Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maslinka w Maslinicy :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.03.2019 17:29

Hercklekot napisał(a):Przepraszam Maslinko za off-top.

Ale to jest jak najbardziej na temat :D

Rozumiem Twoje obawy, Tomku. Pelješca też się trochę boję. Ostatnio byłam tam 9 lat temu i ciągle nie mogę wrócić... Właśnie dlatego, że pamiętam jeszcze dziki półwysep z wyciem szakali ;), stosunkowo niezadeptany. Boję się tłumów, zwłaszcza w Orebiću :roll: i komercjalizacji.

Wiem, Kasiu, że masz sentymentalny stosunek do Pelješca, ale patrzysz przez pryzmat wrześniowych wyjazdów. A jak myślę o półwyspie w pełni sezonu, mam dużo wątpliwości...

Lastovo jest dzikie i mało popularne, ale tam z kolei jest ogromny problem z plażami, tzn. prawie ich nie ma :( Beton, drabinki do wody lub niedostępna linia brzegowa. Pływaliśmy kajakiem, więc wiemy, jak to wygląda.

Šolta może być ciekawym wyborem i trochę kompromisem między popularnym Pelješcem a odludnym Lastovem. Wyspa nie jest tak dzika jak Lastovo ani tak popularna jak półwysep. Pytanie, czy jest dla Was wystarczająco atrakcyjna, żeby spędzić tam wakacje?
Jak dla mnie, jest tam więcej atrakcji niż na Lastovie. Do Pelješca oczywiście nie ma co porównywać; na półwyspie można być miesiąc i nie zobaczyć wszystkiego.

Tomku, nie namawiam, mimo że to relacja z Šolty ;) Życzę przyjemnych pertraktacji z żoną :oczko_usmiech: i udanego wyboru :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.03.2019 21:57

Tomku, Agnieszko, wszyscy się zgadzamy :(
Ja tyko radziłam Tomkowi, żeby choć raz zobaczył Pelješac... Bo bez niego obraz Dalmacji pozostanie ... bez ważnego kawałka puzzli :cry:
A szakale... na szczęście jeszcze wyją :hearts:
:papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 28.03.2019 14:14

Dzięki dziewczyny za wsparcie i cenne uwagi. Lastovo nie przeraża brakiem plaż - my możemy wchodzić do wody z dowolnego miejsca, pływamy jak ryby i niekoniecznie musimy się opalać. Na Peljeszcu mam upatrzony domeczek na konkretnym zadupiu w Potočine, dodatkową zachęta jest też chęć zobaczenia Dubrownika. Šolta wydaje się być idealna, nie liczymy na jakieś mega-dzicze i odludzia, ale na pustawe ukryte zatoczki już bardziej. No zobaczymy jak to wszystko pójdzie, chętnie pojechałbym poza sezonem, ale najlepsza z Żon uczy cudze dzieci :D , więc ta opcja też nie zawsze jest dostępna (najwyżej da się ukraść trochę z czerwca albo leciutko przedłużyć na 2-3 dni września).
Na pewno nie wrócimy na Vis - w miarę dobrze obadany, raczej nie wrócimy na Hvar, kusi mnie też (po relacji Maslinki rzecz jasna Dugi Otok). Co do trwałej zdrady Chorwacji - to też niewiadoma w sumie, bo na żadne z chorwackich wakacji nie narzekaliśmy, a te Grecje i Sycylie jednak wymuszają trochę inny styl podróżowania i spędzania czasu na miejscu. Marudzę jak zwykle, a jak przyjdzie czas decyzji, to zapewne znowu sercem (Chorwacja) a nie rozumem zdecyduję, a żona to klepnie (to w sumie zgodna kobieta jest :wink: ).
Pozdrawiam z zachmurzonego Krakowa! (opieprzam się w pracy :oops: ).
Ostatnio edytowano 28.03.2019 19:05 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.03.2019 15:18

Hercklekot napisał(a):Co do trwałej zdrady Chorwacji - to też niewiadoma w sumie, bo na żadne z chorwackich wakacji nie narzekaliśmy, a te Grecje i Sycylie jednak wymuszają trochę inny styl podróżowania i spędzania czasu na miejscu.

Idealnie to ująłeś :idea:
Właśnie tak czuję - że musiałabym zmienić styl spędzania wakacji, a nie wiem, czy mam na to ochotę ;)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.03.2019 15:24

Hercklekot
Pozdrawiam z zachmurzonego Krakowa! (opieprzam się w pracy :oops: ).

:lol:
Ja też :oczko_usmiech: W przerwach między uczeniem cudzych dzieci :roll:
A w 3City słonecznie - pierwsza (w sezonie) kawa na tarasie dzisiaj się odbyła :papa:
Kanaan
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kanaan » 06.08.2019 07:25

Jestem w Maslinicy z dziećmi. Fakt, nie dają dużo połazić, ale... Maslinica mała, a ja się zastanawiam gdzie ten handel pod palmą i amfiteatr pod dwiema???

Przy okazji się witam. To nasze drugie wakacje w Chorwacji i na pewno nie ostatnie :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.08.2019 12:04

Kanaan napisał(a):Jestem w Maslinicy z dziećmi. Fakt, nie dają dużo połazić, ale... Maslinica mała, a ja się zastanawiam gdzie ten handel pod palmą i amfiteatr pod dwiema???

Przy okazji się witam. To nasze drugie wakacje w Chorwacji i na pewno nie ostatnie :)

Cześć!
Targ pod palmą był (3 lata temu i tylko w środy i w soboty! Jak jest teraz, nie mam pojęcia) na środku nabrzeża, trudno przeoczyć. Zresztą wszystko widać na zdjęciach.
A "amfiteatr" (zdaje się, że w relacji też dałam cudzysłów ;)) - obok mariny na końcu nabrzeża. To coś na kształt amfiteatru; wieczorem odbywają się/odbywały się tam koncerty. Po prostu półkoliste schody, na których siadają ludzie. Wszystko znajdziesz na fotkach w tym poście ;):
post1757646.html#p1757646

Pozdrawiam :papa:
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 01.10.2022 15:15

Pozdrawiam z Szolty. Siedzę sobie właśnie w Twoim ulubionym domku nr 13 bo zaczął padać deszcz. Jeszcze dwa dni urlopu i wracamy. Zwiedziliśmy całą wyspę. Twoja relacja trochę nam w tym pomogła.

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.10.2022 16:08

Koziorożec napisał(a):Pozdrawiam z Szolty. Siedzę sobie właśnie w Twoim ulubionym domku nr 13 bo zaczął padać deszcz. Jeszcze dwa dni urlopu i wracamy. Zwiedziliśmy całą wyspę. Twoja relacja trochę nam w tym pomogła.

:papa:

Cieszę się, że trochę pomogła :D

Bawcie się dobrze. I poprawy pogody przede wszystkim życzę! :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Maslinka w Maslinicy :) - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone