Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Brač na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.08.2012 11:41

Fajnie, że pokazałaś te miejsca, w których ja nie byłem. A ja z kolei pokazałem więcej budynków, domów mieszkalnych w Dolu.

To nie jedliście w konobie TONI? ;) 8O 8O

Jagnięcinki? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2012 11:45

Z tego zdjęcia raczej obstawiałbym, że to żmija - sugeruje to przynajmniej szeroka płaska głowa wyraźnie odcięta od reszty gada.

Ty to masz szczęście... !
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 29.08.2012 12:28

Ooo fuj, tez się panicznie boje węży, fuj.....fuj fuj..... :/ Będę chodzić tylko cywilizowanymi ścieżkami, o! Albo sobie jakąś klekotkę kupię....

A co do kajaka, ty wiesz ze to w sumie nie wykluczone, że nasz? hehe, ale wtedy wasze/nasze było rzeczą tak umowną, że mi wyleciało z głowy ;) Aż też podpytam w weekend :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.08.2012 16:09

tony montana napisał(a):To nie jedliście w konobie TONI? ;) 8O 8O

Jagnięcinki? :)

Nie jedliśmy tam niczego... I tak w czasie tych wakacji rekordowo dużo (porównując z innymi latami) jadaliśmy w knajpkach, a mało na campie. Wygodni się zrobiliśmy, ale czasami trzeba trochę przyoszczędzić.



Interseal napisał(a):Z tego zdjęcia raczej obstawiałbym, że to żmija - sugeruje to przynajmniej szeroka płaska głowa wyraźnie odcięta od reszty gada.

Ty to masz szczęście... !

Jeśli to była żmija, to rzeczywiście mam szczęście 8O :D



a_nula napisał(a):Ooo fuj, tez się panicznie boje węży, fuj.....fuj fuj..... :/ Będę chodzić tylko cywilizowanymi ścieżkami, o! Albo sobie jakąś klekotkę kupię....

Myślisz, że klekotki odstraszają wszystkie gady? A może niektóre gatunki przywołują? ;)
Wernix
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wernix » 29.08.2012 16:38

hej,

w najbliższą sobotę skoro świt (jak wstaniemy haha ;-) wyruszamy z Gdanska do Chorwacji, po raz pierwszy! Celem jest wyspa Brać (do 8.09, potem przenosimy sie do Tucepi) , dlatego tutaj się podpinam. Maslinka, mogłabyś w skrócie, w punktach podać nam jakieś cenne wskazówki, na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę. Bede wdzięczna. Noclegi mamy już zarezerwowane, ale poza tym to niewiele było czasu na przygotowania do podróży. Długo nie wiedziałam czy w ogole dostanę urlop, no ale .. Jedziemy !!! ;-) Jak jest z płatnością za prom ? Można placić w Euro, czy przyjmują tylko "ichnie" kuny ? Czy kolejki na prom są duże? Chcemy być w Splicie w niedziele popołudniu. Z góry dziękuje za odpowiedź.; pewnie będę miala jeszcze jakieś pytania ;-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.08.2012 17:35

W Splicie dojazd do stacji promowej, trajekt, jest dobrze oznakowany.
Płacić można kunami, kartą, a jeżeli masz euro, to bez problemu wymienisz w pobliżu. Raczej szukaj oddziałów banku, bo jest korzystniejszy przelicznik.
W porcie są namalowane oznaczenia, dokąd promy pływają. Jeżeli np. jest duży ruch podstawiają extra, poza rozkładem. Tak płynęliśmy na `brac kilka lat temu.
W Supetarze z kolei warto przyjechać dużo wcześniej, gdyż kolejka czasami potrafi być spora i masz zagwarantowane dodatkowe godziny na oglądanie morza.
Pamiętaj, że średnia na wyspie wyjdzie Ci około 50km/h lub mniej. W czasie deszczu zdecydowanie mniej.
Uważaj. Wtedy jest bardzo ślisko.
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 29.08.2012 18:42

maslinka napisał(a):Myślisz, że klekotki odstraszają wszystkie gady? A może niektóre gatunki przywołują? ;)


8O 8O

wdech, wydech....jak mnie spotkanie twarzą w twarz ze skorpionem nie odstraszyło, to co tam taka żmijka, dam rade, dam rade.... :D
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 29.08.2012 22:48

maslinka napisał(a):24 lipca (wtorek): Spacerkiem po Dolu
Idziemy na sam koniec miejscowości. Po drodze mijamy wspomnianą przez Krombochera konobę Stori Gušti:

Obrazek

Obejście nie bardzo wygląda mi, jakby miała się tu mieścić czynna konoba:

:papa:


Ten obiekt na twoim zdjęciu to grill. W ubiegłym roku rzeczywiście konoba i otoczenie wyglądały bardziej zachęcająco. A maestro Mario specjalizował się w organizowaniu całkiem sympatycznych wieczorów chorwackich dla grup amerykańskich cyklistów eksplorujących wyspę. :papa:
Załączniki:
DSC06676.JPG
DSC06681.JPG
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 29.08.2012 22:55

maslinka napisał(a):24 lipca (wtorek): Spacerkiem po Dolu

Dol podobał mi się, chociaż po tym co mówił Tony Montana, gdy spotkaliśmy się w Supetarze, spodziewałam się, że bardziej mnie zachwyci... Może to kwestia kiepskiej pogody, a może (znowu!) zbyt dużych oczekiwań ;)

:papa:


Może to też kwestia pory dnia. Dol, a zwłaszcza Skrip z jego białymi dachami super prezentują się w promieniach zachodzącego słońca. Tak więc jest powód, żeby w przyszłym sezonie odwiedziny w tych miejscach powtórzyć :wink:
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 29.08.2012 23:28

Wernix napisał(a):hej,

w najbliższą sobotę skoro świt (jak wstaniemy haha ;-) wyruszamy z Gdanska do Chorwacji, po raz pierwszy! Celem jest wyspa Brać (do 8.09, potem przenosimy sie do Tucepi) , dlatego tutaj się podpinam. Maslinka, mogłabyś w skrócie, w punktach podać nam jakieś cenne wskazówki, na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę. Bede wdzięczna. Noclegi mamy już zarezerwowane, ale poza tym to niewiele było czasu na przygotowania do podróży. Długo nie wiedziałam czy w ogole dostanę urlop, no ale .. Jedziemy !!! ;-) Jak jest z płatnością za prom ? Można placić w Euro, czy przyjmują tylko "ichnie" kuny ? Czy kolejki na prom są duże? Chcemy być w Splicie w niedziele popołudniu. Z góry dziękuje za odpowiedź.; pewnie będę miala jeszcze jakieś pytania ;-)


W nawigacji wpisz sobie Split Obala Kneza Domagoja(to adres portu) Ludzie z obsługi w jednolicie białych strojach kilkakrotnie nawet spytają dokąd płyniesz i pokierują cię na odpowiednie stanowisko(są ponumerowane) na ziemi również są opisane kierunki(nigdzie nie ma nazwy Brac) jest Supetar.Ustawia się samochód we wskazanym miejscu do oczekiwania na w/w prom i dyma się po bilecik(uwaga na naciagaczy myjących okna).Jak już sie stoi i czeka na prom to bilety kupuje się po prawej stronie w dosyć długim bydynku(notabene podobnym do statku) w którym są kasy i inne biura portu(można płacić kunami,euro i kartą).Z juz wykupionym biletem trzeba czekać aż otworzą przejazd(zamknięty łańcuchami) i jechać za wszystkimi na prom.Tam przy wjeździe obsługa przedrze bilecik i wskaże(w zależności od wielkości samochodu i stopnia zapełnienia odpowiednie miejsce na Promie.
Zamykamy samochód i mamy 45 minut miłej morskiej podróży na górnym pokładzie bądź w klimatyzowanym salonie z kawiarnią.Dopływając wsiadamy do samochodu i wyjezdzamy kierowani znowu przez obsługę w Supetarze
Nie podejrzewam żeby we wrześniu były duże kolejki ja płynąłem na Brać tydzień temu i nie było żadnych problemów.Promy są duże i pływają mniej więcej co godzinę.Nie polecam płynięcią z makarskiej skąd na Brać pływa "łupina" na ca 20 aut i można się nie załapać.Ze Splitu pływa kawał solidnego i niebujającego "żelastwa"
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.08.2012 15:13

Wernix - witaj! Widzę, że FUX i Wermar już Ci napisali szczegółowo, o tym, co ważne w czasie podróży. Nic więcej już mi nie przychodzi do głowy ;)


Krombocher, bardzo sympatycznie wygląda konoba Stori Gusti na Twoich zdjęciach :) Może następny razem i my ją taką ujrzymy...
Wernix
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wernix » 30.08.2012 16:08

Postaram się jeszcze poczytać Twoją relacje, bo wygląda ciekawie i zachęcająco ;-) ,ale czasu mało, ile dam radę - tyle będzie moje, ogólnie przed nami dosyć niezaplanowany urlop. Może i lepiej, większa przygoda ;-)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.08.2012 22:08

maslinka napisał(a):
Dol podobał mi się, chociaż po tym co mówił Tony Montana, gdy spotkaliśmy się w Supetarze, spodziewałam się, że bardziej mnie zachwyci... Może to kwestia kiepskiej pogody, a może (znowu!) zbyt dużych oczekiwań ;)


podczas brzydkiej pogody wiele miejsc traci niestety swój urok.. i wiele wydaje się piękniejszych niż są w rzeczywistości, kiedy podziwia się je w pełnym słońcu i błękitnym niebie. Przynajmniej ja to tak odbieram...
jak sobie przypomnę tegoroczną drogę powrotną... nawet Makarska Riviera wydawała się brzydka, morze szare, niebo stalowe...brrrr...ale to pewnie mój "powrotny prawiepourlopowy" nastrój sprawił, że tak to widziałam :?

jestem pod wrażeniem, że zdecydowaliście się wyruszyć w rejs kajakiem ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.08.2012 12:42

Aga - żyjesz? ;) Kiedy następny odcinek?

Nasze Brać(ie) z Myszą już się pokończyły ...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.08.2012 14:22

Wernix napisał(a):Postaram się jeszcze poczytać Twoją relacje, bo wygląda ciekawie i zachęcająco ;-) ,ale czasu mało, ile dam radę - tyle będzie moje, ogólnie przed nami dosyć niezaplanowany urlop. Może i lepiej, większa przygoda ;-)

Na pewno będzie super! Ja czasami celowo nie dowiaduję się wszystkiego, właśnie po to, żeby wystąpił element zaskoczenia ;)
Ale jak masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało, pytaj :)

I wspaniałych wakacji życzę!



Magda O. napisał(a):jestem pod wrażeniem, że zdecydowaliście się wyruszyć w rejs kajakiem ;)

Tak nam już brakowało kajakowania, że pogoda było mało istotna ;)



tony montana napisał(a):Aga - żyjesz? ;) Kiedy następny odcinek?

Żyję, żyję...
Właśnie bardziej żyję niż siedzę na forum, co w tym wypadku średnio mi się podoba (praca :(). Postaram się zaraz napisać odcinek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Brač na ziemi - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone