Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny w Polsce?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bepo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bepo » 24.07.2002 15:17

twajan napisał(a):Ja też jestem w kropce. W zeszłym roku brałem marki i nie było problemu. Co lepiej wziąć dolce czy euro? :papa:

Dzisiaj w kantorach w Chorwacji za 1 EURO - 7,22 Kuna za 1 DOLAR - 7,02 kuna . Pozdrowienia
RozAnia
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2002
Kuny, Euro, Złotówki

Nieprzeczytany postnapisał(a) RozAnia » 24.07.2002 16:07

Czy ktoś może właśnie wrócił z cro i wie mniej więcej jakie są przeliczniki EUR/HRK i USD/HRK.

Właśnie wczoraj wróciłem z Chorwacji, a dokładnie z Primostenu. W banku bez prowizji
1 EUR = od 7,2 do 7,255 HRK (7,3 w Splicie w reifeisen bank koło portu)
ku mojemu zdziwieniu 3 dni temu dolar kosztował mniej niż euro
1 USD = 7,18 HRK
Na poczcie z prowizją 1,5 %
1 ZŁ = od 1,70 do 1,74 HRK
Na campingach i wszędzie indziej niż ichnie kantory 1 EUR = 7 HRK
Czyli wymieniając zlotówki na poczcie i płacąc prowizję
1 HRK = od 0,584 do 0,6 zł
Kursy są stałe i wyższe (w grę wchodzą pojedyńcze lipy), lub dez prowizji w większych miastach (Zagrzeb, Zadar, Sibenik, Split).
Natomiast kupując Euro w Polsce 1EUR (Tarnów)=4,08 ZŁ
sprzedając w Chorwcji (średnio 7,2 HRK)okazuje się żę za
1 HRK = 0,5667
Wieć jak widać różnice są znikome.
Ja wziąłem Euro jak tu radzono lecz kupowałem je dużo taniej niż jest aktualnie, a miałem możliwość kupienia kun po 0,52 zł przed wyjazdem i małe conieco mi przepadło lecz przy aktualnych kursachEuro wydaje się być najleprzym rozwiązaniem (lub kuny poniżej 0,56 zł :) )
tim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tim » 24.07.2002 17:25

Marek napisał(a):Przepraszam, gdzieś na forum spotkałem się z informacją o dostępności kun w Polsce.
Osobiście nie spotkałem się z ofertą oficjalną sprzedaży kun.

Czy ktoś z was spotkał się z ofertą sprzedaży kun w kantorach lub bankach.
Obecny kurs euro nie nastraja do optymizmu a taci się dwa razy, raz przy zakupie i drugi przy sprzedaży euro w Chorwacji.

Pozdrawiam :lol: Marek
w Warszawie są kuny 0,52 -0,68 w kantorach w supermarketach
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 24.07.2002 20:40

Wróciłam z Dalmacj 220.07.02 tak że wiadomości sprawdzone
10 Euro 70 Kn
10 USD 70 Kn
100 zł 172 KN wszystkie kwoty które podaję to już po potrąceniu 1,5 prowizji.
Uważam że najkorzystnie przy zmiennym kursie Euro wychodzą polskie zł wymieniłam około 2000 zł.Polską walutę wymienia 90 % mennic nazwa ich kantorów lącznie z wyspam t.j Hwar Korcula Pag gdzie byłam inne na pewno też.Jedynie w głebi lądu nie wymieniali zł.Dlatego należy mieć trochę dewiz na czarną godzinę lub kartę płatniczą.Ja miałam Maestro którą płaciłam w CPN,marketach i firmowych butikach oraz pobierałam z bankomatu kartą płaciłam równięż na strefach wolnocłowych t.j w Znojmo i gdzieś w Słoweni.Poz. Grażyna :lol: :lol:
Piotr6
kuny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr6 » 25.07.2002 20:09

Przelicznik bankowy (po płaceniu kartą VISA to ok. 0,62 zł/1 Kunę).
warto wziąć EURO bo w razie braku bankomatu, waluty kraju przez który się jedzie jest przyjmowane . Na Węgrzech szukając noclegu przy Balatonie płaci się w EURO.
warto wziąć kartę kredytową, gdyż z VISA są czasami problemy.
Kuny można kupić na granicy Chorwackiej , tylko trzeba patrzeć w któtym kantorze nie pobierają prowizji (cena kuny jest trochę wyższa ale wychodzi się lepiej). Kuny najlepiej wydać do końca bo za granicą Chorwacji są niewymienalne.
marko

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko » 30.07.2002 21:38

Kupiłem dzisiaj kuny w Bytomiu mimo , że najednej ulicy jest kilka kantorów ceny były zróżnicowane pochodziłem i kupiłem po 0.60Pln .Pozdrawiam i życze bezpiecznych i przyjemnych wakacji. :lol:
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002
Re: kuny/USD/EUR

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 03.08.2002 16:22

fiolka napisał(a):
Piotrek_W napisał(a):
fiolka napisał(a)::?: Czy ktoś może właśnie wrócił z cro i wie mniej więcej jakie są przeliczniki EUR/HRK i USD/HRK. :D :arrow: fiolka


za 1 EUR w kantorze płacono 7,22 Kun
kurs był stabilny, tzn. nie zmienił się przez 2 tygodnie


a ile płacili za dolka :?:


na granicy 2 tygodnie temu z prowizja wychodzilo 6,9 z czyms a w Trogirze 3 dni temu 7.27
PAWEL11
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAWEL11 » 05.08.2002 12:30

weż trochę euro na droge i karty kredytowe na miejscu nie ma problemu z bankomatami - po co obciążać sie zabieraniem i tak z góry nie wiadomej ilości kasy
p.s. ceny w niektórych miejscowościach zaczynają wariować
np. chleb 6 kun, 1 kg.Arbuza - 5 kun. gałka lodów 5 kun !!!!!! obłęd.
njal
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 07.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) njal » 05.08.2002 15:43

jeżeli ktoś może kupić kuny u nas niżej jak 0.60zł to kupować a tak brać euro lub karte płatniczą. Na elektron 1000 kun to koszt 600zł. lipiec
sp5xsc
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sp5xsc » 05.08.2002 16:37

Mozna brac EURO i wymieniac bez prowizji w banku o nazwie PRIVRIEDNA BANKA ZAGREB (maja znaczek podobny troche do naszego symbolu Kredyt Banku - kolor czerwony). Widzialem ich oddzialy w Sibeniku (tam wymienialem), Primostenie i Vodicach. Bez problemu mozna takze placic karta VISA Electron (nawet przyjeli zaplate karta za butelke CocaColi 1litr w sklepie KONZUM w centrum Sibenika !!!)
Przy wymianie w hotelach pobierana jest dodatkowo jeszcze prowizja od transakcji.
hania8888
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania8888 » 06.08.2002 13:44

Wczoraj w Galerii Mokotów kuny były po 0,65 zl :(
Użytkownik usunięty
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2013 18:54

hania8888 napisał(a):Wczoraj w Galerii Mokotów kuny były po 0,65 zl :(


Czytajac ten watek aż dziw człowieka bierze.Nic się nie zmienia ;)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.07.2013 19:30

hepik napisał(a):
hania8888 napisał(a):Wczoraj w Galerii Mokotów kuny były po 0,65 zl :(


Czytajac ten watek aż dziw człowieka bierze.Nic się nie zmienia ;)

Eee no... Coś się zmienia. Nie chce mi się analizować dokładnie ale...
grazka napisał(a):Wróciłam z Dalmacj 2002.07.02 tak że wiadomości sprawdzone
10 Euro 70 Kn
10 USD 70 Kn

Na dzień dzisiejszy kursy (szczególnie dolara) nieaktualne.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 29.04.2014 13:42

Dziś Katowice kantor europa Kuna po 0,569
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 29.04.2014 14:40

całkiem przyzwoity kurs - na www - jest 0.55 - oby tak się utrzymało do wakacji :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone