Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nabrać się na Brač... (Bol, czerwiec 2015)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.07.2015 20:52

Mi się Split bardzo podobał. Mam miłe wspomnienia :)
Na Twoich zdjęciach to już w ogóle wygląda super!

W tym roku wracaliśmy promem z Hvaru do Splitu i to było dla nas zderzenie z cywilizacją :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 15.07.2015 21:03

S P L I T (cz. IV)
7.06.2015


Obrazek

Chwila odpoczynku w cieniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na takie detale można natrafić:

Obrazek
w hinduizmie symbol szczęścia i pomyślności :idea:

Zmierzamy w kierunku Katedry Św. Dujama - tym razem skupimy się na wnętrzu.
:idea: Św. Dujam był chrześcijańskim męczennikiem – zginął za czasów Dioklecjana. Katedra jest najstarszą katedrą na świecie – pochodzi z początku IV w. Ciekawostką jest fakt, że mauzoleum cesarza – prześladowcy chrześcijan, stało się chrześcijańską katedrą pod wezwaniem świętego, który zginął z powodu prześladowań na tle religijnym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Upał staje się nie do zniesienia. Zasiadamy więc na wygodnych schodach przy balkonie Dioklecjana, popijamy Janę oraz focimy - tzn. ja focę :lol: :roll: detale:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas wracać do Bolu:

Obrazek
gosik 84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 15.07.2015 21:06

Zwiedzałam Split cztery lata temu i nie zachwycił mnie wtedy, ale u Ciebie wygląda znacznie ciekawiej :D
Twoje zdjęcia powalają :smo:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 15.07.2015 21:14

FUX napisał(a):Split, podobnie jak Zadar, jest zepsuty w starej części zabudową rodem z czasów Tito.
Niestety.
I te klimatyzatory na zabytkach.


Niestety to prawda, choć zabudowa nie raziła mnie tak drastycznie, jak owe klimatyzatory o których wspomniałeś - niemniej rozumiem potrzebę ich używania... Zwłaszcza w takich miastach i w tym klimacie.
Choć fakt, że można je lepiej wkomponować... Tzn. jakoś zakamuflować...

Roxi napisał(a):Mi się Split bardzo podobał. Mam miłe wspomnienia :)
Na Twoich zdjęciach to już w ogóle wygląda super!
W tym roku wracaliśmy promem z Hvaru do Splitu i to było dla nas zderzenie z cywilizacją :)


Dla nas zawsze był tylko punktem przepraw promowych... Tyle razy...
Teraz jesteśmy nim zauroczeni :) Jest ciekawy. Zróżnicowany. No i zabytek na zabytku. Oddech historii na każdym kroku.

gosik 84 napisał(a):Zwiedzałam Split cztery lata temu i nie zachwycił mnie wtedy, ale u Ciebie wygląda znacznie ciekawiej :D
Twoje zdjęcia powalają :smo:


Dziękuję ślicznie :)
Dla mnie był to raj fotograficzny :wink:


Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Lisior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lisior » 15.07.2015 21:27

Urokliwy ten Twòj Split. Ale Ty zawsze potrafisz pokazać "smaczki". Muszę przyznać, że po odcinku Makłowicza ze Splitu wcale nie miałam chęci go zwiedzać (może za wyjątkiem targu rybnego :lol: ), ale pod Twoim wpływem coraz mocniej się do niego przekonuję. Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg relacji. Marta
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 15.07.2015 21:29

Kiedyś byłam w Splicie ale nie zachwycił mnie teraz jak oglądam Twoje fotki to mam wrażenie ,że chyba odwiedziłam zupełnie inny Split :-0 na zdjęciach wygląda zachwycająco a co do Gry o tron to oglądam namiętnie i zdjęcie nr 5 ze schodami w relacji Split cz.I bardzo przypomina mi miejsce z serialu gdzie Daenerys wtąciła swoje dwa smoki do lochu czy mam rację?
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 15.07.2015 21:41

Lisior napisał(a):Urokliwy ten Twòj Split. Ale Ty zawsze potrafisz pokazać "smaczki". Muszę przyznać, że po odcinku Makłowicza ze Splitu wcale nie miałam chęci go zwiedzać (może za wyjątkiem targu rybnego :lol: ), ale pod Twoim wpływem coraz mocniej się do niego przekonuję. Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg relacji. Marta


Dziękuję ślicznie! :D
Również oglądamy Makłowicza :wink: a odcinki chorwackie znamy na pamięć ;)
Pozdrawiam serdecznie

lawenda80 napisał(a):Kiedyś byłam w Splicie ale nie zachwycił mnie teraz jak oglądam Twoje fotki to mam wrażenie ,że chyba odwiedziłam zupełnie inny Split :-0 na zdjęciach wygląda zachwycająco a co do Gry o tron to oglądam namiętnie i zdjęcie nr 5 ze schodami w relacji Split cz.I bardzo przypomina mi miejsce z serialu gdzie Daenerys wtąciła swoje dwa smoki do lochu czy mam rację?


Nam też się tak kojarzyło - ale ta scena była kręcona w pomieszczeniu, w którym był rozstawiony cat walk :mrgreen: :idea: w części drugiej to wrzuciłam :)
Dziękuję ślicznie za miłe słowa :D Split jest zachwycający!
Pozdrawiam serdecznie
martin1975
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) martin1975 » 15.07.2015 22:02

OMG OMG OMG!!!!! Ja chce na wakacjeeeeee już!!!!!!!! :hut:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 15.07.2015 23:20

mini, szacun za focie. Cud mniód malyna :-)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 16.07.2015 07:51

martin1975 napisał(a):OMG OMG OMG!!!!! Ja chce na wakacjeeeeee już!!!!!!!! :hut:


ja też... :wink: a to najbliżej za rok... :roll: :wink:

Yanush napisał(a):mini, szacun za focie. Cud mniód malyna :-)


Dzięki piękne! :wink:
Pozdrav!
Kryniu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kryniu » 16.07.2015 09:04

Split jest piękny. Jak fajnie sobie przypomnieć. My byliśmy 6 lat temu i naprawdę mamy super wspomnienia.
jenifer84
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jenifer84 » 16.07.2015 16:58

Kocham Split. A dzięki Tobie już nie mogę się doczekać urlopu :-) wspaniałe zdjęcia :-)
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 16.07.2015 17:03

SPLIT jak zawsze czarujący byłem tam kilka razy a dalej zachwyca dziękuje za foty :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2015 17:32

minimartini napisał(a):Obrazek


Tu wszystko jest 1st category. :papa:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 16.07.2015 20:36

Kryniu napisał(a):Split jest piękny. Jak fajnie sobie przypomnieć. My byliśmy 6 lat temu i naprawdę mamy super wspomnienia.


Powiem szczerze, że przygotowywanie części relacji ze Splitu sprawiło mi wyjątkową przyjemność - właśnie też ze względu na te wspomnienia :wink:
Pozdrawiam

jenifer84 napisał(a):Kocham Split. A dzięki Tobie już nie mogę się doczekać urlopu :-) wspaniałe zdjęcia :-)


Dziękuję ślicznie :) Cieszę się, że się podobają!
Pozdrawiam

Czesiek63 napisał(a):SPLIT jak zawsze czarujący byłem tam kilka razy a dalej zachwyca dziękuje za foty :papa:


My już nie możemy się doczekać powrotu - tym razem jednak autem, ze względu na wzgórze Marijan, twierdzę Klis i Salonę :)
Pozdrawiam serdecznie

Vjetar napisał(a):
minimartini napisał(a):Obrazek


Tu wszystko jest 1st category. :papa:


:mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nabrać się na Brač... (Bol, czerwiec 2015) - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone