Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mimice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joaska
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) joaska » 02.08.2016 09:04

Wg zdjęć ma być to żółty piętrowy budynek. Dzięki za informacje. Udanego urlopu.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 02.08.2016 18:11

joaska napisał(a):Wg zdjęć ma być to żółty piętrowy budynek. Dzięki za informacje. Udanego urlopu.


To chyba ten z drugiej strony w takim razie :)
Załączniki:
2016-08-02 16.42.20.jpg
joaska
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) joaska » 03.08.2016 14:21

Tak to ten budynek. Dzięki za to zdjęcie. Chciałam jeszcze zapytać o dojście na plaże, ale na Twoim zdjęciu widzę jakieś schody to być może one prowadzą właśnie nad morze. Dziękuję.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 03.08.2016 16:26

Tak tam są schody prowadzące do takiego zejścia na plażę. 2 minuty i jesteś na plaży :)
Joanna22
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 10.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanna22 » 24.01.2017 20:42

Zastanawiam się nad wypoczynkiem w Mimicach. Znalazłam apartament tuż przy plaży (10 m do morza). Proszę o informację, czy plaże w sezonie są bardzo zatłoczone? Czy faktycznie dojazd samochodem jest beznadziejny - zatłoczone, wąskie uliczki? Miejscowość bardzo mi się podoba na zdjęciach ale relacje z pobytów różne. Co Wy sądzicie? Nie wiem czy się zdecydować.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2017 21:08

Joanna22 napisał(a):Zastanawiam się nad wypoczynkiem w Mimicach. Znalazłam apartament tuż przy plaży (10 m do morza). Proszę o informację, czy plaże w sezonie są bardzo zatłoczone? Czy faktycznie dojazd samochodem jest beznadziejny - zatłoczone, wąskie uliczki? Miejscowość bardzo mi się podoba na zdjęciach ale relacje z pobytów różne. Co Wy sądzicie? Nie wiem czy się zdecydować.

W Mimicach nie ma gdzie za dużo jeździć samochodem. Jeśli masz apartman 10 m od plaży, to dojazd masz z głowy.
Uliczki dojazdowe są ciasne, ale jeśli chodzi o wyjazdy jednorazowe, czy dojazd do sklepu, to nie będzie większego problemu.

Jeżeli chodzi o plaże, to byliśmy w sierpniu. Było trochę ludzi, owszem, ale nie mogę powiedzieć, że było ciasno.

Przed południem ...
IMG_8902.JPG

IMG_8901.JPG


Po południu ...
IMG_9044.JPG
Joanna22
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 10.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanna22 » 24.01.2017 22:30

Serdecznie dziękuję za informację. Zastanawiam się właśnie nad pobytem w tym domku, który masz na 1-szym zdjęciu po lewej. Moje obawy dotyczyły tego, że wyjście jest prosto na plażę. To ma swoje wady i zalety. Zalet jest wiele. Obawa taka, że od rana tłumy pod oknem. Ale na zdjęciach nie wygląda to źle. Podoba mi się :) Jeździć po Mimice nie chciałam, tylko lubimy wyjeżdżać na wycieczki do sąsiednich miejsc i nie chciałam być uziemiona :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2017 23:04

Joanna22 napisał(a):Zastanawiam się właśnie nad pobytem w tym domku, który masz na 1-szym zdjęciu po lewej. Moje obawy dotyczyły tego, że wyjście jest prosto na plażę. To ma swoje wady i zalety. Zalet jest wiele. Obawa taka, że od rana tłumy pod oknem. Ale na zdjęciach nie wygląda to źle. Podoba mi się :)

To "Merica". Tam akurat nie było jakiś wielkich tłumów pod oknami. To zdjęcie z drugiej strony (sytuacja przed południem, druga połowa sierpnia).

IMG_8995.JPG


Joanna22 napisał(a):Jeździć po Mimice nie chciałam, tylko lubimy wyjeżdżać na wycieczki do sąsiednich miejsc i nie chciałam być uziemiona :)

Uziemiona nie będziesz. Dojazd jest co prawda wąską dróżką (dwa samochody się nie miną), ale zawsze ktoś ustąpi.
Joanna22
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 10.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanna22 » 24.01.2017 23:13

Serdeczne dzięki za odpowiedź :)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 25.01.2017 11:30

Joanna22 napisał(a):Serdeczne dzięki za odpowiedź :)


W wysokim sezonie nastaw się na cenę 120-130 euro za większy apartament.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.01.2017 11:51

Joanna22 nic nie wspomina o wielkości lokum, ale rzeczywiście, jeżeli chodzi o "Merice", to apartman 5-osobowy kosztuje
w sezonie wysokim 130 euro, natomiast ten mniejszy (2-3 osobowy) już tylko 60-65 euro.
Joanna22
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 10.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanna22 » 25.01.2017 20:21

Ja faktycznie jestem zainteresowana tym 2-3 osobowym. Koszt 70 euro (tak mi podano w mailu). Czy ktoś tam mieszkał? Ten apartament nie ma balkonu tylko stolik przed wejściem, a przed nim są schody. Zastanawiam się, czy to nie przeszkadza, czy dużo ludzi tamtędy przechodzi. Czy ktoś może ma zdjęcia tej Mericy robione od plaży, bo wszystkie są tak z boku i z daleka. Podoba mi się to miejsce, plaża i miasteczko w pobliżu - tylko te schody .... Mam do wyboru jeszcze apartament w Lokva Rogoznica - Mira. Też fajny ale już 250 m do plaży. I plaża chyba trochę gorsza. Czy ktoś zna Mirę? Pomocy ;)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 26.01.2017 10:03

Joanna22 napisał(a):Ja faktycznie jestem zainteresowana tym 2-3 osobowym. Koszt 70 euro (tak mi podano w mailu). Czy ktoś tam mieszkał? Ten apartament nie ma balkonu tylko stolik przed wejściem, a przed nim są schody. Zastanawiam się, czy to nie przeszkadza, czy dużo ludzi tamtędy przechodzi. Czy ktoś może ma zdjęcia tej Mericy robione od plaży, bo wszystkie są tak z boku i z daleka. Podoba mi się to miejsce, plaża i miasteczko w pobliżu - tylko te schody .... Mam do wyboru jeszcze apartament w Lokva Rogoznica - Mira. Też fajny ale już 250 m do plaży. I plaża chyba trochę gorsza. Czy ktoś zna Mirę? Pomocy ;)


Osobiście, takie "coś" średnio mi się podoba. Jakby to był dom przy plaży z "własną" zatoczką, to co innego. W Mimicach i okolicach są takie kameralne lokalizacje, a tu masz ogólnie dostępną, dość ruchliwą plażę, trochę tu ciężko o prywatność.

Druga rzecz, na balkonach większość dnia będzie patelnia bo ekspozycja od południa, jakoś tam nie widać cienia i ogrodu w otoczeniu, na zdjęciu widać po prawej stronie grill, ale jakoś w takim ogólnodostępnym miejscu.

No i to co już gdzieś wyżej wspomniano, dojazd najprawdopodobniej stromą dróżką ze składanymi lusterkami, jak ktoś jedzie z naprzeciwka, oczywiście może ustąpić, ale czasami takie manewry są bardzo ciężkie, a sprzęgło katowane. No chyba że dom ma miejsca parkingowe przy głównej drodze.
Joanna22
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 10.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanna22 » 26.01.2017 20:11

Zgadzam się z valdemarem. Na wczasach też lubię trochę prywatności. Dlatego wybrałam Mirę z Rogoznicy. Do Mimic przejedziemy się kiedyś na plażę, to zobaczę sobie jak to wygląda na miejscu. Jak mi się spodoba, to wykorzystam w następnych latach. Dzięki
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.01.2017 09:28

Joanna22 napisał(a):Do Mimic przejedziemy się kiedyś na plażę, to zobaczę sobie jak to wygląda na miejscu. Jak mi się spodoba, to wykorzystam w następnych latach. Dzięki

Jeśli zdecydujesz się na Mimice, możesz zawsze skorzystać z innej lokalizacji, np. tej, którą wskazałem wcześniej :arrow: link
Dojazd bezproblemowy, parkowanie samochodu na terenie posesji, widok na Jadran z tarasu górnego apartamentu (z dolnego niestety nie), zaciszne miejsce przy domu. No, ale do plaży trochę dalej. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone