Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maslinka na Long Island ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.09.2018 20:23

Krab albinos: widziałam ich kilka razy, a najwięcej w Starigrad Paklenica.
Obrazek

Krab do góry nogami raczej nie dobrze wróży...
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 09.09.2018 21:06

Mikromir napisał(a):
maslinka napisał(a): Położenie Verunića w bardzo wciętej uvali może być minusem, bo przez to Jadran nie jest tak przejrzysty, jak w innych rejonach. Ale niewątpliwie panuje w tym miejscu niesamowita cisza; tutaj naprawdę można odpocząć...


Rzeczywiście, bardzo zachęcający do relaksu drogowskaz. :lol:

Ciekawe, czy te odnośniki kilometrowe na drogowskazie są do jakichś konkretnych miejsca :) :?:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.09.2018 22:00

Mikromir napisał(a):
maslinka napisał(a): Położenie Verunića w bardzo wciętej uvali może być minusem, bo przez to Jadran nie jest tak przejrzysty, jak w innych rejonach. Ale niewątpliwie panuje w tym miejscu niesamowita cisza; tutaj naprawdę można odpocząć...


Rzeczywiście, bardzo zachęcający do relaksu drogowskaz. :lol:

Najdalej jest cellulit :lol:

piekara114 napisał(a):Krab do góry nogami raczej nie dobrze wróży...

Mam nadzieję, że nie mnie, w sensie, że to jakaś zła wróżba jest (?) ;)

Myślisz, że on był do góry nogami? (Ja się na krabach kompletnie nie znam.) Może się jednak pozbierał...

Nefer napisał(a):Ciekawe, czy te odnośniki kilometrowe na drogowskazie są do jakichś konkretnych miejsca :) :?:

Np. ten do cholesterolu :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.09.2018 22:32

maslinka napisał(a):
piekara114 napisał(a):Krab do góry nogami raczej nie dobrze wróży...

Mam nadzieję, że nie mnie, w sensie, że to jakaś zła wróżba jest (?) ;)
Źle dla kraba...

maslinka napisał(a):Myślisz, że on był do góry nogami? (Ja się na krabach kompletnie nie znam.) Może się jednak pozbierał.
Jestem pewna... Jak w morzu znajdowałam nie raz kraby w całości (często już puste w środku wyjedzone przez rybki) to szczegółowo sobie pancerz ich pooglądałam... Takie pancerze są bardzo lekkie.... Zresztą porównaj sobie sama...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.09.2018 22:46

piekara114 napisał(a): Jestem pewna... Jak w morzu znajdowałam nie raz kraby w całości (często już puste w środku wyjedzone przez rybki) to szczegółowo sobie pancerz ich pooglądałam... Takie pancerze są bardzo lekkie.... Zresztą porównaj sobie sama...

No, źle to wygląda :(
Pewnie ten lekki pancerz zabrała fala i dlatego nie mogłam go później zlokalizować.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.09.2018 23:23

maslinka napisał(a):Obrazek

Ładne miejsce.

Pozdrawiam,
Wojtek
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.09.2018 08:34

No, ten drogowskaz przy zamkniętej pizzerii to im się udał :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.09.2018 09:48

Nawet z Twoich zdjęć czuć tą ciszę i spokój w tej miejscowości. Przypomina mi się nasz spacer do Brodaricy z campu Solaris we wrześniu 2013. Turystów nie było tam już wtedy w ogóle - całkowita przeciwność do tego, co było na Solarisie (choć i tak uważam, że wcale nie było jakiegoś wielkiego przeludnienia). A w Brodaricy pusta plaża, puste knajpy...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.09.2018 15:55

maslinka napisał(a): ... Kwiatu agawy w tym roku jeszcze nie widziałam. Ten był już uschnięty...
Wydaje mi się, że ten rok był biedny w kwiaty agawy gdyż nawet na Hvarze na plaży pod agawami oraz na wzgórzu pod twierdzą nie było ani jednej kwitnącej agawy. Ostały się tylko suche, zeszłoroczne kikuty.
W zeszłym roku agaw było pełno i na Bracu i na Hvarze.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 10.09.2018 18:03

Cześć Agnieszka :D
Niesamowite miejsca pokazujesz-zaskoczyła mnie ta wyspa bardzo 8)
Odlotowe fotki 8) 8) 8)
.....choć nie z drona przecież :D

Btw.
Po tym co zobaczyłem na waszym rejsie fishpiknikowym -jest to punkt wręcz obowiązkowy na tej łajbie z tym skiperem :hearts:
Pozdrav. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.09.2018 21:28

Franz napisał(a):Ładne miejsce.

Dobrze się tam czuliśmy :)

Marsallah napisał(a):No, ten drogowskaz przy zamkniętej pizzerii to im się udał :)

Świetny był!

agata26061 napisał(a):Nawet z Twoich zdjęć czuć tą ciszę i spokój w tej miejscowości.

Fajnie, że udało się oddać tę atmosferę na zdjęciach :)

gusia-s napisał(a):Wydaje mi się, że ten rok był biedny w kwiaty agawy gdyż nawet na Hvarze na plaży pod agawami oraz na wzgórzu pod twierdzą nie było ani jednej kwitnącej agawy. Ostały się tylko suche, zeszłoroczne kikuty.
W zeszłym roku agaw było pełno i na Bracu i na Hvarze.

Muszę przyznać, że mnie to dziwiło. Myślałam, że Dugi Otok to mało agawowa wyspa...

CROberto napisał(a):Cześć Agnieszka :D
Niesamowite miejsca pokazujesz-zaskoczyła mnie ta wyspa bardzo 8)

Witaj, Robercie! :D
Właśnie o ten efekt zaskoczenia chodziło :mrgreen:


CROberto napisał(a):Btw.
Po tym co zobaczyłem na waszym rejsie fishpiknikowym -jest to punkt wręcz obowiązkowy na tej łajbie z tym skiperem :hearts:

Polecam rejs Lavsą z kapitanem Sebastianem :mrgreen:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9112
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.09.2018 21:48

Oprócz tego, że jestem, nic więcej nie napiszę, i wracam na pierwszą stronę :wink: :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.09.2018 22:03

maslinka napisał(a):Polecam rejs Lavsą z kapitanem Sebastianem :mrgreen:


Tak właśnie uczynimy 8)


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 10.09.2018 23:24

Drogowskaz świetny,ale -mała poprawka - do pracy jest dalej niż 800km :mrgreen: :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.09.2018 07:36

^^
Widocznie pod Austriaków robiony :P (dlatego lubię jeździć dalej na południe, gdzie Niemcy i Austryjoki muszą już przestawiać się na angielski i do uszu nie dochodzi ten obrzydliwy szwargot).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Maslinka na Long Island ;) - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone