Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.06.2019 15:59

toomas napisał(a):
endryu napisał(a):Panowie. Troszeczkę zmniejszyć prędkość i nie będzie kołysało i bujało. A i kierownicą wolniej trzeba będzie kręcić. To tylko 12 km. 8)


Właśnie to miałem napisać :) Ciut wolniej i nic nie buja :)

I może amorki wymienić, skoro buja samochodem? ;)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 17.06.2019 15:59

smokehead napisał(a):Hej,

A powie ktoś jaką najlepiej obrać drogę, ale przy powrocie z chorwacji z ominięciem płatnej Słoweni? Które przejście najlepiej wybrać?


Z całym szacunkiem ale lenistwo masakryczne...weź się chłopie cofnij jedną stronę (do 253) i poczytaj o trasie jaką opisują do Chorwacji....potem weź tą trasę przeczytaj od końca i będziesz miał drogę powrotną...
Les.ek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Les.ek » 18.06.2019 00:15

sanky napisał(a):
Bravik napisał(a):
endryu napisał(a):
Les.ek napisał(a):Ja zawsze nocuję w Podlehniku i w tym roku muszę wybrać dalszy odcinek M-L-P-P. Czy dla mnie trasa przez Rogatec będzie optymalna?

Niekoniecznie. :)
Przez Cvetlin
przez Cvetlin.png


Ja bym jechał przez Cvetlin.


Z jednym zastrzeżeniem - jeśli ktoś ma chorobę lokomocyjną to na odcinku Trakošćan - Gornji Macelj trzeba trochę aviomarinu. Droga bardzo przyzwoita, ale kręta jak makaron w chińskich zupkach. A dla oszczędnych jeszcze jeden myk. Po stronie chorwackiej lepiej wjechać na autostradę w Đurmanecu, bo odcinkowe ceny za przejazd autostradą Gornji Macelj - Zagreb są skalkulowane w bardzo cwany sposób. Odcinek Zagrzeb - Đurmanec (42 km) kosztuje 27 kun, a Zagrzeb - Gornji Macelj (50 km) już 48 kun. 8 km za 21 kun- można...można. Sam się w kwietniu zdziwiłem.


Potwierdzam - odcinek Trakošćan - Gornji Macelj - moje dzieciaki przyzwyczajone do jazdy i brak choroby lokomocyjnej, a tego odcinaka nie wytrzymały :roll:

Byłem wczoraj w Podlehniku na noclegu, po ataku nerwu kulszowego i pomocy w szpitalu Ptuj wróciłem szybko do domu żebym tam nie uwiązł na dłużej. Tam jechałem wczoraj pod wieczór,oczywiście M-L-P i nie spotkałem ani jednego auta obcego od autostrady na Mureck przez całą trasę, dzisiaj na powrocie około 15,00 również zero. Myślę że już większość jednak wysupła te 15 ojro i jedzie prosto.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.06.2019 01:17

Czyli cała droga dla oszczędnych. 8)
Zdrowia życzę.
smokehead
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.06.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) smokehead » 18.06.2019 07:43

@toomas

spokojnie, jest tu taki spam, że nie wiadomo kto pyta o droge a kto odpowiada i tak samo które trasy mają sens. Ja w zeszłym roku się zgubiłem jadać do chorwacji, bo w Ptuju były objazdy - człowiek z nawigacją jedzie i jak nawigacja zacznie wydziwiać to już nie wiadomo o co chodzi. Google mnie prowadził niby bezpłatnymi, a tu wszedzie znaki ze autostrada winieta i nie wiadomo o co chodzi, w sensie tak jest jak się jezdzi ten raz na rok. Sam nie wiem jakim cudem udalo nam się znaleźć dobrą drogę. W każdym razie przy powrocie rozumiem, że mogę obrać trasę C-P-L-M i przed granicą odbić tam na prawo na Cvetlin?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.06.2019 08:16

Les.ek napisał(a):Byłem wczoraj w Podlehniku na noclegu, po ataku nerwu kulszowego i pomocy w szpitalu Ptuj wróciłem szybko do domu żebym tam nie uwiązł na dłużej. Tam jechałem wczoraj pod wieczór,oczywiście M-L-P i nie spotkałem ani jednego auta obcego od autostrady na Mureck przez całą trasę, dzisiaj na powrocie około 15,00 również zero. Myślę że już większość jednak wysupła te 15 ojro i jedzie prosto.

Na objeździe M-L-P nigdy nie ma korków, ba nie ma ruchu.
Dopiero na granicy się dzieje.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 18.06.2019 08:41

kaeres napisał(a):Na objeździe M-L-P nigdy nie ma korków, ba nie ma ruchu.

Z tym nigdy to bym nie przeszkadzał, wystarczy jechać przez Ptuj w godzinach 15-17 i się można mocno zdziwić.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.06.2019 10:19

corsarz napisał(a):
kaeres napisał(a):Na objeździe M-L-P nigdy nie ma korków, ba nie ma ruchu.

Z tym nigdy to bym nie przeszkadzał, wystarczy jechać przez Ptuj w godzinach 15-17 i się można mocno zdziwić.

Co prawda nigdy w Ptuju nie stałem w żadnym korku, ale patrząc na wielkość tego miast to słowo "korek" nijak mi do niego nie pasuje.
MZiobro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) MZiobro » 23.06.2019 09:26

16.06 objeżdżalem autostradę jadąc - Mureck -Lenart-Ptuj- Videm-Cvetlin-Trakoscan , powiem tak: da się przejechać ale droga na odcinku Cvetlin- Trakoscan nie jest w dobrym stanie przy okazji momentami wąska i bardzo kręta i tam się traci najwięcej czasu...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.06.2019 15:46

smokehead napisał(a):@toomas

spokojnie, jest tu taki spam, że nie wiadomo kto pyta o droge a kto odpowiada i tak samo które trasy mają sens. Ja w zeszłym roku się zgubiłem jadać do chorwacji, bo w Ptuju były objazdy - człowiek z nawigacją jedzie i jak nawigacja zacznie wydziwiać to już nie wiadomo o co chodzi. Google mnie prowadził niby bezpłatnymi, a tu wszedzie znaki ze autostrada winieta i nie wiadomo o co chodzi, w sensie tak jest jak się jezdzi ten raz na rok. Sam nie wiem jakim cudem udalo nam się znaleźć dobrą drogę.



Tak mi się skojarzyło:

https://www.youtube.com/watch?v=b1GUbEa3tvo

:D :D :D :D
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 23.06.2019 16:02

marekkowalak napisał(a):
smokehead napisał(a):@toomas

spokojnie, jest tu taki spam, że nie wiadomo kto pyta o droge a kto odpowiada i tak samo które trasy mają sens. Ja w zeszłym roku się zgubiłem jadać do chorwacji, bo w Ptuju były objazdy - człowiek z nawigacją jedzie i jak nawigacja zacznie wydziwiać to już nie wiadomo o co chodzi. Google mnie prowadził niby bezpłatnymi, a tu wszedzie znaki ze autostrada winieta i nie wiadomo o co chodzi, w sensie tak jest jak się jezdzi ten raz na rok. Sam nie wiem jakim cudem udalo nam się znaleźć dobrą drogę.



Tak mi się skojarzyło:

https://www.youtube.com/watch?v=b1GUbEa3tvo

:D :D :D :D


Dobre :)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 23.06.2019 16:06

smokehead napisał(a):@toomas

spokojnie, jest tu taki spam, że nie wiadomo kto pyta o droge a kto odpowiada i tak samo które trasy mają sens. Ja w zeszłym roku się zgubiłem jadać do chorwacji, bo w Ptuju były objazdy - człowiek z nawigacją jedzie i jak nawigacja zacznie wydziwiać to już nie wiadomo o co chodzi. Google mnie prowadził niby bezpłatnymi, a tu wszedzie znaki ze autostrada winieta i nie wiadomo o co chodzi, w sensie tak jest jak się jezdzi ten raz na rok. Sam nie wiem jakim cudem udalo nam się znaleźć dobrą drogę. W każdym razie przy powrocie rozumiem, że mogę obrać trasę C-P-L-M i przed granicą odbić tam na prawo na Cvetlin?


Polecam takątrasę. Zjazd w Durmanec, potem drogą prawie wzdłuż autostrady w kierunku Cvetlin.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 23.06.2019 23:29

kojacek napisał(a):
corsarz napisał(a):
kaeres napisał(a):Na objeździe M-L-P nigdy nie ma korków, ba nie ma ruchu.

Z tym nigdy to bym nie przeszkadzał, wystarczy jechać przez Ptuj w godzinach 15-17 i się można mocno zdziwić.

Co prawda nigdy w Ptuju nie stałem w żadnym korku, ale patrząc na wielkość tego miast to słowo "korek" nijak mi do niego nie pasuje.

W zeszłym roku w drodze powrotnej 1,5h w korku, remontowany był stary most w Ptuj.
Każdy ma swoje doświadczenia, nie ma co generalizować.
m@rek
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 24.06.2019 22:06

MZiobro napisał(a):16.06 objeżdżalem autostradę jadąc - Mureck -Lenart-Ptuj- Videm-Cvetlin-Trakoscan , powiem tak: da się przejechać ale droga na odcinku Cvetlin- Trakoscan nie jest w dobrym stanie przy okazji momentami wąska i bardzo kręta i tam się traci najwięcej czasu...


Cvetlin - Trakoscan to ok. 3 km. Aż tak źle tam jest?
MZiobro
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) MZiobro » 24.06.2019 22:26

Aż tak to nie....taka gorsza połatana krajowa...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 255
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone