Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 24.02.2016 00:47

Skoro uważacie, że tak sympatycznie, to w celu podniesienia romantyczności relacji wrzucę zdjęcie mojego szwagra i szwagierki (zakochani po uszy jak widać hiehie) - osobiście zaaranżowałem :) Jak widać - dużo ZACHODU miałem z tym zdjęciem hehe. Mam nadzieję, że nie będą mielii za złe, że tu wrzucam. A niech spróbują. W końcu to dzięki temu forum tam byliśmy!!

Obrazek
Ostatnio edytowano 31.03.2017 14:01 przez projektom, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.02.2016 09:51

A jak wyglądają te plazyczki po zejściu ze schodów? W 2013 myślałam właśnie o którejś z tych miejscowości, ale kwater w necie mało, ceny duże i właśnie zdjęcia skał (była z nami roczna panna) spowodowały, że wybraliśmy Podgorę.
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 24.02.2016 11:57

Takie wypłaszczone skały czasami z drabinką do morza. Ogólnie nabrzeże jest urwiste i poza oficjalnymi plażami ciężko coś wyhaczyć. Poniżej przykład miejscówek po zejściu schodkami w stronę morza:

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 31.03.2017 14:01 przez projektom, łącznie edytowano 1 raz
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 24.02.2016 13:22

Podoba mi się bardzo to romantyczne ujęcie :D sądzę, że Twoi bliscy nie powinni mieć za złe publikacji tego zdjęcia, bo jest naprawdę urocze :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 24.02.2016 14:33

Super widok z tarasu mieliście :hearts:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 24.02.2016 15:00

projektom napisał(a):Jak obiecałem tak czynię.

https://www.youtube.com/watch?v=aS9wnf1fwpY&feature=youtu.be


Dobry podkład muzyczny :papa:
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 24.02.2016 19:07

Eithel... widok mieliśmy naprawdę super. Jak siedzieliśmy i patrzeliśmy w morze to człowiek się odprężał. Tak samo wieczorami i nocą (ja najdłużej siedziałem), po lokalnej burzy wypłynęły kutry na morze i widok był świetny - oświetlone statki, rybacy z lampkami - połowy mieli wtedy udane. A my przez lornetkę widzieliśmy co łowili :). No i ten szum fal obijających się o brzeg... Co ciekawe, z tarasu przy dobrej przejrzystości powietrza widzieliśmy startujące samoloty z Kasteli. Za parę minut leciały już nad nami na znacznej wysokości.
Użytkownik usunięty
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 20:47

krutom napisał(a):
projektom napisał(a):Jak obiecałem tak czynię.

https://www.youtube.com/watch?v=aS9wnf1fwpY&feature=youtu.be


Dobry podkład muzyczny :papa:


Zgadza się

"No Remorse" Pasuje Tu jak ulał Tomaszu

Pozdrawiam

Tom.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 24.02.2016 20:56

projektom napisał(a):Eithel... widok mieliśmy naprawdę super. Jak siedzieliśmy i patrzeliśmy w morze to człowiek się odprężał. Tak samo wieczorami i nocą (ja najdłużej siedziałem), po lokalnej burzy wypłynęły kutry na morze i widok był świetny - oświetlone statki, rybacy z lampkami - połowy mieli wtedy udane. A my przez lornetkę widzieliśmy co łowili :). No i ten szum fal obijających się o brzeg... Co ciekawe, z tarasu przy dobrej przejrzystości powietrza widzieliśmy startujące samoloty z Kasteli. Za parę minut leciały już nad nami na znacznej wysokości.



Zazdroszczę :P

I nie dobijaj, ja teraz za oknem mogę podziwiać co najwyżej mokre chodniki :P
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 24.02.2016 21:20

Promenada bardzo sympatyczna, jak widzę nawet są ławeczki dla zmęczonych piechurów :lol:
Widzę że nie będzie nudy :wink:

Dawaj, dawaj, więcej fotek :wink:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 24.02.2016 22:09

Witam. Fajna relacja. :D Będzie jeszcze dalsza część? :papa:
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 24.02.2016 22:13

Będzie dalsza część... to dopiero pierwszy dzień z całego tygodnia pobytu opisałem. Obowiązki zawodowe niestety nie pozwalają na spędzanie czasu w roli kronikarza. Na budowie chcą działać, więc pan projektant musi przygotować rysunki zamiast pisać relację na cro.pl :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 24.02.2016 22:20

Rysunki mogą poczekać 8)
Dawaj fotki :lol:
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 24.02.2016 22:47

c.d relacji .... Po wieczornym sączeniu Tuborga i innych trunków poszliśmy na kwaterę. Wcześniej po obiedzie zrobiliśmy sobie siestę, więc teraz siedzimy na tarasie. Butelkowe Karlovacko wchodzi gładko, szum morza, śpiew ryb i plusk ptaków czyni wieczór błogim :). Ludziska przechadzają się promenadą, z Promajny słychać odgłosy muzyki i mlaskanie wiecznie głodnych 150 kg Niemców (taki żarcik prawdziwy). Miło spędzone minuty biegną szybko, więc powoli szykujemy się do spania. Po 37,5 ziewnięciach zasnąłem....
.............................................................
.............................................................

Drrrrryyyyń!!!! Drrrrryyyyń!!!! Drrrrryyyyń!!!! Drrrrryyyyń!!!! Drrrrryyyyń!!!! Drrrrryyyyń!!!!

"Co? Cooo? Ja nie chcę do szkoły, gardło mnie boli...." Wrzeszczałem nie wiedząc co się dzieje. Małżonka wrzasknęła: "Wstawaj leniu, nie do szkoły a po pieczywo!!!" Niechętnie zwlekając się z łóżka (już po 9 godzinie było) zerknąłem na taras. A tu taki widok!!

Obrazek
Obrazek

Na statku muzyczka, ludzie skaczą, piją drinki, marynarki fruwają... Co się dzieje? Statek BIBE płynął chyba wokół wysepek na całodzienny rejs. Fajny widoczek :)

Po śniadanku i ogarnięciu się wyruszyliśmy na plażę. Patrząc przez lornetkę wykukaliśmy, że za główną przetwórnią rybną (tam gdzie puszkowali plażowiczów leżących jak śledzie) można znaleźć mniejsze, zacienione i bardziej ustronne plażyczki. Wysłałem zwiadowcę - maratończyka - czyli szwagra na zwiady. Po powrocie potwierdził: "tam są fajne miejsca, plaże mniejsze, zero ludzi i 200 m dalej nudyści!" Skuszony PLAŻAMI (jakby co!) pozbierałem graty i ruszyliśmy w kierunku kameralnych miejsc. Ponad kilometr od kwatery znaleźliśmy spokojną plażę. W ten dzień jeszcze spokojnie i bezludnie było.

Oto plaża:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Później trochę ludzi przyszło prosić nas o autograf i skorzystać przy okazji z plaży:
Obrazek
ObrazekObrazek

Fragment plaży:
Obrazek

A tu widok na naszą kwaterę od strony Promajny:
Obrazek

Tęsknicie za taką wodą?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 31.03.2017 14:02 przez projektom, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 24.02.2016 23:06

Sympatysz ta plaża :lol:
Żwirek, woda ...
Tylko kilometr dygać z tobołami, dmuchańcami :roll:
Ta plaża w stronę Promajny czy Bratusia ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.2015 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone