Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maslinka w Maslinicy :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.08.2018 20:17

Przecież to posty z 2017 roku :lol: .
Niecierpliwie czekam na wieści, gdzie Maslinka urlopuje w 2018. I zdziwię się jak to nie będzie Grecja :wink: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.08.2018 20:24

marze_na napisał(a):Przecież to posty z 2017 roku :lol: .
Niecierpliwie czekam na wieści, gdzie Maslinka urlopuje w 2018. I zdziwię się jak to nie będzie Grecja :wink: .

No właśnie dlatego podejrzewam, że zdrada trwa w najlepsze :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.08.2018 21:43

2017.... kurczę nie zauważyłam...
Czekamy na rozwiązanie zagadki, gdzie była...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.08.2018 11:33

Szpulka napisał(a):Część. Bardzo dziękuję za Twoją relację. Właśnie jestem na Solcie i podziwiam. Niestety nie ma już Twoich zdjęć. Najbardziej interesuje mnie zdjęcie z mapką na której namalowana była droga do urokliwej zatoczki i plaży. Czy jest jakaś szansa na udostępnienie tego zdjęcia. Obiecałam moim dzieciom, że je tam zabiorę i nie wiem gdzie. PKS, ratuj

Przykro mi, byłam na wakacjach i nie mogłam pomóc. Zresztą nadal nie wiem, o którą zatoczkę chodzi, bo mapek (i zatoczek) w relacji było sporo...
Mam zamiar kiedyś uzupełnić te zdjęcia ;)


Cześć Wszystkim! :D Co tu się działo :mrgreen:
Hehe, no właśnie - zdrada była czy nie... :?: :twisted:
Na razie powiem tyle - to były najbardziej intensywne i zróżnicowane wakacje. Dużo zwiedzania (często niestety kosztem plażowania i kajakowania) i różnych przygód. Najwięcej zdjęć w historii - ponad 10 tysięcy 8O :mrgreen:

A wakacje spędziłam... w trzech krajach :mrgreen: Spróbujecie zgadnąć, w których :?: :P
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 06.08.2018 11:41

Może.....Macedonia, Grecja, Czarnogóra
albo Chorwacja zamiast Czarnogóry ???

Były tu na forum domniemania co do zdrady, prawie zakłady :roll: Ciekawa jestem również, 10 tysięcy zdjęć robi wrażenie 8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2018 11:43

maslinka napisał(a):
A wakacje spędziłam... w trzech krajach :mrgreen: Spróbujecie zgadnąć, w których :?: :P

KOBIETO, zlituj się :roll: ,
zaczynaj relację, a nie jakieś zgadywanki zapodajesz :evil: :smo:
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 06.08.2018 11:43

Hej!

Miło Cię widzieć!
Oczywiście z zagadki z przyczyn "okołoregulaminowych" jestem wyeliminowany... ;-) ?
Jeden kraj musiałbym strzelić.
10 tysięcy zdjęć!? Zazdroszczę ilości materiału pamiątkowego, współczuję wybierania do relacji.

Pozdrawiam.
Mariusz.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.08.2018 12:40

AniaJ. napisał(a):Może.....Macedonia, Grecja, Czarnogóra
albo Chorwacja zamiast Czarnogóry ???

Hmmm, coś się zgadza. Jedno na pewno :D I coś jeszcze :P

AniaJ. napisał(a):Były tu na forum domniemania co do zdrady, prawie zakłady :roll:

No właśnie widzę :mrgreen:
Szkoda, że się nie założyłam :twisted:

mysza73 napisał(a):KOBIETO, zlituj się :roll: ,
zaczynaj relację, a nie jakieś zgadywanki zapodajesz :evil: :smo:

Jeszcze chwilę :smo: Torby się same nie rozpakują...

Interseal. napisał(a):Hej!

Miło Cię widzieć!
Oczywiście z zagadki z przyczyn "okołoregulaminowych" jestem wyeliminowany... ;-) ?

Cześć :)
No tak, to byłoby nieuczciwe 8)

Interseal. napisał(a):10 tysięcy zdjęć!? Zazdroszczę ilości materiału pamiątkowego, współczuję wybierania do relacji.

Na razie nawet nie chce mi się tego oglądać :lol:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 06.08.2018 15:14

Ja tylko chciałem nadmienić, że cierpliwie czekam na relację. Rozpakuj się, posortuj zdjęcia...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.03.2019 14:54

Ufff! Udało się uzupełnić zdjęcia również w tej relacji.

Mam nadzieję, że komuś się przyda :)

Pozdrawiam :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.03.2019 17:23

Przyda się, Šolta w planach. Dziękuję!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.03.2019 20:00

Hercklekot napisał(a):Przyda się, Šolta w planach. Dziękuję!

W takim razie życzę realizacji planów! Z przyjemnością przeczytałabym Twoją relację z Šolty :D
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 26.03.2019 20:58

Šolta/Lastovo/Pelješac :idea: :?: I wybierz tu człowieku...
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.03.2019 01:08

Hercklekot napisał(a):Šolta/Lastovo/Pelješac :idea: :?: I wybierz tu człowieku...


:papa: Wybór trudny, przyznaję :)
Poznawszy trochę Twoje preferencje - wiem, że lubisz odległe zakątki i spacery po "dziczy", poleciłabym Lastovo (choć jeszcze nie byłam :oczko_usmiech: )
Z drugiej strony... :roll: Nie poznać Pelješca, zanim go wszyscy zadepczą byłoby dużą stratą :( Tam wciąż jest co odkrywać i cieszyć się odosobnieniem w otoczeniu cudnej przyrody i widoków. Poza tym, jest jeszcze aspekt ekonomiczno - gastronomiczny :D Wiem, że lubisz kulinarne przyjemności i odkrycia, a gdzie jak nie na Półwyspie łatwiej o takie ( stosunek cen do jakości) ?
Dla mnie Peljeszczak jest punktem odniesienia dla innych miejsc w Chorwacji - tam były pierwsze cro - wakacje.
Lubię teraz porównywać zapuszczając się na wyspy.
Jeśli chciałabym różnorodności, intensywnego poznawania wielu odmiennych miejsc, folgowania podniebieniu - wybrałabym P. A jeśli zależałoby mi na ukryciu się w sennej, zapomnianej przez resztę świata głuszy , to pewnie byłoby to Lastovo. (Myślę, że jeszcze przez kolejne dwa lata nie będzie cieszyć się tak wielkim zainteresowaniem jak inne wyspy)
Udanej decyzji życzę :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 27.03.2019 12:46

Dokładnie tak idzie mój tok myślenia, Šolta zawsze była w planach, podobnie jak Lastovo, żeby zamknąć temat "środkowodalmatyńskich" wysp. Peljeszczak w planach jest od zawsze, ale jakoś przegrywa (ostatnio nawet z Istrią). Tak czy inaczej na razie są miejsca, które bardzo nęcą, a mogą poczekać (wyspy Jońskie, Sycylia) i są też takie, które za parę lat mogą przestać być dla nas atrakcyjne. Obawiam się właśnie "zadeptania" i masowej turystyki od której uciekamy. Przykład Visu jest tutaj znamienny (a szczególnie plaży Tepluš, którą pokazałaś w swojej relacji) - wszędzie wdziera się komercjalizacja, głośna muzyka i tłumy ludzi.
Znajomi mający podobne do nas preferencje (bez dzieci, lubią ciszę spokój i naturę) byli w ostatnich 3 latach kolejno na Pelješcu, Hvarze i w okolicach Szybenika. Wrażenia mieli dość ambiwalentne, właśnie przez natłok ludzi, komercjalizację i dość jednak wyżyłowane ceny. Szczególnie gdy porównywaliśmy "nasz Hvar" z 2010 z "ich Hvarem" w 2017 (i my i oni byliśmy w części "zatunelowej").
Zdaje się więc, że trzeba się spieszyć, bo "dziewicza" i dostępna dla nas cenowo Dalmacja powoli przechodzi do przeszłości. Być może będziemy musieli wybrać tylko jedną z tych destynacji a potem szukać już sobie miejsca gdzie indziej lub szukać lokalizacji bardziej w typie hardkorowych robinsonad, co też nie do końca jest rozwiązaniem idealnym. Tymczasem kuszą wyprawy dalsze: wspomniana Sycylia oraz Lefkada i Kefalonia, które coraz mniej odbiegają cenowo od drożejącej Chorwacji. Żona po pięciu razach w Cro w ostatnich 8 latach już też wspomina, że może czas na zmiany. Podejrzewam, że jeśli w tym roku nie zdecydujemy się na Dalmację, to możemy już do niej nie wrócić.
Z "trzeciej strony" jest też Istria, której wschodnia część (a dokładniej okolice na południe od Labina) bardzo nam się spodobała - jest relatywnie taniej niż w Dalmacji, blisko, nietłoczno, można uskuteczniać wyprawy samochodowe po całym półwyspie, jest w końcu możliwość plażowania na niezatoczonych plażach, więc to zawsze będzie "wyjście awaryjne". Tam na pewno wrócimy to pewne.
Przepraszam Maslinko za off-top.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Maslinka w Maslinicy :) - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone