Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaazekW
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.04.2015
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaazekW » 22.02.2016 21:23

Witam. Siadam w fotelu i śledzę relację.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 22.02.2016 22:17

Czekam na Bratusia 8)
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 22.02.2016 22:49

Zgrywam na serwer krótki filmik z tunelu ciepło-zimno. Spróbuję go wrzucić do relacji :)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 22.02.2016 23:33

Też chętnie poczytam, w tym roku będę właśnie w tych rejonach :D
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 22.02.2016 23:38

Ostatnio edytowano 23.02.2016 01:00 przez projektom, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.02.2016 23:46



:wink: :lol:
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 23.02.2016 00:19

Teraz was zasypię filmikami z trasy hiehie :) Kilka godzin nagrań :)
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 23.02.2016 02:00

cd. relacji....

Nadszedł czas na Sveti Rok. Co chwila przed wjazdem spojrzenia na wyświetlacz temperatury: 16,5 st. C. Co będzie na drugim końcu tunelu?? Ciekawość powodowała mocniejsze wciśnięcie gazu. Uchylając szybę można było z każdą połówką kilometra odczuć różnicę. Coraz cieplej.... i cieplej.... Wreszcie zaświtało świateło w tunelu. Widzimy koniec!!! Za kilkanaście sekund klimat śródziemnomorski!!
Wszyscy się wiercą, nie umieją się doczekać, poganiają kierowcę (jak dzieci hiehie). I nareszcie nadeszła chwila opuszczenia tunelu i wielkiej radości!! Hurra!!! Białe skały wypłowiałe od słońca oznajmiły, że należy szykować leżaki. Oczywiście w wyobraźni, bo do celu pozostało jeszcze kilkaset km. Wcześniej po przekroczeniu granicy SLO>CRO Chorwacja przywitała nas mgłą, ale teraz wynagrodziła tamto niedopatrzenie. Słoneczko, lato, ciepło, wspaniale, cro-wakacyjnie. Trasa mijała szybko, robiliśmy postoje higieniczne i gastronomiczne, więc zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Wreszcie dojechaliśmy do ostatniej (tak sądziliśmy) bramki przed Makarską. Opłata wykonana, zjeżdżamy, a po kilkuset metrach niespodzianka! Kolejna bramka!! Co jest - myślę (spokojny, ale już mocno wkurzony). Za co teraz? Nie doczytałem na forum, że za tunel będący skrótem należy uiścić 20 Kn. Przełknąłem to, tym bardziej, że tunel jest dosyć długi, więc nakład inwestycji był znaczny. Po 348 zakrętach dojechaliśmy do okolic Makarskiej, konkretnie do Tucepi. Tłumy niemiłosierne, szybka decyzja, szukamy dalej. Dojechaliśmy aż do Gradac - wszędzie to samo. Niemcy, Czesi, Bośniacy, Polacy. Miliony ludzi. Istne mrowisko. Widząc 5 zmęczonych osób, wszędzie gdzie wdepnęliśmy chciano nam wcisnąć apartmany przy samej drodze za jakieś chore pieniądze (15 euro za osobę). Wejście do kwatery wprost z chodnika przy Jadrance. Wszystko niżej chyba już zajęte było. No teraz to się wkurzyłem. Wróciliśmy (dziewczyny już wykończone były) do Krvavicy i zjechaliśmy na dół. Tam wyczaił nas pan na skuterku około 60 l. Spokojny, nie natrętny. Powiedział, obadajcie apartman, potem zdecydujecie. Pojechaliśmy. Kwatera ładna na 2 piętrze. Pokój + salonokuchnia z wyjściem na taras + łazienka. Klima tylko w salonokuchni, ale wydajna. Budynek nowy, apartman świeżutki, nowe płytki itp. Ładnie. Parking pod budynkiem. Pan nazywa się Stephan Beros, mam gdzieś wizytówkę, jak znajdę to podrzucę info na forum. Codziennie doglądał budynku, ale nie wchodził do apartamentów. Kulturka, zamieniłem z nim parę zdań. Miły gość i bezproblemowy.
Oczywiście wzięliśmy kwaterę. Taras z CUDOWNYM WIDOKIEM NA JADRAN, góry, i okoliczne wioseczki. Krótkie targowanie, 55 euro za dobę, Poniżej fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 31.03.2017 13:58 przez projektom, łącznie edytowano 2 razy
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 23.02.2016 07:11

i ja zasiadam w ten ponury poranek przed kolejnym dniem pracy, ale z marzeniami że za pół roku wakacje właśnie w tych rejonach :) Relacja bardzo fajna czekamy na ciąg dalszy :)
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 23.02.2016 20:36

Zgodnie z obietnicą podaję wskazówkę na apartament z mapy google. Link tutaj:
https://www.google.pl/maps/@43.3314888, ... a=!3m1!1e3

Wskazówki kartograficzne tutaj

Obrazek
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 23.02.2016 20:56

c.d. relacji.... Po rozpakowaniu gratów pora na przeczesanie terenu. Uzbrojeni w dobre humory i pragnienie najlepszego napoju pod słońcem wyruszyliśmy w stronę Promajny. Tam chodziliśmy codziennie, bo Bratus właściwie nie ma jakiegoś centrum. Parę knajp i potem już Krvavica jest. Dziura zabita dechami hiehie. Promajna tętniła niemiecko-bośniacko-czesko-polskim życiem. Gwarno, tłocznie, kuszący zapach smażonych potraw, wakacyjna muzyka disco-cro-folk, handlarze wypatrujący jeleni żeby coś im sprzedać po cenie 30% wyższej niż w Makarska... Słowem - wakacyjno-konsumpcyjny klimat.
W pierwszym dniu postanowiliśmy poleżeć na najbliższej plaży. Dobrze, że uzbroiłem się w amerykański detektor pustych miejsc na plaży, bo gołym okiem nie znalazłbym takiego. Ludzie leżeli jak śledzie - jeden przy drugim. Tylko wyfiletować, dodać sos pomidorowy lub olej i zapuszkować. Zbyt zapewniony :). Dla mnie taki wypoczynek odpada - czułem się źle. Pety w wodzie, jakieś resztki chusteczek higienicznych, kapsle na plaży i w wodzie... nieporządnie. Ulice i chodniki raczej czyste, w knajpkach czysto, jak tylko klient opuścił stolik, to zaraz czyściciel doprowadzał miejsce do ładu. Wieczorem poszliśmy na spacer po okolicy, na piwko, drobne zakupy w Studenac i na kwaterę wypocząć. Co rzuciło się w oczy w sklepie - brak mleka do kawy takiego zagęszczonego i nadmuchane pieczywo. Brak naszego polskiego chleba dawał się we znaki. Smakowała mi za to szynka taka surowa dojrzewająca (prsut). Taki rarytasik do piwka na tarasie :). I pita z mesom (taki pasztecik z mięsem mielonym) pyszna i świeżutka dowożona kilka razy dziennie chyba. Mój synuś też zasmakował pity :) no co? Coś nie pasi hiehie?

No i porcyjka zdjęć:

Pierwsze wodowanie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ukochany TARAS z ukochanymi ludzikami :)
Obrazek

Pierwszy zachód po przyjeździe
Obrazek

Widok z tarasu na Promajnę
Obrazek
Ostatnio edytowano 31.03.2017 13:59 przez projektom, łącznie edytowano 1 raz
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 23.02.2016 22:11

Ale zdjęć- to zdecydowanie lubię! Zabieram się za oglądanie :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 23.02.2016 22:20

projektom napisał(a):... Tam chodziliśmy codziennie, bo Bratus właściwie nie ma jakiegoś centrum. Parę knajp i potem już Krvavica jest. Dziura zabita dechami hiehie...

Tylko mnie nie zniechęcaj do Bratusia jeszcze przed samym wyjazdem 8)
Będziemy tam tydzień i mamy zamiar być mega zadowoleni :lol:
Nawet jak zapragniemy tłumów to do Promajny jest rzut beretem bo ok 1km :oczko_usmiech:

Trafiliście na fajne miejsce, do tłocznej Promajny bardzo blisko i do spokojnego Bratusia nie daleko.

Pomiędzy Brarusiem a Promajną jest jakaś promenada ?
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 23.02.2016 23:19

Figusek, to dopiero 1 / 20 zdjęć które będą. Tylko mozolnie idzie mi relacja bo czasu mało :)

sdolas, Jest utwardzona ścieżka pomiędzy promajną a bratusem, jednak plażą nie dojdziesz z bratusa do promajny - urwisty brzeg. Oto fotki z ścieżki:

Spacer w stronę plaży w Bratus (odległosć od kwatery do plaży - niecały kilometr):
Obrazek

Szwagier nie lubi chyba dzieci :) Za to Filipek wujka bardzo hehe:
Obrazek
Obrazek

Co jakiś czas można natknąć się na takie zejścia w stronę morza:
Obrazek

I dalej spacerkiem:
Obrazek
Obrazek

A tu z Bratusa dalej na południowy-wschód w stronę Krvavicy:
Obrazek
Ostatnio edytowano 31.03.2017 14:00 przez projektom, łącznie edytowano 3 razy
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.02.2016 23:23

:D wow, jak tu u Was sympatycznie, czytam i nadrabiam...


:oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Makarska, a właściwie Bratus (Krvavica) i Promajna - 09.2015 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone