Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2012 10:34

weldon napisał(a):Szkoda, że nie zrobiliście sobie takiego zdjęcia, jakbyście podpierali wieżę, żeby się nie przewróciła.

Byłoby oryginalne, nie? ;)

Może trochę szkoda... ale bycie oryginalnym zwykle staramy się zostawić innym :wink:

weldon napisał(a):Deszcz to pryszcz, ale jeżeli w taka pogodę są tam takie tłumy, to, po prostu, nie jestem sobie w stanie wyobrazić, co tam się latem dzieje.

Nie wiem czy taki pryszcz i czy byłbyś taki szczęśliwy jakbyś musiał kropelki co chwilę z obiektywu ścierać :? :wink:
Latem wśród tłumów łatwiej... nie oberwać czyjąś parasolką :lol:

mariusz-w napisał(a):Myślę (na podstawie weneckich obserwacji), że deszcz wpływa jednak na zagęszczenie szlaków.

W Pizie to się raczej nie sprawdziło :? . Uprzedzając fakty, w to miejsce jeszcze wrócimy trochę później no i mimo braku deszczu będzie jeszcze gorzej :roll: .

Wiecie... długi majowy weekend się w Polsce rozpoczął :wink:
mysza73 napisał(a):Czekam na poprawę pogody :wink: i ciąg dalszy

Pogoda trochę nam na szczęście odpuściła jeszcze tego samego dnia a cd... pewnie będzie jutro :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2012 10:44

Franz napisał(a):
kulka53 napisał(a):Porta San Gervasio....

...za którą przepływa jakaś mini rzeczka w której pływają całkiem spore rybki :) .

Nad nią zaparkowałem wóz.

Odważny jesteś :)
Ja mam zwykle większe obawy by się zapuszczać za mury i na starówki :wink:

weldon napisał(a):Muszę się przyznać, że pchanie nie przyszłoby mi do głowy ...


Widocznie nie masz w sobie niszczycielskich zapędów :D

mysza73 napisał(a):My w Pizie mieliśmy zdecydowanie lepszą pogodę


Właśnie takiej pogody zazdrościliśmy gdy przyszło nam moknąć pod parasolkami....
Tłumy mniejsze rzeczywiście to i warunki na podpórki były :cool:

Pozdrawiam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 30.05.2012 10:47

kulka53 napisał(a):Obrazek


Cyprys pozazdrościł wieży, też krzywy. 8O :)

pzdr :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 30.05.2012 10:53

Magia krzywej wieży ? :D :D :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.05.2012 11:21

Da się wyprostować w PS'ie ... ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.05.2012 11:28

Mimo mało udanej pogody fotki ciekawe, uchwyciliście kilka istotnych szczegółów, których np. ja nie zauważyłem będąc w Pizie.

Piza - w mojej opinii, mimo szalonych tłumów (byłem w sierpniu, ale widzę, że pod koniec kwietnia podobnie) warto!

To jedno z miejsc obowiązkowych, o kórych słyszało się już jako małe dziecko (Wieża Eiffla, Krzywa Wieża, Koloseum) i koniecznie trzeba zweryfikować swoje wyobrażenia.

Ja się absolutnie nie zawiodłem (i czuję, że Wy też nie) :) i tego życzę każdemu. Często zdarza się, że ludzie będąc w jakimś bardzo znanym miejscu majac poczucie "ok, widziałem to na tylu filamch, na ogromnej ilości zdjęć i jakos na żywo spodziewałem się ..."

No właśnie - czego się spodziewał? ... Każde miejsce jest inne, każdy człowiek jest inny, jednym podoba i wywołuje drżenie serca i rąk COŚ, a na innych to samo nie robi większego wrażenia.

Każdy podrózuje i przeżywa jak chce, zwiedza, co chce oraz podoba mu się, to, co mu się podoba (np piosenki, które juz kiedyś słyszał ;)

pozdrowienia :)

:roll:

PS. Podjechaliście do Marina di Pisa zobaczyć Morze Liguryjskie? :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2012 11:52

weldon napisał(a):Da się wyprostować w PS'ie ... :wink:

Pewnie i się da, ale ja nie umiem :wink:
Natomiast zauważyliśmy co innego... robiąc zdjęcia wieży trzeba się nieźle starać, żeby ona wyszła krzywo 8O . Jakoś instynktownie, celując, aparat ustawia się tak że ona wychodzi pionowo a krzywo jest wszystko inne :roll: . Ja po paru próbach dałem sobie spokój :wink: , Małgosi wychodziło to lepiej :) , chociaż zwykle to ona ma większy problem z robieniem prostych zdjęć...

tony montana napisał(a):fotki ciekawe, uchwyciliście kilka istotnych szczegółów

Dzięki :) , z pewnością tych szczegółów jest tam ogromna ilość i kto inny zobaczyłby jeszcze jakieś inne :)

Widzę, że masz podobne zdanie i o samej Pizie i o tym, że jest to jedno z miejsc które trzeba zobaczyć... myśmy tym najbardziej znanym miejscem rzeczywiście się nie rozczarowali i w sumie gdyby nie ten przeszkadzający deszcz byłoby jeszcze dużo lepiej. A ponieważ jeszcze tam wróciliśmy :wink: , wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Trudno tam było oczekiwać pustek, nie oczekiwaliśmy ich i nie zawiedliśmy się :lol:

Na pisanie tu o sposobach na spędzanie czasu wolnego i wyższości jednych nad innymi zużyto pewnie niejedną klawiaturę :wink: , a przecież nie od dziś wiadomo, że o gustach i o tym co komu pasuje się nie dyskutuje :) .

Morze Liguryjskie zobaczyliśmy, co prawda nie w Marina di Pisa a trochę gdzie indziej. I to miejsce zapamiętamy zdaje się do końca życia :roll: ...o czym wkrótce.

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.05.2012 12:11

kulka53 napisał(a):
weldon napisał(a):Da się wyprostować w PS'ie ... :wink:

Pewnie i się da, ale ja nie umiem :wink:
Natomiast zauważyliśmy co innego... robiąc zdjęcia wieży trzeba się nieźle starać, żeby ona wyszła krzywo 8O . Jakoś instynktownie, celując, aparat ustawia się tak że ona wychodzi pionowo a krzywo jest wszystko inne :roll: .


Wtedy zdjęciem trzeba obracać.

:lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.05.2012 12:14

No to czekam na waszą wizytę i zdjecia z ... Sopotu ;)
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 30.05.2012 12:47

weldon napisał(a):Szkoda, że nie zrobiliście sobie takiego zdjęcia, jakbyście podpierali wieżę, żeby się nie przewróciła.

Byłoby oryginalne, nie? ;)

:D


Ja bym zrobił tak: jeden małżonek trzyma się za głowę z przerażoną miną, a drugi ze wściekła miną, wskazuje na wieżę, wytykając mu "Patrz coś nabroił!".

Problemem może być jednak consesus przy obsadzaniu ról... :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 30.05.2012 12:59

Jacek S napisał(a):
kulka53 napisał(a):
weldon napisał(a):Da się wyprostować w PS'ie ... :wink:

Pewnie i się da, ale ja nie umiem :wink:
Natomiast zauważyliśmy co innego... robiąc zdjęcia wieży trzeba się nieźle starać, żeby ona wyszła krzywo 8O . Jakoś instynktownie, celując, aparat ustawia się tak że ona wychodzi pionowo a krzywo jest wszystko inne :roll: .


Wtedy zdjęciem trzeba obracać.

:lol:


Dopóki sami nie zobaczyliśmy - też myśleliśmy że może autorzy zdjęć specjalnie je obracają. :wink:
Trawnik gdzie stoi wieża nie trzyma pionu (no raczej horyzontu), pozostałe budowle są postawione na równym terenie. To jeszcze jedno utrudnienie. Nie dość, że wieża krzywa to stoi na krzywym trawniku. 8O Powoduje to, że jak robisz zdjęcie kąt między wieżą a tym trawnikiem jest jeszcze mniejszy niż w rzeczywistości i dlatego prostuje się instynktownie wieżę. Z większej odległości jest łatwiej. :D

weldon napisał(a):No to czekam na waszą wizytę i zdjecia z ... Sopotu ;)


Byliśmy już kiedyś w Sopocie (zdjęcia tak stare że pożółkły) a że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki to już wiesz, że nie damy się skusić krzywym dyskotekowym domkiem. O nie !!!

DarCro napisał(a):
weldon napisał(a):Szkoda, że nie zrobiliście sobie takiego zdjęcia, jakbyście podpierali wieżę, żeby się nie przewróciła.

Byłoby oryginalne, nie? ;)

:D


Ja bym zrobił tak: jeden małżonek trzyma się za głowę z przerażoną miną, a drugi ze wściekła miną, wskazuje na wieżę, wytykając mu "Patrz coś nabroił!".

Problemem może być jednak consesus przy obsadzaniu ról... :wink:


A kto by nam to zdjęcie robił, ja swojego pentaxa nikomu nie dałabym nawet na chwilkę. :wink:

I najważniejsze - jak tę scenkę w takim tłumie zrealizować. Miejsce oblegane przez turystów z całego świata, co mam nadzieję jeszcze uda mi się potem pokazać, miejsce oblegane jest przez takich sprzedawców "od ręki" i bezdomnych i w ogóle poza turystami różnych podejrzanych typów.
Czyli jak jest tłum strzeż się i pilnuj swojego aparatu. :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.05.2012 13:02

U nas potrafią takie miejsca, odpowiednio oznakować ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.05.2012 13:17

weldon napisał(a):U nas potrafią takie miejsca, odpowiednio oznakować ;)


kulka53 napisał(a):I najważniejsze - jak tę scenkę w takim tłumie zrealizować. Miejsce oblegane przez turystów z całego świata, co mam nadzieję jeszcze uda mi się potem pokazać, miejsce oblegane jest przez takich sprzedawców "od ręki" i bezdomnych i w ogóle poza turystami różnych podejrzanych typów.
Czyli jak jest tłum strzeż się i pilnuj swojego aparatu.


Trzeba uważać:

kulka53 napisał(a):Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2012 19:31

30 kwietnia, poniedziałek c.d.

Na szczęście przejaśniło się i przestało padać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A zatem z chęcią wyruszymy by zobaczyć w Pizie coś więcej niż absolutne hitowe minimum :D . Lawirując pomiędzy wciskającymi zegarki handlarzami opuszczamy Pole Cudów. Pierwszym ciekawym obiektem po drodze, nieopodal Porta a Lucca są pozostałości rzymskich term.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogoda poprawiła się na tyle, że nawet wyszło słońce 8O . Zalane deszczem ulice zaczęły parować, zrobiło się gorąco i duszno...

Kościół Santa Katerina. Był chyba w remoncie, dlatego nie podeszliśmy bliżej.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 04.06.2012 14:26 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2012 19:32

Piza ma całkiem spore, rozległe stare centrum. Podobnie jak w Weronie sporo jest miejsc do których można by podejść, zaglądnąć, a na to nie będziemy mieli czasu, a zwłaszcza sił. Dlatego trzeba było wybrać trasę optymalną....

Pizańskie uliczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przykład szczegółowego opisania czego, gdzie, kiedy i dlaczego nie wolno :wink:

Obrazek
Ostatnio edytowano 04.06.2012 14:27 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone