Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Brač na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 05.09.2012 22:12

W przygotowaniach do wyjścia ważna jest łazienka, pora więc pokazać co nieco węzła sanitarnego ;)
I to jest ten słaby punkt campingu! Ja nie muszę mieć pięknych kafelek i nie wiadomo czego w łazience, ale chcę, żeby było czysto i w miarę estetycznie.

Z tą czystością to było według hasła pamiętanego jeszcze z czasów poprzedniego systemu: "Żądasz czystości, zachowaj ją sam" ;) Jeśli goście campingowi czystości nie zachowali, to jej nie było ;) John Locke zdawał się być bardziej zainteresowany grabieniem igieł, które spadały na ziemię z licznych drzew iglastych niż sprzątaniem toalet (a może niezręcznie mu było wchodzić do damskich łazienek :?). Chociaż czasem to robił i tak źle naprawdę nie było ;)

Większy problem był z prysznicem, bo tylko w jednym (damskim i męskim zresztą też) była ciepła woda i wszystkie kobiety się o niego zabijały ;) Początkowo było mało ludzi na campie, ale jak przyjechała jakaś wycieczka młodych Amerykanów i obóz młodzieży z Belgii, zrobiło się tłoczno i dochodziło do dziwnych akcji w stylu "rezerwowania kosmetyczką" miejsca pod prysznicem. W takiej sytuacji, muszę przyznać, byłam wredna :evil:, czekałam chwilę i w sytuacji, gdy właścicielki kosmetyczki w ogóle nie było w budynku toalet, przeprowadzałam eksmisję :twisted: Jakoś obyło się bez awantur ;) :lol:

Kobiety są straszne, zwłaszcza, gdy odczuwają nagłą potrzebę spłukania z siebie soli i przygotowania się na romantyczny wieczór ;)

Dosyć gadania, pokażę Wam te toalety. Sześć "kabin prysznicowych", z czego używana była tylko jedna, po prawej od krzesełka:

Obrazek

A oto i ona:

Obrazek

Dodatkowym atutem tegoż prysznica był fakt, że "słuchawkę" można było wziąć do ręki, podczas gdy ze wszystkich innych woda leciała z góry, a była to, przypomnę, zimna (brrr!) woda, co w upalne dni mogło być do zaakceptowania, ale podczas załamania pogody (tak, tak, trafiły nam się 3 słabsze dni 8O), nie było już przyjemne.

Umywalnia:

Obrazek

A raczej "pralnia". Na szczęście było inne miejsce do mycia garów, z ciepłą wodą.

Umywalki:

Obrazek

Niech Was nie zwiedzie pojemnik na mydło. Mydła ani papieru toaletowego nigdy nie było, warto się na to nastawić.

I to by było tyle, jeśli chodzi o prezentację sanitariatów na campingu w Supetarze. Rewelacji nie ma, ale jest do przeżycia. Widać, że camp jest stary i lata świetności ma już za sobą.

No to teraz największa zaleta campu (poza zacienieniem, co jest bardzo ważne!) - camping jest bardzo tani. Za dobę (dwie osoby, namiot, samochód i prąd) płaciliśmy tylko 110 kun :)

Na koniec alejka campingowa i widoczny budynek toalet:

Obrazek

Odcinek krótki i pewnie głównie dla zainteresowanych campingami (AniuJ, jak masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało, pytaj :D), ale zaraz zabieram się za coś dłuższego, z większą liczbą zdjęć, coby Wam wynagrodzić czekanie :D

Pozdrav :papa:[/quote]

Fajna relacja, extra jadran i Supetar jednak je czekając rok na wakacje nie przełamałbym się do toalety w takim PGR :oops: .Przypomina to mi obóz harcerski w Jastrowiu w 1977 roku.
Ale to tylko takie moje.Poza tym relacja ok. Widoczki super.
trans x
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) trans x » 05.09.2012 22:16

Brać Hvar....czy Brać i Hvar :roll: 8)
Jeszcze przed chwilą myślałam o Hvarze i plaży Croberto pod agawami -chciałam tam pojechać :!: :!: :!:
A teraz zobaczyłam ostatni odcinek u Ciebie i zgłupiałam :roll:
Znaleźliście plaże marzenie....w ogóle i jedna i druga wyspa piękna 8)
PZDR :papa:
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 05.09.2012 22:22

Tuż obok punktu widokowego znajduje się knajpka, która sama w sobie jest rewelacyjnym punktem widokowym:

Obrazek

Niestety wszystkie stoliki w pierwszej linii zajęte. Cennika nie znajdujemy ani na stołach, ani nigdzie indziej. Odpuszczamy więc sobie "bezcenne piwo", które na pewno tu sobie cenią ;) Napijemy się na dole.

Piwko 0,5l karlovaćko 25 KN w maju 2012
:hut:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.09.2012 22:41

Agnieszko , ta Wasza plaża pod agawami - wspaniała :D
Ta strona wyspy czaruje bardzo . . .


Pozdrawiam
Piotr
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 05.09.2012 22:42

piotrf napisał(a):Agnieszko , ta Wasza plaża pod agawami - wspaniała :D
Ta strona wyspy czaruje bardzo . . .


Pozdrawiam
Piotr

Witaj Piotrze :papa:
Tak wspaniała że płetwy z nóg spadają...... 8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.09.2012 23:34

CROberto napisał(a):Witaj Piotrze :papa:
Tak wspaniała że płetwy z nóg spadają...... 8)


Witaj :D

Ja to z tych "bosych" pływaków , to nawet mi spaść nic nie może :oops:

:wink:

Pozdrawiam
Piotr
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 06.09.2012 08:18

Troche mnie nie było i przegapiłem przeprowadzke.Południowa część wyspy BAJKA.Plaża pod agawami to dostępna tylko od morza?
Zaczynam się rozglądać za czymś pływajacym tak jak Wasz kajak.

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.09.2012 09:12

Witam.

W końcu doczekałem się porządnego kajakowania :wink: . Plażyczka super! Piknik po wiszącą skał(k)ą. Trochę przypomina mi ta plażyczka tą z teledysku, w Zavali (przedstawionego kiedyś przez kolegę mkm-a), którą na marginesie odnaleźliśmy w tym roku, właśnie podczas kajakowej wycieczki.

Ze zdjęć stwierdzam, że tutaj identycznie jak w przypadku Hvaru, południowa strona wyspy to słuszny kierunek.

Kamping całkiem przyjemny, szkoda tylko, że tak mało cienia.

Pozdrawiam.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.09.2012 09:23

maslinka napisał(a):Jest cudnie! Słońce, przejrzysta woda, piękne widoki. Czego chcieć więcej?
Obrazek

Piwa ?

Jest pięknie. :P
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 06.09.2012 09:28

maslinka napisał(a):
Buber napisał(a):MAŚLINKA ......

Buberku, skąd Ci się ta kreseczka nad "s" wzięła? ;) Mój nick nie ma nic wspólnego ze ślinką :lol: Przynajmniej tak mi się wydaje ;)
Drugi kot (Żaklina) będzie w relacji, już niedługo :) A klasztor, masz rację - dominikański, miewa się całkiem nieźle - będzie trochę fotek z bliska i z daleka (robionych z wody).


Aaaa ... przepraszam - czysty przypadek.
Ja Ci tu o zakonach dogaduję, a sam o "ślinkach" piszę.
Złośliwy chochlik klawiaturowy to sprawił :wink: .
Świadomie, napisałbym polonistycznie poprawnie ... "moja ślinka" :oczko_usmiech: .
Pozdravki ...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.09.2012 12:55

trinity napisał(a):Witaj Maslinko :D
cudowny jest ten Wasz Brač na ziemi. :D :D :D
Nadrobiłam zaległości w lekturze i zwiedzam z Wami dalej ciekawe zakątki.
Pozdrawiam :papa:

Cześć Trinity!
Fajnie, że Ci się podoba :)



tony montana napisał(a):PS. Aga - jak plan, może być? :)

Może być ;)



slawekewa napisał(a):Fajna relacja, extra jadran i Supetar jednak je czekając rok na wakacje nie przełamałbym się do toalety w takim PGR :oops: .Przypomina to mi obóz harcerski w Jastrowiu w 1977 roku.
Ale to tylko takie moje.Poza tym relacja ok. Widoczki super.

Toalety rzeczywiście były stare, ale czyste. Nie było tak źle :)



trans x napisał(a):Brać Hvar....czy Brać i Hvar :roll: 8)
Jeszcze przed chwilą myślałam o Hvarze i plaży Croberto pod agawami -chciałam tam pojechać :!: :!: :!:
A teraz zobaczyłam ostatni odcinek u Ciebie i zgłupiałam :roll:
Znaleźliście plaże marzenie....w ogóle i jedna i druga wyspa piękna 8)
PZDR :papa:

Najlepiej i Brac, i Hvar - obie wyspy grzechu warte :twisted:



piotrf napisał(a):Agnieszko , ta Wasza plaża pod agawami - wspaniała :D
Ta strona wyspy czaruje bardzo . . .

Brac czaruje... Poleć na weekend ;) Nie, weekend to za mało...



Rafles278 napisał(a):Troche mnie nie było i przegapiłem przeprowadzke.Południowa część wyspy BAJKA.Plaża pod agawami to dostępna tylko od morza?

Właśnie nie tylko - jest ścieżka startująca z szutrowej drogi gdzieś pomiędzy campem Aloa a Murvicą. Takich małych plaż, jak się później okazało, w tej okolicy jest dużo. I dzięki temu, mimo że są dostępne również z lądu, można taką plażyczkę mieć tylko dla siebie :D I to w środku sezonu!



Interseal napisał(a):Ze zdjęć stwierdzam, że tutaj identycznie jak w przypadku Hvaru, południowa strona wyspy to słuszny kierunek.

Zdecydowanie tak!
Północ wyspy jest dla miłośników miasteczek, południe - dla wielbicieli natury. To tak w dużym uproszczeniu oczywiście ;)


Interseal napisał(a):Kamping całkiem przyjemny, szkoda tylko, że tak mało cienia.

Cień był w "miasteczku namiotowym", ale było tam dosyć ciasno. Poza tym samochód trzeba było zostawić na parkingu kawałek dalej...



kaszubskiexpress napisał(a):
maslinka napisał(a):Jest cudnie! Słońce, przejrzysta woda, piękne widoki. Czego chcieć więcej?


Piwa ?

:lol:
Piwo było... :oops: :D



Buber napisał(a):Aaaa ... przepraszam - czysty przypadek.
Ja Ci tu o zakonach dogaduję, a sam o "ślinkach" piszę.
Złośliwy chochlik klawiaturowy to sprawił :wink: .
Świadomie, napisałbym polonistycznie poprawnie ... "moja ślinka" :oczko_usmiech: .
Pozdravki ...

Hehe ;)
Pozdrav :papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 06.09.2012 13:10

maslinka napisał(a):
Obrazek



To chyba będzie plaża "number one" tegorocznego sezonu.
Pięknie.

pzdr :)
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 06.09.2012 19:56

zgadzam się, plaża numer 1, niepowtarzalnie i pięknie :wink: chciałabym tam byc teraz :roll:
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 06.09.2012 20:45

Najpierw musimy przejść przez "podziemia", gdzie rozłożyło się mnóstwo sklepikarzy:

Obrazek

Tłum odstrasza! Chociaż chętnych na zwiedzanie podziemnych korytarzy raczej brakuje:

:D
Jeśli można taka mała ciekawostka;
W tych piwnicach do lat 70-tych było miejsce gdzie spływały kanalizacją wszystkie nieczystości z miasta (miejskie szmbo).Gdy później zaczęto w Jugosławii stawiać na turystykę to opróżniono to fe miejsce i teraz ładnie wygląda. Jednak po remoncie klika lat jeszcze bardzo tam nieładnie pachniało. Wiem to od mojego znajomego ze Splitu.
Ogólnie w moim rankingu to Split jest nr. 1 ale ja jestem pojechany na punkcie tego miasta.
A teraz mała zagadka Maslinko
Obok term Dioklecjana jest ribarica (targ rybny) dlaczego tam nigdy nie ma much ?, które takie miejsca uwielbiają.

Jeśli można jeszcze jedna ciekawostka.W katedrze sv.Dijue leżą podobno jego szczątki.Poprzednio kimał tam Dioklecjan,którego chrześcijanie wyrzucili gdzieś po wzgórzach w okolicy Klisu.Jest to jedyne miejsce na świecie gdzie w mauzoleum największego prześladowcy chrześcijan utworzono katerę i leży chrześcijanin.
Pozdrawiam
:papa: :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.09.2012 21:18

longtom napisał(a):To chyba będzie plaża "number one" tegorocznego sezonu.
Pięknie.

Ta albo jeszcze jedna, którą pokażę niebawem :D



madzia828 napisał(a):zgadzam się, plaża numer 1, niepowtarzalnie i pięknie :wink: chciałabym tam byc teraz :roll:

Ja też...



slawekewa napisał(a):Jeśli można taka mała ciekawostka;
W tych piwnicach do lat 70-tych było miejsce gdzie spływały kanalizacją wszystkie nieczystości z miasta (miejskie szmbo).Gdy później zaczęto w Jugosławii stawiać na turystykę to opróżniono to fe miejsce i teraz ładnie wygląda. Jednak po remoncie klika lat jeszcze bardzo tam nieładnie pachniało. Wiem to od mojego znajomego ze Splitu.

Czytałam o tym gdzieś, być może nawet na forum ;)


slawekewa napisał(a):A teraz mała zagadka Maslinko
Obok term Dioklecjana jest ribarica (targ rybny) dlaczego tam nigdy nie ma much ?, które takie miejsca uwielbiają.

Nie mam pojęcia, ale chyba się boję odpowiedzi ;)


slawekewa napisał(a):Jeśli można jeszcze jedna ciekawostka.W katedrze sv.Dijue leżą podobno jego szczątki.Poprzednio kimał tam Dioklecjan,którego chrześcijanie wyrzucili gdzieś po wzgórzach w okolicy Klisu.Jest to jedyne miejsce na świecie gdzie w mauzoleum największego prześladowcy chrześcijan utworzono katerę i leży chrześcijanin.

To tak jak ze świątynią Jowisza, którą chrześcijanie przekształcili w baptysterium...

Pozdrav :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Brač na ziemi - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone