Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 08.04.2016 10:12

Cały czas mi blokuje ten jeden film jakiś dziwny i podejrzany Kontor New Media Music. Nawet oddziału w Polsce nie ma ta podejrzana firma. Musze muzykę zmienić...
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 08.04.2016 11:29

Już działa filmik podwodny :)
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 10.04.2016 22:12

cd... Dzień trzeci. Pobudka (moja) około 9:00 - szwagier wstał zdecydowanie wcześniej - lubi pobiegać z rana. Ja postanowiłem że na wakacjach wstaję o której chcę (czyli kiedy żona zawoła żeby leń wstawał :) ). Toaleta, śniadanko na tarasie, krótka pogawędka z szwagro-szwagierkami, obserwacje przez lornetkę w kierunku plaży i morza i planowanie dnia.

Obrazek

Standardowo plażowanie, pływanie, byczenie się... potem obiad (w drodze na kwaterę oczywiście lody). Po obiedzie i prysznicu krótki odpoczynek. I pytanie: co robimy? Eskapada do Makarskiej - zaproponowała szwagierka. No to skok z tarasu na parking, wietrzenie samochodu (około 17 w samochodzie hitz jak pieron, więc przewietrzanie wskazane wraz z załączoną klimą). Po kilku minutach wskok do kabiny i ruszamy. Słońce pali niemiłosiernie. Ale do Makarskiej blisko, więc po kilkunastu minutach jesteśmy na miejscu (większość czasu zajmuje wydostanie się z zatłoczonego Bratusa). W Makarskiej szybka lokalizacja wolnego miejsca parkingowego, opłata za parking i śmigamy zwiedzać.

Obrazek

Kolejny standard - fotki przy palmach.

Obrazek
Obrazek
Obserwacje łodzi...

Obrazek

Tę sobie upodobałem na wycieczkę, ale żona i marudny hehe szwagier :) ostudzili moje zamiary - ostatni raz odrzuciłem wołanie swojego serca - następnym razem wypożyczam choćby miało to grozić rozwodem :).

Obrazek

Ładnie kwitnące kwiaty

Obrazek

Chodnik promenady

Obrazek

Jakoś Makarska nie powaliła mnie na kolana. Takie zwykłe miasteczko.

Powrót leniwych turystów zakończył się spacerem promenadą z Bratusa do Krvavicy i oglądaniem morza...

Obrazek

zachodu słońca...

Obrazek

robieniem fotek...

Obrazek
Obrazek

i wieczornym (około 19:30) snoorkowaniem.

Obrazek
Obrazek

Po wieczornym prysznicu relaks na tarasie i wcinanie chrupek, paluszków i picie Karlovackiego Piva :)

Obrazek


Tak minął dzień trzeci...
Ostatnio edytowano 31.03.2017 13:05 przez projektom, łącznie edytowano 2 razy
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 10.04.2016 22:33

Dzień 4 rozpoczął się od przeeeeeebudzenia z ziewaniem, powolnego zwlekania się z łóżka, śniadanka na tarasie i spacerku na plażę. Plażowanie rozpoczęło się od przypadkowego znalezienia bursztynów i przezroczystych kamyczków niewiadomego (UFO??) pochodzenia.

Obrazek

Potem pływanie - tu Filipek dopływa do tatusia machając rączkami i nóżkami. Nauczył się przemieszczać w wodzie i nadawać kierunek pływaniu :)
Obrazek

Pływanie synusia
Obrazek
Obrazek

Szczęście na buźce Filipka....
Obrazek

i na buźce żonki...
Obrazek

Klasyczne moczenie tyłka :)
Obrazek

Szukanie kamyczków
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Iluzjonista Filipek zrobił łańcuszek z wody
Obrazek

Po powrocie stały repertuar - prysznic, obiad, sjesta, wieczorem do Promajny na piwko i coś do schrupania, potem powrót - płaszczenie tyłków na tarasie przy piwku i przekąskach i spanie.

Dzień czwarty minął....
Ostatnio edytowano 31.03.2017 13:05 przez projektom, łącznie edytowano 2 razy
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 11.04.2016 06:51

czytam czytam, chcę więcejjjjjjjjj :evil: :D
jasminika
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.04.2016
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasminika » 11.04.2016 08:33

Gdzie jest ta plaża, na której macie te ostatnie zdjęcia?
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 11.04.2016 08:47

Plażę znaleźliśmy idąc od Promajny deptakiem przy morzu w stronę Baski Vody - zejście na plażę jest przy takim opuszczonym polu namiotowo / kempingowym. Mniej ludzi niż na tej w "centrum" Promajny, ale też powierzchnia plaży zdecydowanie mniejsza.
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 11.04.2016 13:30

Te schodki do morza i drabinka al'a basen :D to gdzie można znaleźć?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 09.05.2016 20:33

Coś mi się wydaje że prędzej sam zobaczę Bratuś niż tu o nim poczytam :roll:
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 09.05.2016 23:43

Śmiem zwrócić uwagę, że do Twojego wyjazdu jeszcze trochę czasu zostało, więc na pewno zdążę skończyć relację...
Roboty mam co niemiara, nie chcę powtórzyć sytuacji z opisywanego wyjazdu (brak odpoczynku przed trasą), więc gonię projekty ile się da, żeby na kilka dni przed następnym Cro-wyjazdem mieć luzik. Roboty dużo = więcej kun = być może dłuższy niż 8 dni tegoroczny pobyt w Chorwacji (planujemy, właściwie ja planuję, bo żona nic nie wie :) 14 dni). Obiecuję kontynuację niebawem wraz z fotkami i filmikami :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 11.07.2016 17:33

Chyba jednak nie zdążysz, a szkoda :|
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 12.07.2016 22:59

No i wreszcie jakaś kontynuacja... zbliża się kolejna eskapada więc zmusza mnie ten fakt do pisania :).
Dzień piąty - postanowiliśmy odwiedzić Omis. Chcieliśmy na zamek trafić ale w końcu nie udało się. Jednak fotki jakieś udało się pstryknąć...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trafiliśmy na zabytek - przewoźny ul :)
Obrazek
Obrazek

Widoki na Omis przecudne... Jednak powietrze już nie tak przejrzyste, więc lekko zamglone fotki...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Próbowaliśmy wedrzeć się na zamek ale po kilkuminutowej wędrówce po kamieniach zrezygnowaliśmy ze względu na brak odpowiedniego obuwia i wiek Filipka.
Obrazek

Decyzja - odbijemy sobie w Splicie :) Więc w autko i w drogę :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Filipek skumplował się z maskotką :)
Obrazek

A po chwili usłyszałem ryk statku powietrznego - i plusk podczas jego wodowania... Oto on :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Później pokręciliśmy się po zatłoczonym niemiłosiernie centrum, deptaku handlowym, zjedliśmy lody, poszliśmy na targ... i z powrotem. Wieczór jak zawsze - piwko, spacer, taras, chrupanie - i nyny :) Dzień 5 minął
Ostatnio edytowano 31.03.2017 13:07 przez projektom, łącznie edytowano 1 raz
jasminika
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.04.2016
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasminika » 14.07.2016 09:05

A czy W Bratusiu jest jakieś miejsce, gdzie można zjeść śniadanie?
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 14.07.2016 20:52

Pewnie, że jest - na tarasie kwatery haha :) Jak widzieliśmy te wieloryby żrące w konobach o godz. 9 - 10 frytki ze stekami przy kuflu piwa to oznacza, że można wcześnie zacząć gastro-przygodę :)
brolnston
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2014
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) brolnston » 14.05.2017 20:39

Witam,
chyba byliśmy w tym samym miejscu w 2015, ten sam właściciel na skuterku:) My bylismy pietro niżej - zgubiłem gdzieś wizytówkę a w tym roku planuję ten sam kierunek. Można prosić o namiar na ten apartament / właściciela? Bo przeszukując www nie mogę znaleźć
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.2015 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone