Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.08.2014 11:28

Fal zupełnie nie widać, ale prom miał spore problemy z przybiciem do portu, podobnie jak to było gdy przybijaliśmy do Folegandros tydzień temu, tak i teraz potrzebne były dwie próby zanim się udało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak dobiliśmy strasznie krzywo :roll:

Obrazek

Obrazek

Pusto było na Sikinos poza sezonem. Przy okazji kilku dni na Ios, koniecznie trzeba będzie i tu podpłynąć na chwilkę...

Obrazek

Obrazek

Jakby co, jeść będzie co :wink:

Obrazek

I pić też :D

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.08.2014 11:29

Jeszcze tu wrócimy :idea:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zachodniej stronie wyspy plaż nie ma już wcale

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przynajmniej takich do których można by dojechać autem, nie ma :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.08.2014 11:29

Skałki pomiędzy Sikinos a Folegandros

Obrazek

Obrazek

Krajobrazy Folegandros już na pierwszy rzut oka trochę różnią się od tych na pozostałych Cykladach. Zresztą, widzieliśmy to tydzień temu :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W miarę upływu czasu wiatr nieco ucichł, tym razem z dobiciem do portu w Karavostasis nie było żadnego problemu.

Obrazek

Niedawno tu spacerowaliśmy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.08.2014 11:30

Karavostasis od strony morza prezentuje się naprawdę ładnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O ile ludzi trochę się dosiadło, samochód nie wjechał tu żaden

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tylko autobus wyjechał

Obrazek

I jeszcze te czerwone krzaczki, które zrobiły na nas takie wrażenie gdy tu byliśmy.

Obrazek

Bardzo ciasne i wąskie jest tutejsze nabrzeże :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sikinos z tej perspektywy dość groźnie się prezentuje

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.08.2014 11:30

Na szczęście będziemy opływać Folegandros z tej ciekawszej „wizytówkowej” strony.

Słynne klify na których zbudowano Chorę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z morza Folegandros jest naprawdę ładną wyspą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plaża na którą nie dojechaliśmy.... może gdyby tak się stało, wrażenia z folegandroskiego pobytu mielibyśmy trochę inne :roll:

Obrazek

Na promie wciąż tłumów nie ma....

Obrazek

Obrazek

Piękna pogoda, znacznie mniejszy wiatr niż rano, leniwa atmosfera na promie... w ogóle nie żałujemy, że opuściliśmy Santorini już rano. Taki rejs to świetne zakończenie fajnego urlopu....

Obrazek

c.d.n.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 16.08.2014 12:07

Taki rejs w połączeniu z fajną pogodą to faktycznie świetne zakończenie urlopu

Pozdrawiam
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 16.08.2014 12:19

Ios - nic straconego. Poza przepiękną Chorą nie ma tam nic. No może nie licząc dziesiątek barów, setek podchmielonych wieczorami jegomości i tonu butelek/puszek walających się tu i ówdzie :) Moim zdaniem miejsce na maks 2-3 dni.
Natomiast Sikinos... To taka niby bardziej popularna Anafi. Cicha i spokojna, mało tam ludzi, widoki piękne (szczególnie zachody słońca w winnicy Manali, wino zresztą też ;) ).
Nie. Nie namówisz mnie na Cyklady :) Nawet pięknymi zdjęciami. Za rok Dodekanez, przekładany kilka razy, a za dwa lata wracam na Peloponez (Lakonia, Mani!), Kythire i choćby wpław to muszę dotrzeć na Antykithire. To będzie taka "moja" jońska Anafi :)
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 16.08.2014 16:26

Te czerwone krzaczki zaadoptowałbym do ogródka, ale pewnie zimy by nie przetrwały.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 17.08.2014 12:35

W końcu nadrobiłem zaległości w Waszej relacji.
Szkoda, że już wracacie, Ios, Sikinos, miło wspominamy te wyspy, stolica Sikinos bardzo mi się podobała. Chyba na jesień je odwiedzicie, bo chyba zmieniliście jednak plany i do Grecji pojedziecie.
Otoczka zachodu słońca w Oia na Santorini (nie piszę tu o krajobrazach) utwierdza mnie w moim zdaniu o tej wyspie. Wasze zdjęcia z Santorini są super, ale moje prywatne zdanie jest takie, że na zdjęciach właśnie ta wyspa wychodzi dużo lepiej niż w rzeczywistości.

Pozdrawiam Serdecznie
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.08.2014 19:04

ajdadi napisał(a):Taki rejs w połączeniu z fajną pogodą to faktycznie świetne zakończenie urlopu

Fakt, trochę już popływaliśmy promami, ale wciąż potrafi to sprawiać nam sporą przyjemność. Zwłaszcza gdy jest tak piękna pogoda i gdy na promie nie ma wielkich tłumów :)

MCR napisał(a):Ios - nic straconego. Poza przepiękną Chorą nie ma tam nic. No może nie licząc dziesiątek barów, setek podchmielonych wieczorami jegomości i tonu butelek/puszek walających się tu i ówdzie :) Moim zdaniem miejsce na maks 2-3 dni.

Wiem, wiem, że nie przepadasz za Ios :lol:
Nam się bardzo na Twoich zdjęciach podobała... mam nadzieję, że o jakiejś mocno pozasezonowej porze znaleźlibyśmy sobie tam jakąś przytulną plażę jeszcze/już bez puszek i butelek :cool: . Ale faktycznie więcej niż 3-4 dni bym tam nie planował.
MCR napisał(a):Natomiast Sikinos... To taka niby bardziej popularna Anafi. Cicha i spokojna, mało tam ludzi, widoki piękne (szczególnie zachody słońca w winnicy Manali, wino zresztą też ;) ).

Sikinos bardziej popularna niż Anafi? To chyba z tego powodu, że leży pomiędzy mocno popularnymi Folegandros i Ios? Bo plaż to tam za wiele nie ma, do zwiedzania chyba też...
Co nie znaczy, że na jakieś 2 dni się tam kiedyś przy okazji nie wybierzemy :)
MCR napisał(a):Nie namówisz mnie na Cyklady :) Nawet pięknymi zdjęciami. Za rok Dodekanez, przekładany kilka razy, a za dwa lata wracam na Peloponez (Lakonia, Mani!), Kythire i choćby wpław to muszę dotrzeć na Antykithire. To będzie taka "moja" jońska Anafi :)

Kogoś, kto już na Cykladach był (i to nieraz), myślę że szczególnie namawiać już nie trzeba :wink: . Ale sami wiemy, że warto zrobić sobie chwilę przerwy na również piękne i ciekawe inne archipelagi. Nam np bardzo do gustu przypadła północnoegejska Limnos :)
No a Kithira to w ogóle inna bajka :cool: , trochę teraz żałuję, że nie pomyślałem o Antikithirze, no ale to były nasze greckie początki i nawet w rozkładach promów się nie bardzo orientowałem :?

DarCro napisał(a):Te czerwone krzaczki zaadoptowałbym do ogródka, ale pewnie zimy by nie przetrwały.

Pewnie nie, no chyba że w podgrzewanej szklarni :)
No i problem jeszcze byłby taki, że one tylko za daleka wyglądają na małe, z bliska miały tak z półtora metra wysokości i zajmowały całkiem pokaźną objętość. Do osobówki ciężko byłoby wepchać :lol: .

KOL napisał(a):Ios, Sikinos, miło wspominamy te wyspy, stolica Sikinos bardzo mi się podobała. Chyba na jesień je odwiedzicie, bo chyba zmieniliście jednak plany i do Grecji pojedziecie.

Tak, zanosi się, że pojedziemy, ale na krótko, dlatego Cyklady odpadają :?
Chwilę się zastanawialiśmy co można z robić z tygodniem urlopu w Grecji :roll: , no i ostatecznie jakiś pomysł wpadł nam do głowy. Zobaczymy jak to pójdzie.

KOL napisał(a):Otoczka zachodu słońca w Oia na Santorini (nie piszę tu o krajobrazach) utwierdza mnie w moim zdaniu o tej wyspie. Wasze zdjęcia z Santorini są super, ale moje prywatne zdanie jest takie, że na zdjęciach właśnie ta wyspa wychodzi dużo lepiej niż w rzeczywistości.

:lol:
No tak właśnie myślałem że nie wszystkim ta "otoczka" może przypaść do gustu :D .
Nas to trochę bawiło, potraktowaliśmy ten zachód jako zjawisko przy którym jak się okazało można obserwować różne scenki rodzajowe mające miejsce tylko tam. Na pewno nie żałujemy tego tygodnia na Santorini, to była całkiem fajna przygoda, a wyspa, o tej porze roku - oswajalna. Ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że przez tydzień wcale się tam nie nudziliśmy, cały czas było co robić, a i byłoby też, gdybyśmy mieli do dyspozycji jeszcze 2-3 dni. Rzeczywiście, zlatuje się tam tłumnie bardzo międzynarodowe i bardzo przypadkowe towarzystwo, zwyczajnie potraktowaliśmy to jako swoistą ciekawostkę :) .

Pozdrawiam :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.08.2014 11:01

15 maja, czwartek c.d.

Południe już minęło a przed nami jeszcze całkiem ładny kawałek morskiej drogi no i jeszcze kilka wysp :) . Sądziłem że na trasie promu znajdzie się także Kimolos, ale w miarę upływu czasu po obranym kursie widać było, że tę sympatyczną wysepkę jednak ominiemy. Za to z niezbyt dalekiej odległości mogliśmy pooglądać Poliegos, największą niezamieszkałą grecką wyspę.

Obrazek

Okazało się, że nie na darmo Poliegos określana jest jako bardzo ciekawa, trzecia po Milos i Kimolos kolorowa wyspa 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na wyspie wyraźnie widać było kilka (na pewno dwie) całkiem dobrze z daleka wyglądających plaż, ale właśnie... z daleka :? , zdjęcia nie wyszły za dobrze.

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.08.2014 11:01

Tuz obok leży niewiele większa, ale jednak zamieszkała Kimolos

Obrazek

Obrazek

A pomiędzy tymi trzema wyspami jest kilka skałek, wśród których zbudowano kościół 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I nawet całkiem fajna plaża tam jest :D

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.08.2014 11:02

A z drugiej strony leży Milos 8O . Popatrzmy więc na tę bliską sercu wyspę.

Obrazek

Na pierwszym planie – kopalnia i port załadunkowy Voudia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pollonia i najwyższy szczyt Milos – Profitis Ilias.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 18.08.2014 11:15 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.08.2014 11:03

Profitis Ilias i okolice Sarakiniko... dość daleko jednak byliśmy i dokładnej lokalizacji tego cudu natury nie udało nam się odnaleźć. W końcu po raz pierwszy mamy okazję popatrzeć na tę część Milos od strony morza :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może to tu?

Obrazek

Powoli zbliżamy się do wejścia do zatoki.

Obrazek

Obrazek

Już widać „niedźwiadki” :)

Obrazek

Trochę pojeździliśmy 2 lata temu po tych szutrówkach.... :)

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.08.2014 11:03

Rzut oka na drugą stronę i ogromną, wystającą z morza skałę – Antimilos.

Obrazek

Latarnia u wejścia do zatoki, wysepka Megali Akradia.

Obrazek

Milosowe kolorki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

„Niedźwiadki” z bliska... bardzo fajne są te skałki, przypominają różne zwierzęta w miarę zmiany położenia obserwatora :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 430
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone