Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.11.2015 08:45

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):No to co... jedziemy jeszcze dalej?

... jedźcie, jedźcie ... :wink: ... ja zostaję na dłużej w Heronisos - jak dla mnie idealne miejsce na wakacyjny pobyt ... :mrgreen: ...

Pojedziemy dalej, można powiedzieć wciąż będąc w Heronissos :wink: :D
Rzeczywiście to całkiem urokliwe miejsce i okolica ładna.
Jak ktoś lubi takie "dziury" , to czemu nie, zapewne parę pokoików do wynajęcia można by znaleźć. Sifnos nieduża, łatwo w razie potrzeby dojechać do cywilizacji :cool:
Nie wiem tylko jak tam jest gdy wieje meltemi, osada nie wygląda na szczególnie osłoniętą :roll: a nam akurat na Sifnos nie wiało.
Chociaż, gdy wieje, wszędzie robi się mniej przyjemnie....

ajdadi napisał(a):Pewnie :!: ...oczywiście jadę z Wami :) Pozdrawiam

Póki co, daleko nie pojedziemy :wink:
Pisząc "dalej" miałem na myśli - jeszcze dalej na północ :cool:
longtom napisał(a):Merci beaucoup :!:

Obrazek

:D

Hmmm... jakiś strasznie długi masz ten link, nie wiem dlaczego :roll:
Ale fakt, że lepiej długi niż żaden :)

Obrazek się nie pokazuje bo obcięło Ci końcówkę linka z numerem zdjęcia (za "no" jest właśnie ten numer)
To obcinanie to częsta przypadłość :roll: . Gdy wstawia się linki jeden po drugim, w kolejności w jakiej są w albumie, tego problemu nie ma. Gdy chcesz wstawić zdjęcia w inny sposób, przechodząc między nimi czasem właśnie zdarza się to obcinanie, trzeba zwracać na to uwagę i zwykle wystarczy wykonać "kopiuj-wklej" jeszcze raz :)

:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.11.2015 10:44

17 września, czwartek c.d.

Dalej niż Heronisos na północ jest już tylko kościółek Agios Georgios. Kawałek szutrówką pod górę i przed nami... brama :?
Zamknięta :?

Obrazek

Nie takie bramy się już otwierało.... :cool:

To zdjęcie powyżej zrobiliśmy już wracając, na dowód, że zawsze zamykamy drzwi za sobą :lol: . A ten czerwony samochodzik przyjechał trochę po nas... nie byli to Polacy :wink: .

Tak czy inaczej, nieważne, autem czy pieszo. Warto tutaj być :idea: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.11.2015 10:44

Agios Georgios był otwarty, oprócz nas nie było tu zupełnie nikogo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skoda Felicia na Sifnos :wink:

Obrazek

Nieco powyżej kościółka kiedyś stała średniowieczna, duża świątynia. Pozostał po niej tylko fragment zarysu absydy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.11.2015 10:45

Skoro można było iść jeszcze kawałek dalej – poszliśmy :D

Obrazek

Dopiero stąd widać jak nieduże jest Heronisos i w jakiej głębokiej zatoce leży

Obrazek

O, ktoś idzie :)

Obrazek

OOO, a tu ktoś nas zauważył 8O

Obrazek

Obrazek

Ten ktoś ma ciekawszy obiekt do obserwacji :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ujście zatoki na zachód

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.11.2015 10:46

Jak dla mnie – ekstra :idea:

Obrazek

Obrazek

Agios Georgios coraz dalej

Obrazek

Trójka przybyszów skierowała się do kościelnej absydy :roll:

Obrazek

Cechą charakterystyczną Sifnos są monastyry na szczytach gór....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na samym końcu przejezdnej dróżki były pozostałości po zagrodzie dla kóz, dalej iść nie było sensu. Wróciliśmy do auta i odjechaliśmy, to było naprawdę fajne miejsce, jak dla mnie najładniejsze na całej wyspie.

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.11.2015 10:56

kulka53 napisał(a):Jak dla mnie – ekstra :idea:

Obrazek


... jak dla mnie - również ... :D ...
Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.11.2015 12:03

kulka53 napisał(a):Hmmm... jakiś strasznie długi masz ten link, nie wiem dlaczego :roll:
Ale fakt, że lepiej długi niż żaden :)

Obrazek się nie pokazuje bo obcięło Ci końcówkę linka z numerem zdjęcia (za "no" jest właśnie ten numer)
To obcinanie to częsta przypadłość :roll: . Gdy wstawia się linki jeden po drugim, w kolejności w jakiej są w albumie, tego problemu nie ma. Gdy chcesz wstawić zdjęcia w inny sposób, przechodząc między nimi czasem właśnie zdarza się to obcinanie, trzeba zwracać na to uwagę i zwykle wystarczy wykonać "kopiuj-wklej" jeszcze raz :)

:papa:

1. Też zwróciłem uwagę, że mój link jest strasznie długi,
ale
2. na moim komputerze fotka była widoczna. 8O
(dziś sprawdziłem na innym i rzeczywiście fotki nie widać :( ).
3. kopiowałem i wklejałem kilka razy i do tego różne zdjęcia, jest jak samo.
(jedyny pomysł mam taki, że "schowek" na linka jest mało pojemny i obcina końcówkę)

Jakby na to nie patrzeć mam kłopot. :(
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.11.2015 12:22

Może teraz :?:

Obrazek

Obrazek

Link krótszy, co prawda bez "no...." na końcu, ale chyba działa :?:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21052
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 26.11.2015 13:58

kulka53 napisał(a):
ajdadi napisał(a):Pewnie :!: ...oczywiście jadę z Wami :) Pozdrawiam

Póki co, daleko nie pojedziemy :wink:
Pisząc "dalej" miałem na myśli - jeszcze dalej na północ :cool:



Opłacało się z Wami jechać :) ...nawet tylko kawałeczek dalej na północ... :wink:
Widoczki rewelacyjne 8) Pozdrawiam
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.11.2015 15:59

longtom napisał(a):Może teraz :?:

Obrazek

Obrazek

Link krótszy, co prawda bez "no...." na końcu, ale chyba działa :?:


Działa. :D
Piękne jesienne zdjęcia.


Porównałam z naszym linkiem i ten nasz jest nieco skomplikowany. Bo zawiera kilka / . Po "no" pojawia sie -/i numer zdjęcia z rozszerzeniem jpg. Nam się nazwy bardzo przydają.
Tworzyć linki można na różnych etapach oglądania zdjęć w gmailu.
1.
1zdj.jpg

Na tym poglądowym obrazku umieściłam 3 informacje o tym co możemy zrobić. Możemy kliknąć lewym klawiszem myszy w nazwę albumu (otrzymujemy obrazek nr 2), kliknąć w obrazek (otrzymamy obrazek nr 4) oraz utworzyć link do obrazka czyli ctrl+C. Ten link można wstawić w tekście postu (ctrl+v) ale nalezy uzupełnić [ img ] i [ /img ].
Takie zdjęcie otrzymamy gdy zrobimy link do ekranu pokazanego na obrazku nr 1.
Obrazek

2. Wygląd ekranu z zawartością albumu po kliknięciu w nazwę albumu.
2zdj.jpg


Możemy teraz otrzymać link do zdjęcia (ctrl+c) albo kliknąć lewym klawiszem myszy w zdjęcie i przejść do ekranu pokazanego na zdjęciu nr 4.
To jest zdjęcie utworzone z linka z ekranu nr 2.
Obrazek
ten sam link z usuniętymi "-p-no" . Żeby zobaczyć różnice w linkach można zrobić cytowanie. Podejrzewam, że tak utworzyłeś swój link. Z końcowych znaków umieszczonych w Twoim linku wnioskuję, że wysłałeś zdjęcie o rozmiarze 1360x768. My przygotowujemy zdjęcia w rozmiarze w jakim są pokazywane cro. Czyli np 800x600. Ręczne usunięcie z linku "-p-no" niczego nie zmieniło w wyglądzie zdjęcia.
Obrazek
4. Gdy zostanie kliknięte zdjęcie na ekranie pokazanym na obrazku nr 2 pojawi się zdjęcie.
3zdj.jpg

Zrobienie linka (ctrl+c) dla tego zdjęcia jest taką formą, której my używamy do pokazywania zdjęć na cro.
Obrazek
Linki z gmaila nie mają img w nawiasach.

Może ten nieco przydługi opis wyjaśni przy okazji jak sobie radzić z gmailem.
Powodzenia.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.11.2015 17:37

Wielkie dzięki, podziwiam i szanuję pedagogiczne zacięcie :) . Czasami obcując z komputerem czuję się jak taka akwariowa rybka co gupik się nazywa. :)
A rozróżnienie co jest google+ (taki jakby facebook chyba, bo konta nie mam) a linki do zdjęć trzeba z niego brać, co gmailem (dla mnie to jest konto mejlowe) i jak to się ma do do funkcjonalności googla oznaczonej jako,
Bez tytułu.jpg
z której na logikę powinno się brać linki zdjęć (dodatkowo zdjęcia tam wgrane jakoś się w google+ nie pokazały a udostępniane do Google+ po jednej sztuce te wielolinijkowe linki dawały), do tego jeszcze jest Picassa (tam ostatecznie wgrałem zdjęcia, które w Google+ się jakoś same pojawiły) 8O i do tego z "klasycznym" linkiem.

Obrazek

Link bezpośrednio z Picassy wygląda zresztą podobnie.

Obrazek

pzdr :wink:

PS
A zdjęcia bezpośrednio na Google+ wgrywacie, w chmurę czy jeszcze inaczej :?:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.11.2015 19:27

Hehe, ja też ostatnio dzięki Kulkom przesiadałem się na G

kulka53 napisał(a):Obrazek


SUper to miejsce jest!

A Felicia GODNIE i tak ... wyścigowo wygląda - te ciemne kolory zielone.... lakierowałeś ją bohowo czy co Paweł?
8O 8)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.11.2015 22:13

longtom napisał(a):
longtom napisał(a):Wielkie dzięki, podziwiam i szanuję pedagogiczne zacięcie :) . Czasami obcując z komputerem czuję się jak taka akwariowa rybka co gupik się nazywa. :)

Pedagogiem nie byłam, nie jestem i na 100% nie będę. Ale cieszę się, że coś mi się udało pokazać przejrzyście. Z komputerem nie tylko ty się czujesz taaaak. Ja regularnie mam problem z moim skomplikowanym modemem i ruterem, wtedy podłączam kabel od internetu do tzw poduszeczki pozbawiając się mobilnego internetu do czasu poustawiania skomplikowanego modemu przez o połowę młodszego ode mnie informatyka :D

PS
A zdjęcia bezpośrednio na Google+ wgrywacie, w chmurę czy jeszcze inaczej :?:

Mamy konta mailowe na gmailu, bo od wielu lat je używaliśmy i na to konto się logujemy.
Nie pamiętam jak to dokładnie było ale chyba to gmail nas zapytał czy chcemy to konto mieć w google+.
To co pokazywałam było dla zarejestrowanego użytkownika.
Po zalogowaniu pojawia się lista maili.
W prawy rogu jest kilka opcji, wybieramy ostatnią w pierwszej linii
zdj4.jpg

Wybieramy profil Google+ wtedy na naszym ekranie otrzymujemy pokazywany obrazek nr 1.
zdj7.jpg

Strzałką zaznaczyłam co trzeba wybrać aby przejść do przesyłania zdjęć.
zdj5.jpg

Przesyłanie zdjęć odbywa się hurtowo ale przy wolniejszym łączu w domu paczkami po najwyżej 100 zdjęć w paczce.
zdj6.jpg

Tak jak wcześniej pisałam zawsze zdjęcia są zmniejszone, wyostrzone. Kiedyś używałam pikasy do przesyłania. To było wtedy gdy na gmailu nie istniało jakieś gooogle+. Teraz robię to tak jak opisałam, bez pikasy.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.11.2015 22:17

tony montana napisał(a):A Felicia GODNIE i tak ... wyścigowo wygląda - te ciemne kolory zielone.... lakierowałeś ją bohowo czy co Paweł?
8O 8)


Z kolorami jak wiesz jest różnie, w zależności od oświetlenie i od aparatu. Fuji lubi widzieć absolutnie po swojemu, na każdym zdjęciu w innym odcieniu. Ja już z tym aparatem nie próbuje walczyć. :(
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-21-24,a każda inna-Cyklad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.11.2015 08:27

tony montana napisał(a):A Felicia GODNIE i tak ... wyścigowo wygląda - te ciemne kolory zielone.... lakierowałeś ją bohowo czy co Paweł?
8O 8)

Bo to po prostu ładne auto jest ... :cool:
Kolor jak najbardziej oryginalny :wink: , polerka raz do roku a lakier z tych "nie-eko" więc parę lat wytrzymał :)
Jedynie z maski złazi w jednym miejscu tzw. klar - w Grecji na wyspach z połowa aut tak ma... to chyba wpływ słońca + powietrza nasyconego solą :roll:

Sądzę, że zmyliły Cię przyciemnione szyby :hut: (mam nadzieję, że folia nie zejdzie przez zimę :wink: )

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 471
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone