Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemcy :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 26.03.2013 12:20

patrząc na mapę Waszej planowanej trasy to śmiem twierdzić, że troszkę pokrywa się z naszą powrotną z Chorwacji przez Austrię :)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 26.03.2013 13:16

Fakt - Austria to piękny kraj :) swym pięknem krajobrazów i kultury urzeka wiele osób. :)

Miło wiedzieć że Was takze :)
aicha80
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 13.03.2013
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) aicha80 » 09.04.2013 20:06

świetna relacja :)
Mirada
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.05.2013
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirada » 21.05.2013 16:34

No i zainspirowaliście nas :D Będziemy podążać niemal Waszym śladem, bo i nam przyszła ochota zobaczyć Zamek Neuschwanstein. Następny przystanek okolice Zell Am See, no na końcu Istria. I w związku z tym mam prośbę - czy moglibyście dać namiary na Wasze kwatery w Fussen i Austrii? Żebyście nie myśleli, że na łatwiznę idę, wertuję net już od kilku dni (i nocy) i dostałam już zawrotu głowy. Opinie o lokalach nieraz całkowicie sprzeczne, a wyjazd już tuż tuż (1.06). Wolałabym coś sprawdzonego, a może i taniej będzie...
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 21.05.2013 19:45

Hej :)

nie spodziewałem się, że ta relacja kogoś zainspiruje :) tym bardziej miło jest czytać Waszą odpowiedź.
W kwestii kwater na pierwszej stronie tego wątku (w jednym z komentarzy do pierwszej części relacji) podaliśmy namiary tj adres www kwaterek, w których nocowaliśmy.

Kliknijcie tutaj:
naturystyczna-chorwacja-alpejska-austria-no-i-niemcy-t38631.html#p1009860


O żadnej z nich złego słowa nie możemy powiedzieć. A wręcz przeciwnie - właściciele kwaterki u stóp "zamku Disneya" bardzo pozytywnie nas zaskoczyli gdyż jak my przyjechaliśmy to ich akurat nie było w domu. Na drzwiach wejściowych do domu przyklejona była karteczka z informacja o tym, gdzie jest klucz i abyśmy się rozgościli.. :) Z reszta ludzie bardzo mili - jak większość Austriaków..

Może za parę lat opuszczając polskie kwaterki człowiek będzie miał równie pozytywne wrażenie jak wówczas gdy za sobą zostawić nam przyszło to wspaniałe miejsce.

Do tego czasu jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie :)
Pozdrawiamy

A & S


PS w tym roku naszym celem także jest Istria... tym razem z Salzburgiem w tle :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.05.2013 09:01

To już warto byłoby zahaczyć o Linderhof i pałac na Chimsee; to wszystko niemal w pobliżu.
Mirada
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.05.2013
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirada » 22.05.2013 11:48

Dziękuję bardzo. A faktycznie pisaliście o kwaterach, ale to było na początku mojego czytania i wtedy jeszcze nie wiedziałam, że pójdę w Wasze ślady :lol: W każdym razie dziękuję bardzo.
Na tych kwaterkach u gospodarzy faktycznie noclegi są tańsze, ale zastanawiam się, bo w hotelach dostaje się kartę na darmowe wstępy. Muszę to przekalkulować, jeszcze raz prześledzić Waszą relację, Crayfisha i Mariusza, (jesteście moją inspiracją), ale czas mnie strasznie goni. A i Rovinj jeszcze w powijakach :lol: Tam chciałam w ciemno, ale wychodzi, że dotrzemy w godzinach popołudniowych, więc jak gdyby pozycja do negocjacji spalona.
W każdym razie jeszcze raz dziękuję za pomoc.
tomek7b
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 28.09.2012
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek7b » 11.06.2013 16:11

Witam, naprawdę super relacja Austria jest piękna to prawda ale trasa jaka jechaliście naprawde robi wrażenie, nie wspomnę o Chorwacji....:)))) Pozdrawiam i czekam na relację z wyjazdu w 2013.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 12.08.2013 14:02

Po powrocie z Chorwacji nie sposób nie opisać wrażeń z tegorocznego urlopu na Istrii i w Salzburgu. Właśnie powstaje koncept relacji "Istria z Salzburgiem w tle"

Pozdrav
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 13.08.2013 05:54

czekam!
lukasz43
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.02.2013
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz43 » 18.11.2013 23:15

Bardzo fajna relacja.Nie zgodze się jednak z tym ze w Polsce nie ma przyzwoitych noclegów.Generalnie od 50zł/os to zaczynają się bardzo fajne noclegi na kwaterach prytwatnych.Jest tez mase dziadostwa,ale jak ktoś szuka tanio to tak ma.za 100zł/os to już super stanadart,hotele trzeba drożej trochę dac.Ja zawsze kozystam z booking szczególnie za granica jak się dogadać ciężko,bo mam standard gwarantowany. :lol: :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.07.2014 23:22

Przeglądam relacje austriacko-niemieckie i trafiłem też na Waszą. :wink:

Mam pytanie związane ze zwiedzaniem zamku Neuschwanstein. Dzień, w którym zamierzamy dojechać do zamku jest dość ciężki, jeżeli chodzi o trasę i nie wiem, o której dokładnie uda nam się tam dotrzeć.

Plan awaryjny, to wejście tylko na Marienbrücke. I tu mam pytanie: czy wejście na most jest płatne?
Wszędzie trafiam na informacje, że bilet na zamek kupuje się przed wejściem na górę. Rozumiem, że gdzieś w okolicach parkingów. Ale jeśli nie chcę wchodzić do zamku, tylko na wspomniany mostek, czy muszę kupować bilet?
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 29.07.2014 23:27

Przy parkingach jest kasa. Jak masz zamiar dojechac późno to lepiej sobie odpuść zwiedzanie zamku


https://www.cro.pl/peljesac-kotor-lago-di-garda-stelvio-wrzesien-2013-t43699-60.html

to nasz pobyt w neuschweinstein
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.07.2014 23:36

GREG_G napisał(a):Jak masz zamiar dojechac późno to lepiej sobie odpuść zwiedzanie zamku

To już wiem.
Od granicy austriacko-niemieckiej będę kierował się na A7. Jeśli przed samą granicą skręcę w drogę 396/17, to do zamku mam ok. 10 km. Pomyślałem, że warto chociaż zobaczyć go z perspektywy mostu Marienbrücke.
Dlatego zadałem powyższe pytanie.

P.S.
Twoją relację znam i dzięki niej, jadąc do Stelvio, będę unikał przełęczy Gavia. :wink:
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemc

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 29.07.2014 23:42

Dziś zwiedzałbym zamek oglądając go z tego mostku a za zaoszczedzone euro nakupiłbym pysznego szwabskiego sera i miał z tego więcej radochy. W tym roku zwiedziliśmy tylko jeden zamek, a kasę wydawaliśmy na pyszne jedzenie ;)

Dzięki doświadczeniu z Gavią nie ma już trasy, która powodowałaby u mnie spocenia kierownicy :)
Warto :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
naturystyczna Chorwacja - alpejska Austria... no i Niemcy :) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone