Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łódź - Omiś

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcind
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcind » 12.03.2013 15:36

3 razy (2008,2009,2012) ćwiczyłem trasę Piotrków Tryb. - okolice Makarskiej.
Piotrków-Cieszyn-Bratysława-Wiedeń-Lenart-Ptuj-Zagrzeb-Makarska
Startujemy około 17-ej 18-ej, żeby dzieci spały jak najwięcej, w zeszłym roku miały 8 i 2 latka.
Na miejsce docieramy około 11-ej 12-ej. Czyli jakieś 18 godz w podróży.
Trasę robimy oczywiście poza weekendem.
Sprawę dzieci w znacznym stopniu załatwiły wyświetlacze na zagłówki kupione w ALDI :)
Zawsze na jeden strzał z tą uwagą że w trasie do Chorwacji już na autostradzie w Chorwacji żona wsiada za fajerkę na jakieś 2 godziny a ja śpię, albo lewituję :) generalnie odpoczywam.
W drodze powrotnej po 2 tygodniach już nie ma potrzeby zmiany :) jadę sam cała trasę.
Podróż powrotna:
w 2009 wyjechałem około 11-ej do domu dojechałem około 2-ej było to optymalne, ponieważ jeszcze się przespałem do rana, ale wtedy większość jazdy jest w dzień - problem z dziećmi (w 2009 było jeszcze tylko jedno :) )
w zeszłym roku gospodyni pozwoliła nam zostać i wyjechaliśmy dopiero o 19-ej w domu byłem o 11-ej.
Generalnie nie wiem czemu podróż powrotna trwa krócej :) Ciekawe czy u wszystkich?
johny1412
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny1412 » 14.03.2013 17:48

Dzięki za wszystkie informacje. Mam jeszcze jedną zagwostkę. Do CRO będę jechał w środku tygodnia więc chyba korków nie będzie, ale kwaterę mam do soboty rana. Czy ruszać właśnie w sobotę rano? - z info na forum wynika, że może być tłoczno - czy wyjechać w piątek wieczorkiem i całą Chorwację nocą zrobić?
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 14.03.2013 19:24

marcind napisał(a):Ciekawe czy u wszystkich?

Potwierdzam też tak mam, mimo to że jadę tyle samo w obie strony :lol:
johny1412 napisał(a): Czy ruszać właśnie w sobotę rano?

Ja bym tak zrobił,nigdzie się nie spieszysz a w piątek będziesz :!: cały dzień :!: na nogach,lepiej pośpij do rana i rano heja.
Ale mogę się mylić :oops:
Decyzja i tak należy do ciebie :wink:
marcind
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcind » 28.03.2013 08:18

johny1412 napisał(a):Czy ruszać właśnie w sobotę rano?

Z punktu widzenia kierowcy lepiej wyjechać rano - ponieważ jedziesz w dzień i tylko trochę nocy, natomiast decyzję trzeba podjąć w odniesieniu do pasażerów - czy nie będą narzekać w czasie całodziennej jazdy. Tak jak ja pisałem z dziećmi wolę jechać na noc żeby spały.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone