Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze Konoby w Cro :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 02.03.2017 04:04

Gonzales napisał(a):
Try3ek napisał(a):ja polecam te miejsce restauracja argola, nie ma języka polskiego i ceny akceptowalne, moje ulubione to za 70kun zestaw ryb, tak to tam się nazywa przy czym kelner przynosi kilka małych rybek, kalmary, krewetki i jeszcze kilka rzeczy, ogólnie zależnie co się złowi to dadzą, zestaw dla faceta ledwo co do zjedzenia. Jadałem tam 2 lata temu praktycznie codziennie i w zeszłym roku jak wracaliśmy z wycieczek to specjalnie zjeżdżaliśmy 2 razy tam na obiad dania dalej dobre i ceny bez zmian.


Będę w tym roku w Srimie dużą grupą z dziećmi. Czy poleciłbyś tą restaurację dla dzieci 4-6 lat?

Pozdrowienia.;)


Chyba temat dość ciężki bo ja osobiście nie spotkałem takiego miejsca gdzie by dla dzieci było jakieś sensowne menu. Zresztą tak jak pozostali napisali co takie dziecko może chcieć, pizza praktycznie jest w większości restauracji, w tej co polecam też można ją zamówić. To chyba najlepsza opcja dla tego przedziału wiekowego.
Przy poczcie jest kilka pizzerii można tam też zamówić spageti.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 02.03.2017 05:43

arek_sosnowiec napisał(a):
kamzio napisał(a):Restauracja ROKO w Podgorze


Będę w lipcu więc przetestuje. Polecasz coś konkretnego?

W Roko jest super klimat, miło i przyjaźnie ☺ jedzenie dobre, ale dla mnie bez efektu wow ☺ polecam od siebie Ahiparę oraz Klemić - szczególnie doradę ☺
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 02.03.2017 07:44

fly napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):No ale zawsze można skorzystać z opcji "przeszukaj ten wątek" i w ten sposób odnaleźć polecaną knajpę w miejscowości w której jesteśmy. Ja w każdym bądź razie z informacji tu zgromadzonych korzystam.
Pozdrawiam :papa:
Arek

Coś chyba cyganisz Kolego-inaczej nie pisałbyś o tej samej restauracji jak 2 osoby przed Tobą
pozdro
fℓу

Więcej wpisów o tej samej restauracji = więcej zadowolonych klientów (znaczy to, że nie jednemu w tym miejscu smakowało).
Więcej wpisów z różnych lat = trzymają poziom pomimo upływu lat (to chyba też wartościowa informacja).
Innymi słowy: jeżeli ktoś będzie szukał w tym wątku restauracji z Tucepi to je otrzyma i wg. mnie właśnie takie wnioski jak te które napisałem w nawiasach, wysnuje. Jakie zaś sens ma Twój wpis?
Pozdrawiam :papa:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.03.2017 10:53

Cze!
No wybacz kolego arek_sosnowiec ale...powielanie opini o konobie argumentując
"...zestaw zupa,kotlet z frytkami i surowka z kapusty..."
albo inna
...rosol z makaronem + schabowy z frytkami...
bardzo miarodajna opinia...trochę wyolbrzymie ,ale...
Czy uważasz iż pojadę do Chorwacji +/- 5500km żeby zjeść "schaboszczaka"
pozdro
fℓу
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 02.03.2017 12:16

fly napisał(a):Cze!
No wybacz kolego arek_sosnowiec ale...powielanie opini o konobie argumentując
"...zestaw zupa,kotlet z frytkami i surowka z kapusty..."
albo inna
...rosol z makaronem + schabowy z frytkami...



Czy to są cytaty z moich wypowiedzi??? Chyba nie. Cytujesz "kogoś" i przypisujesz te słowa mnie. Innymi słowy kłamiesz. Nieładnie ... Tym bardziej, że celowo usunąłeś nick tego, kto to pisał.

fly napisał(a):bardzo miarodajna opinia...trochę wyolbrzymie ,ale...
Czy uważasz iż pojadę do Chorwacji +/- 5500km żeby zjeść "schaboszczaka"
pozdro
fℓу

Nie. Nikt nie pojedzie aby zjeść schabowego (znów przypisujesz mi czyjeś słowa o schabowym). Ja akurat polecałem "czarne risotto" (a to raczej specjalność tamtejszej kuchni. Mam rację???). Ale nawet dla pysznego risotto nikt nie wybiera się do Chorwacji. Natomiast będąc tam na wakacjach trzeba coś jeść. I to doskonała okazja aby spróbować lokalnej kuchni. Dlatego szukamy knajpy polecanej przez innych. Po to powstał (jak sądzę) ten wątek i dlatego pojawiają się tu nowe wpisy. Moje argumenty dlaczego korzystam z tego wątku podałem wcześniej. Jeżeli chcesz o tym porozmawiać ze mną to przeczytaj, proszę to co napisałem i odnoś się do moich wypowiedzi a nie przypisuj mi tego co napisał ktoś inny.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.03.2017 12:59

Cze!
taka gra...znajdź różnice
arek_sosnowiec napisał(a):


jak znalazłeś ....to znaczy że chyba nie kłamie, a nazwanie mnie przez Ciebie kłamcą jest trochę na wyrost.
Należy pochwalić również iż skosztowałeś regionalnej kuchni co nie omieszkałeś w tym wątku zaznaczyć, natomiast jak się ma kotlet i tym podobne wpisy w tym wątku, odpowiedz sobie sam.
W związku iż mam zamiar cieszyć się obecnościa na tym forum w sposób "nieprzerwany" kończę dyskusję, i jeśli mogę- Tobie też to radzę .
pozdro
fℓу
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 02.03.2017 14:22

fly napisał(a):Cze!
taka gra...znajdź różnice
arek_sosnowiec napisał(a):

jak znalazłeś ....to znaczy że chyba nie kłamie,


Był tekst "No wybacz kolego arek_sosnowiec ale...powielanie opini o konobie argumentując" i tu wklejasz post. Innymi słowy sugerujesz, że ja to napisałem. Czyli?

fly napisał(a):a nazwanie mnie przez Ciebie kłamcą jest trochę na wyrost.

Czy na wyrost? Po pierwsze: to Ty zacząłeś:
fly napisał(a):Coś chyba cyganisz Kolego-inaczej nie pisałbyś o tej samej restauracji jak 2 osoby przed Tobą
pozdro
fℓу

a po drugie: próbujesz wytykać mi "coś" (właściwie co?) cytując wpisy "tami72" (bo to ona pisała o tych schabowych tu:
najlepsze-konoby-w-cro-t36747-585.html?hilit=makaronem%20schabowy#p1820496
i tu:
najlepsze-konoby-w-cro-t36747-150.html?hilit=zestaw%20zupa,kotlet%20z#p983847). Cytujesz jej posty jako moje. Jak to nazwać? Naginanie faktów? Niech będzie.

fly napisał(a):Należy pochwalić również iż skosztowałeś regionalnej kuchni co nie omieszkałeś w tym wątku zaznaczyć, natomiast jak się ma kotlet i tym podobne wpisy w tym wątku, odpowiedz sobie sam.

Weź może w końcu wyjaśnij, o co Ci chodzi z tym schabowym??? Po co mi ciągle o nim piszesz??? Ten wątek nosi tytuł "Najlepsze konoby w CRO". Jeżeli komuś gdzieś smakował kotlet to super. Ma prawo o tym pisać. Ja wybiorę raczej coś innego. Ty również nie musisz korzystać z tej informacji. Ale może ktoś będzie miał ochotę na schaboszczaka? Co wtedy? Może? Czy nie ma Twojej zgody? To forum dla miłośników Chorwacji. Są wśród nich również tacy, którzy lubią chorwackie plaże lecz nie lubią chorwackiej kuchni. Ale nawet oni mają prawo wyrazić swoją opinie. I dla nich ta informacja może być cenna. Co nie zmienia faktu, że ja nigdy o schabowych nie pisałem 8O

fly napisał(a):W związku iż mam zamiar cieszyć się obecnościa na tym forum w sposób "nieprzerwany" kończę dyskusję, i jeśli mogę- Tobie też to radzę .
pozdro
fℓу

Fajnie, że jesteś na forum. Wszyscy (łącznie ze mną) pewnie się z tego cieszą. Dziękuję również za radę. Ciebie zaś proszę tylko o to, abyś nie przypisywał mi słów których nie napisałem. Podałem Ci swoją argumentacje. Dla przypomnienia:
arek_sosnowiec napisał(a):Więcej wpisów o tej samej restauracji = więcej zadowolonych klientów (znaczy to, że nie jednemu w tym miejscu smakowało).
Więcej wpisów z różnych lat = trzymają poziom pomimo upływu lat (to chyba też wartościowa informacja).
Pozdrawiam :papa:

a Ty zamiast się do niej odnieść to cytujesz czyjeś posty jako moje.
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 08.03.2017 15:34

arek_sosnowiec napisał(a):
kamzio napisał(a):Restauracja ROKO w Podgorze


Będę w lipcu więc przetestuje. Polecasz coś konkretnego?


Wszystkim bardzo smakowało (7 osób w tym dzieci). Nie pamiętam co jedliśmy; chyba makarony, zwykłą kurę i wołowinę; z pewnością nie były to owoce morza gdyż na te jeździliśmy do BASTIONu w Omiszu (pycha). Obie restauracje znaleźliśmy przez TripAdvisor jako jedne z najlepszymi ocenami w miejscowości i nie zawiedliśmy się. W tripadvisor masz zdjęcia potraw, ludzie wrzucają je na potęgę i już wizualnie możesz ocenić podane dania. Ja osobiście polecam zainstalować w smartfonie bo naprawdę jeśli chodzi o wybór żarcia w Chorwacji to TripAdvisor naprawdę dobrze się sprawdza.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.03.2017 15:55

Też polecam tripaadvaisor, bardzo dobry portal w kwestii doboru restauracji czy ciekawych atrakcji. Kamzio również nam Bastion przypadl do historii jak i Milo w Omis. Zawsze w cro korzystamy z podpowiedzi i opinii portalowych:)
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 10.04.2017 14:24

amatus1 napisał(a):Też polecam tripaadvaisor, bardzo dobry portal w kwestii doboru restauracji czy ciekawych atrakcji. Kamzio również nam Bastion przypadl do historii jak i Milo w Omis. Zawsze w cro korzystamy z podpowiedzi i opinii portalowych:)


Mnie chyba ominie w tym roku BASTION (odruch psa Pawłowa się włączył :D ) gdyż będę miał dość daleko z Zivogošče.
Ale może ktoś poleci w Drasnicach, Igrane, Drveniku, Zaostrogu, Podacy, Brist, Gradac, Ploce i dalej na południe, dobre knajpy z podziałem na owoce morza, pozostałe żarcie i jagnięcinę? Często trafiam tak, że jeśli knajpa ma świetne owoce morza to "zwykłe dania" nie trzymają poziomu i na odwrót. I jeszcze szukam gdzie podają dobrą jagnięcinę w tej okolicy (brat mnie zachęcił aby jej spróbować w Chorwacji).
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 12.04.2017 07:35

W Podacy, oprócz restauracji Bonaca, gdzie jeszcze można w miarę dobrze zjeść?
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 24.04.2017 23:03

Czy po ostatnim sezonie coś dobrego, nowego i w miarę przystępnego cenowo ktoś może polecić w Makarskiej i okolicy. Ahipare, Panoramę, Iwo, Ranć już znam, szukam czegoś nowego, ale sprawdzonego. Najlepiej z dobrymi owocami morza.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 10808
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.05.2017 17:53

Dopiero teraz nieco więcej info w postaci zdjęć itp...

te kiero napisał(a):Konoba Mali Nono w Krku na Starówce...

-miła obsługa, duże porcje, smacznie przyrządzone, dodatki gratis, ciekawa aranżacja (siedzi się np. w łódce)


20170505_135209.jpg

20170505_135450.jpg

20170505_140205.jpg

20170505_141637.jpg

20170505_141641.jpg


te kiero napisał(a):Dvori Sv. Jurja na wyspie Krk, tuż za wioską Vrh (jakieś 2km szutrówką w stronę morza)

-bardzo klimatycznie urządzone miejsce z naturalnych materiałów, dobre miejscowe jedzenie, przekąski i napoje, zwierzęta wiejskie (niestety były w gaju oliwnym), jedna uwaga: warto być dobrze po 16tej, bo wtedy rozpalają dopiero kominek i piec


Droga dojazdowa:


DSCF1001.JPG

DSCF1006.JPG

DSCF1005.JPG

DSCF1011.JPG


---

Obsługa, jedzenie, klimat - jeszcze takich doznań w konobach Cro nie doświadczyliśmy jak w tych powyżej.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 10808
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.05.2017 07:13

dołożyłem na zachętę zdjęcia i dojazd, może komuś sie przyda i ślinka pocieknie, polecam
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 26.05.2017 18:53

Fajna Konoba.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze Konoby w Cro :) - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone