Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.01.2013 18:44

O tej porze dnia ruiny są pięknie oświetlone... żegnaj Delos :idea:

Obrazek

Cóż można więcej napisać... z pewnością warto było przypłynąć na Mykonos by dostać się na Delos. Te parę dni na kurortowej wyspie jakoś przeżyjemy, natomiast gdyby nie to, nigdy nie zwiedzilibyśmy ruin które śmiało możemy umieścić w pierwszej trójce greckich wykopalisk. Delfy, Olimpia i właśnie Delos, a także Korynt i Akrokorynt, te miejsca robią największe wrażenie z tego co można jeszcze z greckich starożytności zobaczyć. Zwłaszcza Małgosia jest zachwycona Delos, dla niej jest to zdecydowanie grecki numer jeden :D . Może kiedyś pokusimy się o stworzenie własnych list atrakcyjności tutejszych zabytków :roll: :wink: .

Tego dnia przytrafił się nam jeszcze dodatkowy „bonus” w postaci szczególnego powrotu na Mykonos :cool: . Nie można powiedzieć, żeby tego dnia jakoś szczególnie mocno wiało, tak naprawdę było prawie bezwietrznie... jednak na morzu, popołudniu, pojawiły się całkiem spore fale. Wsiadając na nieduży stateczek nie wiedzieliśmy o tym... a że byliśmy jednymi z ostatnich pasażerów nie mieliśmy zbyt dużego wyboru miejsc siedzących bo pod pokładem zdecydowanie płynąć nie chcieliśmy. Dlatego umieściliśmy się na samym dziobie...gdy statek wypłynął z zacisznych zatoczek fale rozbijające się o jego dziób rozpryskiwały się wysoko 8O … spadając głównie na nas :lol: . Do tego mocno bujało, naprawdę mocno trzeba się było trzymać :) . Oprócz nas świetnie się bawiła para starszych Anglików, ono byli chyba jeszcze bardziej mokrzy niż my :lol: . Rzecz jasna nie dało się w takich warunkach robić zdjęć, aparaty wylądowały w plecakach... a szkoda. Dla szczurów lądowych jakimi jesteśmy była to naprawdę pierwszorzędna przygoda i zabawa :D .

W końcu jednak dopłynęliśmy do Mykonos.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To była bardzo, naprawdę bardzo zajmująca i udana wycieczka :idea: . Ten dzień się jednak jeszcze nie skończył... o czym w następnym odcinku :cool:

c.d.n.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.01.2013 19:58

kulka53 napisał(a): Dla szczurów lądowych jakimi jesteśmy była to naprawdę pierwszorzędna przygoda i zabawa

8) :D :lol:
Dla takich chwil (oczywiście przy cykladzkiej pogodzie :wink: 8) ) nawet można polubić jachtowe rejsy :wink: .
Tyle, że wilki morskie zapewne :mrgreen: nie byłyby takie chętne, by spędzić tyle czasu na samym Delos, a nie bujając się gdzieś na wodzie w pobliżu wyspy... Nie tak łatwo więc zdecydować się na :roll: kolejny rejs - nawet gdyby miała to być Grecja. Lepiej cieszyć się urokami morza "w bonusie", tak jak Wy :)

Zdjęcia robią wrażenie, jestem przekonana, że też by mi się tam podobało. Nie mam co prawda naocznego porównania z Koryntem i Akrokoryntem, a jedynie z wymienioną przez Was Olimipią, ale Delos niewatpliwie mogłoby ją przebić. Chociażby ze wględu mozaiki, które można podziwiać pod gołym niebem :) - właśnie one najbardziej wbiły mi się do głowy we wspomnieniach z marokańskiego Volubilis.

Zapewne w realu nie trafię na Delos , bo z powodu :? ograniczeń nawet tylko (a przecież :roll: nie tylko) czasu trwania urlopu, priorytetem są dla mnie inne cykladzkie wyspy. Tym większe dzięki za wspaniałe wirtualne zwiedzanie 8) .
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 03.01.2013 21:24

Na Delos jest coś jeszcze oprócz ruin? Jakieś domy, drogi, możliwość noclegu?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.01.2013 19:08

dangol napisał(a):Tyle, że wilki morskie zapewne :mrgreen: nie byłyby takie chętne, by spędzić tyle czasu na samym Delos, a nie bujając się gdzieś na wodzie w pobliżu wyspy... Nie tak łatwo więc zdecydować się na :roll: kolejny rejs - nawet gdyby miała to być Grecja. Lepiej cieszyć się urokami morza "w bonusie", tak jak Wy :)

Morskie wilki mają chyba jednak inne priorytety... my byśmy nie pasowali do takiego sposobu spędzania czasu.
Myślę, że dla nas idealnym rozwiązaniem byłby mały pontonik z małym silniczkiem :wink: . Kajak też fajny, cichy, ale nie wiem czy chciałoby się nam tyle wiosłować :lol:

dangol napisał(a):Zdjęcia robią wrażenie, jestem przekonana, że też by mi się tam podobało. Nie mam co prawda naocznego porównania z Koryntem i Akrokoryntem, a jedynie z wymienioną przez Was Olimipią, ale Delos niewatpliwie mogłoby ją przebić.

Pisząc o Koryncie głównie miałem na myśli Akrokorynt, jako ten który większe wrażenie na nas zrobił. Ruin tam za wiele nie było, ale ogólnie miejsce i widoki robią wrażenie. A pierwszą trójkę jak na razie stanowią Delfy, Delos i Olimpia. Jak na razie... bo liczę, że jeszcze parę miejsc odwiedzimy i może któreś też okaże się niezwykłe? :roll:
No a przecież czeka jeszcze Turcja :cool: .

dangol napisał(a):Zapewne w realu nie trafię na Delos , bo z powodu :? ograniczeń nawet tylko (a przecież :roll: nie tylko) czasu trwania urlopu, priorytetem są dla mnie inne cykladzkie wyspy. Tym większe dzięki za wspaniałe wirtualne zwiedzanie 8) .

Dla nas priorytetem też były inne niż Mykonos :lol:
Ale nie narzekamy a na te priorytetowe jeszcze dotrzemy :idea: :)

DarCro napisał(a):Na Delos jest coś jeszcze oprócz ruin? Jakieś domy, drogi, możliwość noclegu?

Nie ma nic. To bardzo mała wyspa, nie ma możliwości noclegu, nie ma dróg, jest tylko kilka domków, jedne puste a w innych mieszkają jak sądzimy pracujący w muzeum ludzie.
Można się tam dostać albo jachtem, albo takim wycieczkowcem jak nasz - najłatwiej z Mykonos, ale też z Tinos, Siros czy Paros. W agencji gdzie kupowaliśmy bilety na prom można było też zapisywać się na wycieczki z przewodnikiem, widzieliśmy kilka takich.
To jest wyspa-muzeum i ma swoje godziny otwarcia, trochę zbyt krótkie jak sądzę. Poza tymi godzinami na wyspie przebywać nie wolno, jest pilnowana przez strażników.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2013 06:55

18 września, wtorek c.d.

Zadowoleni z wycieczki na Delos powędrowaliśmy sobie przez zakamarkowe Mykonos. Niesamowite jest to miasto 8O , jest dość rozległe, ma tyle uliczek, zaułków, że nie sposób chyba przejść z jednego końca na drugi dwa razy tą samą drogą. My jeszcze specjalnie zawsze wybieramy jakiś inny punkt „zanurkowania” :wink: w ten labirynt, tak, żeby mieć okazję zaglądnięcia w różne miejsca :) .

Miasto kotów i balkonów :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Popołudnie, piękna pogoda, więc ludzie na plażach... tawerny Małej Wenecji czekają na wieczór :cool: .

Obrazek

No właśnie, ludzie na plażach, a my co? . A my dziś postanowiliśmy odpuścić wylegiwanie się na piachu i morskie kąpiele :roll: . Pora dość już zaawansowana, trochę późno by rozpoczynać szukanie czegoś nowego. Dlatego postanowiliśmy pozwiedzać co nieco, a przy okazji może coś wpadnie nam w oko na kolejny dzień :) . Wracamy do usmażonego na słońcu auta i w pierwszych skrętach kierownicy :wink: celujemy w jedną z najpopularniejszych tutejszych plaż o wdzięcznej nazwie Paradise Beach :cool: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2013 06:56

Muszę powiedzieć, że co jak co, ale szczęki to nam z wrażenia opadły aż do złocistego piasku tej plaży... dobrze że nie zawadziły o któryś z setek leżaków :wink: . Tak sobie myślę, że my to chyba z innej bajki jesteśmy :roll: , przecież prawdopodobnie właśnie tak wygląda wybrzeże włoskie, francuskie, hiszpańskie, egipskie, tureckie, kanaryjskie czy tunezyjskie... tyle że my tam nigdy nie byliśmy. Dlatego takie widoki są nam obce, nowe, i tak bardzo nas szokują :idea: .

Calusieńka plaża zajęta przez leżaki i parasolki, skrawka wolnej przestrzeni nie uświadczysz. Zaraz z tyłu bary, tawerny, sklepy, jeden przy drugim, jeden przechodzący w drugi. Stoliki, drinki, lody, wyżerka, muzyka z głośników... miasto na plaży :idea: .

Po prostu Paradise 8O :roll: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poprzyglądaliśmy się, ale nie za długo. Obco i niekomfortowo czuliśmy się w takim miejscu. To jednak nie koniec niespodzianek...gdy wracaliśmy do auta w jednej z tawern, chyba największej, włączono donośną, dudniącą muzykę. Były tam 4 zbite z desek jakby skrzynie, na każdą z nich wskoczyła skąpo ubrana dziewczyna, jedną zajął chłopak, jak się okazało „konferansjer” . Rozpoczął się pokaz tańca, czy może raczej taniec ten miał zachęcać potencjalnych klientów do korzystania właśnie z tej tawerny i uprzyjemniania sobie czasu patrzeniem na tancerki. Oboje stanęliśmy jak wryci i przyglądaliśmy się chwilę. „Zrób zdjęcie” mówię do Małgosi „mi jakoś głupio” :wink: ... nie byliśmy pewni czy ktoś nas zaraz za te fotki stąd nie wywali, ale nie... dziewczyna nie tylko nie protestowała a wręcz przeciwnie, zachęcała :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdzie myśmy trafili 8O , zszokowani wróciliśmy do auta. Nie, jednak warto było znaleźć się na Mykonos by przekonać się jak lubi wypoczywać Europa :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2013 06:57

Z plaży Paradise pojechaliśmy na plażę Super Paradise :wink: . Droga nie była rajska, kręta, wąska, dziurawa i na końcu potwornie stroma, kończąca się parkingiem przy tawernie. Z drugiej strony był też dojazd, pewnie bardziej „główny” , no ale trafiliśmy tu, od zachodu. Plaża ta wg przewodnika jest „Rajem” dla homoseksualistów i naturystów, którzy to (zwłaszcza ci pierwsi) gromadnie przybywają tu właśnie we wrześniu. No to sprawdzimy jak to wygląda w realu :) .

Super Paradise jeszcze przed super zjazdem :)

Obrazek

I z trochę bliższej odległości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzeczywiście, przy tej tawernie z basenem był maszt na którym wisiała kolorowa flaga znana z imprez typu „love parade”. Jednak na samej plaży nie było prawie nic (czy też prawie nikogo) co wskazywałoby o teoretycznym jej przeznaczeniu. Może kilka par gołych facetów, to wszystko. Fama o Mykonos okazała się zwykłą ściemą :lol: .

Obrazek z drogi powrotnej, naprawdę niektórzy nie żyją tu wyłącznie z turystyki :roll: .

Obrazek

c.d.n.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.01.2013 10:32

Pawle , RAJ - dla każdego oznacza coś innego , jak widać :lol: i dlatego tak trudno radzić komuś gdzie ma spędzić wakacje , nie znając jego preferencji :wink:

Kilkadziesiąt metrów leżaków , ręczników , "grajdołków", nieprzerwany , męczący szum ( jak w ulu :roll: ) , zagłuszający ocean - to "najpiękniejsza" plaża kalifornijska 8O . Gwoli sprawiedliwości - ciekawych i miłych oku widoków nie brakowało :wink: .
Zobaczyłem , a potem wybrałem dla siebie małą , cichą plażę przy skałach .


Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2013 11:04

piotrf napisał(a):dlatego tak trudno radzić komuś gdzie ma spędzić wakacje , nie znając jego preferencji :wink:

Wiem, wiem... :lol:
Wiem, że w mniejszości zdecydowanej jesteśmy, nie tylko na tym forum ale i ogólnie :roll:
Kiedyś wydawało mi się, że to nieprawdopodobne, żeby ludziom odpowiadały wakacje zorganizowane, z drinkiem na leżakach, że oni tak je spędzają bo nie znają innych możliwości, innych sposobów. Ale potem okazało się, że większości nie tylko to nie przeszkadza, ale że ludzie wręcz tego właśnie potrzebują, że pustki i cisza to coś co męczy, co jest jakimś dziwnym widzimisię.
Opinie, że trzeba jeździć tam gdzie jeżdżą inni bo skoro tyle osób tam jeździ to znaczy, że jest to atrakcyjne też nie są rzadkie :roll: .
Tak czy inaczej, komu jak komu, ale na pewno nie nam sugerować innym że nasze wybory i preferencje są najlepsze :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.01.2013 11:20

Koleżanko Lidio czy nie sądzi koleżanka, że kolega Kulka zbyt frywolnie oglądał i robił zdjęcia skąpo odzianym dziewczynom. Mnie to nie interesuje no ale chcę koleżankę ostrzec, że może z wakacji wrócić sama do domu. Niech koleżanka będzie czujna. Koleżanka w żółtym kostiumie plazowym ochoczo i natrętnie usmiecha się do osoby fotografującej.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.01.2013 11:39

kulka53 napisał(a): Kajak też fajny, cichy, ale nie wiem czy chciałoby się nam tyle wiosłować :lol:


Wczoraj natknąłem się na relacyjkę 2 facetów co całe Milos kajakiem w jeden dzień opłynęli.
Ponad 60 km, 11,5 godzin na wodzie.

Delos super, nie korciło Was aby "spóźnić się" na ostatni stateczek :?: :D

pzdr :wink:
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 05.01.2013 12:11

Też sobie pomyślałem, że w tych ruinkach można by sobie w lecie pod śpiworkiem noc przeczekać i kolejnego dnia na spokojnie dokończyć zwiedzanie.

Co do "argumentów wakacyjnych", to ktoś mnie przekonywał, że on nigdy by do Albanii, Macedonii, itp. nie pojechał na wakcje, bo biedę, to sobie może w Polsce pooglądać, więc chce jechać do "wypasionych" krajów...
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 05.01.2013 19:18

darek1 napisał(a):Koleżanko Lidio czy nie sądzi koleżanka, że kolega Kulka zbyt frywolnie oglądał i robił zdjęcia skąpo odzianym dziewczynom. Mnie to nie interesuje no ale chcę koleżankę ostrzec, że może z wakacji wrócić sama do domu. Niech koleżanka będzie czujna. Koleżanka w żółtym kostiumie plazowym ochoczo i natrętnie usmiecha się do osoby fotografującej.


Ha, ha, ha, czy ja wiem czy to na pewno tak było? . To we mnie Kulka był wpatrzony we mnie jak w obrazek :wink: wtedy gdy robiłam tym skąpo odzianym dziewczynom zdjęcia :D

longtom napisał(a):Wczoraj natknąłem się na relacyjkę 2 facetów

Dwóch facetów hmm :? :roll:

:lol:

Wyczyn godny podziwu. Ja z pewnością nie miałabym siły by tyle wiosłować.
A i Pawła siły warto zostawić na różne inne czynności :D .

longtom napisał(a): Delos super, nie korciło Was aby "spóźnić się" na ostatni stateczek :?: :D

DarCro napisał(a):Też sobie pomyślałem, że w tych ruinkach można by sobie w lecie pod śpiworkiem noc przeczekać i kolejnego dnia na spokojnie dokończyć zwiedzanie.

A myśmy nie pomyśleli :?
W ruinach i w okolicach byłoby to niemożliwe. Strażnicy muzeum skrupulatnie je przeczesywali przez odpłynięciem ostatniego statku i nas również z lekka popędzali. W ostateczności może by się udało gdzieś schować (przeleżeć) do zapadnięcia zmroku ale co to za przyjemność :roll:
5 godzin które daje się chętnym na zwiedzanie od biedy wystarcza. To my się trochę ociągaliśmy :)

DarCro napisał(a):Co do "argumentów wakacyjnych", to ktoś mnie przekonywał, że on nigdy by do Albanii, Macedonii, itp. nie pojechał na wakacje, bo biedę, to sobie może w Polsce pooglądać, więc chce jechać do "wypasionych" krajów...

No właśnie, różne są preferencje urlopowiczów. My na pewno nie jeździmy nigdzie po to by oglądać biedę czy bogactwo. Te regiony przyciągają nas bo jakoś podświadomie czujemy bliskość i swojskość tych miejsc. A że inni lepiej czują się w blichtrze to ich prawo.
Ale trochę mi to przypomina rosyjskich nowobogackich. Oni to naprawdę mają od czego uciekać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.01.2013 09:55

No nic, popularne plaże już widzieliśmy, teraz spróbujemy pomyśleć przyszłościowo :) i poszukać czegoś naprawdę dla siebie. Nie tylko plaży na jutro, ale też jakiegoś innego miejsca na dzisiejszy nocleg. W tym celu przejedziemy na północną stronę wyspy, tam gdzie z głównej drogi widać jakiś wielki zbiornik wodny (zaznaczony też na naszej mapce), i tam, gdzie w zatoce Panormos są dwie wielkie plaże :) .

Ta pierwsza, która nazwę wzięła od nazwy całej zatoki, od razu wzbudziła nasze uznanie :wink: , bo co prawda miała wielki parking (to akurat zaleta) i tawernę z wieloma parasolkami na jednym końcu, ale drugi za to kończył się skałami. W każdym razie całość wyglądała bardzo zachęcająco.

Obrazek

Obrazek

Druga – Agios Sostis, ciut dalej na północ, urodą i atrakcyjnością nie ustępowała swej poprzedniczce :)

Obrazek

Jesteśmy zmęczeni już dzisiejszym dniem, Delos trochę dało w kość, chętnie trochę byśmy poodpoczywali, ale decydujemy że nie ma to już sensu, po prostu jest za późno. Jeszcze chwila i słońce skryje się za góry. Samo Agios Sostis jest czymś w rodzaju malutkiej wioski położonej na cypelku, wzniesieniu po północnej stronie plaży - zatrzymamy się tam na chwilę. Sporo tu jeszcze aut w wąziutkiej uliczce, plażowicze właśnie wracają do nich po słonecznym dniu, ale i dla nas miejsce się znalazło.

Jest tu kilka „posiadłości” :) , kilka tawern, ładna, podwójna kapliczka i rzecz jasna... koty :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Urginii też nie brakuje :)

Obrazek

Obrazek

Jest i gołębnik... gdzieniegdzie można je na Mykonos zobaczyć, ale podobno prawdziwym ich zagłębiem są wyspy Andros i Tinos.

Obrazek

Spodobała się nam także i ta plaża. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, jutro spędzimy tu leniwy dzień :)

Niestety, te okolice kompletnie nie nadawały się na nocleg. Spróbujmy więc go poszukać nad jeziorem 8O .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.01.2013 09:57

Jezioro nazywa się Marathi i rzecz jasna nie jest zwykłym jeziorem, ale zbiornikiem zaporowym, magazynem słodkiej wody dla wyspy. Całkiem dużym zbiornikiem z całkiem wysoką tamą.

Obrazek

Po tej właśnie tamie przejechaliśmy na drugą stronę i tam, szutrówką, objechaliśmy zbiornik wokół. Również i w jego okolicy nabudowano sporo domów, miejsca na nocleg nie znaleźliśmy. Zamarzyła się nam kąpiel w słodkiej wodzie :wink: , Polak potrafi... nie odważylibyśmy się jednak łamać zakazu kąpieli i w ogóle zbliżania się do wodnej tafli... takie zakazy można było tu i ówdzie zauważyć.

Jednak nie wszyscy byli tak ostrożni jak my :wink:

Obrazek

Tak więc nie pozostało nam nic innego jak wrócić do punktu wyjścia, czyli w okolice plaży Ftelia. Po drodze zatrzymujemy się jednak jeszcze raz by uwiecznić niezwykły naszym zdaniem dom i ogród :idea: stojący przy głównej drodze Mykonos – Ano Mera.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:D

Zastaliśmy nasze miejsce takie, jakim je zostawiliśmy... jak widać warto zabierać swoje śmieci ze sobą :wink: . Byliśmy zmęczeni, nawet bardzo, ale mieliśmy jeszcze trochę czasu by przed zapadnięciem zmroku ugotować sobie posiłek. Kąpiel, jak zwykle w takich miejscach zostawiliśmy na czas, gdy będzie już całkiem ciemno :wink: .

Mapka dnia dzisiejszego :)

Obrazek

A, J – nocleg przy plaży Ftelia
B, D – stare miasto Mykonos
Niestety google nie chciało namalować, że właśnie stamtąd odpływaliśmy na
C – Delos,
linia jest poprowadzona z nowego portu :?
E – plaża Paradise
F – plaża Super Paradise
G – plaża Panormos
H – plaża Agios Sostis
I – zbiornik Marathi

c.d.n.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 293
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone