Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2020 15:30

Molekdg napisał(a):Witam
Jutro ok 23 będę przekraczał granicę w Murku jeśli nie będzie otwarta dla turystów wracam na autostradę.


To daj znać, jak ten ruch "tylko dla Słoweńców i Austriaków" wygląda...
Molekdg
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Molekdg » 04.07.2020 15:11

Witam
Dziś o 1:20 przekroczona granica w Mureck bez żadnych problemów celnik tylko machnął ręką z budki na granicy.Cvetlin też bez problemów.
Mała uwaga zablokowany jest zjazd na Mureck trzeba pojechać dalej skręcić na Spielfeld i przez Gersdorf na Mureck. Za Gersdorfem jest stacja Tankstelle Temmel paliwo po 1,02 a po drodze w Austria autostrada 1,52.
Paliwo w Chorwacji autostrada 9,55.
dynamo73
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) dynamo73 » 04.07.2020 15:21

Dzięki Molekdg. Ryzykuje i ja.
Tak trzeba jechać? https://www.google.com/maps/dir/46.7275 ... 199862!3e0
Molekdg
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Molekdg » 04.07.2020 15:28

Nie ryzykujesz sprawa jest wg mnie oczywista można przejechać bez problemu
Molekdg
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Molekdg » 04.07.2020 15:31

Musisz pojechać dalej i tak jak napisalem zjechać na Spielfeld i cofnąć sie do Mureck przez Gersdorf
Zacier
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 06.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacier » 04.07.2020 17:12

Do Molekdg - Dziękuję za informację, czekałem na nią. Prawdą jest, że do wyjazdu mam jeszcze sporo czasu, ale nie sądzę, aby Słoweńcy poluzowali nam obostrzenia, o kasę z winet chodzi. Pytanko jedno do Ciebie - mijałeś, kolego, jadąc tą trasą Czechów lub jakiś niemieckich Chorwatów? Pozdrawiam
maniekpb
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekpb » 05.07.2020 15:57

Witam. I z góry przepraszam, jeżeli temat był już wałkowany. Jak omijacie odcinek płatnej autostrady na odcinku Podlehnik- do granicy z Cro? Bo wiem że kiedyś nie trzeba tam było winiet, teraz już chyba potrzeba. Ma ktoś może mapkę? Czy po prostu jedziecie jakimis bocznymi drogami nie wjeżdżając na autostradę.?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 05.07.2020 19:28

maniekpb napisał(a):Witam. I z góry przepraszam, jeżeli temat był już wałkowany. Jak omijacie odcinek płatnej autostrady na odcinku Podlehnik- do granicy z Cro? Bo wiem że kiedyś nie trzeba tam było winiet, teraz już chyba potrzeba. Ma ktoś może mapkę? Czy po prostu jedziecie jakimis bocznymi drogami nie wjeżdżając na autostradę.?

Jedziesz na Cvetlin po prostu i tyle.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.07.2020 20:23

Ponawiam pytanie z innego wątku, bo tam raczej już nie otrzymam odpowiedzi.....
Planowany przejazd Slo/HR w piątek ok 1 w nocy. Liczę na luz na granicach, ale...
Czy przejście drogowe równolegle do autostradowego jest całodobowe? Zastanawiam się jako alternatywa jakby był korek na przejściach autostradowych... I przejście kolejne w Dobovec pri Ragotcu jest dla nas dostępne?
https://www.google.com/maps/dir/46.7069 ... b1!2b1!3e0
tomm69
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomm69 » 05.07.2020 20:49

Hej.
Obiecałem napisać jak wygląda objazd autostrady przez M-L-P.
Można jechać bez obaw.
W Mureck gostek machnął ręką, nie zawracał sobie głowy. Obiad w Słowenii.
Potem Cvetlin - wziął D.O. do ręki - 1 minuta i dalej - kolejek ani jeden samochód.
Nie było zainteresowania EnterCroatia.
Ceny paliw poza autostradą ok. 1E , na autostradzie około 40 procent więcej.
Zjeżdżając z autostrady na Mureck trzeba troszkę dalej pojechać bo są roboty i zjechać za ok 1 km dalej.
Ruch umiarkowany, korków nie widziałem na mojej trasie przejazdu.
Polecam wyjazd, szczególnie dla niezdecydowanych !
:hut:
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 05.07.2020 22:20

My pojechaliśmy przez Mureck, bez żadnych problemów, z duszą na ramieniu. Najniższa cena paliwa stacja agip w Graz, przy skrzyżowaniu autostrad, 0,991€, później w Słowenii 1€ za benzynę 95, tankowaliśmy na b69 za 1,02€. Mureck bez żadnych perturbacji, Cvetlin zostaliśmy spisani z nr telefonu i ogień. W Murter konoby pełne, maski w sklepach, sporadyczne osoby w centrum mieściny.
P. S.
Znawców okolicy poproszę o namiar na plaże, gdzie można zabrać psa, najlepiej na priv, żeby nie zaśmiecać wątka
Zacier
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 06.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacier » 06.07.2020 08:19

JoankaUK, tomm69 dziękuję Wam za info. Wy utwierdziliście mnie w przekonaniu, żeby nie rezygnować z MLPCv. Do wyjazdu mam jeszcze trochę czasu, ale dzięki Waszej relacji, głowę mam o ten aspekt spokojną. Napiszcie proszę, czy mijaliście po drodze Czechów, Słowaków i niemieckich Chorwatów. Sądząc po poprzednich moich wyjazdach Czechów będzie można tam spotkać, bo było ich wtedy nawet więcej niż Nas Polaków. Pozdrawiam!
dynamo73
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) dynamo73 » 06.07.2020 14:20

MLP pokonane dziś około 5 rano. Mureck, przejazd bez zatrzymania. Trasa wyremontowana w dużo ponad 50%. Cvetlin - poskanował dowody i paszporty przez jakieś 3 minuty i nara. O entercroatia, nawet nie zapytał.
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 06.07.2020 14:54

JoankaUK napisał(a):My pojechaliśmy przez Mureck, bez żadnych problemów, z duszą na ramieniu. Najniższa cena paliwa stacja agip w Graz, przy skrzyżowaniu autostrad, 0,991€,


Hej
Rozumiem ze o tej stacji piszesz :D

Agip Unterpremstätten, Thalerhofstraße 70, 8141 Unterpremstätten, Austria

https://goo.gl/maps/vciPRfEqgXZbPLzC8
wojtekx37
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekx37 » 06.07.2020 21:48

a jak tam skrót przez Lendave na Cakovec, jest przejezdny? da się wjechać i wyjechać?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 285
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone