Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.06.2016 08:34

kulka53 napisał(a):
A dla "podgrzania atmosfery" :wink: jeszcze napiszę, że po południu wybieramy się kawałek za Wrocław pooglądać pojazd, który być może zastąpi Skodę w naszych podróżach 8O :cool: , przynajmniej tych dalszych.

Pozdrawiam :D


No ciekawa jestem bardzo co to będzie ... :mrgreen: ,
choć w sumie to ... Wy i nie Wasza Skoda ... to już nie będzie to samo 8O :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.06.2016 07:17

kmichal napisał(a):... no, no ... 8) ... zmiany, zmiany, zmiany ... :wink: ... jestem ciekaw czym we wrześniu na Cyklady pojedziecie :?: ... :mrgreen: ...

Rzeczywiście, zmiany.... bo wychodzi na to (póki co), że we wrześniu nie będzie Cyklad. Ba, nie będzie Grecji 8O :cool: .
Ale to za wcześnie by przesądzać.
A pojazd to tak jakby przy okazji :lol:

mysza73 napisał(a):No ciekawa jestem bardzo co to będzie ... :mrgreen:

Na razie jeszcze transakcja nie została dokonana, choć wszystko wskazuje, że tak będzie.
Ale nie mówię, by nie zapeszać :roll:
Małgosia jest bardzo "za", ja (jak zawsze) mam trochę obaw przed nowościami :roll:
Jak wszystko stanie się faktem, zaprezentujemy to "cudo" :wink:

mysza73 napisał(a):w sumie to ... Wy i nie Wasza Skoda ... to już nie będzie to samo 8O :wink:

No właśnie też o tym pomyślałem 8O :wink:
Ale gdyby co, Skoda rzecz jasna zostaje w rodzinie :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.06.2016 07:47

kulka53 napisał(a):
kmichal napisał(a):... no, no ... 8) ... zmiany, zmiany, zmiany ... :wink: ... jestem ciekaw czym we wrześniu na Cyklady pojedziecie :?: ... :mrgreen: ...

Rzeczywiście, zmiany.... bo wychodzi na to (póki co), że we wrześniu nie będzie Cyklad. Ba, nie będzie Grecji 8O :cool: .

NA szczęście jest buźka na końcu, bo już się przestraszyłam, że nie będzie, co w zimie czytać....



kulka53 napisał(a):Ale gdyby co, Skoda rzecz jasna zostaje w rodzinie :)
Wiernych towarzyszy się nie pozbywa....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.06.2016 08:44

kulka53 napisał(a):Jak wszystko stanie się faktem, zaprezentujemy to "cudo" :wink:

Koniecznie ... :mrgreen:

kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):w sumie to ... Wy i nie Wasza Skoda ... to już nie będzie to samo 8O :wink:

No właśnie też o tym pomyślałem 8O :wink:
Ale gdyby co, Skoda rzecz jasna zostaje w rodzinie :)

Znaczy będziecie mieć auto tylko na słoneczne dni :oczko_usmiech:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.06.2016 08:54

kulka53 napisał(a):Rzeczywiście, zmiany.... bo wychodzi na to (póki co), że we wrześniu nie będzie Cyklad. Ba, nie będzie Grecji .


... nie będzie Cyklad, nie będzie Grecji ... :roll: ... ale mowa o wrześniu - więc albo termin się zmieni, albo szykuje się jakaś mega "bomba" wakacyjna ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):A pojazd to tak jakby przy okazji


... muszę z rodzinką pogadać czy byśmy "przy okazji" też autka nie zmienili ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam i czekam na wieści ... :papa: ...
shigella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shigella » 12.06.2016 15:26

Pozdrawiam serdecznie i widzę że szykują się urozmaicone nowości! czekamy na szczegóły!

A ja tak zupełnie na gorąco tuż po powrocie po dwudniowej podróży (jeszcze nie rozpakowani, koty nam w torbach buszują...) chciałam powiedzieć, że po raz kolejny bardzo serdecznie dziękujemy za wskazówki i opisy z Waszych relacji, które były nadzwyczajnie pomocne w podróży. Wróciliśmy z Grecji - Peloponez głównie i trochę Chalkidiki i na szybko chciałam rzec, że po raz drugi dzięki wielkie za opis trasy na Olimp (ja z uwagi na kolano nie powtórzyłam wejścia ale wszyscy inni tak), opis wejścia na Profitis Ilias (i dojazdu do schroniska) w górach Tajget (tu kolano dało radę, dzięki temu, ze startowaliśmy spod schroniska, a nie 500 m niżej), za miejscówkę na nocowania na Riwierze Olimpijskiej oraz cudowną po raz drugi na Sithonii, a przede wszystkim za inspirację do takiego rodzaju wyjazdów. Chciałam też napisać, że tym razem po raz pierwszy byliśmy w liczniejszym niż dwuosobowe towarzystwo - było nas piątka w dwóch autach i sprawdziło się to rewelacyjnie! oczywiście dzięki temu, że nasi towarzysze to wspaniali ludzie i już w niejednej wspólnej wyprawie braliśmy udział, oraz że ich też zachwyciło takie podróżowanie. Co do autka na takie podróże to z zazdrością pewną patrzyliśmy na VW Transportera przyjaciół - to jest dopiero luksus. Czy coś takiego macie na oku? My we dwójkę w naszej obiektywnie dużej i długiej Vectrze kombi (Opel) czuliśmy się nieco stłoczeni w porównaniu... :O :)

Miejscówek noclegowych mamy kilka nowych ciekawych na plażach i w zakątkach Grecji, na razie istnieją jako punkty w GPSie, po ogarnięciu najważniejszych spraw bieżących i zaległości pracowych będziemy spisywać i zapodawać, bo aż głupio, że tylko korzystamy.

Pozdrawiam gorąco także w imieniu naszych przyjaciół -towarzyszy podróży. Wspominaliśmy Was i Wasze wyprawy wielokrotnie nad greckim morzem.
Życzymy udanej decyzji względem autka i dalszych udanych wypraw :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.06.2016 20:54

piekara114 napisał(a):Wiernych towarzyszy się nie pozbywa....

Zgadza się, a Skoda 16-stoma bezawaryjnymi latami zasłużyła na odpoczynek i dobre traktowanie, taką spokojną emeryturę (a nie zajeżdżenie w rok, co nie byłoby wykluczone po sprzedaży).
kmichal napisał(a):... nie będzie Cyklad, nie będzie Grecji ... :roll: ... ale mowa o wrześniu

No tak... możliwe że nie będzie, we wrześniu i w ogóle w tym roku. Tzn na dziś plany są takie a co ostatecznie wybierzemy, za wcześnie rozważać.

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):A pojazd to tak jakby przy okazji

... muszę z rodzinką pogadać czy byśmy "przy okazji" też autka nie zmienili ... :mrgreen: ...

I jak rozmowy? :wink:

Nasze nowe auto naprawdę wyszło zupełnie przypadkiem i niespodziewanie, tuż przed wyjazdem z Sardynii czyli 2 tygodnie temu uznaliśmy, że takie właśnie - czemu nie, może byłoby odpowiednie :roll: , a teraz już od prawie tygodnia stoi pod domem, na dodatek w wersji specjalnej :lol: . Jak nie potrafiliśmy podjąć decyzji przez dobre kilka lat, tak teraz - w kilka dni :cool:

mysza73 napisał(a):
kulka53 napisał(a):Jak wszystko stanie się faktem, zaprezentujemy to "cudo" :wink:

Koniecznie ... :mrgreen:


Prezentacja foto za czas jakiś... bo nie mieliśmy głowy do fotek :roll: .
Póki co - trzy słowa w temacie...
Volkswagen Caddy Tramper 8O :) - i wszystko jasne :idea:

shigella napisał(a):...

I my witamy ponownie :)
Zawsze bardzo się cieszymy widząc Cię w naszym wątku :idea: i z tego, że w tak szerokim zakresie korzystacie z naszych doświadczeń zapewne dokładając wiele swoich miejsc i przeżyć :)
shigella napisał(a):VW Transportera przyjaciół - to jest dopiero luksus. Czy coś takiego macie na oku?

Marka ta sama, rozmiar inny :wink: , Caddy jest zdecydowanie mniejszy, ale nam właśnie o coś takiego chodziło. Jak najmniejsze, nie rzucające się w oczy, a jednocześnie wygodniejsze (łóżko) nowocześniejsze (klima) i z mocniejszym silnikiem do sprawniejszego (i cichszego) pokonywania odległości. Stąd pomysł na Caddy i zupełnie przypadkowa, spontaniczna realizacja tego pomysłu w wersji Tramper czyli weekendowo-wyprawowej. Zobaczymy jak się sprawdzi, na razie jesteśmy zadowoleni... i czekamy na pierwszą możliwość wypróbowania auta w praktyce. Może za jakiś miesiąc...
Pozdrawiam serdecznie i do kolejnego zobaczenia :idea: :D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.06.2016 21:02

kulka53 napisał(a):I jak rozmowy?


... jak na razie niestety nie ma na to szans ... :roll: ... ale mam nadzieję, że Roomek nam jeszcze posłuży ... :) ...

kulka53 napisał(a):Volkswagen Caddy Tramper


... gratuluję ... :) ... niech służy przynajmniej tak długo i dobrze jak jego poprzedniczka ... :wink: ...
Pozdrawiam.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.06.2016 20:29

kulka53 napisał(a): Caddy jest zdecydowanie mniejszy

Co nie zmienia faktu, że to już prawie kamper 8) :wink: ! A przed Wami mnóstwo nowych możliwości odkryczych :D 8) :hut: . Super!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.06.2016 21:17

kulka53 napisał(a):Volkswagen Caddy Tramper
Toż to normalny camper! Super i mega pozytywnie zazdroszczę. Sama bym się na takie skusiła. Właśnie liczę ile jeszcze lat syn z nami będzie chciał jeździć, ale coś nie chce przestać i się odciąć od rodziców :wink:
Czekam na zdjęcia część mieszkalnej, jak to w rzeczywistości jest...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.06.2016 07:56

kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
kulka53 napisał(a):Jak wszystko stanie się faktem, zaprezentujemy to "cudo" :wink:

Koniecznie ... :mrgreen:


Prezentacja foto za czas jakiś... bo nie mieliśmy głowy do fotek :roll: .
Póki co - trzy słowa w temacie...
Volkswagen Caddy Tramper 8O :) - i wszystko jasne :idea:

No to gratulacje :!: :mrgreen:
Ciekawe gdzie go przetestujecie :wink:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 15.06.2016 13:12

Dycha na forum i relacje w dychę :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.06.2016 13:20

kaszubskiexpress napisał(a):Dycha na forum i relacje w dychę :wink:

Ty lepiej zacznij swoją pisać to do drugiej dychy szybko dojdziesz :oczko_usmiech:,

jak Capri :?: :wink:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 15.06.2016 14:38

mysza73 napisał(a):
jak Capri :?: :wink:

Odpowiem w Twojej, żeby nie robić gospodarzom bałaganu.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 15.06.2016 17:41

kulka53 napisał(a):Volkswagen Caddy Tramper.


Czyli stajnia...ta sama... :wink:...a raczej grupa... :)
Dobrze ,że skody nie sprzedaliście...bo mogłaby skończyć tak jak pisałeś...Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 508
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone