Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2018 09:06

Widzę, że OT kwitnie ..a potem narzekanie, że wątek długi.

Edit.
Wątek wysprzątany z OT.

ot-w-objazdy-autostrad-w-slowenii-dyskusja-t54553.html#p2013645

Proszę userów, aby przed napisaniem i zamieszczeniem postu przeczytali tytuł wątku.
Proszę nie poruszać w jednym poście kilku spraw niezwiązanych z tematem dyskusji w wątku.
Proszę również o przeczytanie ponownie regulaminu.

faq.php#f0r0
W szczególności zapisów:

*Trzymaj się ustalonych tematów for; jeżeli twój post, zniknął, sprawdź, czy nie został przeniesiony przez administrację do innego forum. Nie pisz w jednym wątku o wielu różnych sprawach.

*Nie cytuj postów całości, cytuj tylko te fragmenty na które odpowiadasz.

Dyskusji (i suplementów) na temat tego postu nie przewiduję. :idea:
rczempik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rczempik » 21.08.2018 10:05

Witam,
Mój pierwszy wyjazd do Chorwacji i zarazem pierwszy post. Po przeczytaniu wątku od A do Z zdecydowałem się na zjazd w Ilz i drogą B66 i B69 do Bad Redkersburg. Potem w Słowenii drogą 230 przez Ljutometr do Ormoz (pusto na granicy - sobota godz. 7.30). W Chorwacji kierunek Varazdin, a potem już cały czas autostrada. Może i w Austrii od Ilz droga kręta ale bez tragedii (pikuś w stosunku do odcinka w Chorwacji Zuta Lokva - Senj. Droga w Słowenii OK.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 22.08.2018 06:22

chorwamar napisał(a):Nie wiem ile w Chorwacji, ale bardzo możliwe że 8 czyli grosze, pozostałe się zgadzają. W Austrii i Słowenii oczywiście drugi raz winiety przy powrocie (no chyba, że to bardzo krótki urlop).


A po co? Słowenię można kupić tez od razu na miesiąc
7 dni 15 euro
Miesiąc 30 euro
A stoi sie raz w kolejce
KamilDy
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KamilDy » 23.08.2018 20:53

Cześć wszystkim, po raz pierwszy wybieram się autem do Chorwacji i za wszelką cenę chcę uniknąć winiety w Słowenii :-) Czy trasa Mureck -> Lenart -> Ptuj -> Ormoż będzie w porządku i bez winiet?
Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 23.08.2018 23:03

KamilDy napisał(a):Cześć wszystkim, po raz pierwszy wybieram się autem do Chorwacji i za wszelką cenę chcę uniknąć winiety w Słowenii :-) Czy trasa Mureck -> Lenart -> Ptuj -> Ormoż będzie w porządku i bez winiet?

Cześć. Możesz mieć trudności z uzyskaniem odpowiedzi :!: Dlaczego :?: Bo na Twoje pytanie jest odpowiedź. Przejrzyj kilka stron wstecz :!: Na inne pytania też są "świeże" odpowiedzi. :arrow: search.php
Szerokiej drogi.
KamilDy
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KamilDy » 24.08.2018 08:54

endryu napisał(a):Cześć. Możesz mieć trudności z uzyskaniem odpowiedzi :!: Dlaczego :?: Bo na Twoje pytanie jest odpowiedź. Przejrzyj kilka stron wstecz :!: Na inne pytania też są "świeże" odpowiedzi. :arrow: search.php
Szerokiej drogi.


Czytam i mam więcej wątpliwości niż wcześniej. Odcinek Ptuj -> Podlehnik jest już płatny? Jedni piszą, że nie - do jesieni 2018, a Google Maps pokazuje, że jest to odcinek płatny. Mówię o jeździe 2 z Ptuj, potem wjazd na E59.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.08.2018 10:26

KamilDy napisał(a):
Czytam i mam więcej wątpliwości niż wcześniej. Odcinek Ptuj -> Podlehnik jest już płatny? Jedni piszą, że nie - do jesieni 2018, a Google Maps pokazuje, że jest to odcinek płatny. Mówię o jeździe 2 z Ptuj, potem wjazd na E59.

Tak ten odcinek jest płatny i nie widziałem posta tutaj z tego roku aby pisał ktoś inaczej.
Autostrada od Podlehnik do granicy ma być otwarta jesienią tego roku.
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 24.08.2018 10:56

A ja mam info od kolegi który wrócił tydzień temu, że ciężki jest teraz objazd bo pełno robót drogowych, słabe oznakowanie, pozrywany asfalt. Stracił prawie 2 godziny jadąc objazdem ,a na powrót już kupił winietę. Sam nie wiem co zrobić bo jadę w czwartek.

W załączniku droga na 2018, która jest ponoć objazdem za free
Załączniki:
slo cro sebul.jpg
KamilDy
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KamilDy » 24.08.2018 11:39

showtek2, a nie myslales o jezdzie przez Ormoz? Wedle map to ok. 30 minut wiecej jazdy, a rzekomo objezdza sie tez korki, wiec paradoksalnie moze i wyjdzie krocej. Tak gdzies czytalem, samemu niestety nigdy tamtedy nie jechalem.
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 24.08.2018 11:46

KamilDy napisał(a):showtek2, a nie myslales o jezdzie przez Ormoz? Wedle map to ok. 30 minut wiecej jazdy, a rzekomo objezdza sie tez korki, wiec paradoksalnie moze i wyjdzie krocej. Tak gdzies czytalem, samemu niestety nigdy tamtedy nie jechalem.

Właśnie myślę nad trasą, bo gogle gdy dam omijaj opłat daje takie trasy
Załączniki:
2.jpg
obslo.jpg
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 24.08.2018 12:16

Nie dziwie sie ze co niektorym rece opadaja od tlumaczen oczywistych rzeczy.

Wieczorem jeszcze raz opisze co i jak z objazdem przez Maribor/Ptuj/Podlehnik i wrzuce mape.

Od Podlehnik do granicy z Chorwacja jest autostrada ale czynny jest jeden pas i ruch jest spowolniony. Jest to nadal na ten moment odcinek DARMOWY !

Na objezdzie ktorym ja jechalem nie ma zadnych remontow, nie ma zadnych dziur w asfalcie, nie jest to waska wiejska drozka, normalna w pelni przyzwoita droga z ograniczeniem 90, 70 lub 50 w okolicach wiosek !

To co masz zaznaczone na ostatniej mapie 1 godzina 19 minut , 62.2 km.

Pierwszy blad masz zaraz na poczatku - nie wyznaczaj trasy przez droge ekspresowa H2 ona jest platna. Potem Maribor - Ptuj - Trzec jest ok
Drugi blad w Podlehnik zaznacz wjazd na autostrade bo do samej granicy bedziesz mial gratis.

Jesli jedziesz w czwartek to nie spodziewalbym sie korkow na samej granicy i jechal tym wlasnie darmowym odcinkiem do przejscia granicznego w Macelj.

Amen.


Ps
Absolutnie nie sugerujcie sie tym co pokazuje i jak prowadzi Was Google Maps - tu sie grubo myli.
misiek82
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.09.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek82 » 25.08.2018 14:14

"To co masz zaznaczone na ostatniej mapie 1 godzina 19 minut , 62.2 km"
Mi to wygląda OK, wcale nie prowadzi przez H2, tylko tyle tylko, że w Podlehnik można ale nie nie trzeba wjechać na autostradę. Ale trasa wygląda na bezpłatną (gogle dobrze wyznaczyło) - jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.08.2018 14:46

misiek82 napisał(a):"To co masz zaznaczone na ostatniej mapie 1 godzina 19 minut , 62.2 km"
Mi to wygląda OK, wcale nie prowadzi przez H2, tylko tyle tylko, że w Podlehnik można ale nie nie trzeba wjechać na autostradę. Ale trasa wygląda na bezpłatną (gogle dobrze wyznaczyło) - jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.
Google wyznacza w/g swojego algorytmu nie uwzględniając w chwili obecnej stanu faktycznego-przejezdności danego odcinka drogi.
https://www.google.pl/maps/dir/46.69150 ... !3e0?hl=pl Od Podlehnika prowadzi drogami bocznymi bez przejazdu do przejścia granicznego w Gornji Macelj. Od wielu lat wjazd na przejście graniczne w/g wyżej wymienionej mapy nie jest możliwy :!: https://www.google.pl/maps/@46.2762222, ... 6656?hl=pl O tym było już wiele razy pisane na forum. GM prowadzi czasem niezgodnie z przejezdnością drogi :!:
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 26.08.2018 08:33

Witam ja jechałem już po objeżdzie ominięcie trwa 1: 30 min ja jechałem z przyczepą wjazd do Lenart nadal zakaz wjazdu reszta ok Ptuju i Podlechnik nie polecam jak ktoś jedzie z przyczepą, zpowrotem jadę autostradą. Ale jak ktoś jedzie osobowym to jest możliwość zaoszczędzenie kasy, dłużej jedzie się jakieś ok 20 do 40 mi .
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 26.08.2018 12:42

Dziwne te mapy gogle. 2 lata temu jechałem objazdem wpisując dodatkowe przystanki trate gocova i ptuj i było ok a teraz mi prowadzi trasę przez 2 :/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 223
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone