Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nabrać się na Brač... (Bol, czerwiec 2015)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 10.07.2015 13:00

Spokojnie kolego zleci Ci do pierwszego, a co ja mam powiedzieć do 27 sierpnia :lol:


No właśnie !!Obrazek
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 10.07.2015 21:52

magg5 napisał(a):filmik rewelacyjny!!!
Teraz jeszcze bardziej nie mogę się doczekać mojego pobytu na Braču :) Czy w Bolu można bez problemu zaparkować samochód?


Dziękuję! :wink:

A jaką część masz konkretnie na myśli? Bol jest spory :wink:
Jeżeli chodzi o tereny przy Zlatni Rat - są oficjalne parkingi - w większości płatne. Przy klasztorze - spory parking - bezpłatny.
Ścisłe centrum - samochodem praktycznie się nie wjeżdża (uliczki są bardzooo wąskie w starej części - nasz kombii się nie mieścił nigdzie :wink: Przy stacji benzynowej na nabrzeżu jest maleńki parking - chyba ok. 8 miejsc. Najłatwiej znaleźć miejsc w górnej części Bolu - też są oficjalne miejsca parkingowe - również bezpłatne.
Pozdrawiam serdecznie

andeo napisał(a):Martynko,na razie obejrzałam zdjęcia i Wasz cudny filmik,ależ Ty jesteś fotogeniczna,gdybym taka była to też bym zrobiła taki filmik na następnych wakacjach,ale niestety nie mogę na siebie patrzeć na tego rodzaju filmikach :lol:
Jesteście ekstra! wspaniała inspiracja :) oczywiście wrócę czytać :coool:


Dzięki śliczne Kochana! Bardzo mi miło :smo:
Pozdrowienia cieplutkie

ruzica napisał(a):Dołączam się do zachwytów nad filmikiem :hearts:

Hmm, mówisz Martyno, 11 lat, od połowy liceum, czyli jak dobrze liczę to macie ciągle "2" z przodu :mrgreen: , czyli ścieminiasz :wink: nas coś, że niby nie tacy młodzi :roll:

Młodzieżą się jest do 35 lat, jak mawia mój ojciec i tego się trzymajmy :wink:

pozdrawiam i czekam czym mnie jeszcze zaskoczysz :)


Dzięki śliczne :wink:
haha tak, tak - jeszcze 2 przed :wink: jeszcze... :mrgreen:
Ale mi się chciało śmiać jak te wpisy o wieku czytałam :lol:
P.S. i nie jest to żadne zaśmiecanie :wink:

Pozdrawiam serdecznie

Czesiek63 napisał(a):Filmik super , muza równiez :D a ja czekam cierpliwie.. :papa:


Dziękuję ślicznie! :D
To zaraz z dedykacją dla Ciebie - Sutivan :)

emarylka napisał(a):Witam, przepięknie tu, zostaję!!


Dziękuję ślicznie :)
Pozdrawiam

martin1975 napisał(a):Minimartini,po tych waszych zdjęciach czuje ze jestem na Bol'u a gdzie tu jeszcze do pierwszego sierpnia :(


Zleci nim się obejrzycie :wink:
A ja postaram się jeszcze do tego czasu kilka ślicznych miejsc pokazać :wink:

tony montana napisał(a):Martyna - czekamy na kolejne odcinki, tym bardziej, że NIEKTÓRZY za parę dni znikają na wakacje! :)


:mrgreen: ale niektórym to jednak DOBRZE! :lol:
Już, już... Zaraz coś wstawię :wink:
Pozdrawiam serdecznie

su-petar napisał(a):Murvica ma swój klimacik, kilka domków przyklejonych do stromego zbocza góry i podobno tylko ok. 20 mieszkańców (oprócz asfaltu doprowadzili do niej wodę - oby to nie skomercjalizowało tego miejsca). Byłem tam w zeszłym roku, żeby zobaczyć smoczą jaskinię. Polecam, jeżeli tam nie byłaś, to nadrób to podczas kolejnego urlopu na tej wyspie (jestem przekonany, że na nią wrócisz). Ja w tym roku na Murvice rezerwuję cały dzień. Ponownie odwiedzę smoka, a resztę dnia spędzę na tej rajskiej plaży (zdjęcia, jak wszystkie pozostałe, rewelka - masz talent, oko, do znajdowania ciekawych ujęć). PS. w sezonie na pewno czynna jest knajpka przy parkingu.


Smoczą zostawiliśmy... Na przyszły rok :wink: Celowo. Natomiast spełniliśmy swe marzenie i wybraliśmy się do Dracevej - do samostanu. To dopiero przeżycie!
Dziękuję Ci za miłe słowa!
Pozdrawiam serdecznie

Martyna
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 10.07.2015 22:14

Owce, kozy, pawie i...
Sutivan

6.06.2015


Jest takie miejsce na Braču, gdzie pawie przebiegają między ludzkimi nogami, młode indyki wskakują niemalże na kolana, a pies dumnie oprowadza zwiedzających, zaganiając jednocześnie do domków niesforne maluchy , które zbytnio się oddaliły.

O czym mowa? O niezwykłym miejscu – zwanym Parkiem Przyrody – zlokalizowanym ok. 2 km od Sutivanu.

Miejsce naprawdę sympatyczne, sielskie, cudne, a co najważniejsze – widać, że zwierzaki tu mieszkające są naprawdę szczęśliwe. Zobaczymy tu ptactwo: kury, gęsi, gołębie, indyki, pawie – również białe :!: , strusia, żółwie, kozy, owce, świnie, dziki, osiołki, krowy… Całodzienny bilet dla osób dorosłych kosztuje 20 kn, dzieci w wieku przedszkolnym i młodsze - za darmo. Przed wjazdem do parku znajduje się bezpłatny parking. Na terenie Parku jest restauracja i przyjemne zacienione altanki, w których można posiedzieć.

Nam podobało się przeogromnie – żal było nam opuszczać to miejsce.
No i ta mądra sunia Właścicieli, która nie odstępowała mnie na krok :wink:

Obrazek
Hello :oczko_usmiech:

Obrazek

Zakochane pawie :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Takich cudaków był tam ogrom. Do tej pory zastanawiamy się, czy były to młode białe pawie, czy indyki? Chyba indyki, prawda? :wink: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z wielkim żalem opuszczamy Park i udajemy się do Sutivanu.
Na niebie w oddali, kotłują się coraz ciemniejsze chmury, a przecież chcemy jeszcze pospacerować i zobaczyć jak najwięcej.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sutivan spodobał się nam od pierwszych kroków w nim postawionych. Jest niezwykle klimatyczny. Pełen uroczych zakątków.

cdn. za chwilę :wink:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 10.07.2015 22:19

Od dwóch dni czekałam na ciąg dalszy i dziś udało się "minutkę" po jej wstawieniu :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.07.2015 22:23

Mnie też się udało :D

minimartini napisał(a):Obrazek

Czapka mu się przekrzywiła ;)

Cudny ten Park, rzeczywiście :D

Sutivan też pięknie się prezentuje na Twoich fotkach. Nas jakoś nie zachwycił, ale też nie daliśmy mu zbyt dużej szansy... Zobaczyliśmy go na szybko i po drodze. Ale tak to jest - milion czynników wpływa na to, czy miejsce nam się spodoba, czy nie 8)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 10.07.2015 22:28

Owce, kozy, pawie i...
Sutivan

cz. II
6.06.2015


Uczta nie tylko dla brzucha :lol: :wink: – konoba Bokuncin – nasz numer jeden :!: na kulinarnej mapie wyspy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sałatka „Bokuncin” – specjalność Konoby i domowy chlebek - po prostu wielkie och i ach!
Obrazek

Obrazek
Ćevapčići– zdecydowanie najlepsze, jakie jadłam w Chorwacji

Obrazek

Dwór rodziny Kavanjinov (18 w.) - rezydencja letnia, z barkowymi elementami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kasztel rodziny Marijanović (17 w.):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Chwila spaceru uliczkami Sutivanu, zerknięcie i stąpnięcie tu i tam w klimatyczne zakątki i czas wracać – w oddali grzmi, a w planach, w drodze powrotnej mamy jeszcze wjazd na Vidovą Gorę.

Wjazd na Vidovą, w promieniach zachodzącego słońca, przy chmurach burzowych i grzmotach w oddali robi wrażenie. Droga jest niezwykle klimatyczna – przyjemna, asfaltowa, w klimatycznym lesie… Przy drodze co jakiś czas pojawiają się owce. Słychać dzwoneczki. Magia. Przed duże M.

Podjeżdżamy na samą górę.
Wyskakujemy z auta.
Kilka szybkich kadrów.
Zachwyt nad pięknem, które roztacza się przed naszymi oczyma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas wracać. Burza na Vidovej raczej nie będzie już magiczna :roll: :lol:
Kierunek: Bol.
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 10.07.2015 22:38

Igłą pinii napisał(a):Od dwóch dni czekałam na ciąg dalszy i dziś udało się "minutkę" po jej wstawieniu :D


Dziękuję - naprawdę miła jest ta świadomość, że ktoś czeka :smo:

maslinka napisał(a):Mnie też się udało :D

minimartini napisał(a):Obrazek

Czapka mu się przekrzywiła ;)

Cudny ten Park, rzeczywiście :D

Sutivan też pięknie się prezentuje na Twoich fotkach. Nas jakoś nie zachwycił, ale też nie daliśmy mu zbyt dużej szansy... Zobaczyliśmy go na szybko i po drodze. Ale tak to jest - milion czynników wpływa na to, czy miejsce nam się spodoba, czy nie 8)


... z miłości :lol: haha
Byliśmy w szoku, jakie były romantyczne... :wink:

Masz rację z tymi czynnikami... Dla nas Sutivan był miejscem, w którym oprócz Bolu moglibyśmy pomieszkać.
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 10.07.2015 22:44

Ten bruk w Sutivanie też wpadł mi w oko. Zawsze, jak widzę takie elementy architektury, to myślę sobie, jak wiele trudu i talentu musieli włożyć w to ludzie, którzy to wykonali (może dlatego, że sam jestem z wykształcenia budowlańcem?).
Również nie mogłem się doczekać na dalszy ciąg Twojej relacji. :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4903
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 10.07.2015 22:50

Martyna,to Ty doświadczyłaś prawdziwie karmazynowego przypływu.... 8) mój wypadł przy nim blado,ale i godzina była młodsza.....
:papa:
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 10.07.2015 23:47

OK, przekonałaś mnie. W tym roku skręcę również w lewo. :lol:
Załączniki:
murvica.jpg
Ostatnio edytowano 14.07.2015 18:49 przez su-petar, łącznie edytowano 1 raz
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 11.07.2015 00:41

Sutivanek mój kochany :hearts: .
Kurka, no się rozmaśliłam :) .
Nawet prawie widać wejście na podwórko Babci Jerki... No, jeszcze ze dwa kroki ;) .

A Bokuncin kiedyś był Poratem i też świetnie tam karmili ;) .
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 11.07.2015 08:40

:D Bardzo dziękuje Sutivan jak zwykle uroczy ...mówi się zobaczyć , :) ujrzeć Sutivan i .....hehe super prawie byłem znowu tam z Wami relacja bardzo ładna masz talent . A widok z góry na Hvar bezcenny pozdrawia m i dalej pilnie sledze moze będa jakies BONUSY :papa:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 11.07.2015 09:04

Nas Sutivan też zauroczył, przyznaliśmy mu nr 1 (choć na tej wyspie miasteczka są w ogóle bardzo klimatyczne, właściwie każde coś w sobie ma...nie mówię że w każdym z nich chciałabym mieszkać, ale odwiedzić-owszem) w Sutivanie byliśmy dwukrotnie 8) W Park odwiedziliśmy oczywiście, z dziećmi to był punkt obowiązkowy;) chyba godzinę spędziliśmy przy żółwikach, fajnie baraszkowały w wodzie :D
madzzzia91
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzzzia91 » 11.07.2015 11:25

Hej :) możesz wysłać mi na priv namiary na apartament, w którym się zatrzymaliście? Jadę w sierpniu w te okolice i chciałabym mieć jakiś kontakt do noclegu w zapasie :D
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 11.07.2015 11:38

Jak dla mnie Sutivan też nr 1, wolę mniejsze miejscowości i takie spokojne. Piękne zdjęcia :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nabrać się na Brač... (Bol, czerwiec 2015) - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone