dają czadu. Ale można wylądować jeszcze bardziej na południe, plaża w Borsch ciągnie się daleko. Natomiast w centrum przy drodze krajowej znajdują się 3 słabe sklepy i 2 dobre restauracje.


No wiem, wiem. Już się poprawiłam i przeprosiłam :oops:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.11.2014 18:47

rysiek_r74 napisał(a):
w tym roku chciałem śmignąć tym pociągiem i jednocześnie przewieźć samochód, ale z serbskich kolei dostałem informację, że w tym roku pociąg ten nie wozi aut :(
będąc już w Czarnogórze widziałem jadące składy z wagonami dla samochodów, więc tak na prawdę nie wiem jaka była prawda :? bo już na miejscu nie chciało mi się tego sprawdzać



Już wożą.

Przez jakiś czas po powodzi faktycznie nie ciągnęli autolawet, ale teraz już jest w porządku.

No, prawie, bo póki co z powodu remontów popowodziowych pociąg jeździ trochę okrężną trasą - przez Kragujevac. Zajmuje mu to 16 godzin zamiast 12. Otrzymałem jednak mailową informację z Kolei Serbskich, że prawdopodobnie w przyszłym roku pociąg wróci na dawną trasę. Mam się upewnić wiosną.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 13.11.2014 19:05

Czas na trochę zdjęć z Sarandy. Jak dla mnie to typowe nadmorskie piekło :wink: Mieliśmy wrażenie, że te wszystkie bloki się na nas zawalą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Popołudnie na plaży:
Obrazek
Obrazek


Dla wybrednych -hotel pięciogwiazdkowy :wink:
Obrazek

O moja juka też tak kwitnie!
Obrazek
Ciekawe jakiego nawozu używają :lol:
Obrazek


Obrazek

Tradycyjna fotka z lodami:
Obrazek
Rok temu taka sama we Vrboskiej:
Obrazek

Wystarczy zajrzeć za fasady bloków aby zobaczyć inną Albanię. I nawet siedzibę partii socjalistycznej.
Obrazek
Teren wykopalisk w Sarandzie. Mało ciekawy:
Obrazek
Nie jestem pewna czy to zdjęcie jest z Sarandy ale na mężu zrobiło ogromne wrażenie :wink:
Obrazek
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 13.11.2014 19:36

heca7 napisał(a):Czas na trochę zdjęć z Sarandy. Jak dla mnie to typowe nadmorskie piekło :wink: Mieliśmy wrażenie, że te wszystkie bloki się na nas zawalą.


podobne wrażenie kiedyś mieliśmy w Lido di Jesolo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 16.11.2014 19:15

Wizyta w znanej restauracji , w Borsh-Ujvara.
W weekendy polecam przyjść wcześniej- nie ma tam typowej dla Cro sjesty. A to dlatego, że potem kelner oznajmia, że ... prawie nic nie ma :D Jedzenie jest smaczne choć kelnerzy nie opanowali do końca sztuki przynoszenia jedzenia m/w w tym samym czasie. Był moment, że czworo z nas zjadło a córka nadal czekała na pierwsze danie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatniego dnia kiedy tam jedliśmy mąż dopatrzył się, że jedna z platform na których stoją stoliki została obklejona połamanymi... stalaktytami! Takimi kawałkami nacieków skalnych. No u nas by to nie przeszło 8O
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 16.11.2014 19:38

Ponieważ jeździliśmy parę razy do Sarandy i w drugą stronę do Vlore a było to prawie 3 miesiące temu to zgarnę i pokażę trochę zdjęć z drogi. Po prostu nie pamiętam gdzie niektóre z nich zrobiłam :wink:
Rzadkość w małych miejscowościach- światła:
Obrazek
Część mojej rodziny ogłosiła, że jedziemy do pogańskiego kraju. To im narobiłam takich fotek :oczko_usmiech:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia z drogi:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Żeby zrobić to zdjęcie musiałam stanąć na wielkiej kupie śmieci i gruzu.
Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.11.2014 20:13

heca7 napisał(a):Czas na trochę zdjęć z Sarandy.

piękne miasteczko kurortowe, podczas urlopu lubimy takie odwiedzać

heca7 napisał(a):Żeby zrobić to zdjęcie musiałam stanąć na wielkiej kupie śmieci i gruzu.

czego się nie robi dla zdjęcia :D ale patrząc na zacny obiekt mostowy, również zdobyłbym się na to :D
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 16.11.2014 20:46

kapliczka jest przy drodze do Blue Eye :)

a most piękny!
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.11.2014 22:31

Widoki na morze zacne 8O
pozdrawiam Krzysiek :papa:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 23.11.2014 22:24

Dziś zwierzęta w Albanii :wink:
Obrazek
I krowy...
Obrazek

Pani z elegancką torebką na ramieniu pomaga w zaganianiu owiec i kóz :D
Obrazek
Świnie takie wybiegane :lol: biegały przed domem.
Obrazek
Obrazek
Z przychówkiem:
Obrazek


Obrazek
Obrazek - kozy pasterz i śmieci. To popularny obrazek w Albanii.

Krowy same wracają do domu.
Obrazek
Obrazek

Widok u nas niespotykany.
Obrazek

Oprócz krów, świń, kóz, owiec i niestety bezdomnych psów przy drodze spotkaliśmy też...

Obrazek
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 23.11.2014 22:32

I kolekcja kapliczek. Świadcząca o ilości wypadków :?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 23.11.2014 22:38

Świnie na plaży 8O ,chyba nowość :?:
Czyli w Albanii wystarczy rezerwować tylko nocleg ...schabowe ,mleko ,rosoły chodzą po drodze wystarczy tylko połapać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam Krzysiek :papa:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 23.11.2014 22:45

I parę zdjęć z Blue Eye . Jezuuuu, jakie tłumy!!!

Jeszcze raz kapliczka bo jest charakterystyczna i przy wjeździe.
Obrazek
Tama
Obrazek
Obrazek

Te trzy niemieckie kampery zablokowały całkiem bezmyślnie dojazd do parkingu. Pchały się na upartego. Nie było jak ich z przeciwka wyminąć. I tak wszyscy w obie strony stali :evil:
Obrazek

Zimno ale postoję.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia nie oddają pięknego koloru źródła.
O tu tu mi buty postaw :wink:
Obrazek

Widziałam w życiu parę źródeł ale żadne nie tworzyło takiej wielkiej, niebiesko-zielonej rzeki.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Obrazki z Albanii 2014 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone