Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łódź - Omiś

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
johny1412
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.01.2013
Łódź - Omiś

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny1412 » 25.02.2013 15:38

Witam, mam już zaklepany wyjazd. Chce jechać przez Gorzyczki, później klasycznie czyli Ołomuniec, Brno, Breclav, Austria, objazd Słowenii no i autostradami w Cro. Ile realnie może mi zając ta trasa? Może ktoś tak jechał z Łodzi? Na trasie bez szaleństw bo ruszam Octavią 1,6 102 km. Czy lepiej wziąć tą trasę na jeden strzał (mam zmiennika), czy zrobić sobie nocleg np w Spielfeld? A później z rana uderzyć na Plitvice? Jadę z 3,5-letnim brzdącem, który jeszcze w takiej długiej trasie nie był. Doradźcie proszę :)
wojto19a
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojto19a » 25.02.2013 17:03

Ja jechałem rok temu, z tym że z Podhala i przez Słowację i droga zajeła nam 12H. Wyjechaliśmy sobie w sobotę o 18stej (zakwaterowanie mieliśmy na niedzielę). Jechaliśmy z 2.5 letnim dzieckiem (miałem poważne obawy co do tego czy wytrzyma). Po drodze jak czułem, że mnie bierze, zatrzymałem się w Austrii gdzieś niedaleko granicy z Cro i tam zdrzemnęliśmy się godzinkę w samochodzie i ruszyliśmy dalej. Nie było źle. Musisz jednak mieć na uwadze, że stanąć trzeba już dużo wcześniej, nie czekać do ostatniej chwili i zgrywać twardziela - bo takich najwięcej zasypia za kierownicą i później są tragedie. Ty masz znacznie dłuższą trasę niż ja. Bez dzieci jechałem kiedyś do Chorwacji 18H.

Naszemu bąkowi zafundowaliśmy w Tesco odtwarzacz DVD do samochodu za 300zł (są też tańsze), wgrałem mu tam "milion" ulubionych bajek i jak się budził to mu puszczaliśmy - nie marudził ani minuty w trasie w tą ani z powrotem. Do dzisiaj korzystamy z tego rozwiązania techniki w trasie i sprawdza się genialnie.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 25.02.2013 23:36

Witam. W zeszłym roku jechaliśmy ze Zgierza przez chałupki do Mikulov 6h gdzie mieliśmy nocleg z piątku na sobotę. W sobotę wyjazd z Mikulov o ok 9.00 i 12h do celu bez korków. Wracaliśmy na raz ok 21h z dwoma korkami ok 1,5h granica hr-sł i 1h Wiedeń (wypadek). Osobiście nie polecam jazdy na raz, kilka dni to odchorowywałem w pracy (niestety). Skodą 1,6 chyba nie ma co marzyć o prędkości autostradowej 130km/h non stop, więc czas jaki pokazuje nawigacja ciągle się wydłuża. Wyjeżdżając z Hr navi pokazywała przyjazd o godz. 0.00 a byliśmy w domu o 5.30(deptałem 130). W tym roku jadę A1 do Żor dalej Wiślanką do Cieszyna, Słowacja i Węgry 86-ka nocleg, przejście Letenye i jakieś 6h do Makarskiej. DVD na zagłówek + słuchawki fajna sprawa, ale na 21h jazdy na raz niewiele pomoże.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2013 07:21

Jeżdżę podobną trasą od kilku lat. Inny mam tylko początek (zaczynam ok 30km od granicy w Chałupkach) i koniec ( jeździłem w okolice Trogiru). Trasa zajmowała mi ok 12 godzin (jazda w nocy, bez korków). Samochód z bardzo podobnym silnikiem, też 1.6 benzyna tylko nie w Octavi a w Golfie i z tego co napisałeś to trochę starszy bo nie 75 a 74kW. Prędkość na autostradzie w przedziale 120-140km/h bez żadnego problemu.
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 26.02.2013 10:32

Hej
Ja jechałem dwa razy Łódź - Tucepi. Oba razy w sezonie (lipiec i sierpień) Trasa przez Węgry. Realny czas podróży z dzieckiem odpowiednio 3 a potem 4 letnim to 18 godzin. Pierwszy raz jazda była w dzień z noclegiem, korków niewiele, główny korek na granicy Chorwackiej (tak z 1,5h). W tych 18 godzinach mieści się sama jazda plus przerwy (15-30m co około 2,5h). Druga jazda bez noclegu na zmiany też 18 godzin. Generalnie jeśli nie masz praktyki z jazdą naście godzin dziennie to odradzam jazdę bez noclegu. Ja bez noclegu na pewno juz więcej nie pojadę bo mimo jazdy na zmianę z drugim kierowcą umordowaliśmy się okrutnie. Dziecko też było bardzo zmęczone po tylu godzinach w foteliku.
seguar
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) seguar » 27.02.2013 10:24

johny1412, mógłbyś opisać w jaki sposób planujesz ominąć autostrady w Słowenii?? Chodzi mi o przejazd przez konkretne miejscowości, najlepiej w google maps:)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.02.2013 10:50

Tu jest sporo informacji na temat tego objazdu.
objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html

Pozdrawiam :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.02.2013 11:49

O widzę że sezon na: "jak objechać autostradę w Słowenii" się zaczyna. :wink: :D :lol: :lol:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.02.2013 12:14

dids76 napisał(a):O widzę że sezon na: "jak objechać autostradę w Słowenii" się zaczyna. :wink: :D :lol: :lol:

Na to wygląda. To jest chyba jedno z najczęstszych zapytań na tym forum.
Od razu mi się przypomina, kiedy ja szukałem tych informacji. :)
bidek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 22.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 27.02.2013 14:05

dids76 napisał(a):O widzę że sezon na: "jak objechać autostradę w Słowenii" się zaczyna. :wink: :D :lol: :lol:




:lool: :lool: :lool: :lool:
mpapu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpapu » 28.02.2013 21:08

Ja mam podobny dystans bo ze Zduńskiej Woli. Pierwsze trzy razy jechaliśmy przez Czechy, Austrię ostatnio przez Słowacje i Węgry. W pierwszych trzech latach jechaliśmy na raz a ostatnio spaliśmy nad Balatonem. Od Zduni do granicy Cro zawsze wychodziło 12 godzin spokojnej jazdy i potem jakieś 5-6 godzin w okolice splitu.
W tym roku jadę przez Słowację bo w drodze powrotnej mam nocleg w Bratyslawie ( powrót z Dingacza) wiec na raz ciut za daleko. Nie wiem tylko gdzie spać w drodze do... W doświadczenia wiem ze nie warto się męczyć. Uwielbiam jazde nocą i pewnie tak zrobimy, zajedziemy gdzieś do północnej części Cro i coś zwiedzimy potem spanko i wypoczęci dalej w drogę. Pewnie to uzależnię od pogody przed samym wyjazdem czasu chęci itd.
Eh byleby do sierpnia....
johny1412
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny1412 » 01.03.2013 03:39

No i jednak wybrałem wariant z noclegiem. W drodze do Cro stajemy koło Zagrzebia. Z rana Plitvice i wieczorkiem na kwaterę. Droga powrotna na jeden strzał
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 01.03.2013 16:24

Właśnie żebyś nie żałował drogi powrotnej "na jeden strzał". Przez kilka dni będziesz zmęczony, no chyba, że weźmiesz sobie wolne po-wakacyjne.... . Doświadczyłem tego w tamtym roku i tego już nie powtórzę.
p.s. oby do 20 lipca.
matti_wse
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) matti_wse » 04.03.2013 11:55

Ja zawsze jeżdze Płock-Łódź i dalej cały czas E75, w Bratysławie odbijasz na Wiedeń - Graz - objazd autostrady Słoweńskiej (Mureck-Lenart-Ptuj) dalej na Split. Co do noclegów to się nie wypowiem, bo zawsze jeździmy na raz.
juliaszek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaszek » 07.03.2013 19:50

Witam. Ze Zgierza jechałem w okolice Makarskiej już dwa razy. Raz tylko z żoną a drugi raz z dziećmi 3 i 9 lat. Ta ostatnia jazda z dzieciarnią była w jedną stronę przez Czechy, Austrie i Słowenię - polecaną chyba najszybszą trasą. Nocleg w Plitvicach. Powrót jednak planowany był trasą przez Węgry z postojem nad Balatonem. Dzieciak jednak złapał ostaniej nocy temperaturę i postanowiliśmy wracać bez postojów. Czas przejazdu 16 godzin z trzema przerwami po jakieś 20-30 min i jedną godzinną już w polsce w Katowicach na kolacyjkę. Mimo, iż dziatwa zwykle dostaje szaleństw w fotelikach, tak w tym przypadku dzielnie zniosła trasę w obu wariantach. Z końcem czerwca planuję kolejny wyjazd i najprawdopodobniej będzie bez przerw, chyba że współtowarzysze podróży postanowią zwiedzić po drodze Plitvice (będzie wówczas nocleg). Ważne aby wyjazd zrobić po sensownie przespanej nocce i najlepiej innego dnia niż w sobotę. Szczególnie w sezonie pozwala to uniknąc korków na granicach.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone