Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 12.08.2018 16:43

Do MNE pierwszy raz jechałem prze Chorwację i więcej razy już tak nie pojechałem ( średnia prędkość od Ploce do Dobra Voda ok. 45km/h) lepiej jest przez BIH a ostatnio w obie strony jechałem przez Serbię i jeśli jeszcze kiedyś pojadę to raczej przez Serbię... tym bardziej, że w Serbii budują autostradę z Belgradu do granicy z Czarnogórą... ma być w całości gotowa za kilka lat. W Czarnogórze tez budują autostradę od granicy z Serbią do Baru, ale chyba jeszcze trochę ta budowa potrwa.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 21.08.2018 08:30

W drodze do Dobra Voda, granicę węgiersko-serbską proponuję przekraczać na nowym przejściu granicznym Bacsszentgyorgy-Rastina kierunek Sombor (29.07 godz. 7.30 byłem na przejściu jedyny - przejście otwarte 7-19) lub Backi Breg -14.07, godz. 19.00 - 14aut ok. 20-25min oczekiwania.
Jadąc przez Słowację-Węgry-Serbię omija się newralgiczne punkty jakie czyhają na nas gdybyśmy jechali przez Austrię-Słowenie-Chorwację...
irys66
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 03.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) irys66 » 12.10.2018 10:33

Trochę czasu minęło od mojego urlopu i postanowiłem podzielić się wrażeniami.
Długo zastanawiałem się na wybranie miejsca na urlop w 2018, brałem pod uwagę różne miejsc i kraje.
Wybór pad na Czarnogórę, co do miejsca bardzo pomocne okazało się forum cro.pl na którym znalazłem watek o Wilii Milica i Mrvica w Dobra Voda.
Po kontakcie mailowym z właścicielem zarezerwowałem wstępnie termin na koniec sierpnia. Potem były jeszcze dodatkowe pytania na, które właściciel cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.
Pod koniec maja potwierdziłem swoja rezerwacje i jak do tej pory mój kontakt z Petarem (bo tak ma na imię właściciel)był bardzo dobry.
Po przyjeździe na miejsce apartament jaki otrzymaliśmy okazał się bardzo przestrzenny czysty, wyposażony we wszystko, co było nam potrzebne czyli duża lodówka kuchenka i oczywiście klimatyzacja.
Był oczywiście jeszcze taras z widokiem na morze, na którym co rano razem z żona piliśmy poranna kawę a wieczorem drinka lub wino.
Przez cały okres pobytu gospodarze Petar i Milica byli bardzo życzliwi i pomocni służyli radą przy zakupach i wyborze restauracji, a jednocześnie budowali bardzo fajna atmosferę prawie rodzinna. A jeszcze jedno Petar na powitanie gości zawsze serwuje kieliszek rakiji.
Dobra Voda to bardzo dobre miejsce wypadowe do zwiedzania tego pięknego, blisko jest do Albanii i Velika Plaza, Ulcinj, Bar, Buljarica, Petrovac, Sutomore, Budva, Kotor i Boka Kotorska.
Bardzo polecam to miejsce i tych Gospodarzy. Jeżeli będę się wybierał do Czarnogóry to tylko do Wilii Milica i Mrvica, Petara i Milica
Ps.
Dziekuje bardzo slavko.v za cierpliwość i wyczerpujące odpowiedzi
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.10.2018 14:12

Miał Slavko napisać relację z kilkukrotnego pobytu w apartamencie Petara i Milicy. Jak dotychczas - cisza. Leniwy ten Slavko jest, oj leniwy.
agagryf
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agagryf » 23.10.2018 13:04

irys66 czy mógłbyś napisać jaki jest rozkład "apartamentów" u Petara? Czy są też takie z 2 sypialniami?
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 27.10.2018 20:52

Ville Milica.
Ap.nr1 - 4os. typ studio, duży balkon,
Ap. nr2 - 2 pokoje przedzielone ścianą, w jednym pokoju łóżko piętrowe, w drugim małżeńskie, balkon, kuchnia na dużym zadaszonym tarasie ,
Ap. nr3 - 3 osobowy, łóżko 1os+ łóżko 2os-typ studio+balkon.
Ville Mrvica,
na dole - 4osobowe mieszkanie typ studio,
do góry - 4osobowe mieszkanie, jeden pokoik łóżko 2 osobowe-sypialnia + pokój z aneksem kuchennym (dwa łóżka pojedyncze), taras.
wszystkie apartmany z klima i wifi, parking w cenie, grill, na dachu Mrvicy są leżaki, parasol, można się tam opalać, odpocząć.
Na dole Vile Mrvica są stoliki można tam usiąść wypić kawę, śliwowicę i pooglądać tv.
Miła, rodzinna atmosfera.
Ostatnio edytowano 31.10.2018 22:59 przez slavko.v, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.10.2018 23:04

Jakie wymiary ma basen? Długość , szerokość, głębokość .
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 29.10.2018 22:21

Basenu brak... za 10E od osoby mieszkania z basenem nie znajdziesz.
agagryf
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agagryf » 30.10.2018 08:51

Wielkie dzięki slavko.v za wyczerpującą odpowiedź
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 31.10.2018 22:46

Najlepszy dla Was byłby ap. nr 2 w Milicy, lub górny apartman w Mrvicy, bo reszta to są typowe aprtmany typu studio czyli pokój z aneksem kuchennym Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.11.2018 07:27

slavko.v napisał(a):Basenu brak... za 10E od osoby mieszkania z basenem nie znajdziesz.



Byłem i za 10 E/os basen był ;) : Dubrava
Czarnogóra
42.028434, 19.145572
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 03.11.2018 18:08

Proszę napisz jaka jest nazwa tej miejscówki z basenem w Dubrava, jaka jest odległość od plaży Veliki Pjesak? wszystkie informacje są cenne dla potencjalnych turystów wybierających się w tamte strony. pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.11.2018 20:07

slavko.v napisał(a):Proszę napisz jaka jest nazwa tej miejscówki z basenem w Dubrava, jaka jest odległość od plaży Veliki Pjesak? wszystkie informacje są cenne dla potencjalnych turystów wybierających się w tamte strony. pozdrawiam


Slavko, a nie zauważyłeś, że podałem dokładne koordynaty ?

Czy odległość od plaży, o której napisałeś jest ważna ? Ta plaża w sezonie jest okropnie zatłoczona i ogólnie dość marna, a po zejściu schodkami z willi , o której piszę jest wejście bezpośrednio do morza - niestety nie bardzo się nadaje dla dzieci.
Przyznaję, że trochę się droczę, bo byłem tam kilka lat temu i nie wiem jakie ceny są teraz. Po prostu Czarnogóra jest nie dla mnie. Jak się troszkę ogarnie to kto wie, ale nawet jak zrobią drogi i poprawią czystość to będzie bardzo ciasno na plażach. Nie wybieram się tam po raz kolejny.
Przypomniałem sobie nazwę - Vito (chyba). Baseny są dwa na dwóch poziomach. Nie są wielkie, ale fajnie zrobione otoczenie i można zamówić dobre kolacje w niezbyt wysokiej cenie. Jak byłem to mieli też po drugiej stronie ulicy coś nowszego. No i nie było tego wieżowca od strony morza, a widok z wielkiego tarasu był świetny.
Wodę właścicielka zaleciła kupować w butlach w sklepie żeby nie używać tej z kranu. Ogólnie wielość firm dostarczających wodę beczkowozami mówi wiele o tej, która leci z kranu. Po kryzysie w Rosji większość inwestycji w Montenegro stanęła, bo to właśnie z Rosji pochodzi największy tam kapitał. Rosjan jest bardzo dużo. Ludzie są dość przyjaźni i to jest zaletą tego kraju.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 03.11.2018 20:31

Spoko, masz rację w sezonie plaża główna okropnie zatłoczona... wszystko co piszesz to prawda...Pytam o nazwę bo bym sobie obejrzał ich stronkę. W pobliżu mojej miejscówki zrobili nowa plażę ok. 200m szerokości, 150m od naszego domu jest tzw. Mala Plaza i my tam chodzimy, nawet w sezonie nie jest źle...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.11.2018 20:37

http://www.montenegro.or.at/#1 znalazłem coś o nich.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone