Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6551
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.07.2018 11:44

Trasa miód malina. Wyjechaliśmy o 7ej z Jirsovci o 8ej byliśmy w Varażdin. Na przejściu i całej trasie ruch zerowy. Z Varażdin do Lucko to samo. Jechaliśmy 1h bez korków. W Varażdin zabawiliśmy 1,5 H. Teraz już jesteśmy na stacji tiffon za Karlovacem. Pag nadciągamy :D
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 10.07.2018 12:04

Habanero napisał(a):Trasa miód malina. Wyjechaliśmy o 7ej z Jirsovci o 8ej byliśmy w Varażdin. Na przejściu i całej trasie ruch zerowy. Z Varażdin do Lucko to samo. Jechaliśmy 1h bez korków. W Varażdin zabawiliśmy 1,5 H. Teraz już jesteśmy na stacji tiffon za Karlovacem. Pag nadciągamy :D


Którą trasę masz na myśli?
plech
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 27.07.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) plech » 10.07.2018 12:05

Czy ktoś korzystał z przejścia Dobovec pri Rogatcu, 3252, Słowenia. Jakie wrażenie i czy łatwy dojazd (w obie strony)

https://www.google.pl/maps/dir/Spielfel ... m1!2b1!3e0
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107713
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2018 12:12

toomas napisał(a):
Habanero napisał(a):Trasa miód malina. Wyjechaliśmy o 7ej z Jirsovci o 8ej byliśmy w Varażdin. Na przejściu i całej trasie ruch zerowy. Z Varażdin do Lucko to samo. Jechaliśmy 1h bez korków. W Varażdin zabawiliśmy 1,5 H. Teraz już jesteśmy na stacji tiffon za Karlovacem. Pag nadciągamy :D


Którą trasę masz na myśli?

Przeczytaj post Habanero na poprzedniej stronie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.07.2018 12:17

toomas napisał(a):
Habanero napisał(a):Trasa miód malina. Wyjechaliśmy o 7ej z Jirsovci o 8ej byliśmy w Varażdin. Na przejściu i całej trasie ruch zerowy. Z Varażdin do Lucko to samo. Jechaliśmy 1h bez korków. W Varażdin zabawiliśmy 1,5 H. Teraz już jesteśmy na stacji tiffon za Karlovacem. Pag nadciągamy :D


Którą trasę masz na myśli?

Konrad omijając płatną autostradę w Słowenii jechał jak poniżej cytat
"Nocujemy w okolicach Ptuj. Jutro ruszamy na Pag. Słoweniec u ktòrego śpimy powiedział żeby nie pchać się na Cvetlin tylko jechać na Zavrč. Cvetlin ponoć rozkopany, zmieniają nawierzchnię i są kłopoty z płynnością. Z Wrocławia jechaliśmy bez problemów autostradą do Breclav . Jeden korek 7 min. między Olomuncem i Brnem, dalej do Bad Radkersburg i z pominięciem Lenart do Jirsovci. Jutro jedziemy przez Zavrč i Varażdin. Jak dojedziemy to napiszę czy było ok."
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.07.2018 13:42

plech napisał(a):Czy ktoś korzystał z przejścia Dobovec pri Rogatcu, 3252, Słowenia. Jakie wrażenie i czy łatwy dojazd (w obie strony)

https://www.google.pl/maps/dir/Spielfel ... m1!2b1!3e0

Korzystało wielu. Trasa o standardzie M-L-P i np. Cvetlin lub zachodnia strona czyli np. Dobovec pri Rogatcu. :idea:


Szanowni forumowicze czytajcie kilka stron wstecz bo wiele aktualnych opisów tras jest tam zawarte. :)
Andkwu
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 07.06.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andkwu » 10.07.2018 14:10

walp napisał(a):
Andkwu napisał(a):Fajna trasa ale z tego co czytam na temacie opłaty w drodze do chorwacji. Odcinek zaznaczony przez Ciebie trasy na Słowenii jest odcinkiem płatnym. Płacić drogą winiete tylko za 10,5 km?

Przez Dolga vas i Lendave (droga 109), to nie jest płatny odcinek.

Ale jest kawałek drogą H7 a później A5 dopiero na koniec na drogę 109.
Te odcinki nie są płatne?
Załączniki:
20180710_140857.jpg
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2018 14:14

Droga 109, nie H7 (hitra cesta - ekspresówka) i A5 (autostrada). Tak powinienieś jechać. H7 zaczyna się rondem na którym zjeżdżasz na drogę nr 109 i dalej jedziesz kawałek wzdłuż niej.
Ostatnio edytowano 10.07.2018 14:17 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 10.07.2018 14:14

Andkwu napisał(a):Ale jest kawałek drogą H7 a później A5 dopiero na koniec na drogę 109.
Te odcinki nie są płatne?

Było paręnaście razy. Linki do map Google na telefonie nie uwzględniają punktów pośrednich tras wtyczyonych na komputerze.
Droga prowadzi równolegle do autostrady.

Przechwytywanie.PNG
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.07.2018 14:20

Andkwu napisał(a):Ale jest kawałek drogą H7 a później A5 dopiero na koniec na drogę 109.
Te odcinki nie są płatne?

Zaraz po przekroczeniu granicy, na tym rondzie skręcasz w lewo.

Dalej jedziesz tak:
Lendava.jpg
Andkwu
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 07.06.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andkwu » 10.07.2018 16:13

walp napisał(a):
roykssop napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Andkwu napisał(a):Ale jest kawałek drogą H7 a później A5 dopiero na koniec na drogę 109.
Te odcinki nie są płatne?

Dzięki za wytłumaczenie sprawy. Faktycznie ten kawałek lepiej pojechać drogami bocznymi a wstępnie Google mapy trochę poszły na skróty :lol:
Pozdrawiam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7955
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.07.2018 09:34

Uważajcie z zaufaniem do GM i wytyczaniem tras alternatywnych :wink:
Jadąc do Chorwacji sprawdziłem sobie przed Ptuj ruch na dojeździe do Macelj i na przejściu. Jako że cała trasa "świeciła na czerwo", wbiłam w nawigację GM "Cvetlin" i "omijaj drogi płatne". W samym Ptuj też był spory ruch (szczyt popołudniowy) więc GM dał mi znać że jest alternatywna trasa 15minut krótsza. Poprowadził mnie wąskimi dróżkami przez granicę gdzie nie ma przejścia, a o tym że jestem w Chorwacji dowiedziałem się jak zobaczyłem tablicę: " Dobrodošli u Varaždinskoj županiji" :? .
Na szczęście nikt nas nie zatrzymał.
Na drogę powrotną już miałem przygotowane na ekranie odpowiednie trasy z punktami pośrednimi. :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.07.2018 09:56

Nielegalne przekroczenie granicy...tego jeszcze nie grali :)
W którym miejscu ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7955
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.07.2018 10:22

kaeres napisał(a):Nielegalne przekroczenie granicy...tego jeszcze nie grali :)
W którym miejscu ?

Z zapamiętanych miejscowości przez które przejeżdżałem, to moja trasa musiała tak wyglądać https://goo.gl/maps/83fXMaxernP2
Ps. Teraz też jak wpisałem w GM mój punkt z którego startowałem to dostałem dwie opcje, "normalną" przez Ptuj i ta drugą którą ja jechałem :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.07.2018 10:26

Strzelałem Meje-Zlogonje ale blisko :)
Co by się stało gdyby nakryli nielegalne przekroczenie ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 195
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone