Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mimice - Omis SZUKAM OPINI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beti29
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.06.2011
Mimice - Omis SZUKAM OPINI

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beti29 » 05.06.2011 21:08

Witam!Poszukuje informacji na temat Mimice - Omiś.Jak tam w ogóle jest,czy ładnie,jakie widoki,plaże,czy jest co zwiedzać,bo to dla mnie bardzo ważne,żeby trochę pozwiedzać i odpocząć.Zastanawiam się gdzie pojechać na wakacje czy do Mimice - Omiś,czy do Tisno Muter?Proszę o doradzenie mi w wyborze.Z góry dziękuje :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 05.06.2011 22:12

Proponuję Mimice .
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 05.06.2011 22:23

Wszystko co trzeba-góry,morze,wyspa w tle i rzeka w Omiszu.Dodatkowo dobra baza wypadowa do Splitu-Makarskiej-Dubrownika czy BIH :wink:
Beti29
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beti29 » 06.06.2011 10:42

Mamy dylemat które miasto wybrać,czy Omiś,czy Tisno-Murter.W Omiś?Omiś pewnie jest więcej do zwiedzania i ładniejsze widoki,ale pewnie full ludzi na plażach i ulicach.A Tisno pewnie małe miasteczko ale mniej do zwiedzania :o A Czy ktoś był tu i tu,zeby mógł nam doradzić? :cry:
Beti29
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beti29 » 06.06.2011 10:46

No bo okazuje sie ze koles ma kwatere w Omiś,a nie w Mimice-Omiś
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 06.06.2011 20:29

Nie ma czegoś takiego jak Mimice - Omisz. Albo Mimice albo Omisz. Obie miejscowości dzieli 10km. Mimice zadupie :lol: Omisz kurort :roll:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 07.06.2011 20:29

Mimice !!!! a jeszcze lepiej Pisak, tuz obok. Jak wspomniano, mała miejscowośc ale ekstra baza wypadowa.... do Splitu, Trogiru, 180 km do Dubrownika, półwysep Stone z ostrygami, do BiH -Mostar i Medjugorije ( o ile dobrze piszę). Do morza bezpośrednio na nie przez ulicę czy Jdrankę... cisne w czerwcu ca 26 do Pisaka trzeci raz .... willa Ora
papatki
grzegorzgg
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.06.2011
Mimice /Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorzgg » 04.07.2011 23:50

Dla mnie oba miejsca sa super -ale z racji np dzieciakow i odpoczywania w spokoju wole Mimice -zadupie jak powiedzial kolega ale fajne! :lol:
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 06.07.2011 00:02

Polecam Nemire, 2 kilometry za Omiszem, 20 minut spacerkiem..
Miejscowość z ładnymi plażami, cicho spokojnie, same apartamentowce, 3 restauracje, dwa sklepy. Naprawdę super - polecam wyszukiwarkę i znajdzie się dużo info o Nemirze. :D
imo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.06.2011
Omiś

Nieprzeczytany postnapisał(a) imo » 20.07.2011 20:03

Akurat miałem apartament w Omiś, wróciłem 16-07 - plaża duża, nie ma tłoku jak w fokarium Makarska. 3-4 razy dziennnie pokonywałem 210 schodów( poziom 14 pietra) aby dotrzeć z poziomu plaży/Jadranki na pokoje, pod koniec pobytu po dwa stopnie, schudłem 6 kg i nie oszczędzałem:) Jak masz male dzieci to będzie ciężko, jak większe to polecam. Przejście przez Jadrankę - na spokojnie, bez stresu. Miasteczko malownicze i drogi czas wolny:) Fajne jedzenie w restauracjach- za lignie z grilla około 70 kun, do tego dodają apertif i białe winko na koszt firmy.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 21.07.2011 23:52

kominesku napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak Mimice - Omisz. Albo Mimice albo Omisz. Obie miejscowości dzieli 10km. Mimice zadupie :lol: Omisz kurort :roll:

Jak dla mnie kurort to MAKARSKA ,BASKA VODA ,BRELA a OMIŚ to takie miasteczko tranzytowe z wiecznm korkiem w obie strony .Nie mówie ,że OMIŚ jest zły ale jak dla mnie to kurortem nie jest.Ale OMIŚ też trzeba zobaczyć .
POZDRAWIAM
bbarti
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bbarti » 22.07.2011 14:32

WItam
Byłem 3 lata temu w Mimice - jeżeli lubisz spokój i ciszę to jest idealnie
My spaliśmy u Mario (ktos już kiedyś wspominał tych ludzi ale nie mogę znależć wątku) - prowadzi on taki stragan niedaleko sklepu (a żona pracuje w tym sklepie) :D Generalnie kwaterki mieliśmy super 3 lata temu za 4dorosłych 3 dzieci i niemowle płaciliśmy 75E/Dzień - przy kursie 1E-3,3PLN - najlepsze wakacje :D. W Omiszu też bywaliśmy przeważnie na lody i wieczorne atrakcje (bitwa statków i fajerwerki) Fakt, jak ktoś wczesniej napisał OMISZ = KOREK. My mieszkając w Mimicach wybieraliśmy przeciwny kierunek - Baśka Voda
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 22.07.2011 15:38

Rejon Omisa oraz same Mimice są moim zdaniem na tym forum mocno przereklamowane.
Nie istnieje coś takiego jak Przejście przez Jadrankę - na spokojnie, bez stresu - pędzące Tiry, ciężarówki, samochody osobowe i motocykle, a Ty między tymi pojazdami... są niby ograniczenia prędkości - tylko wiele z tego nie wynika:(
Nazywanie Mimic miasteczkiem to lekkie nadużycie - co najwyżej osada wakacyjna, po sezonie zupełnie martwa. Zaopatrzenie w praktyce w Omisu, na spacer nie ma gdzie pójść, plaże.... hmmm jak ktoś nic innego nie widział mogą być. Zejście do plaży - stromo ale w dół - powrót - wspinaczka, do tego upał i tobołki plażowe jako balast. Niektórzy to lubią, nie wszyscy. Do tego - zależy jak trafisz, ale jeśli kwatera przy Jadrance - masz zagwarantowany hałas dzień i noc. Dla mnie tragedia.
Omis dużo bardziej zatłoczony, plaża "miejska" - jak to miejska... inne może są lepsze, ale w brak tłumów w sezonie nie bardzo wierzę. Za to wieczorem można gdzieś ( w tłumie!) pospacerować, coś zjeść itp.
Oba miejsca dobre jako baza wypadowa - my zjeździlismy obszar od Splitu do Dubrownika. Z tym, że jak mieszkasz w Mimicach, to wyjazd z posesji może być połączony z akrobacją wspinaczkową dla kierowcy i auta.
Powyżej - moja i tylko moja opinia, jak widać różna od innych.
ciapek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciapek » 29.08.2011 11:25

Omis (czytaj Omisz):
-bezpłatny plan miasta do zdobycia na miejscu: idąc od Cetiny w kierunku Split ul. Vukovarska ok. 100m po lewej za parkingiem w biurze turystycznym. Format A3.
-Po obu stronach cetiny plaże dość szerokie (piasek +żwirek) i płytkie idealne dla dzieci i nie tylko, ryby, małże, kraby i inne bliżej nie zidentyfikowane dary adriatyku ;-)
-codziennie lub prawie koncerty występy imprezy: czytaj afisze na przydrożnych drzewach
-Konzum: my odwiedziliśmy dwa: 1. Za cetiną w kierunku makarska ok. 30m po prawej (ziemniak 5kn/kg) 2. 2km dalej w kierunku makarska po lewej(ziemniak 3kn/kg)
-Informacja turystyczna (afisze o lokalnych imprezach) za Konzumem w centrum w podwórko trzeba wejść. Na parterze niepozorne małe biuro.
-Za cetiną w kierunku Split wieża piratów do zdobycia 15kn ok. 0,5h piękne widoki na omis i cetinę(mając mapę riviery Omis-70kn można wypuścić się w góry na inne szlaki)
- najtańszy parking (60kn/za dwa tygodnie) idąc od Cetiny w kierunku Split po lewej ok.50m. Mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu 100kn , nie ma bezpłatnych parkingów ewentualnie na chwilę pod STUDENAC ok. 1km od cetiny w kierunku split
-warto iść do kościoła na mszę: bajeczna trwa tyle co u nas
-stare miasto: ulica równoległa do Fosal w kierunku lądu, warto wejść tylko w pierwszą równoległą uliczkę + wieża piratów
- szkielet statku i doki ok. 1km od cetiny w stronę makarska przy głównej ulicy po prawej
- targ (od cetiny w stronę makarska przy głównej ulicy ok. 30m.) świeże ryby rano!!!!( budynek za targiem w kierunku lądu)
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 29.08.2011 12:27

oldGIZMO napisał(a):Mimice !!!! a jeszcze lepiej Pisak, tuz obok. Jak wspomniano, mała miejscowośc ale ekstra baza wypadowa.... do Splitu, Trogiru, 180 km do Dubrownika, półwysep Stone z ostrygami, do BiH -Mostar i Medjugorije ( o ile dobrze piszę). Do morza bezpośrednio na nie przez ulicę czy Jdrankę... cisne w czerwcu ca 26 do Pisaka trzeci raz .... willa Ora
papatki

Witam!
Podzielam zdanie kolegi. PISAK jest jak dla mnie najlepszą miejscowością, jeżeli chodzi o ten region. Omisza nie polecam, za duży tłok jak dla mnie, Mimice OK, ale chyba bardziej podoba mi się Pisak, którego od Mimic dzieli jakieś 8-10 km. W pisaku masz spokój ciszę kilka plażyczek wogóle nie zatłoczonych i bardzo dobre miejsce wypadowe. My w sumie zrobiliśmy 900 km będąc w Pisaku. Odległości podał kolega wyżej... apartamenty Ora - można wyszukać coś taniej, ale szczerze mówiąc pojechałbym do Ory po raz drugi dopłacając te 10 euro na apartamencie 4 osobowym. Widoki cudne, na plaże całe 2 minuty prywatnym zejściem ory lub 3-4 minuty schodami (142 schodki). Do sklepu 4 minuty, do knajpy tyle samo. W mieścinie jest Studenac, warzywniak (chociaż w Orze do dyspozycji gości pomidory, pyszne winogrona, figi których miałem dość po dwóch dniach i granaty), gospodarz miły, nie przeszkadzający w wypoczynku i posiadający rakiję (najtańsza jaką spotkałem w CRO - 35 kun za litr, litr a nie jak w Omiszu 40 za 0,7), wino i proszek - polecam wiśniowy, dobra też orahovica. mam kilka fotek z plaży apartemtu i okolicy, jak coś to podaj mejla, chętnie prześle i odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrav
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mimice - Omis SZUKAM OPINI
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone