Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mimice - Omis SZUKAM OPINI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 29.08.2011 12:31

Aha zapomniałem dodać, że w Pisaku codziennie rano miejscowy poławiacz sprzedaje rybki - wybór średni, ale zawsze coś - nie ma konieczności jechania do Omisza. Nam udało się kupić oradę, lubina, makrela i sardynę. :wink:
Krakuska
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krakuska » 29.08.2011 21:44

Dołączę się do dyskusji o Mimicach – pewnie już posezonowo, ale pomyślałam, że może ktoś skorzysta z naszego sprawdzonego adresu w przyszłym roku.
Otóż, zachęceni pozytywnymi opiniami na forum odwiedziliśmy własnie Apollo 11 z nadzieją, że pozyskamy jakiś wolny apartament, ale niestety – wszystko zarezerwowane. Ponieważ nastawieni byliśmy właśnie na ten rejon w Biurze Informacji Turystycznej polecono nam apartament Pani Jagody Jurić w Mimicach, dokładnie w miejscowości Samograd 16. I była to super lokalizacja. Przede wszystkim nad samym brzegiem bez konieczności codziennego przechodzenia przez Jadranską Magistralę. Apartamenty ładnie urządzone z TV SAT i co najważniejsze ViFi. Nieduża, ale fajna plaża, praktycznie dostępna tylko dla mieszkańców najbliższych domów, więc spokojnie można było poplażować, bez jakiejś gorączkowej rezerwacji wczesnym rankiem. Ale można było też skorzystać z malutkich okolicznych plaż. A na „wyciągnięcie ręki” lub bardziej nogi skałki do poskakania. To akurat okazało się wielką atrakcją dla naszych nastolatków.
No i najcenniejsze w tym wszystkim to nasi Gospodarze z zapleczem pysznego czerwonego winka, orachowicy, oliwy własnej produkcji i pysznej kuchni (owoce morza, rybki z grilla).
Polecam spływ rzeką Cetynią – super sprawa (my płynęliśmy ze skiperem „Super Mario” w towarzystwie Czechów i Słowaczki, więc była dodatkowa „językowa” zabawaJ )
Dla zainteresowanych mogę przesłać kilka fotek plaży i okolicy
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 29.08.2011 23:35

Przede wszystkim nad samym brzegiem bez konieczności codziennego przechodzenia przez Jadranską Magistralę. Apartamenty ładnie urządzone z TV SAT


nie chcę być Panem Czepialskim, ale w Pisaku to podstawa :wink:
Krakuska
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.08.2011
Mimice - Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krakuska » 30.08.2011 21:35

Myślę,że nie będziemy się licytować gdzie jest lepiej, tylko w przyszłym roku wymienimy się adresami :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 02.09.2011 10:57

Jestem zainteresowana fotkami apartamentu
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Krakuska
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.08.2011
Mimice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krakuska » 02.09.2011 21:20

Prześlę z przyjemnością :D
marzka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzka » 01.12.2011 14:34

Jeśli mogę, też był prosiła o fotki :D

Jedziemy z małymi dziećmi więc muszę pod ich kątem dobierać plażę i zejście do niej...
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 02.12.2011 22:25

Ja byłem zachwycony Mimicami,ale fekalia,które w tym roku(druga połowa sierpnia)spotykałem przy samym brzegu skutecznie nas zniechęciły do tej okolicy.Smutny z tego powodu był też znajomy Chorwat-to on potwierdził pochodzenie zanieczyszczeń :(
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.12.2011 00:57

Omis to zwiedzanie, pałętanie się po małej starówce, parę dobrych fotek widoki bardzo fajne i obiadek i wypad bo plaża to masakra. Płaska zaludniona i dużo śmieci. Plaża niemal przeczy temu co szukamy w tej części Chorwacji. Zgodzę się z przedmówcami Wszystko od Pisak do Baski jest super. Potem Makarska ale to też przeludnienie ale jak że bardziej sympatyczna plaża niż ta w Omis.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 08.12.2011 13:11

Zgadzam się z przedmówcą, Omisz OK, ale tylko na wypad jednodniowy:) :wink:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 08.12.2011 15:22

Chyba powstaje tam obwodnica co powinno przynieść ulgę turystom jak i mieszkańcom.Na teraz w sezonie to faktycznie Sajgon :!:
Krakuska
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krakuska » 18.12.2011 20:02

marzka napisał(a):Jeśli mogę, też był prosiła o fotki :D

Jedziemy z małymi dziećmi więc muszę pod ich kątem dobierać plażę i zejście do niej...


Fotki plaży i okolicy oczywiście wyślę, podaj tylko adres e-mail do siebie

Krakuska
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 10.01.2012 10:06

Krakuska napisał(a):
marzka napisał(a):Jeśli mogę, też był prosiła o fotki :D

Jedziemy z małymi dziećmi więc muszę pod ich kątem dobierać plażę i zejście do niej...


Fotki plaży i okolicy oczywiście wyślę, podaj tylko adres e-mail do siebie

Krakuska


Mogę ja prosić o jakiś namiar-kontakt i fotki apatrmani i plaży :wink: . adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 12.01.2012 19:36

_Rafi_ napisał(a):
Krakuska napisał(a):
marzka napisał(a):Jeśli mogę, też był prosiła o fotki :D

Jedziemy z małymi dziećmi więc muszę pod ich kątem dobierać plażę i zejście do niej...


Fotki plaży i okolicy oczywiście wyślę, podaj tylko adres e-mail do siebie

Krakuska


Mogę ja prosić o jakiś namiar-kontakt i fotki apatrmani i plaży :wink: . adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Czy i ja mógł bym prosić o fotki ? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam .
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 12.01.2012 19:40

ciapek napisał(a):Omis (czytaj Omisz):
-bezpłatny plan miasta do zdobycia na miejscu: idąc od Cetiny w kierunku Split ul. Vukovarska ok. 100m po lewej za parkingiem w biurze turystycznym. Format A3.
-Po obu stronach cetiny plaże dość szerokie (piasek +żwirek) i płytkie idealne dla dzieci i nie tylko, ryby, małże, kraby i inne bliżej nie zidentyfikowane dary adriatyku ;-)
-codziennie lub prawie koncerty występy imprezy: czytaj afisze na przydrożnych drzewach
-Konzum: my odwiedziliśmy dwa: 1. Za cetiną w kierunku makarska ok. 30m po prawej (ziemniak 5kn/kg) 2. 2km dalej w kierunku makarska po lewej(ziemniak 3kn/kg)
-Informacja turystyczna (afisze o lokalnych imprezach) za Konzumem w centrum w podwórko trzeba wejść. Na parterze niepozorne małe biuro.
-Za cetiną w kierunku Split wieża piratów do zdobycia 15kn ok. 0,5h piękne widoki na omis i cetinę(mając mapę riviery Omis-70kn można wypuścić się w góry na inne szlaki)
- najtańszy parking (60kn/za dwa tygodnie) idąc od Cetiny w kierunku Split po lewej ok.50m. Mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu 100kn , nie ma bezpłatnych parkingów ewentualnie na chwilę pod STUDENAC ok. 1km od cetiny w kierunku split
-warto iść do kościoła na mszę: bajeczna trwa tyle co u nas
-stare miasto: ulica równoległa do Fosal w kierunku lądu, warto wejść tylko w pierwszą równoległą uliczkę + wieża piratów
- szkielet statku i doki ok. 1km od cetiny w stronę makarska przy głównej ulicy po prawej
- targ (od cetiny w stronę makarska przy głównej ulicy ok. 30m.) świeże ryby rano!!!!( budynek za targiem w kierunku lądu)


Kolego bezpłatny parking w Omisiu jest za tunelem - przed Cetiną jadąc od Makarskiej w prawo za tunel i parkujesz za friko .
Pozdrawiam .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mimice - Omis SZUKAM OPINI - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone