Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2018 08:17

Tak dla przypomnienia (może by to gdzieś podwiesić?):

dars_pesnica.JPG
dario7
Cromaniak
Posty: 1293
Dołączył(a): 21.08.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario7 » 27.06.2018 08:25

toomas napisał(a):
dario7 napisał(a):
toomas napisał(a):Chyba chodziło o drogę 437. Jeżeli tak to o ile mnie pamięć nie myli to tam jest takie magiczne rondo Pesnica na które trzeba winiety. ..

... NIE trzeba winiety


Tak masz rację. Nie trzeba winiety jak ktoś jedzie przez rondo z bezpłatnej drogi na bezpłatną. Jest gdzieś w wątku mail z DARS z informacją ws tego ronda.


To nie tak jak piszesz. Całe rondo jest bezpłatne. Na płatną H2 można wjechać jednym wjazdem, natomiast autostrada A1 biegnie nad rondem. Trochę inaczej to widać na mapie niż jest stan faktyczny, bo chyba z stamtąd czerpiesz wiedzę...
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 27.06.2018 08:44

Śledzę ten wątek od dłuższego czasu równolegle z innymi o tej tematyce. Im bliżej do wyjazdu tym większe mam wrażenie, że zamiast wiedzieć więcej i mieć pewność to coraz większe zamieszanie wkrada się w głowy wielu zainteresowanych.
Wypowiedzi tych, którzy jechali zderzają się z odpowiedziami tych, którzy czytali. Szanuję jednych i drugich ale mam prośbę. Czy ktoś jednoznacznie mógłby łopatologicznie zebrać wszystko do kupy i napisać w dwóch trzech zdaniach coś w stylu trasa przez A-B-C przejście graniczne w D- nie trzeba winiety lub jedziesz na własne ryzyko? Wątek rozległy, wpisy często sprzeczne i chyba zamiast coś pomóc to powstaje zamieszanie.
Byłbym wdzięczny za rzeczową odpowiedź popartą teorią i praktyką :roll: .
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 27.06.2018 09:03

dario7 napisał(a):
toomas napisał(a):
dario7 napisał(a):
toomas napisał(a):Chyba chodziło o drogę 437. Jeżeli tak to o ile mnie pamięć nie myli to tam jest takie magiczne rondo Pesnica na które trzeba winiety. ..

... NIE trzeba winiety


Tak masz rację. Nie trzeba winiety jak ktoś jedzie przez rondo z bezpłatnej drogi na bezpłatną. Jest gdzieś w wątku mail z DARS z informacją ws tego ronda.


To nie tak jak piszesz. Całe rondo jest bezpłatne. Na płatną H2 można wjechać jednym wjazdem, natomiast autostrada A1 biegnie nad rondem. Trochę inaczej to widać na mapie niż jest stan faktyczny, bo chyba z stamtąd czerpiesz wiedzę...


Wg mnie nie masz racji. Moją wiedzę czepię wyłącznie z tego pisma z DARS w którym pisze jednoznacznie:

2018-06-27 09_00_15-Window.png


W ostatnim akapicie wg mnie jasno pisze, że winieta jest potrzebna na rondzie ale kontrolerzy nie karają kierowców jadących z 437 na 449.
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 27.06.2018 10:07

swider1985 napisał(a):A teraz jak wygląda trasa przez Podhenik tak naprawdę jechał ktoś? Jaki czas trzeba doliczyć z Ptuja do Podhenika . Mi cała Słowenia w tamtym roku zająła hmm godzinka dwadzieścia ,a teraz?


Poczytaj wcześniej pisałem.
Od Ptuj do Podhenik jakieś kilkanaście min. jazdy.
Cały objazd około godzinki nocą.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 724
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 27.06.2018 10:16

paulr napisał(a):Do tych co planują jechac na cvetlin. Hak informacja ze w macejl 30 minut oczekiwania. Nawigacja vw informuje ze znalazla trase szybsza o 40 minut. Wiec za Ptuj zjechałem z autostrady i udałem sie na to male przejscie graniczne. Tak na moje oko z 500m korka widac budy wiec bedzie ok. I bylo po 1.5 godziny ( nawet na wczesniejszym wahadle przejechalismy na 1 zmianie swiatel) ale najgorsze bylo za granicą. Brak asfalut na dosc stromym podjezdzie. Koles przed nami mial takie problemy z jechaniem na tym odciunku drogi ze zrobil spory korek a jego pokonanie zajeło 40 minut. Zamiast jechac to rozsypywal kamienie. Jak juz ruszył to kawałek i nawrót i znowu to samo. Do tego zmiana swiateł i nadjechali ci z gory i znowu zamieszanie z omijaniem sie ....do tego 30 minut mysle ze sie jedzie dluzej i juz wiem ze chyba szybciej a napewno wygodniej by bylo przez macejl:-( w cvetlin te przejscie ma tylko 1 budke. I tam to wszystko trwa strasznie dlugo.)


Wg tej informacji asfalt zwinęli przy przejściu na Cvetlin.
Ale podobna sytuacja jest za autostradą. W ostatni weekend z piątku na sobotę, znajomy jechał autostradą na Macelj i tak, granicę przekraczał ok 6 rano. Za autostradą brak asfaltu. To spowolniło ruch, a dodatkowo kontrole na granicy. I o tak wczesnej porze 1,5h w korku. Za 3 dni sprawdzę i dam znać.
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 27.06.2018 10:59

Tomy Lee napisał(a):Śledzę ten wątek od dłuższego czasu równolegle z innymi o tej tematyce. Im bliżej do wyjazdu tym większe mam wrażenie, że zamiast wiedzieć więcej i mieć pewność to coraz większe zamieszanie wkrada się w głowy wielu zainteresowanych.
Wypowiedzi tych, którzy jechali zderzają się z odpowiedziami tych, którzy czytali. Szanuję jednych i drugich ale mam prośbę. Czy ktoś jednoznacznie mógłby łopatologicznie zebrać wszystko do kupy i napisać w dwóch trzech zdaniach coś w stylu trasa przez A-B-C przejście graniczne w D- nie trzeba winiety lub jedziesz na własne ryzyko? Wątek rozległy, wpisy często sprzeczne i chyba zamiast coś pomóc to powstaje zamieszanie.
Byłbym wdzięczny za rzeczową odpowiedź popartą teorią i praktyką :roll: .


mam podobne wrażenia jak ty :) Dlatego przestaję już śledzić ten wątek bo wszystko już jest napisane.

Trasa:
Murek > Lenart > Ptuj > ( w Ptuj nie wjeżdżamy na autostradę - płatny odcinek do Podlehnik ) jedziemy wzdłuż autostrady do ronda w Podlehnik > dalej do CRO

W Lenart:
Obrazek
W Ptuj:

http://cro.yabko.com/SLO/ptuj.html
Obrazek

Wjazd z PL w Podlehnik na rondo do CRO
Obrazek

Wjazd z CRO w Podlehnik na rondo do PL
Obrazek


Koniec kropka.
Ostatnio edytowano 27.06.2018 11:21 przez yabko, łącznie edytowano 1 raz
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 27.06.2018 11:03

Dzięki. Powiedz tylko co z wpisem kolegi kojacek "masz na tej trasie rondo Pesnica i zamknięty przejazd przez granicę między Słowenią i Chorwacją"?
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 27.06.2018 11:17

Na tej trasie nie ma tego ronda i nie to przejście. Także przeanalizuj to co wyżej napisałem i spokojnie dojedziesz do celu.
emilek34
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilek34 » 27.06.2018 11:53

yabko napisał(a):
Tomy Lee napisał(a):Śledzę ten wątek od dłuższego czasu równolegle z innymi o tej tematyce. Im bliżej do wyjazdu tym większe mam wrażenie, że zamiast wiedzieć więcej i mieć pewność to coraz większe zamieszanie wkrada się w głowy wielu zainteresowanych.
Wypowiedzi tych, którzy jechali zderzają się z odpowiedziami tych, którzy czytali. Szanuję jednych i drugich ale mam prośbę. Czy ktoś jednoznacznie mógłby łopatologicznie zebrać wszystko do kupy i napisać w dwóch trzech zdaniach coś w stylu trasa przez A-B-C przejście graniczne w D- nie trzeba winiety lub jedziesz na własne ryzyko? Wątek rozległy, wpisy często sprzeczne i chyba zamiast coś pomóc to powstaje zamieszanie.
Byłbym wdzięczny za rzeczową odpowiedź popartą teorią i praktyką :roll: .


mam podobne wrażenia jak ty :) Dlatego przestaję już śledzić ten wątek bo wszystko już jest napisane.

Trasa:
Murek > Lenart > Ptuj > ( w Ptuj nie wjeżdżamy na autostradę - płatny odcinek do Podlehnik ) jedziemy wzdłuż autostrady do ronda w Podlehnik > dalej do CRO

W Lenart:
Obrazek
W Ptuj:

http://cro.yabko.com/SLO/ptuj.html
Obrazek

Wjazd z PL w Podlehnik na rondo do CRO
Obrazek

Wjazd z CRO w Podlehnik na rondo do PL
Obrazek


Koniec kropka.
Czy w Lenart nie jechałeś pod prąd? (na tym osiedlu) Bo wg. GM jest tam odcinek jednokierunkowy., chyba że na czas remontu puścili ruch dwukierunkowy
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.06.2018 12:11

Miałem o to samo zapytać.
Google street pokazuje jasno, że tam swego czasu była lub jest droga w jedną stronę.
https://www.google.pl/maps/@46.5774477, ... 312!8i6656

https://www.google.pl/maps/@46.5778586, ... 312!8i6656
maniut
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniut » 27.06.2018 12:43

Konopackir: Ja tak będę jechał 15.07, z tym że w Austrii zjeżdżam z autostrady już przed Ilz. W Chorwacji nocuję w Varazdinie.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 27.06.2018 13:08

Witajcie,
Nie ukrywam, że podczas moich poprzednich eskapad do CRO w zasadzie niezbyt się przejmowałem objazdem MLP - trzymając się wcześniejszych "waypointów" nie sposób było się zgubić.
Jednakże jak koledzy wyżej zauważyli, trochę się ostatnio wdało tu trochę chaosu. A że podobnie jak co poniektórzy koledzy lekko zgłupiałem, zatem proszę o info, czy objazd w tym kształcie pozwoli mi uniknąć zamkniętych z powodu remontu ulic oraz płatności na autostradzie.
Będę wdzięczny za konkretne info :) Link do trasy: ------> https://goo.gl/boktw5
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 27.06.2018 13:12

kaeres napisał(a):Miałem o to samo zapytać.
Google street pokazuje jasno, że tam swego czasu była lub jest droga w jedną stronę.
https://www.google.pl/maps/@46.5774477, ... 312!8i6656

https://www.google.pl/maps/@46.5778586, ... 312!8i6656


Na str 174 opisałem jak było w trakcie objazdu:
„Czyli do PL da radę wrócić bo o to mi chodziło, jednak jadąc do CRO, tą właśnie uliczką puściłem się za miejscowym, ale nie zauważyłem aby był tam zakaz wjazdu jak na moje to ten odcinek zrobili dwu kierunkowy, bo nie zauważyłem zakazu wjazdu od strony PL, choć mogę się mylić Jak ktoś by jechał to może potwierdzi?”

jak to tej pory nikt nie potwierdził jednokierunkowej, choć na google znak widać
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.06.2018 13:15

String napisał(a):Witajcie,
Nie ukrywam, że podczas moich poprzednich eskapad do CRO w zasadzie niezbyt się przejmowałem objazdem MLP - trzymając się wcześniejszych "waypointów" nie sposób było się zgubić.
Jednakże jak koledzy wyżej zauważyli, trochę się ostatnio wdało tu trochę chaosu. A że podobnie jak co poniektórzy koledzy lekko zgłupiałem, zatem proszę o info, czy objazd w tym kształcie pozwoli mi uniknąć zamkniętych z powodu remontu ulic oraz płatności na autostradzie.
Będę wdzięczny za konkretne info :) Link do trasy: ------> https://goo.gl/boktw5

Wszystko spoko ale nie wiem do końca czy ten punkt będzie wolny od remontu - https://www.google.pl/maps/dir/Mureck,+ ... m1!3b1!3e0

yabko, Ty pisałeś o braku zakazu wjazdu od ulicy Partizanskiej - bo faktycznie go tam nie ma. Ale już tam przy Motelu droga jest jednokierunkowa. Co prawda z 50m ale wolałbym nie ryzykować.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 180
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone