Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

niewynieniajcie kasy na kuny w Polsce

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafał-tofik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.03.2005
niewynieniajcie kasy na kuny w Polsce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał-tofik » 07.07.2005 22:16

najlepiej weż ze sobą euro , albo zł i wymień na miejscu w chorwacji
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 07.07.2005 22:32

Dzięki ale podaj kursy :!:
Rafał-tofik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał-tofik » 07.07.2005 22:40

w kantorze w Splicie około : 1zł = 1,65 kuny , 1e=7,30 (podaje w przyblirzeniu , kursy z dnia 2.07 .2005 mogą się różnić ,ale nieznacznie
jmew
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jmew » 07.07.2005 22:47

Chciałbym dowiedzieć się ile kosztuje litr benzyny płaconej w EURO
Jaki jest przelicznik stosowany na stacjach benzynowych
:roll:
Rafał-tofik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał-tofik » 10.07.2005 13:00

W euro benzyna cie wyjdzie najtaniej .Moge ci tylko podać ceny paliwa w kunach bo takie pamiętam potem sobie przelicz według kursu który podałem predzej . super95 litr / 7,35kun do 7,80, a za autogaz 3,05 ( cena stała w całym kraju ).Autostrade opłaca się płacić weuro , ale odliczonych ponieważ reszte zwracają w kunach po kursie na ich kożyść
gadget
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) gadget » 10.07.2005 19:52

wymieniałem w kantorach złotówki na kuny i 1 kuna wychodziła około 0,56- 0,58 pln. W części kantorów jest lepszy kurs, ale pobierają prowizję i nie jest tak kolorowo. Bardziej opłaca się płacić kartą - kurs wyszedł w okolicach 0,55.
Dla porównania, jak ruszaliśmy z Polski, to kurs u nas był 0,63.
A
krzych222
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych222 » 11.07.2005 17:49

A da sie placic karta za autostrade :?:
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 11.07.2005 18:06

krzych222 napisał(a):A da sie placic karta za autostrade :?:


Tak można płacić kartą i nie przejmować się ich pośpiechem (na bramkach) tylko uważać na kwit czy faktycznie jest wprowadzona kwota "faktyczna" za przejazd.
Pozdrawiam JurekG
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 11.07.2005 21:25

gadget napisał(a):. Bardziej opłaca się płacić kartą - kurs wyszedł w okolicach 0,55.

A


jaka karta ?
Pozdrawiam Jacek
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 11.07.2005 21:32

mysiaty napisał(a):jaka karta ?
Pozdrawiam Jacek

Honorowane są : AMERICAN EXPRESS, DINERS, MASTER CARD, MAESTRO, VISA.
Pzdr
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 12.07.2005 00:00

krystek napisał(a):
mysiaty napisał(a):jaka karta ?
Pozdrawiam Jacek

Honorowane są : AMERICAN EXPRESS, DINERS, MASTER CARD, MAESTRO, VISA.
Pzdr

Jasna sprawa,przeciez to cywilizowany kraj.Ale myk polega na tym,ze kazdy bank ma swoj przelicznik-dowiadujesz sie juz po tranzakcji :lol: .Pewnie temat byl juz walkowany z 1000 razy,ale moze Ktos ma aktualne dane-interesuje mnie karta inteligo.Placilem ta karta w sieci i przelicznik funtow angielskich na zlotowki byl pare groszy korzystniejszy niz w kantorze.
Pozdrawiam
jacek
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 12.07.2005 09:05

a jak z dolarem sprawa wygląda??? jaki kurs w cro
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 12.07.2005 19:59

swiniakk napisał(a):a jak z dolarem sprawa wygląda??? jaki kurs w cro

Nie byłem ale na pewno niezle. Na pewno gdy masz dolary to nie opłaca sie wymienac ich w polsce na euro albo kuny tylko pojachac z dolarami do cro i tam wymienic w kantorze lub banku. Miałem gdzies ulr do stronki banku w cro z kalkulatorem walut ale mi ja wcieło. jest gdzies ten ulr na tym forum ale nie mogłem znalezc po raz drugi. Pamietam ze gdy przeliczyłem tamtego dnia wymiając dolary według tego kalkulatora na kuny a wymieniając tą samą ilosc dolarów w polsce na złotówki stosunek PLN/kuna wychodziło niecałe 0,54. A teraz dolar jeszcze podskoczył to mze byc jeszcze lepszy pzrelicznik:) Jednak z płatnoscią z aautostardy paliwo itp w pdrózy to mogą byc problemy z dolarami wiec tzra miec troche euro albo karte jak sądze :)
opelek
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) opelek » 14.07.2005 22:26

płacic kartą wszedzie gdzie się da !!!! moim zdaniem najlepszy interes !
Masło
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masło » 15.07.2005 11:42

mysiaty napisał(a):
krystek napisał(a):
mysiaty napisał(a):jaka karta ?
Pozdrawiam Jacek

Honorowane są : AMERICAN EXPRESS, DINERS, MASTER CARD, MAESTRO, VISA.
Pzdr

Jasna sprawa,przeciez to cywilizowany kraj.Ale myk polega na tym,ze kazdy bank ma swoj przelicznik-dowiadujesz sie juz po tranzakcji :lol: .Pewnie temat byl juz walkowany z 1000 razy,ale moze Ktos ma aktualne dane-interesuje mnie karta inteligo.Placilem ta karta w sieci i przelicznik funtow angielskich na zlotowki byl pare groszy korzystniejszy niz w kantorze.
Pozdrawiam
jacek


Z Inteligo jest tak że najpierw przeliczają zawartośc twojego konta na aktualny kurs dolarów i ściagaja odpowiednia sume ... z kalkulacji wyszło że sie opłaca... Pozatym jak sie dowidziełem od wszystkich płatności nie jest pobierana żadna prowizja oprócz wyciagania kasy z bankomatu ..

Tak mi powiedziała baba z infolini Inteligo (gdzie sam mam konto) jeżeli coś popi.... to prepraszam za zamęt :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
niewynieniajcie kasy na kuny w Polsce
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone