Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze Konoby w Cro :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pmagda
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.05.2017
Restauracje dla grup - gdzie jeść?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pmagda » 31.05.2017 12:54

Witajcie! W przyszłym tygodniu będę w Chorwacji z grupą 16 znajomych. Codziennie będziemy nocowali w innych miejscowościach, dlatego poszukuję sprawdzonych i tanich lokali, w których będziemy mogli zjeść kolację. Najlepiej, gdybym wcześniej mogła zamówić tam posiłki. Nocujemy kolejno w:Zadarze, Murter, Skradin i Vodice.
Budżet to ok. 12 euro na osobę każdego dnia. Dobrze, gdyby w cenie był ciepły posiłek i coś do picia. Serdecznie dziękuję za wszystkie rady!
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Restauracje dla grup - gdzie jeść?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 31.05.2017 13:03

Jeśli chodzi o Skradin mogę polecić to: http://www.visovac.com/restoran.php
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Restauracje dla grup - gdzie jeść?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2017 13:08

pmagda napisał(a):Witajcie! W przyszłym tygodniu będę w Chorwacji z grupą 16 znajomych. Codziennie będziemy nocowali w innych miejscowościach, dlatego poszukuję sprawdzonych i tanich lokali, w których będziemy mogli zjeść kolację. Najlepiej, gdybym wcześniej mogła zamówić tam posiłki. Nocujemy kolejno w:Zadarze, Murter, Skradin i Vodice.
Budżet to ok. 12 euro na osobę każdego dnia. Dobrze, gdyby w cenie był ciepły posiłek i coś do picia. Serdecznie dziękuję za wszystkie rady!

Witam i zapraszam na pierwszą stronę wątku.

najlepsze-konoby-w-cro-t36747.html
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Trogir/seged vrjanica - restauracje i piwo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 23.06.2017 10:08

Witam

Wybieram sie pierwszy raz do Seged Vrjanica.
Czy ktos moze polecic jakies restauracje/puby itd gdzie mozna dobrze zjesc - owoce morza, steki itd oraz gdzie mozna sie napic dobrego piwa - nie mowie tu o Karlovacko, Ozujsko itd.
Chodzi o miejscowosci Seged Vrajnica i Trogir

z gory dziekuje za pomoc
Asia_i_Jacek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia_i_Jacek » 24.06.2017 17:13

Witam,
Do listy dobrych restauracji proponuje dodać miejscowość Turanj (19min na południe od Zadaru) i restaurację Lanterna (adres: Jadranska magistrala 78, 23207, Turanj
) tuż przy samej głównej drodze. Talerz dla dwóch osób z owocami morza 190 kun, piwa po ok. 17. Jedzenie smaczne i dobrze przyrządzone, obsługa sympatyczna, lokal czysty i schludny.

Polecam też lokal Leonardo w Trogirze (adres z google: Uvala toć, 21223 Okrug Gornji Kroatien). Dokładnie to 40min pieszo od centrum turystycznego Trogir.
Dobre jedzenie, zwłaszcza czarne risotto.
Cenowo średnio.

Trzecia całkiem przyjemna to Zadar i restauracja Spazja (ul. Sokolska). Talerz dla dwojga grillowanych owoców morza 220 kun, można dobrze się najeść. Miła obsługa. Na koniec dostaliśmy gratisowy poczęstunek po kiliszeczku nalewki figowej na trawienie.
Lokal ma do wyboru opcje siedzenia w: wnętrzu, przy głównej uliczce i w podwórzu gdzie jest najmniej ludzi i nie ma zgiełku (to wybraliśmy z żoną).
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 30.06.2017 08:02

Hej witajcie, własnie robię sobie listę knajp na Peljesacu i chciałam dopytać o konobę Munitic - faktycznie ta konoba już nie działa?
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 05.07.2017 14:19

Ponowie jeszcze raz pytanie o piwa z malych browarow chorwackich tudziez z osciennych krajow ktore mozna by bylo dostac w okolicach Trogiru/Splitu
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 07.07.2017 06:50

W tym roku I miejsce dla Konoba - Tamaris w Čižići. Stołowałem się w kilku restauracjach w Punat, Baska, Pula, Vrbnik, ale wszystkie inne były tylko porównywane z tą pierwszą i żadna inna jej nawet nie dorosła do pięt. Ja akurat zjadłem tam kalmary nadziewane szynką i serem ze szpinakiem w cenie bodajże 100-110 kun. Restauracja znajduje się niedaleko błotnistej plaży koło Čižići. Z pewnością tam wrócę.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 07.07.2017 08:08

Zacheusz napisał(a):W tym roku I miejsce dla Konoba - Tamaris w Čižići. Stołowałem się w kilku restauracjach w Punat, Baska, Pula, Vrbnik, ale wszystkie inne były tylko porównywane z tą pierwszą i żadna inna jej nawet nie dorosła do pięt. Ja akurat zjadłem tam kalmary nadziewane szynką i serem ze szpinakiem w cenie bodajże 100-110 kun. Restauracja znajduje się niedaleko błotnistej plaży koło Čižići. Z pewnością tam wrócę.


To mi się przyda - za tydzień jadę na Krk :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.07.2017 10:15

Polecam w Omis Konoba Gusti, w bocznej uliczce na starym mieście, kameralna Konoba, szef przy klientach na grillu przygotuje ryby, mięso...ceny konkurencyjne.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 07.07.2017 10:57

Bar Dvie Palme w miejscowości Čunski na wyspie Lošinj. Może nie wygląda, ale żarcie naprawdę dobre. Ale kto tam się zapuszcza w te rejony.....:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2017 11:21

Malowa napisał(a):To mi się przyda - za tydzień jadę na Krk :)


To jak już dotrzesz też do Krku na Krku, zajrzyj też do Veja's - z zewnątrz tylko drogo wygląda :)
Ja już nie mogę się doczekać ich wiśniówki, którą częstowali gości, jeszcze tylko tydzień :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 07.07.2017 11:44

Pääkäyttäjä napisał(a):
Malowa napisał(a):To mi się przyda - za tydzień jadę na Krk :)


To jak już dotrzesz też do Krku na Krku, zajrzyj też do Veja's - z zewnątrz tylko drogo wygląda :)
Ja już nie mogę się doczekać ich wiśniówki, którą częstowali gości, jeszcze tylko tydzień :)


zapisuję - wielkie dzięki!
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 07.07.2017 11:51

Malowa napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Malowa napisał(a):To mi się przyda - za tydzień jadę na Krk :)


To jak już dotrzesz też do Krku na Krku, zajrzyj też do Veja's - z zewnątrz tylko drogo wygląda :)
Ja już nie mogę się doczekać ich wiśniówki, którą częstowali gości, jeszcze tylko tydzień :)


zapisuję - wielkie dzięki!


Kurcze mnie się nie udało. No to mam już pierwszy punkt w kolejnym roku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2017 12:41

Veja's jest tutaj. Inna konoba warta polecenia to Nono i Frankopan. Więcej nie znam - na nabrzeżu tłoczno i nawet nie chciało się nam wchodzić (podobno ilość klientów przekłada się na jakość restauracji...), na starówce również a po zaglądaniu ludziom w talerz oraz kosztowaniu samemu, na nic lepszego nie wpadliśmy (do dziś pamiętam przepłaconą pizzę, z której po podniesieniu z talerza, wszystko zjechało - a napotkani tam rodacy zachwycali się ową pizzą). Skoro w Veja's stołowaliśmy się tam dwa pobyty z rzędu, to niech to będzie jakiś wyznacznik sprawdzonego miejsca. Tuna na žaru był tam najlepszy. Obym się nie pomylił w ocenie i naszym lenistwie (w zasadzie mieliśmy do nich "po drodze" i rzut beretem) :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze Konoby w Cro :) - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone