Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.07.2014 15:52

kulka53 napisał(a):Obrazek


Urokliwe i takie uspokajające... :D

Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.07.2014 16:02

Dla odmiany od mojej alpejskiej zieleni miło było popatrzeć na Wasze błękity :P ,
zdjęcia tradycyjnie cudne :P .
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.07.2014 18:27

longtom napisał(a):Piękny dzień, piękne zdjęcia, piękne spotkanie.


Nic dodać nic ująć

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.07.2014 19:34

kulka53 napisał(a): kmichal napisał(a):Zgadza się było ... fantastycznie ... :lol: ... co prawda nastąpiło kilka zmian w programie ( czyt. kilka punktów wypadło )


A to już norma, zawsze plan jest zbyt napięty i ostatecznie czasu trochę brakuje... albo człowieka dopada słodkie lenistwo :lol:


... "bez bicia" przyznam się, że w tym roku dopadło nas słodkie lenistwo ... :lol: ... na usprawiedliwienie mamy to, że żonka nie mogła przeholować a my się po prostu do niej dostosowaliśmy ... :lol: ... a po drugie na wyspie z tak pięknymi plażami byłoby grzechem nie poleniuchować ... :D

... a wracając do głównego tematu czyli do Waszych wspaniałych wojaży to faktycznie takie spotkanie musiało być dużym wydarzeniem dla Wasz wszystkich ... :D ... fajna sprawa ... :D ...

Pozdrawiam i czekam na cd...
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 24.07.2014 20:05

Lidia K napisał(a):Robimy od kilku lat zdjęcia pentaxem z obiektywem (za 600 zł) tamron 18-200 i fuji hs20. Podobnie jak w poprzednim roku nie używałam żadnych filtrów bo poruszamy się po okropnych szutrowych drogach z otwartymi szybami i obiektyw się straszliwie zakurza. Czyszczenie polara, zdejmowanie go we wnętrzach i na makrowych zdjęciach odbierało mi chęć do wyciągania aparatu. I dlatego żeby było jeszcze łatwiej obydwa aparaty w tym roku zostały ustawione na P. W przypadku lustrzanki po każdym zdjęciu sprawdzałam czy trzeba zmienić EV i zrobić drugie zdjęcia. A to zależało od obiektu (jasny czy ciemny).
Światło i miejsce jest takie jakie zastaniemy w danej chwili (przeważnie bardzo przypadkowej), natomiast kadry - to jest chyba coś jedynego nad czym można pracować i stale poszukiwać "spojrzenia i zauważania". A tego wciąż się uczę czytając relacje z naszego forum i podziwiając piękne ujęcia.
[/quote]

dziękuję za odpowiedź.
Ja teraz wymieniłam starego Canona na Nikona i dokupiłam jasną stałkę 35mm, w planie jakiś zoom bo kitowy mi nie wystarcza a dotychczasowy Tamron 17-50mm niestety po 8 latach użytkowania zużył się i wysiadł. Zaczęłam teraz od bardziej portretowego obiektywu ze względu na codziennie fotografowanie dzieci ale na wyjazdy i ogólnie w teren to muszę mieć coś z większym zasięgiem...właśnie taki 18-200 by mi dał więcej możliwości:).

Ja także uczę się cały czas spojrzenia, kadrowania...to szczególnie trudne przy zdjęciach dzieci zwłaszcza że im starsze tym mniej chętne na fotografowanie:).


W każdym razie piękne macie zdjęcia, bardzo profesjonalne i z duszą:)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.07.2014 10:32

Przeczuwałam, że wrażenia z Thirasii będą fantastyczne 8), no ale spotkania z pustelniczką nie mogłam przewidzieć.
Szkoda, że nie zostaliście na wysepce na kolejny dzień...
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 28.07.2014 21:46

Tak po prostu >piękne zdjęcia , wczoraj mając chwilę czasu, oglądałem zdjęcia z jakiegoś miesięcznika foto ,które zdobyły jakieś super , hiper nagrody... ale Wasze je przebiły .
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 29.07.2014 08:54

marcin19 napisał(a):Tak po prostu >piękne zdjęcia , wczoraj mając chwilę czasu, oglądałem zdjęcia z jakiegoś miesięcznika foto ,które zdobyły jakieś super , hiper nagrody... ale Wasze je przebiły .
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego :)


zgadzam się! - to najładniejsze i najciekawsze zdjęcia wyspy jakie widziałam:)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 29.07.2014 09:18

Kulki chyba drugi płot stawiają. :)
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 29.07.2014 11:06

Może tak być... :lol:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 29.07.2014 11:16

Tymona napisał(a):Witajcie :)

Od kilku dni podczytuję Waszą tegoroczną wakacyjną opowieść - a że właśnie skończyłam, to podjęłam jedyną słuszną decyzję :wink: że się zamelduję :D

Wszelki Duch Pana Boga chwali. 8O :D

Witaj Madziu!
Mam nadzieję, że jak już przebrnęłaś przez tę część relacji to zostaniesz do samego końca. Wiem, że masz więcej czasu dzięki wakacjom.
Pozdrawiam pociechy Tymona i Maję i to najmłodsze, na pewno urosły sporo. Najmłodszy 2 latka skończy?
No i niezmiennie pozostawiam (w profilu) chorwackiego kotka dla Majki.

ArliJ napisał(a):Ja teraz wymieniłam starego Canona na Nikona i dokupiłam jasną stałkę 35mm, w planie jakiś zoom bo kitowy mi nie wystarcza a dotychczasowy Tamron 17-50mm niestety po 8 latach użytkowania zużył się i wysiadł. Zaczęłam teraz od bardziej portretowego obiektywu ze względu na codziennie fotografowanie dzieci ale na wyjazdy i ogólnie w teren to muszę mieć coś z większym zasięgiem...właśnie taki 18-200 by mi dał więcej możliwości:).

Nasz pentax to k-x czyli prosty amatorski aparat, który z powodu wieku coraz więcej sprawia kłopotów. Największym z nich to plamy na matrycy. Powstają już po tygodniu pstrykania.
Stałka to jak widać bardzo dobry wybór na główny obiektyw. Zoomowy obiektyw (18-200) ma tę zaletę, że obejmuje dość szeroki kadr, daje 7 krotne zbliżenie a do tego pozwala robić zdjęcia kwiatom (takim większym). Jest jednak spory problem z kilkoma obiektywami. Trzeba je zmieniać.
kmichal napisał(a):... "bez bicia" przyznam się, że w tym roku dopadło nas słodkie lenistwo ... :lol: ... na usprawiedliwienie mamy to, że żonka nie mogła przeholować a my się po prostu do niej dostosowaliśmy ... :lol: ... a po drugie na wyspie z tak pięknymi plażami byłoby grzechem nie poleniuchować ... :D

Urlop - to urlop, ma być odpoczynkiem od codzienności po prawie całym roku.
My mamy pracę "siedzącą" - więc na urlopie nareszcie możemy (nie przeciążając się) pochodzić.
dangol napisał(a):Szkoda, że nie zostaliście na wysepce na kolejny dzień...

Kolejna zmiana planu. Planowaliśmy chociaż jedną dobę ale jak się okazało, że ten mały prom odpływa rano to nie chcieliśmy już zostawać na Thirasii kolejną noc. On teoretycznie pływa i we wtorki, ale jak to w Grecji - teoria może się nieco różnić od praktyki i mogło się okazać, że nie będzie mógł się zatrzymać i utkniemy tu na kolejne dni. :(
ajdadi napisał(a):
longtom napisał(a):Piękny dzień, piękne zdjęcia, piękne spotkanie.

Nic dodać nic ująć

ArliJ napisał(a):
marcin19 napisał(a):Tak po prostu >piękne zdjęcia

zgadzam się! - to najładniejsze i najciekawsze zdjęcia wyspy jakie widziałam:)

Dziękujemy i bardzo się cieszymy, że się podobają. Ta wyspa zasługuje na to, żeby ją dobrze pokazać.
Vjetar napisał(a):
kulka53 napisał(a):Obrazek


Urokliwe i takie uspokajające... :D

Zachód słońca jest takim uroczym momentem dnia. :D
longtom napisał(a):Kulki chyba drugi płot stawiają. :)

Joan65 napisał(a):Może tak być... :lol:

Rzeczywiście nie leniuchujemy, pogoda jest wymarzona na niewielki "remoncik" okien w starej kamienicy. Całe weekendy od rana do wieczora zapracowane i całe popołudnia w ciągu tygodnia.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.07.2014 12:31

longtom napisał(a):Kulki chyba drugi płot stawiają. :)

Joan65 napisał(a):Może tak być... :lol:

Kolejny płot w planie, ale raczej na przyszły rok (jak wszystko dobrze pójdzie :roll: )
Natomiast tak jak Małgosia wspomniała, chwilowo zmieniliśmy profesję na stolarsko-szklarską :wink: i własnoręcznie naprawiamy stare okna.
No i relacja niestety znów trochę przystopowała... ale niedługo już chyba ruszy :)

Dobra wiadomość jest taka - zwłaszcza dla nas :) - że porzuciliśmy różne dziwne plany wyjazdowe i nie zrezygnujemy z ponownego odwiedzenia w tym roku Grecji :wink: :cool: .
To musi być miłość i uwielbienie... nie możemy bez niej żyć :wink: i choć na krótko, ale raczej się we wrześniu jeszcze tam wybierzemy :idea:

Taki to już jak widać cały ten rok :roll: , wszystko trochę na żywioł :lol:

Pozdrawiam :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 29.07.2014 12:39

to super:) i pozytywnie zazdroszczę ponownej wizyty w Grecji w tym roku, nawet na krótko:)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 29.07.2014 16:41

kulka53 napisał(a):Dobra wiadomość jest taka - zwłaszcza dla nas :) - że porzuciliśmy różne dziwne plany wyjazdowe i nie zrezygnujemy z ponownego odwiedzenia w tym roku Grecji :wink: :cool: .
To musi być miłość i uwielbienie... nie możemy bez niej żyć :wink: i choć na krótko, ale raczej się we wrześniu jeszcze tam wybierzemy :idea:


A jednak....
Czyli jesienią będziemy poznawać kolejne greckie wyspy
Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.07.2014 17:22

Co za wspaniałe wiadomości ... A już się zastanawiałem co ja będę czytał późną jesienią ... :D
Całe szczęście problem z głowy ... :lol:
Pozdrawiam i czekam na cd...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 422
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone