Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomi1976
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 25.12.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 04.02.2018 07:16

Ja do Lipca muszę zdecydować jak jechać,jedziemy busem w 7 osób więc winieta 60e. :P :P :P Nie dam tyle za 70km jazdy autostradą,
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 04.02.2018 15:18

Mi się wydaje że skoro autostrada jest coraz dłuższa i nie wiadomo dokąd będzie przed samym sezonem to chyba coraz mniej wart kombinować. Ja w tym roku daje Sobie spokój po dłuższej analizie stwierdzam że koszt ok 130 zł dla całej Rodziny w dwie strony ok 140 km to nie jest jakiś dramat :D
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 04.02.2018 15:38

Andrzej3777 napisał(a):Mi się wydaje że skoro autostrada jest coraz dłuższa i nie wiadomo dokąd będzie przed samym sezonem to chyba coraz mniej wart kombinować. Ja w tym roku daje Sobie spokój po dłuższej analizie stwierdzam że koszt ok 130 zł dla całej Rodziny w dwie strony ok 140 km to nie jest jakiś dramat :D


Coraz bardziej zbliżam się do twojego punktu widzenia, chociaż ze względu na korki Ptuj- granica w tę stronę zdecyduję się na Cvetlin (tym bardziej, że planuję nocleg w Ptuj), ale z powrotem rura autostradą.
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 05.02.2018 22:09

w tym roku drugi raz wybieram się do Chorwacji i prawdopodobnie pojadę tą samą trasą co przed rokiem, czyli Czechy, Austria, Słowenia (objazdem). Z tą jednak różnicą, że tym razem wszystkie kraje będę jechał autostradą. Odżałuję te 30 euro (miesięczna) i bez żadnego kombinowania przejadę Słowenię autostradą.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 06.02.2018 15:47

Ja decyzję podejmę przed wyjazdem. Zobaczymy dokąd Słoweńcy oddadzą autostradę. niby informację sa że zakończenie budowy lato 2018 ale wiadomo, że lato ma kilka miesięcy :) Jak będzie kiepsko to Cvetlin ponownie.
Darko811
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darko811 » 07.02.2018 08:49

birkin napisał(a):w tym roku drugi raz wybieram się do Chorwacji i prawdopodobnie pojadę tą samą trasą co przed rokiem, czyli Czechy, Austria, Słowenia (objazdem). Z tą jednak różnicą, że tym razem wszystkie kraje będę jechał autostradą. Odżałuję te 30 euro (miesięczna) i bez żadnego kombinowania przejadę Słowenię autostradą.



Tu nie chodzi o te 30e tylko o korki od Ptuj do samej granicy. Co z tego że przelecę te kilkadziesiąt km autostradą w mig jak później stoi się długimi minutami w korku.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.02.2018 13:10

gusia-s napisał(a):
kaeres napisał(a):Liczymy zatem na majówkę.
Gusia chyba jedzie pod koniec kwietnia.
Ale, że ja :?: 8O Nic o tym nie wiem :mrgreen:

Przepraszam pomyliłem Cię z kimś innym, chyba z Roxi - i nie pytaj dlaczego :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.02.2018 13:13

Andrzej3777 napisał(a):Mi się wydaje że skoro autostrada jest coraz dłuższa i nie wiadomo dokąd będzie przed samym sezonem to chyba coraz mniej wart kombinować. Ja w tym roku daje Sobie spokój po dłuższej analizie stwierdzam że koszt ok 130 zł dla całej Rodziny w dwie strony ok 140 km to nie jest jakiś dramat :D

Są 2 przeciw tej opcji.
1. Na granicy jeżeli będzie korek to autostradą tracisz tak czy siak. Czasami jest aż od Ptuj więc w najgorszym wypadku przejeżdżasz granicę później niż jadąc przez słynny objazd z Cvetlinem.
2. Niby tylko 30e = 130zł ale zaczynamy liczyć na co by to poszło i wychodzi nam połowa paliwa do Chorwacji :)

Pozdrav :)
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 07.02.2018 14:19

kaeres napisał(a):
Andrzej3777 napisał(a):Mi się wydaje że skoro autostrada jest coraz dłuższa i nie wiadomo dokąd będzie przed samym sezonem to chyba coraz mniej wart kombinować. Ja w tym roku daje Sobie spokój po dłuższej analizie stwierdzam że koszt ok 130 zł dla całej Rodziny w dwie strony ok 140 km to nie jest jakiś dramat :D

Są 2 przeciw tej opcji.
1. Na granicy jeżeli będzie korek to autostradą tracisz tak czy siak. Czasami jest aż od Ptuj więc w najgorszym wypadku przejeżdżasz granicę później niż jadąc przez słynny objazd z Cvetlinem.
2. Niby tylko 30e = 130zł ale zaczynamy liczyć na co by to poszło i wychodzi nam połowa paliwa do Chorwacji :)

Pozdrav :)

Korki z wyjątkiem zdarzeń losowych których nikt nie przewidzi tworzą się przede wszystkim w weekendy szczególnie w sobotę.Na 11 razy które jechałem tylko raz stałem w korku właśnie w sobotę,10 razy jechałem w tygodniu zero korków na granicy od 5 do 10 minut. :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.02.2018 15:44

Ja osobiście ich nie przeżyłem (no może 2 lata temu z 20 minut dłużej).
Ale wracając widziałem korek od Ptuja do granicy. Lekko licząc 2-3h postoju, a jeszcze na granicy nie ułatwiali go rozładować tylko trzepali paszporty zamiast puszczać.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.02.2018 17:14

Andrzej3777 napisał(a):Korki z wyjątkiem zdarzeń losowych których nikt nie przewidzi tworzą się przede wszystkim w weekendy szczególnie w sobotę.Na 11 razy które jechałem tylko raz stałem w korku właśnie w sobotę,10 razy jechałem w tygodniu zero korków na granicy od 5 do 10 minut. :D

Jak każda reguła także i ta ma wyjątki.
W zeszłym roku jechałem w czerwcu (przed sezonem) w tygodniu i stałem w korku na granicy ponad pół godziny.
Przyczyną było skanowanie paszportów.
Wracałem już przez Cvetlin. Na przejściu byłem sam.
Nic się nie zmieni do momentu przyjęcia Chorwacji do strefy Schengen.
poldi1969
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.02.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) poldi1969 » 07.02.2018 20:46

Witam
Po przekroczeniu granicy w Cvetlin jak najlepiej później jechać, kierunek Zadar
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 07.02.2018 21:23

poldi1969 napisał(a):Witam
Po przekroczeniu granicy w Cvetlin jak najlepiej później jechać, kierunek Zadar

Witamy.
Przewertuj kilka stron wstecz i wiele się dowiesz. Oraz inne tematy przejazdu przez Zagrzeb. I wiele innych. Warto poczytać.
Rzuć okiem na mapę. Np. od Cvetlina do Gornji Macelj, wjazd na A2 do Zagrzebia i dalej A1. Można też niepłatną 1-ką od G.Macelj do Zagrzebia. Itd.
poldi1969
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.02.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) poldi1969 » 07.02.2018 21:40

Ok może mało precyzyjnie zapytałem.
Jak lepiej od Cvetlina do Gornji Macelj i wjazd na A2,
czy może lepiej od Cvetlina do Lepoglava i nadrogę nr35 i później na A2 w Švaljkovec?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 07.02.2018 22:47

poldi1969 napisał(a):Ok może mało precyzyjnie zapytałem.
Jak lepiej od Cvetlina do Gornji Macelj i wjazd na A2,
czy może lepiej od Cvetlina do Lepoglava i nadrogę nr35 i później na A2 w Švaljkovec?
Obie trasy dobre o takim samym standardzie drogi, zbliżonej odległości i czasie przejazdu. Jest jeszcze opcja nie wjeżdżać na A2 ale na 1-kę do Zagrzebia. To zależy od terminu przejazdu i danej sytuacji na trasie. Będąc w Cvetlinie można podejrzeć co widnieje na trasie, np. na Google maps czy też Waze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 134
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone