Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
gagatek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 14.08.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gagatek » 01.12.2013 13:19

no i zaskoczyliście mnie wyborem kolejnej wyspy 8O stawiałam na coś bliższego i mniej turystycznego (z innych relacji wyglądało, że na Paros i Naksos wysiada z promu najwięcej ludzi)
ale z wielką przyjemnością spojrzę na wyspę Waszymi oczami, w końcu jest tam lotnisko i całkiem dobre połączenia promowe, więc Naksos to dobry punkt wypadowy na inne wyspy, a może i miejsce na spędzenie części wakacji - bo również i mój urlop ograniczy się tylko do dwóch tygodni :(
czekam więc na zdjęcia tych wielokilometrowych, podobno pięknych :?: plaż.
Ciekawe czy Naksos i Limnos oprócz wielkości mają ze sobą jeszcze coś wspólnego :roll:

pozdrawiam :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.12.2013 18:23

dangol napisał(a):na wyspie moglibyśmy spędzić najwyżej 9-10 dni...

Wg mnie to wystarczająca ilość czasu, by poświęcając każdego dnia przynajmniej tych kilka godzin na objazd i zaglądanie tu i ówdzie, całkiem przyzwoicie poznać Naxos.
Coś czuję, że wybór przyszłorocznego miejsca na wakacje nie będzie łatwy :wink:
KOL napisał(a):Trochę podobne to Wasze zwiedzanie Aten do naszego z 2007 roku, też miałem mieszane uczucia co do Akropolu, podobnie jak Wy, Muzeum Agory, z powodu zmęczenia upałem i długim chodzeniem, nie zwiedziliśmy całego. Żałuję dzielnicy zbudowanej przez mieszkańców Anafi (w końcu to moja ulubiona wyspa), ale dopiero teraz dzięki Wam i MCR dowiedziałem się, że taka w Atenach istnieje, chyba nie za dokładnie wgłębiam się w przewodnikowe rozdziały o dużych miastach. Jedno Nas różni, raczej już w Ateny nie będziemy się zagłębiać, to raczej nie jest to co w Grecji lubimy.

To jasne, że duże miasta, zwłaszcza takie dość nowoczesne, do jakich można zaliczyć Ateny, nie są tym czego szuka się na wakacjach. Ale nieraz już pisałem, że są takie miejsca, które przynajmniej raz w życiu po prostu trzeba zobaczyć (jeśli ma się na to szanse i okazję rzecz jasna). Akropol i jeszcze to i owo zaliczyliśmy teraz, przy kolejnej okazji z pewnością zaliczymy Muzeum Narodowe, to będzie priorytet :) .
Przed wyjazdem byłem tak zawalony różnymi sprawami, że przewodniki przekazałem w opiekę Małgosi :wink: z zaleceniem by poczytała co nieco zwłaszcza o Atenach... sam doczytałem na plaży Agios Efstratios i potem na promie jeszcze studiowałem plan miasta by mniej więcej zorientować się jak to ugryźć by potem nie żałować że coś się pominęło.
KOL napisał(a):Promy Blue Star drogie, ale takie muszą być skoro na niektóre trasy mają niestety monopol. Jeszcze trochę i prom Blue Star Naxos stanie się naszym forumowym promem, my też nim pływaliśmy.

Jakie ogromne było moje zdziwienie, gdy kiedyś tam przed wyjazdem przysiadłem nas rozkładami, cenami itp i odkryłem, że przeprawa Blue Star na Naxos kosztuje więcej niż na Astipaleę, która leży jeszcze spoooory kawał dalej i płynie się na nią jeszcze parę godzin dłużej 8O . Wydaje mi się, że monopol swoją drogą, ale duży wpływ na cenę ma popularność celu :roll: .
KOL napisał(a):Znowu Naxos, najpierw Janusz, teraz Wy, pewnie jeszcze bardziej będę żałował, że nie udało nam się, pomimo, że planowaliśmy, tam pojechać.

Piszcie i pokazujcie tak fajnie dalej.

Naxos na pewno nieszczególnie pasuje do typu wysp, jakie wybierasz. Jest dość spora i rzeczywiście mocno turystyczna, nawet bardziej niż się tego spodziewaliśmy. Ale nie jest to też Mykonos :wink: , tragedii nie było.
ajdadi napisał(a):W tym temacie nie chodzi nawet o kasę...chociaż bez niej ani rusz,
ale jak jesteś przegłosowany w stosunku 2:1 to co robić...
W tym roku miałem wielki problem z przekonaniem Justy i Nika na wakacje na Lefkadzie
zamiast na Chalkidikach...

A, rozumiem :roll:
No tak, kompromis jakiś musi być jak w rodzinie cele nie do końca się pokrywają.
Nic to - ważne, że Grecja :idea:
ajdadi napisał(a):Wy ten "pływający wieżowiec"
oglądaliście od strony morza, a ja niestety tylko od strony lądu i w dodatku tylko z samochodu

Z jakiej by to strony nie było, i tak robi wrażenie 8O .
Pamiętam jak przy Mykonos codziennie inny taki wielkolud cumował...
Widać zapotrzebowanie jest, ale ja w bloku to mieszkam na co dzień :wink: :lol:

gagatek napisał(a):no i zaskoczyliście mnie wyborem kolejnej wyspy 8O stawiałam na coś bliższego i mniej turystycznego (z innych relacji wyglądało, że na Paros i Naksos wysiada z promu najwięcej ludzi)
ale z wielką przyjemnością spojrzę na wyspę Waszymi oczami, w końcu jest tam lotnisko i całkiem dobre połączenia promowe, więc Naksos to dobry punkt wypadowy na inne wyspy, a może i miejsce na spędzenie części wakacji - bo również i mój urlop ograniczy się tylko do dwóch tygodni :(
czekam więc na zdjęcia tych wielokilometrowych, podobno pięknych :?: plaż.
Ciekawe czy Naksos i Limnos oprócz wielkości mają ze sobą jeszcze coś wspólnego :roll:

Myśmy Naxos zaplanowali tak wstępnie już w zeszłym roku i w zmieniających się co nieco aż kilkukrotnie koncepcjach na wrzesień 2013 ten punkt programu miał bardzo silną pozycję :roll:
Oczywiście wolimy być z dala od tłumu, ale skoro i tak mamy zamiar odwiedzić wszystkie greckie wyspy :cool: , to i te mocno zagospodarowane siłą rzeczy też :)
Lotnisko rzeczywiście jest, ale o ile na Mykonos podczas tych 4 dni które tam byliśmy, widzieliśmy co najmniej kilkanaście samolotów i to czasem całkiem sporych, tak na Naxos widzieliśmy może 2 czy 3 :lol:

A wspólne cechy Naxos i Limnos, hmm... chyba tylko to, że leżą w Grecji :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.12.2013 19:08

11 września, środa

No to jesteśmy na kolejnej greckiej wyspie... Naxos, duża, ale nie ogromna, największa z Cyklad, popularna, znana, górzysta, z kilometrami piaszczystych plaż. Co sprawiło, że wybraliśmy właśnie i ją? Chyba najbardziej zeszłoroczny widok na nią z Mykonos :) , zasobność w wodę, dobre połączenia promowe, fakt, że znajduje się tu łatwo dostępny najwyższy szczyt Cyklad, niedokończona świątynia Apollina, ale też i te piaszczyste plaże zadziałały jak magnes... A popularność :roll: , może w połowie września nie da się nam aż tak we znaki?

Noc, dość późno rozpoczęta, bo dopiero koło północy położyliśmy skodowe siedzenia, była bardzo ciepła i bezwietrzna. Niesamowite... jesteśmy na Cykladach i nie wieje 8O , to chyba jakiś cud :lol: . Plaża w mało wyraźnej zatoce Amiti okazała się dobrym wyborem jako miejsce noclegowe bo była łatwo dostępna, i choć może niezbyt odległa od zabudowań, to nikt i nic nie zakłócało nam spokoju poranka :) . Zjedliśmy niespieszne śniadanie, ustaliliśmy jakiś wstępny plan na dzisiejszy dzień, porozglądaliśmy się po okolicy....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postanowiliśmy rozpocząć poznawanie wyspy od jej północnej części, dlatego pierwszym punktem programu miał być pobliski monastyr Faneromeni. Pusty, zamknięty – ale niebrzydki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.12.2013 19:08

Prawdę powiedziawszy byłem lekko rozczarowany tymi pierwszymi godzinami na Naxos. Te okolice nie rzuciły na kolana jakimiś rewelacyjnymi widokami czy plażami. Krajobraz lekko pagórkowaty, można by rzec rolniczy, wybrzeże mocno skaliste... było tak sobie. Ale im dalej na północ, tym robiło się ciekawiej i ładniej 8O

Plaża w niedużej zatoczce Abram była już całkiem, całkiem... jeśli nie zwracać uwagi na kilkanaście domków w okolicy :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skałki, kolorowa łódka a na horyzoncie... Mykonos :) .

Obrazek

W tej okolicy było sporo tarasowych poletek, jeśli jeszcze wykorzystywanych, to głównie w celu uprawy winorośli.

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.12.2013 19:09

Droga coraz bardziej kręta, tereny coraz bardziej górzyste 8O , a w dole kilka fajnych zatoczek z mocno szutrowymi dojazdami :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.12.2013 19:09

Na Naxos jest sporo charakterystycznych domów – wież obronnych, z czasów weneckich. To jedna z nich, Agia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy wieży zatrzymaliśmy się na krótką chwilkę. Droga, którą jechaliśmy była o tej dość jeszcze wczesnej porze prawie całkiem pusta, jedyne napotykane pojazdy, to malutkie samochodziki z wypożyczalni :) . Także i przy wieży było ich kilka, a dominującym językiem był francuski 8O .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten napis chyba zabraniał wchodzenia na teren ruiny :roll:

Obrazek

Złamaliśmy go... na momencik :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Agia z oddali

Obrazek

Obrazek

A u jej stóp – kolejna zatoczka :)

Obrazek

Strasznie wysoko jesteśmy 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niedługo zjedziemy w dół :) .

c.d.n.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.12.2013 19:29

A więc NAXOS

Przewodnik Wiedzy i Życia poświęca tej wyspie nawet sporo miejsca, czas odświeżyć sobie pamięć wieczorną lekturą do łóżka, tak, aby wiedzieć, dokąd to z dużym prawdopodobieństwem poniosła Was Felcia

Swoją drogą - nie wiem, czy kiedyś o tym wspominałem - mieliśmy aż dwie Felcie hatchback - jedna srebrna - służyła wpierw u teścia, potem kilka lat u nas, niestety uległa wypadkowi, choć naprawiona - nie pozostawiała jednak wg mnie pewności, czy jest nadal bezpieczna, więc trzeba było kupić coś innego

Druga, na gaz wykorzystywana przeze mnie przez bodaj półtora roku jako sposób na tańsze gazowe dojazdy do pracy mechanicznie była, jak i poprzednia, OK, ale szwankowała jej instalacja (gasła przy przełączaniu z benzyny na gaz - czujnik wskazywał jej, że już MOŻNA, a auto twierdziło chyba, że jest za zimne i potrafiła tak niebezpiecznie dławić się i gasnąć...)

Natomiast Skodą Felicją najdalej byłem pod Warszawą 8O :oops: :oops: 8O
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.12.2013 11:15

tony montana napisał(a):A więc NAXOS

Przewodnik Wiedzy i Życia poświęca tej wyspie nawet sporo miejsca, czas odświeżyć sobie pamięć wieczorną lekturą do łóżka, tak, aby wiedzieć, dokąd to z dużym prawdopodobieństwem poniosła Was Felcia

Nie wiem dokładnie jaki masz przewodnik, ale mimo wielu znalezionych błędów i nieścisłości jestem zdania, że najlepszy (z tych które widziałem) jest przewodnik Pascala. I to wcale niekoniecznie "Grecja-wyspy" , równie dobry jest ten obejmujący cały kraj. Można powiedzieć, że się uzupełniają, czasem w jednym jest więcej, czasem w drugim, z tym że w "Wyspach" są wszystkie wyspy :) , a w "Grecji" - nie.
Natomiast na Ateny dobrze się przydał przewodnik z serii "Miasta marzeń".

tony montana napisał(a):Swoją drogą - nie wiem, czy kiedyś o tym wspominałem - mieliśmy aż dwie Felcie hatchback - jedna srebrna - służyła wpierw u teścia, potem kilka lat u nas, niestety uległa wypadkowi, choć naprawiona - nie pozostawiała jednak wg mnie pewności, czy jest nadal bezpieczna, więc trzeba było kupić coś innego

Druga, na gaz wykorzystywana przeze mnie przez bodaj półtora roku jako sposób na tańsze gazowe dojazdy do pracy mechanicznie była, jak i poprzednia, OK, ale szwankowała jej instalacja (gasła przy przełączaniu z benzyny na gaz - czujnik wskazywał jej, że już MOŻNA, a auto twierdziło chyba, że jest za zimne i potrafiła tak niebezpiecznie dławić się i gasnąć...)

Nie wspominałeś :)
Ale skoro miałeś aż dwie... znaczy to, że jakieś zalety ten model jednak miał :wink: .
O gazie w Feli nigdy nie myślałem... zawsze bardziej potrzebna była nam przestrzeń bagażowa :) , zresztą ostatnimi laty koszt instalacji przewyższyłby wartość pojazdu :wink: , więc i tak nie miałoby to za bardzo sensu.

tony montana napisał(a):Natomiast Skodą Felicją najdalej byłem pod Warszawą 8O :oops: :oops: 8O

Jak sądzę Fela była "tą drugą" :wink:
Gdybym miał coś bardziej komfortowego, też pewnie nie jeździłbym wiele dalej niż na działkę :lol:

Myśmy najdalej byli w Tallinie (z Wrocławia to kawałek drogi jest), pod Rzymem , no i na Peloponezie i greckich wyspach :) . Gdyby nie fakt, że tak nam na nich dobrze, pewnie objechalibyśmy już i Turcję :lol: . No i gdyby nie obawa przed zimnem i deszczami (a to przy samochodowych noclegach jest mocno uciążliwe), pewnie złożylibyśmy też wizytę Szwecji i Norwegii... kiedyś moim marzeniem były Lofoty :roll: .

Pozdrawiam
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21028
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.12.2013 12:13

kulka53 napisał(a):A, rozumiem :roll:
No tak, kompromis jakiś musi być jak w rodzinie cele nie do końca się pokrywają.
Nic to - ważne, że Grecja :idea:




Tak jak piszesz najważniejsze, że Grecja, a jak tam już jesteś to zawsze można coś ciekawego
do zwiedzania wymyślić

Pozdrawiam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.12.2013 12:30

tony montana napisał(a):Druga, na gaz wykorzystywana przeze mnie przez bodaj półtora roku jako sposób na tańsze gazowe dojazdy do pracy mechanicznie była, jak i poprzednia, OK, ale szwankowała jej instalacja (gasła przy przełączaniu z benzyny na gaz - czujnik wskazywał jej, że już MOŻNA, a auto twierdziło chyba, że jest za zimne i potrafiła tak niebezpiecznie dławić się i gasnąć...)


My mieliśmy Poloneza Atu na gaz. Jak go kupowałem gaz był po 40 groszy 8O 8O 8O :!:
Jeździło się praktycznie za darmo. To był wyjątkowy Poldek, bo w ogóle nie rdzewiał, a na gazie był żwawszy niż na benzynie. Może dlatego, że instalację zakładał facet co Gasik się nazywał. :D
Niestety ciągle były problemy z prądem.
Musieliśmy się rozstać. :(

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.12.2013 19:54

ajdadi napisał(a):najważniejsze, że Grecja, a jak tam już jesteś to zawsze można coś ciekawego
do zwiedzania wymyślić

Dokładnie tak :)
Piękne i puste plaże są przecież też na lądzie, czy Peloponezie.
Zabytków trochę i ciekawostek różnych sporo - jest co robić przez ładnych parę lat :idea:

longtom napisał(a):My mieliśmy Poloneza Atu na gaz.

Gdy nadszedł swego czasu moment, w którym miałem zmienić białego Fiata 126p na jakiś inny pojazd, przez moment brałem pod uwagę Poloneza 8O , bo duży i wygodny...
Ale z perspektywy czasu patrząc, Felicia była chyba lepszym wyborem :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.12.2013 20:17

11 września, środa c.d.

Zauważyliście, że te zdjęcia z poprzedniego odcinka są jakieś inne niż do tej pory, niż z zeszłorocznych wysp, czy choćby z Limnos? . Może i nie, ale nam ta zmiana od razu rzuciła się w oczy. Na Naxos jest zielono 8O . Może nie tak, jakby można się tego było spodziewać po tym co czyta się w przewodnikach, że to tryskająca źródlaną wodą urodzajna, zielona kraina :wink: , ale jednak różnica z pewnością była zauważalna.

Z taką mniej więcej refleksją dojechaliśmy do Apollonu :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Apollon znany jest przede wszystkim z tego, że spoczywa tu jedne z naxoskich kurosów 8O , wielkich posągów męskich tworzonych z tutejszego marmuru za czasów antycznej Grecji. Widoczek z góry na wioskę był całkiem niczego sobie zatem postanowiliśmy zatrzymać się i w niej na chwilę.

Proszę, jakie ładne miejsce parkingowe... słońca tu nie brakuje :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tzw. lazurów – też :cool:

Obrazek

Nawet strojem się jak widać dostosowałem kolorystycznie :wink:

Obrazek

Greckie łódki są zwykle dużo bardziej kolorowe 8O

Obrazek

Młody adept sztuki rybołówstwa :)

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.12.2013 20:18

Apollon nie jest duży, „centrum” , czyli parę tawern, kościół i trochę starszych domków leży na samym półwyspie, u jego nasady i w dolince są letnie domy Greków i trochę kwater do wynajęcia. Zabudowa tradycyjnie cykladzka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tłumów nie ma, ani w tawernach, ani na plaży :)

Obrazek

Obrazek

Grecki PKS w trakcie zawracania na mini placyku na samym czubku półwyspu 8O

Obrazek

Kolorystyka greckich tawern bardzo często przyciąga uwagę :)

Obrazek

Kościółek – zamknięty.

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.12.2013 20:18

Sprawdzanie czy leci woda to na wakacjach moja druga natura :wink:

Obrazek

Nie leciała... ale w innym miejscu już tak. Napis, żeby nie używać jej do mycia, bo jest zdatna do picia sprawił, że wyjechaliśmy z Apollonu ciężsi o jakieś 20 kg :wink: .

I znów biało – niebiesko...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chwilka w Apollonie to był bardzo przyjemny czas, ciche, spokojne, ładne miejsce.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.12.2013 20:19

Do kurosa nie sposób nie trafić. Można podejść bezpośrednio z wioski, ale można też zatrzymać się dużo wyżej, przy głównej drodze przebiegającej ponad nią. Jest wyraźna strzałka, potem kawałek ścieżką pod górę i jest 8O

Głowa

Obrazek

Ręka

Obrazek

Obrazek

Całkiem w sumie spory :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stąd też ładnie widać Apollon

Obrazek

Obrazek

W miarę upływu czasu w te północne okolice wyspy docierało coraz więcej wypożyczonych autek :wink:

Obrazek

Pierwsza w tym roku, moja ulubiona roślinka :D

Obrazek

My idziemy, ON tu zostaje... może na kolejne 2 i pół tysiąca lat :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 343
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone