Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Marusici 2013 i co nieco w okolicy II

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danielZS
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 04.02.2014 21:36

W te wakacje postanowiłem sobie, że odwiedzę Mostar i ponownie Dubrownik. Ten drugi z uwagi na miejscowość Ston, którą mija się po drodze i stragan ze świeżutkimi ostrygami. Ten pierwszy, gdyż jeszcze tam nie byłem, a dotychczasowe relacje mocno mnie ku temu skłoniły :D Jak Mostar to i Medjugorie, jednak tym czasem w pierwszej kolejności udaliśmy się do Trogiru i Splitu, obowiązkowych punktów do odwiedzenia przez osoby wypoczywające w tych okolicach.

W poprzednich latach do Trogiru, czy Splitu jechaliśmy Jadranką, jednak teraz wybrałem się autostradą. W pamięci pozostała mi dość męcząca nadmorska trasa z uwagi na duży ruch i liczne zatory. Jednak koniecznie trzeba ją zaliczyć chociażby ze względu na cudne widoki. Potem można już sobie śmigać autostradą, tak jak my to zrobiliśmy :oczko_usmiech:

Obrazek

Proponuję właśnie tę trasę zwracając szczególną uwagę na kręty odcinek przed samym Trogirem. W tym miejscu zjeżdżamy ze wzniesienia, gdzie podziwiać możemy piękny widok na wyspę Ciovo i inne drobne wysepki leżące w jej otoczeniu. U podnóża Ciovo wyspa, miasto Trogir, a dalej na południe Split na tle masywu Biokovo.

Obrazek

Z Trogiru, już tyle zdjęć, więc znacznie się ograniczę. Mamy tam ulubioną lodziarnię, w samym centrum miasteczka, której właściciel dobrze rozumie po Polsku i coś niecoś potrafi powiedzieć, to miłe, zawsze więc ją odwiedzamy. W Trogirze koniecznie trzeba przejść się promenadą. Wypadało by również wejść na twierdzę aby popatrzeć na miasto z góry. Nie można też ominąć dużego ryneczku przy miejskim parkingu. Tym razem najważniejszym dla mnie wydarzeniem w Trogirze było sfotografowanie pewnego owada. W Chorwacji występuje on bardzo licznie, praktycznie w każdym miejscu, ale bardzo trudno go wypatrzeć, sami zobaczcie dlaczego

Obrazek

Obrazek

Kto wie co to za gość? Obrazek

W Trogirze zjedliśmy troszkę. Ja swoją ulubioną pizzę z szynką zwaną prszut, a szanowna małżonka uraczyła się sałatką z owocami morza.

Obrazek

Obrazek

W tym mieście zawsze podobają mi się konoby wpasowane w gęsto zabudowane wąskie uliczki. Część z nich nie ma dachu, coś jakbyśmy wchodzili w ogrodzone podwórko bez dachu z ustawionymi knajpianymi stołami. ich wystrój może urzekać i przyciągać klientów

Obrazek

Jeszcze patrzę na gołąbki :wink: ...

Obrazek

...i lecimy dalej. Wracamy Jadranką, bo po drodze odwiedzimy Split
danielZS
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 00:16

I co nikt nie wie co to?

Obrazek

Czy wieje nudą Obrazek
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.02.2014 09:13

danielZS napisał(a):I co nikt nie wie co to?

Obrazek

Czy wieje nudą Obrazek

A tam od razu wieje nudą.
Zarobiony jestem.

A na zdjęciu to chyba komar.

:papa:

PS. Więcej zdjęć proszę.
Rafał78
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 06.02.2014 09:56

Vjetar napisał(a):A na zdjęciu to chyba komar.

...i to z tych najgłośniej brzęczących.
danielZS
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 18:38

Vjetar napisał(a):
A na zdjęciu to chyba komar.

Duże te gnoje tam rosną Obrazek

Rafles278 napisał(a):
...i to z tych najgłośniej brzęczących.

... i największych, czyli muchy końskie? Obrazek

Ale tak na serio Rafles pewnie wie, ale nie powie Obrazek
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.02.2014 18:42

Emocji ciąg dalszy... I ja czekam z zapartym tchem na odpowiedź. 8)
danielZS
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 19:10

Bocian napisał(a):Emocji ciąg dalszy... I ja czekam z zapartym tchem na odpowiedź. 8)

Bocian jaja sobie robisz :wink:
danielZS
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 20:19

UWAGA PRODUKCJA FILMOWA!

No dobra to dla tych co nie wiedzą przydługa :lol: podpowiedź wyprodukowana przeze mnie. Przy okazji rzut okiem na widoki z apartamentu.

ps Jakość można poprawić bo jest w HD.
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.02.2014 20:31

danielZS napisał(a):No dobra to dla tych co nie wiedzą przydługa :lol: podpowiedź wyprodukowana przeze mnie.

Ja wiem, to cvrčak cvrči :)
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.02.2014 20:36

Widoki zarąbiste , tylko cóś Ci strasznie , chociaż dość rytmicznie tam skrzypiało :roll:
Naoliwić by to cóś

Pozdrawiam
Piotr
Rafał78
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 06.02.2014 20:47

Ostatnio taki dźwięk słyszałem jak mi się urwał błotnik od roweru :oczko_usmiech:
danielZS
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 20:53

Według tłumacza Google to mi tam kij od krykieta skrzypi Obrazek

Obrazek
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.02.2014 20:54

Dawno temu jak byłem w Omisu i był ze mna mój kumpel, on był pierwszy raz, to o 5 rano wstał i spłuczkę w kiblu naprawiał bo myślał, że to to tak rzęzi :lol:
danielZS
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 20:56

Bocian napisał(a):Dawno temu jak byłem w Omisu i był ze mna mój kumpel, on był pierwszy raz, to o 5 rano wstał i spłuczkę w kiblu naprawiał bo myślał, że to to tak rzęzi :lol:

Obrazek
Rafał78
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 06.02.2014 21:00

Ja za pierwszym razem zdiagnozowałem walnięte łożysko w prawym tylnym kole.
Dopiero gdy się zatrzymałem.....aaahhhaaa więc to nie koło :)

Ale bez tej muzyki nie wakacji w Cro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Marusici 2013 i co nieco w okolicy II - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019