Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici 2013 i co nieco w okolicy II

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 09.02.2014 18:50

malaangela napisał(a):Dziękuję za szybką odpowiedż:) Już nie możemy doczekać się wyjazdu,a po Twoich wspaniałych relacjach z pobytu to mogłabym już jutro wyruszać:) Pozdrawiam:)


Proszę bardzo

Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to jestem do usług, i zazdroszczę wakacji :mrgreen:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 10.02.2014 21:29

Rozmyślając o wakacjach brałem pod uwagę przejazd do Dubrownika. I choć to spory kawałek drogi marzyło mi się posmakować ostryg. Po drodze jest miejscowość Ston, gdzie jest jedna z największych w Chorwacji hodowli ostryg i omułków. Poprzednim razem gdy jechałem do Dubrownika widziałem po drodze budkę, z której pani sprzedawała ostrygi. Znalazłem też informacje na tym forum. Lubię oglądać program z Anthony Bourdain "Bez rezerwacji", w jednym z odcinków zajadał się chorwackimi ostrygami i omułkami, narobił mi niezłego smaka.

Do Dubrownika postanowiłem przejechać tyle ile się da autostradą. Trasa wyglądała tak:

Obrazek

Uważam jednak, że to nie był dobry pomysł. Odcinek autostrady wcale nie jest długi, a zjazd z niej krętymi drogami może być bardzo męczący. Przynajmniej tak to odczuli pasażerowie. Ja osobiście lubię poznawać nowe trasy i zakątki :D

Z Marusici do Dubrownika jedzie się ponad 3 godziny, w obie strony 6 godzin, więc wyjazd trzeba sobie dobrze zaplanować.

Po drodze przed wjazdem na Peljesac stoi stragan przy którym można skosztować świeżutkich ostryg :mrgreen:. Można tam kupić ostrygi na miejscu, albo "na wynos". Można tam również kupić omułki. Ceny są całkiem atrakcyjne. Ostrygi po 6 kun za szt., a omułki po 15 kun za kg. Lubię smakować rożnych potraw, więc z wielką ochotą popróbowałem ostryg. Posmakowały mi i zjadłem chyba z 6 -7 sztuk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Posileni :wink: jedziemy dalej, naszym celem jest Dubrownik...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.02.2014 21:32

Zastanawiam się (pasjami, że się tak wyrażę :oczko_usmiech: ) jak można to jeść? 8O :roll:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 10.02.2014 21:47

Bardzo lubię owoce morza, wszystkie i w różnych postaciach. To że ostrygi je się na surowo specjalnie nic nie zmienia. Japończycy dla przykładu jedzą sushi, które też najczęściej wyrabiane jest ze świeżych owoców morza praktycznie nie przerobionych. Sushi też lubię :mrgreen:

Ostrygi z muszli są miękkie (nie ruszają się :wink: ), delikatne w smak, prawie rozpływają się w ustach. Z uwagi na zasolenie morza są dość mocno słone, skropione cytrynką - kwaskowe. Mnie smakują. Żona spróbowała i jej nie podeszły. Szwagierce również smakowały. Starszy syn skusił się na jedną, ale dalej już nie ryzykował, widać że chodziły mu po głowie bo potem ciągle o nich wspominał.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 10.02.2014 21:59

anakin napisał(a):Zastanawiam się (pasjami, że się tak wyrażę :oczko_usmiech: ) jak można to jeść? 8O :roll:

Też się tak zastanawiałem nad tym ,jak to można przełknąć :roll:
..trzeba mieć odwagę lub przyzwyczajenie :wink:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 10.02.2014 22:12

mervik napisał(a):..trzeba mieć odwagę lub przyzwyczajenie :wink:


Przyzwyczajenia nie mam, bo to pierwszy raz był :wink: ... czyli odważny jestem Obrazek
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 11.02.2014 06:34

danielZS napisał(a):(nie ruszają się :wink: )


Jak tak to spoko....
Zawsze mam obawę ,że będą wyłazić z powrotem w kolejności odwrotnej do ich jedzenia :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 11.02.2014 08:41

Jakże miło posłuchać.



walp napisał(a):
danielZS napisał(a):No dobra to dla tych co nie wiedzą przydługa :lol: podpowiedź wyprodukowana przeze mnie.

Ja wiem, to cvrčak cvrči :)
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 11.02.2014 22:04

Rafles278 napisał(a):
danielZS napisał(a):(nie ruszają się :wink: )


Jak tak to spoko....
Zawsze mam obawę ,że będą wyłazić z powrotem w kolejności odwrotnej do ich jedzenia :wink:


Obrazek

No tak, nikt nie jest w stanie przewidzieć swoich odruchów Obrazek
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 11.02.2014 22:08

darek1 napisał(a):Jakże miło posłuchać.


Pięknie to Rafles278 skomentował, że bez tej muzyki nie ma wakacji w Chorwacji
Bartek K.
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 22.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek K. » 13.02.2014 10:50

Rezerwacja w Marusici zrealizowana , nareszcie . Twoja relacja była gwoździem do podjecia decyzji wyjazdu do Marusici w te wakacje . Wyjazd lipiec 2014 .
Dzięki
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 13.02.2014 20:55

Bartek K. napisał(a):Rezerwacja w Marusici zrealizowana , nareszcie . Twoja relacja była gwoździem do podjecia decyzji wyjazdu do Marusici w te wakacje . Wyjazd lipiec 2014 .
Dzięki


Cieszę się i myślę że nie będziecie żałować. :D
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 13.02.2014 22:27

Uwielbiam Dubrownik więc z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :D
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 14.02.2014 09:48

danielZS napisał(a):
Bocian napisał(a):Dawno temu jak byłem w Omisu i był ze mna mój kumpel, on był pierwszy raz, to o 5 rano wstał i spłuczkę w kiblu naprawiał bo myślał, że to to tak rzęzi :lol:


Obrazek


Extra emotki :!: skąd ty je bierzesz :?: :?: :oczko_usmiech:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 14.02.2014 19:55

Sara76 napisał(a):Uwielbiam Dubrownik więc z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :D


Może jeszcze dzisiaj...Obrazek

ale to zależy od mojej walentynki Obrazek






GOLDEN napisał(a):
Extra emotki :!: skąd ty je bierzesz :?: :?: :oczko_usmiech:



ano stąd: http://emotikona.pl/emotikony/?page=0
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Marusici 2013 i co nieco w okolicy II - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone