Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

mandat za nie opłacenie miejsca parkingowego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maotao
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2014
mandat za nie opłacenie miejsca parkingowego

Nieprzeczytany postnapisał(a) maotao » 23.06.2014 19:49

Witam,

dzisiaj w mieście Omis otrzymałem mandat za nie opłacenie miejsca parkingowego w wysokości 100 kn
czytałem na forum stare posty (rok 2007-2011) żeby nie płacić
wiem, że Chorwacja od roku jest w Unii Europejskiej
pytanie brzmi płacić czy olać sprawę?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 23.06.2014 20:00

Tyle to ja bym zapłacił bo jak pojedziesz za rok a będą to mieli w systemie to Ci dowalą z grubej rury że Ci sie kąpieli odechce. Oczywiście jak cię zatrzymają do kontroli. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2014 20:54

lotnikwsk napisał(a):Tyle to ja bym zapłacił bo jak pojedziesz za rok a będą to mieli w systemie to Ci dowalą z grubej rury że Ci sie kąpieli odechce. Oczywiście jak cię zatrzymają do kontroli. :)


Też tak uważam tzn. warto zapłacić niecałe 60 zeta za "święty spokój". Jeśli natomiast w ciągu najbliższych 5 lat nie zamierzasz pojechać do CRO to pewnie można spróbować zaoszczędzić.... :wink: :lol:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 23.06.2014 21:00

Zawaliłem, ponoszę tego konsekwencje ...
maotao
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) maotao » 25.06.2014 10:12

Gadałem z gospodynią domu, doradziła żeby nie płacić, bo rząd Chorwacki nie będzie ścigał za jeden mandat o tak niskiej kwocie. Inaczej jest z nią, gdyż jest tam zameldowana etc. Chorwacja jest piękna na pewno tu wrócę, ale już nie tym samym autem z powodu jego sędziwego wieku.
Ostatnio edytowano 26.06.2014 20:40 przez maotao, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.06.2014 10:17

maotao napisał(a):Gadałem z gospodynią domu, doradziła żeby nie płacić, bo rząd Chorwacki nie będzie ścigał za jeden mandat o tak niskiej kwocie.

A za dwa, trzy lata będzie płacz, zdziwienie i narzekania, że z byle powodu Chorwaci wolą założyć blokady na kołach albo wsadzają samochód na lawetę i wywożą, niż dać 100 kun mandatu ;)
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 25.06.2014 10:38

Witam. Wstyd mi przyznać ale roku 2013 dostałem mandat w Rogoznicy za nie opłacenie parkingu. ( parkometry faktycznie były a jakoś tak wyszło że nie zapłaciliśmy ). Kwota mandatu to chyba 60 Kun jak dobrze pamiętam. Nie zapłaciliśmy go bez zadnej konsekwencji. A wstyd mi do tej pory pozostał. Pozdro.
Grzegorz Czarnecki
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Czarnecki » 25.06.2014 10:50

maotao napisał(a):Witam,

dzisiaj w mieście Omis otrzymałem mandat za nie opłacenie miejsca parkingowego w wysokości 100 kn
czytałem na forum stare posty (rok 2007-2011) żeby nie płacić
wiem, że Chorwacja od roku jest w Unii Europejskiej
pytanie brzmi płacić czy olać sprawę?


Witam,

Ja bym zapłacił. W ubiegłym roku miałem za szybą mandat na Węgrzech na jakąś śmieszną kwotę około 40 zł. Przekroczyłem czas parkowania o około godzinę (kupiłem bilet parkingowy ale przedłużył mi się powrót do auta). Olałem sprawę. Po kilku miesiącach dostałem wezwanie na kwotę około 300 zł z jakiejś firmy bodajże z Londynu, która zajmuje się ściąganiem mandatów na terenie całej Europy. Zapłaciłem dla świętego spokoju ale już kwotę 300 zł (ponoć są skuteczni w ściąganiu nieopłaconych mandatów)

Pozdrawiam,

Czarnecki Grzegorz
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 25.06.2014 10:59

maotao napisał(a):Witam,

dzisiaj w mieście Omis otrzymałem mandat za nie opłacenie miejsca parkingowego w wysokości 100 kn
czytałem na forum stare posty (rok 2007-2011) żeby nie płacić
wiem, że Chorwacja od roku jest w Unii Europejskiej
pytanie brzmi płacić czy olać sprawę?

Olać sprawę?
Wystawiasz sobie "opinię" takim pytaniem.... :?
Robiąc zakupy płacisz za nie czy też olewasz i wychodzisz..?
Jakaś paranoja.. :x
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2014 11:02

Hmm być może chodzi o organizację EPC, ale sądzę, że mają za krótkie łapki żeby ściągnąć legalnie kasę w PL.
Tzn ja bym takiej podwyższonej kwoty na dzień dzisiejszy nie zapłacił.
A co do mandatu to - jak się nie udało bez mandatu to trzeba zapłacić, a nie kombinować.
Grzegorz Czarnecki
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Czarnecki » 25.06.2014 11:15

ołowiany napisał(a):Hmm być może chodzi o organizację EPC, ale sądzę, że mają za krótkie łapki żeby ściągnąć legalnie kasę w PL.
Tzn ja bym takiej podwyższonej kwoty na dzień dzisiejszy nie zapłacił.
A co do mandatu to - jak się nie udało bez mandatu to trzeba zapłacić, a nie kombinować.


Aż z ciekawości sprawdziłem i masz rację. Wystawcą wezwania jest EURO PARKING COLLECTION PLC

Pozdrawiam
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 25.06.2014 11:30

Mam nadzieje ze Twoj pracodawca cie orznie na wyplacie na 100 zl i jak bedzie swiadom to tez powie A PIERD.... NIE PLACE.

Co za narod i spoleczenstwo kombinatorskie ( a przepraszam sprytne i zaradne)
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 25.06.2014 11:34

Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.06.2014 11:47

Płacić.

A potem zdziwienie i oburzenie jak Polakom przyczepia się łatkę złodzieja, cwaniaka i kombinatora :evil: .
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.06.2014 12:03

maotao napisał(a):Gadałem z gospodynią domu, doradziła żeby nie płacić, bo rząd Chorwacki nie będzie ścigał za jeden mandat o tak niskiej kwocie. Inaczej jest z nią, gdyż jest tam zameldowana etc. Chorwacja jest piękna na pewno tu wrócę, ale już nie tym samym autem z powodu jego sędziwego wieku. :papa:


Brawo :papa:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
mandat za nie opłacenie miejsca parkingowego
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone