Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pawelmikstat12
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawelmikstat12 » 25.07.2020 03:03

Witam
Gdzie między Wiedniem a grazem kupię słoweńska wizę? O tej godzinie autostrada tam chyba nie powinna być problemem?
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 25.07.2020 05:30

Pawelmikstat12 napisał(a):Witam
Gdzie między Wiedniem a grazem kupię słoweńska wizę? O tej godzinie autostrada tam chyba nie powinna być problemem?

Chodzi Ci chyba o winiete. Jeśli jeszcze jej nie masz, to np. Raststation Gralla West na A9 za Grazem.
Ewelina36lll
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelina36lll » 25.07.2020 06:56

Ogromny korek już w Austrii. Trochę musieliśmy w nim stać bo zjazd na Mureck był zablokowany. Ale zjechaliśmy kolejnym zjazdem na 228 na Gerdstrof. Zawrocilismy do Murcka A tam zupełnie pusto. Celnik tylko machnął ręką żeby jechać. Nie zapłaciliśmy więc za winiete i udało się uniknąć korka.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 25.07.2020 10:18

Czy ten odcinek:
https://www.google.pl/maps/dir/Dolga+Va ... !1e1?hl=pl
jest płatny?
Opisany w guglach jako H7...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.07.2020 10:19

Yanush napisał(a):Czy ten odcinek:
https://www.google.pl/maps/dir/Dolga+Va ... !1e1?hl=pl
jest płatny?
Opisany w guglach jako H7...

Nie, do ronda można spokojnie bez winiety dojechać :papa:
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 25.07.2020 12:31

Proszę napiszcie mi jak to obecnie jest!!!
Chcę jechać objazdem autostradę w Słoweni, że względu na korki, finansowo i z przyzwyczajenia.
Zawsze zjezdzalismy z autostrady w Austii na Mureck potem Trate- lenart-Ptuj-Cvetlin,,, a teraz gdzieś czytałam że zjazd jest w budowie i nie można tam zjechać. A po za tym , przekraczać granice mogą tylko lokalśi, ...
To samo tyczy się powrotnej drogi , że podobno nie można zjechać np. W Durmanec z autostrady na Cvetlin....mam nadzieję że to są tylko pomówienia,, ale proszę o odpowiedź , tych którzy obecnie jechali tą drogą
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.07.2020 12:36

3 posty wyżej masz opisane.
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 25.07.2020 22:30

Ok .dziękuję
Ewelina36lll
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelina36lll » 26.07.2020 08:38

Zjedziesz kolejnym zjazdem, tak jak pisałam wyżej. Wg mnie naprawdę nie warto placic za tak krótki odcinek drogi i w dodatku wstać w korkach. Nikt o nic nie pytał, niczego nie sprawdzal, machnął tylko celnik żeby jechać
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 26.07.2020 10:55

Lepiej zjechać zjazdem wcześniejszym (222 Vogau)
Potem w prawo do ronda.
Na rondzie w lewo - droga 67, a potem w lewo na Mureck - droga 69.
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 26.07.2020 16:29

Bardzo dziękuję za rady, tak zrobię...
Przeraża mnie tylko to, że tymi bocznymi drogami pojadę w środku nocy. W tym roku wyjeżdżamy z Wielkopolski około17- 18 godz to pewnie tam na oblężenie będę o 3 w nocy
baggick
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) baggick » 26.07.2020 23:49

W poprzednie wakacje jak i w te dwa lata temu omijałem słoweńską autostradę. Przy czym jednym z powodów omijania był nocleg tranzytowy w Słowenii. Po prostu lepej dla było skorzystać z przejścia w Mureck niż wjeżdżać na autostradę w Słowenii. Nastepnie wypoczęty i po posilony lokalnym słoweńskim sniadaniem wjezdzalismy przez Cvetlin do Chorwacji. W tym roku postanowiliśmy jechać bez noclegu tranzytowego korzystając właśnie z autostrady w Słowenii. Był to olbrzymi błąd. Mój przejazd Slowiennii trwał dłużej niż całej Austrii. Dokladnie o 5:30 dzisiaj sj (tj. w niedzielę) zatrzymałem się w korku na 3 godziny. Dopiero o 8.30 odbyliśmy kontrolę graniczna w Macelj i mogliśmy kontynuować podróż. Także podsumowując jezeli ktoś zamierza nadranem korzystać z tej słoweńskiej autostrady to kompletnie odradzam. Ja na pewno wracajac za dwa tygodnie do Polski pojadę przez Cvetlin nie zważając na to jaka bedzie pora dnia.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 27.07.2020 13:00

jbasia napisał(a):Bardzo dziękuję za rady, tak zrobię...
Przeraża mnie tylko to, że tymi bocznymi drogami pojadę w środku nocy. W tym roku wyjeżdżamy z Wielkopolski około17- 18 godz to pewnie tam na oblężenie będę o 3 w nocy

Sprawdź ile Ci MG pokazuje czasu od domu do zjazdu na Mureck.
Na każde 3h co pokazuje MG dodaj po 0,5 h (postoje - tankowanie/kupno winietki/kawa itp.) i wyjdzie +/- realny czas.
Sprawdź na dzień wyjazdu kiedy jest wschód Słońca w Graz /Mureck i 0,5h przed nim się już rozwidnia.
Do tego co wyżej zaplanuj godzinę wyjazdu.
Dedeusz
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 27.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dedeusz » 27.07.2020 17:33

Witam. Zamierzam w tym roku jak i w poprzednich jechać objazdem. Proszę o informację którym wyjazdem bezproblemowo wyjadę na autostradę w Chorwacji
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.07.2020 20:06

Czytajcię wątek, naprawdę było to tysiące razy napisane. Poza tym nawigacja w telefonie wystarczy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 295
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone