Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici 2013 i co nieco w okolicy II

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 04.02.2014 20:36

W te wakacje postanowiłem sobie, że odwiedzę Mostar i ponownie Dubrownik. Ten drugi z uwagi na miejscowość Ston, którą mija się po drodze i stragan ze świeżutkimi ostrygami. Ten pierwszy, gdyż jeszcze tam nie byłem, a dotychczasowe relacje mocno mnie ku temu skłoniły :D Jak Mostar to i Medjugorie, jednak tym czasem w pierwszej kolejności udaliśmy się do Trogiru i Splitu, obowiązkowych punktów do odwiedzenia przez osoby wypoczywające w tych okolicach.

W poprzednich latach do Trogiru, czy Splitu jechaliśmy Jadranką, jednak teraz wybrałem się autostradą. W pamięci pozostała mi dość męcząca nadmorska trasa z uwagi na duży ruch i liczne zatory. Jednak koniecznie trzeba ją zaliczyć chociażby ze względu na cudne widoki. Potem można już sobie śmigać autostradą, tak jak my to zrobiliśmy :oczko_usmiech:

Obrazek

Proponuję właśnie tę trasę zwracając szczególną uwagę na kręty odcinek przed samym Trogirem. W tym miejscu zjeżdżamy ze wzniesienia, gdzie podziwiać możemy piękny widok na wyspę Ciovo i inne drobne wysepki leżące w jej otoczeniu. U podnóża Ciovo wyspa, miasto Trogir, a dalej na południe Split na tle masywu Biokovo.

Obrazek

Z Trogiru, już tyle zdjęć, więc znacznie się ograniczę. Mamy tam ulubioną lodziarnię, w samym centrum miasteczka, której właściciel dobrze rozumie po Polsku i coś niecoś potrafi powiedzieć, to miłe, zawsze więc ją odwiedzamy. W Trogirze koniecznie trzeba przejść się promenadą. Wypadało by również wejść na twierdzę aby popatrzeć na miasto z góry. Nie można też ominąć dużego ryneczku przy miejskim parkingu. Tym razem najważniejszym dla mnie wydarzeniem w Trogirze było sfotografowanie pewnego owada. W Chorwacji występuje on bardzo licznie, praktycznie w każdym miejscu, ale bardzo trudno go wypatrzeć, sami zobaczcie dlaczego

Obrazek

Obrazek

Kto wie co to za gość? Obrazek

W Trogirze zjedliśmy troszkę. Ja swoją ulubioną pizzę z szynką zwaną prszut, a szanowna małżonka uraczyła się sałatką z owocami morza.

Obrazek

Obrazek

W tym mieście zawsze podobają mi się konoby wpasowane w gęsto zabudowane wąskie uliczki. Część z nich nie ma dachu, coś jakbyśmy wchodzili w ogrodzone podwórko bez dachu z ustawionymi knajpianymi stołami. ich wystrój może urzekać i przyciągać klientów

Obrazek

Jeszcze patrzę na gołąbki :wink: ...

Obrazek

...i lecimy dalej. Wracamy Jadranką, bo po drodze odwiedzimy Split
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 05.02.2014 23:16

I co nikt nie wie co to?

Obrazek

Czy wieje nudą Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.02.2014 08:13

danielZS napisał(a):I co nikt nie wie co to?

Obrazek

Czy wieje nudą Obrazek


A tam od razu wieje nudą.
Zarobiony jestem.

A na zdjęciu to chyba komar.

:papa:


PS. Więcej zdjęć proszę.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 06.02.2014 08:56

Vjetar napisał(a):A na zdjęciu to chyba komar.


...i to z tych najgłośniej brzęczących.
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 17:38

Vjetar napisał(a):
A na zdjęciu to chyba komar.


Duże te gnoje tam rosną Obrazek

Rafles278 napisał(a):
...i to z tych najgłośniej brzęczących.


... i największych, czyli muchy końskie? Obrazek

Ale tak na serio Rafles pewnie wie, ale nie powie Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.02.2014 17:42

Emocji ciąg dalszy... I ja czekam z zapartym tchem na odpowiedź. 8)
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 18:10

Bocian napisał(a):Emocji ciąg dalszy... I ja czekam z zapartym tchem na odpowiedź. 8)


Bocian jaja sobie robisz :wink:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 19:19

UWAGA PRODUKCJA FILMOWA!

No dobra to dla tych co nie wiedzą przydługa :lol: podpowiedź wyprodukowana przeze mnie. Przy okazji rzut okiem na widoki z apartamentu.




ps Jakość można poprawić bo jest w HD.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.02.2014 19:31

danielZS napisał(a):No dobra to dla tych co nie wiedzą przydługa :lol: podpowiedź wyprodukowana przeze mnie.

Ja wiem, to cvrčak cvrči :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.02.2014 19:36

Widoki zarąbiste , tylko cóś Ci strasznie , chociaż dość rytmicznie tam skrzypiało :roll:
Naoliwić by to cóś

Pozdrawiam
Piotr
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 06.02.2014 19:47

Ostatnio taki dźwięk słyszałem jak mi się urwał błotnik od roweru :oczko_usmiech:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 19:53

Według tłumacza Google to mi tam kij od krykieta skrzypi Obrazek

Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.02.2014 19:54

Dawno temu jak byłem w Omisu i był ze mna mój kumpel, on był pierwszy raz, to o 5 rano wstał i spłuczkę w kiblu naprawiał bo myślał, że to to tak rzęzi :lol:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 06.02.2014 19:56

Bocian napisał(a):Dawno temu jak byłem w Omisu i był ze mna mój kumpel, on był pierwszy raz, to o 5 rano wstał i spłuczkę w kiblu naprawiał bo myślał, że to to tak rzęzi :lol:


Obrazek
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 06.02.2014 20:00

Ja za pierwszym razem zdiagnozowałem walnięte łożysko w prawym tylnym kole.
Dopiero gdy się zatrzymałem.....aaahhhaaa więc to nie koło :)

Ale bez tej muzyki nie wakacji w Cro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Marusici 2013 i co nieco w okolicy II - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone