Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.10.2012 10:36

kulka53 napisał(a):c.d.n.


Wspaniale, już się cieszę :!: :D

Kulki miesiąc w Grecji :!: , będzie co czytać :roll: i oglądać 8O
Ostatnio edytowano 02.10.2012 10:38 przez longtom, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.10.2012 10:37

Fajnie (choć pewnie nie dla Was :wink: ), że już wróciliście :P ,
już się szykuję na relację :P .
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.10.2012 10:38

Pisać-nie pisać...cóż za dziwne rozważania...pisać!

Pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.10.2012 10:43

No to za parę dni będę miał co czytać :)
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 02.10.2012 10:50

kulka53 napisał(a):Zastanawialiśmy się, pisać czy nie pisać, w sumie dalej się zastanawiamy...


Dobra, dobra... :oczko_usmiech:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.10.2012 11:49

kulka53 napisał(a):... witamy Wszystkich którzy zechcą tu zaglądnąć :idea: :)

Tyle tekstu i żadnej fotki ! :roll:
No dobra ! ... czytałem ... padało ! :wink:
Poczekam ... mam czas ! 8)

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.10.2012 11:57

kulka53 napisał(a):... w sumie dalej się zastanawiamy...

Kombinatorzy ;)

Koń ma duży łeb, to niech się zastanawia, a wy piszcie :mrgreen:


Witajcie :D
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 02.10.2012 12:12

Już się pięknie zapowiada , pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na c.d
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.10.2012 12:22

kulka53 napisał(a): Zastanawialiśmy się, pisać czy nie pisać, w sumie dalej się zastanawiamy... ale te relacje to dla nas przedłużenie wakacji, możliwość ponownego znalezienia się tam, gdzie było nam miło, sympatycznie i dobrze. Może uda się też sprawić komuś, kto będzie wędrował razem z nami nieco przyjemności...


To będzie dla mnie nie tylko przyjemność :) , ale być może również kolejna inspiracja :wink: . Dobrze przecież wiecie, że zarówno podczas ubiegłorocznej Rumunii jak i na tegorocznym Peloponezie, Wasze relacje w dużym stopniu były dla mnie cenną wskazówką :D. A że Cyklady wciąż w planach, to kto wie? Może kiedyś dotrzemy tam nie jachtem, lecz własną sypialnią na czterech kółkach?

Pozdrawiam serdecznie :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.10.2012 14:00

Bardzo, naprawdę bardzo mi miło widzieć tu Was Wszystkich :oops:

Rzeczywiście, skoro jest dla kogo, z chęcią będziemy opowiadać słownie i zdjęciowo o tym co przeżyliśmy i postaramy się nie zawieść oczekiwań...

longtom napisał(a):Kulki miesiąc w Grecji :!: , będzie co czytać :roll: i oglądać 8O

Kulki chętnie spędziłyby w Grecji nie tylko miesiąc, ale i znacznie więcej czasu...
Choć w sumie powiedzenie, że mieszka się 11 miesięcy w Polsce i 1 miesiąc w Grecji wcale nie brzmi najgorzej ;)

mysza73 napisał(a):Fajnie (choć pewnie nie dla Was :wink: ), że już wróciliście :P

No właśnie, dla nas trochę gorzej :?
Największym szokiem były temperatury... podczas powrotu w piątek w Serbii było 36 stopni, podczas porannego dojazdu rowerem w poniedziałek do pracy... całe 7 8O :lol: .

Jacek S napisał(a):Pisać-nie pisać...cóż za dziwne rozważania...pisać!

Nowy moderator mówi "pisać" - nie ma wyjścia, trza pisać :lol:

Jacku, gratuluję wyboru.
Patrząc na zaangażowanie, sądzę że słusznego.
Życzę samych dobrych decyzji i owocnych efektów pracy :idea:
No i oczywiście miłych chwil podczas czytania naszej relacji :cool:

tony montana napisał(a):No to za parę dni będę miał co czytać :)

Coś tam przez ten czas pewnie stworzymy :) , choć na razie przytłaczają nas tysiące zdjęć 8O
Na razie tylko zaglądnąłem do Berlina, sami kiedyś planowaliśmy majowy weekend w tym mieście, co nigdy nie doszło do skutku. W sumie, chyba dobrze, teraz spędzimy taki weekend dzięki Twojej relacji :) .

DarCro napisał(a):Dobra, dobra... :oczko_usmiech:

No dobra, dobra... już piszemy :wink:

Twoja relacja poszła na "pierwszy ogień" nadrabiania, jeszcze w niedzielę. Fajnie że wciąż jesteś w Serbii... Ale na wgłębienie trzeba więcej czasu, postaram się poczytać z większym zrozumieniem...

mariusz-w napisał(a):Poczekam ... mam czas ! 8)

No właśnie wiem... Tomek dał mi w swojej relacji linka i przeczytałem o tym co Ci się przytrafiło :(
Strasznie przykro, że tak się skończyły Wasze wakacje na które przecież na pewno czekaliście, jak my wszyscy, z niecierpliwością i nadzieją nowych wrażeń, szlaków, widoków...
Mam nadzieję, że wszystko przebiega pomyślnie :idea:

Zdjęć na razie nie było... jeszcze chwilkę ich nie będzie, zwykle w trakcie jazdy nie myślimy by je robić. Ale potem, pewnie będą, jak zwykle, w nadmiarze :oops: .

weldon napisał(a):Kombinatorzy ;)

Kto nie kombinuje, ten nie ma, jak mówi stare przysłowie pszczół :wink:

W tym przypadku rzeczywiście ogarnęło nas lekkie zniechęcenie... ale to chyba spowodował powrót do rzeczywistości i szok pogodowo-temperaturowy. Chyba powoli wszystko "znormalnieje" .

Iwona75 napisał(a):Już się pięknie zapowiada

Dzięki :) .
Było pięknie... na ile będziemy potrafili, postaramy się to pokazać i opisać...

dangol napisał(a):A że Cyklady wciąż w planach, to kto wie? Może kiedyś dotrzemy tam nie jachtem, lecz własną sypialnią na czterech kółkach?

I tego gorąco Wam życzymy :idea:

A tak naprawdę, to tę relację chyba trzeba byłoby napisać od końca, dlatego że właśnie na samym końcu przytrafiła się nam największa i najbardziej w sumie niespodziewana grecka przygoda - spotkanie z Danusią i Grzegorzem na grecko-macedońskim przejściu granicznym :idea: . Po prostu szok, że coś takiego naprawdę może się przydarzyć, bez wstępnego umawiania, kontaktu smsowego czy jakiegokolwiek innego, znając się wyłącznie z forum... i to na dodatek podczas strajku 8O , więc mieliśmy trochę czasu na pogawędkę... jeszcze pachnie nam zaparzaną kawką :cool: . Na granicy nic się nie działo, było nam okropnie gorąco w aucie bez klimy i jak wyszliśmy na zewnątrz okazało się, że dosłownie 2 auta za nami stali właśnie ONI 8O :D . Zresztą potem spotykaliśmy się podczas podróży jeszcze dwukrotnie :D .

Serdecznie Was Wszystkich pozdrawiamy :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.10.2012 14:12

Małgosiu, Pawle - fajnie, że już jesteście! (Chociaż pewnie wolelibyście jeszcze odpoczywać ;))

Cykady na Cykladach ;) :D Były cykady? :)

Jestem u Was oczywiście, bo wiem, że gwarantujecie ciekawą podróż w piękne miejsca.

Takie niespodziewane spotkania "na końcu świata" są niesamowite! Musiało być bardzo sympatycznie.

Pozdrawiam serdecznie :papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.10.2012 14:23

I ja czekam niecierpliwie na relację :!:

kulka53 napisał(a):A tak naprawdę, to tę relację chyba trzeba byłoby napisać od końca, dlatego że właśnie na samym końcu przytrafiła się nam największa i najbardziej w sumie niespodziewana grecka przygoda - spotkanie z Danusią i Grzegorzem na grecko-macedońskim przejściu granicznym :idea: . Po prostu szok, że coś takiego naprawdę może się przydarzyć, bez wstępnego umawiania, kontaktu smsowego czy jakiegokolwiek innego, znając się wyłącznie z forum... i to na dodatek podczas strajku 8O , więc mieliśmy trochę czasu na pogawędkę... jeszcze pachnie nam zaparzaną kawką :cool: . Na granicy nic się nie działo, było nam okropnie gorąco w aucie bez klimy i jak wyszliśmy na zewnątrz okazało się, że dosłownie 2 auta za nami stali właśnie ONI 8O :D . Zresztą potem spotykaliśmy się podczas podróży jeszcze dwukrotnie :D .


Extra sprawa takie spotkanie :!:
Ciekaw jestem kto kogo wypatrzył :?: :)

pozdr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.10.2012 14:33

maslinka napisał(a):pewnie wolelibyście jeszcze odpoczywać ;)


:D
No fakt, wolelibyśmy zwiedzać kolejną Cykladę niż siedzieć w pracy :wink: , no ale jak się nie ma co się lubi... :cool:

A propos tej piosenki, to lata mej młodości :wink: , pamietam że gdy jej słuchałem nie wiedziałem zbyt dobrze ani co to są cykady, ani też o co chodzi z jakimiś Cykladami... później już wiedziałem, a jeszcze trochę później, bardzo chcieliśmy się tam znaleźć... no i się udało :idea: .
I powiem tak szczerze, że na Cykladach cykady owszem były, ale w bardzo małych ilościach. Raz, pewnie dlatego bo to już wrzesień był... a dwa, że one lubią drzewa, a tam gdzie byliśmy, nie było ich za wiele :cool:

A tak jeszcze a propos... oczywiście nieraz wspominaliśmy kajakowe przygody Twoje, Tomka czy Mariusza i szybko doszliśmy do wniosku, że tam takie wyczyny są chyba albo bardzo utrudnione, albo wręcz niemożliwe... (bo to że dla nas przy tak niestacjonarnym spędzaniu czasu jaki uskuteczniamy, w ogóle jest to raczej nierealne to wiedzieliśmy) a to z powodu bardzo mocno niekiedy wiejących, słynnych cykladzkich wiatrów :?

janusz.w. napisał(a):I ja czekam niecierpliwie na relację :!:

Cześć Janusz :D
Wiedziałem że jak Grecja, to i Ty się masz szansę pojawić :cool:
janusz.w. napisał(a):Extra sprawa takie spotkanie :!:
Ciekaw jestem kto kogo wypatrzył :?: :)

Też tak myślę :)
To Danusia nas dostrzegła jak wypełzliśmy ze Skody na pełną żaru i palącego słońca przestrzeń pasów dojazdowych do przejścia granicznego :lol: .

Pozdrawiam
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.10.2012 14:48

kulka53 napisał(a):Cześć Janusz :D
Wiedziałem że jak Grecja, to i Ty się masz szansę pojawić :cool:


No ba... :lol:
Grecja to, raz, a jak Grecja, to może i Masyw Olimpu :wink: , a i Cyklady... :D
Poza tym to pewnie nasz kierunek przyszłoroczny (Grecja) - na dzień dzisiejszy Kerkira i Chalkidiki, ale kto wie co jeszcze... :lol:

pozdr
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.10.2012 14:53

Gdybyście to Wy stali dwa auta za nami, a nie odwotnie, to pewnie któreś z Was byłoby "pierwsze" :) . Inna sprawa, że miałam ułatwione zadanie :wink: , bo skodzinek w tym kolorze z "trumną" na dachu zbyt wiele po Bałkanach nie jedździ :D.
Takie niepodziewane spotkanie :idea: było nam pisane, po tylu kolejnych wakacyjnych latach spędzanych w tych samych krajach w nakładających się terminach. Grecy nam to ułatwili tym strajkiem na granicy, bo gdy gdyby nie to, to pewnia jadąc tak blisko siebie, moglibysmy się jednak nie zauważyć... Ciekawe tylko :roll: skąd wiedzieli, w którym momencie zastrajkować :lol: :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 243
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone